Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации - P40 Pro
#76

Колега за нощния режим и при мене беше така и се оказа, че фейсбук бъгва камерата, изтрий фейсбук и нощния режим ше се оправи, сз си свалих по стара версия на фейсбук и нощния режим снима както трябва

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#77

(2020-08-09, 07:09:22)Drago88 написа:  Колега за нощния режим и при мене беше така и се оказа, че фейсбук бъгва камерата, изтрий фейсбук и нощния режим ше се оправи, сз си свалих по стара версия на фейсбук и нощния режим снима както трябва

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk
Аа колега проблемът не е от фейсб. и мисля че много добре го знаеш това Big Grin Big Grin Big Grin
Цитирай
#78

(2020-08-09, 07:46:40)ickata25 написа:  Аа колега проблемът не е от фейсб. и мисля че много добре го знаеш това  Big Grin  Big Grin  Big Grin

Аз също имах проблем с нощния режим. След преминаване на по-читава версия на фейсбук приложението, нещата се оправиха.
Преди това снимките бяха с мнооого шум,липсваше детайл и беше трагедия. Сега са ок нещата.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#79

Точно от Фейсбук е Smile
Цитирай
#80

(2020-08-09, 08:43:42)Boby13 написа:  Точно от Фейсбук е  Smile

Ползвам ФБ през браузер и резултата е същият. Този проблем го има още откакто излезе телефона. А оттогава доста версии на ФБ излезнаха. Защо не си направите един тест. Нека стане много тъмно, снимайте няма значение какво. Вижте небето как е, ако има облаци как са? Толкова много шум има че ме срам да кача някъде снимката. Да отбележа не съм новак фотографията и знам как да снимам .Тук също има хора които знаят за проблема ама си трйкат. Те си знаят кои са Stolt
Цитирай
#81

Кой квото ще да говори, не очаквам телефон да снима като фотоапарат без светкавица на тъмно, камерата не ми е водеща при избора на телефон, влияе, но чак пък да държа на нощни снимки, нямам намерение да се правя на "Фото Мексико" с телефона

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#82

(2020-08-09, 08:51:34)ickata25 написа:  Ползвам ФБ през браузер и резултата е същият. Този проблем го има още откакто излезе телефона. А оттогава доста версии на ФБ излезнаха. Защо не си направите един тест. Нека стане много тъмно, снимайте няма значение какво. Вижте небето как е, ако има облаци как са? Толкова много шум има че ме срам да кача някъде снимката. Да отбележа не съм новак фотографията и знам как да снимам .Тук също има хора  които  знаят за проблема ама си трйкат. Те си знаят кои са  Stolt

Добре де, дай примерни снимки за да видим.
Аз,лично нямам някакви големи очаквания от нощния режим. Когато ми се "играе" с нощни снимки вадя статива и фотоапарата от шкафа (най-евтиния DSLR който успях да намеря, нов, преди години Canon EOS 1300D с китака 18-55 без стабилизация и DC версията) и си снимам. Разликата е огромна и в полза на апарата, разбира се. Имам и 50мм F 1,8 STM,  но не ми се мъкне всеки път чантата с двата обектива и статива с мен. Затова телефона ми е ок, а прави задоволителни снимки...като за телефон.
Нощния режим при мен е ок, ако не зуумвам снимката прекалено много, ако я зуумна(в галерията,докато я преглеждам) положението е зле,но не чак трагично. В крайна сметка снимките се правят за да се гледат не зуумнати/кроп на 100%, нали така?

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#83

(2020-08-09, 10:31:24)Spellbound91 написа:  Добре де, дай примерни снимки за да видим.
Аз,лично нямам някакви големи очаквания от нощния режим. Когато ми се "играе" с нощни снимки вадя статива и фотоапарата от шкафа (най-евтиния DSLR който успях да намеря, нов, преди години Canon EOS 1300D с китака 18-55 без стабилизация и DC версията) и си снимам. Разликата е огромна и в полза на апарата, разбира се. Имам и 50мм F 1,8 STM,  но не ми се мъкне всеки път чантата с двата обектива и статива с мен. Затова телефона ми е ок, а прави задоволителни снимки...като за телефон.
Нощния режим при мен е ок, ако не зуумвам снимката прекалено много, ако я зуумна(в галерията,докато я преглеждам) положението е зле,но не чак трагично. В крайна сметка снимките се правят за да се гледат не зуумнати/кроп на 100%, нали така?
Ти нямаш очаквания но аз имам. Един средняк снима по хубаво през нощта, отколкото този. Дори мейт 30 ката ми снима по добре..
Цитирай
#84

Ето [Изображение: b439682eb9756a754b1fe595b5b90ad6.jpg][Изображение: a624fb11a9fc6ddf32a428cb0cdb3b39.jpg]

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#85

качил съм в секцията за снимки няколко ба тъмно, според мен са супер, това е телефон все пак!
Цитирай
#86

(2020-08-09, 13:08:11)juventusarl написа:  качил съм в секцията за снимки няколко ба тъмно, според мен са супер, това е телефон все пак!
На такава светлина няма проблем, проблемът започва като стане по тъмно. Тогава постпроцесингът не може да изчисти шума и става така И телефон от такъв клас да снима така е смешно. И толкова ъпдейти на камерата да минат и все това да осерат е смешно...
Цитирай
#87

(2020-08-09, 10:56:32)HB89 написа:  Ето [Изображение: b439682eb9756a754b1fe595b5b90ad6.jpg][Изображение: a624fb11a9fc6ddf32a428cb0cdb3b39.jpg]

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

На втората снимка( предполагам е P 40 pro) исото е в тавана. Телефона е преекспонирал снимката.
Не първата снимка облаците почти не се открояват, докато на втората се виждат. Въпроса е защо вдига ISO толкова. При мен се случваше с кофти фейсбук приложението. Имах снимки с такова качество и исото при тях беше от пирядъка на 44 000 и нагоре, но на ръчен режим беше ок. Друг път давайте малко повече инфо като скорост на затвора и iso. Съответно на първата и втората снимка.
Пробвахте ли да зададете ръчно исо и скоростта на затвора?

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#88

(2020-08-09, 16:43:17)Spellbound91 написа:  На втората снимка( предполагам е P 40 pro) исото е в тавана. Телефона е преекспонирал снимката.
Не първата снимка облаците почти не се открояват, докато на втората се виждат. Въпроса е защо вдига ISO толкова. При мен се случваше с кофти фейсбук приложението. Имах снимки с такова качество и исото при тях беше от пирядъка на 44 000 и нагоре, но на ръчен режим беше ок. Друг път давайте малко повече инфо като скорост на затвора и iso. Съответно на първата и втората снимка.
Пробвахте ли да зададете ръчно исо и скоростта на затвора?
Първата е на нощен, втората на авто
На първата е с много шум но най - много се вижда когато е тъмно, на ситни точици е. За втората е без комемтар. Мога е още да кача, кошчето ми е пълно с такива. Не ме разбирайте погрешно че плюя телефона, просто ме е яд че има адските възможности да снима, а в някои моменти се излага така. И не е само моя така. Всички са така..
Цитирай
#89

Като за телефон е добре, нощен режим [Изображение: 1b64c0d68091969a7cc17a6be5d11078.jpg][Изображение: 681d0a6bad5822084732dc992f9bf6ce.jpg]

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#90

(2020-08-09, 17:34:09)ickata25 написа:  Първата е на нощен, втората на авто
На първата е с много шум но най - много се вижда когато е тъмно, на ситни точици е. За втората е без комемтар. Мога е още да кача, кошчето ми е пълно с такива. Не ме разбирайте погрешно че плюя телефона, просто ме е яд че има адските възможности да снима, а в някои моменти се излага така. И не е само моя така. Всички са така..

Лично аз не те разбирам погрешно!
Разпитвам те защото ми е интересно.
Довечера ще направя няколко проби за да видя при мен как стоят нещата.
В теста ще вкарам и на съпругата ми телефона (Iphon 11),който има добър нощен режим.
Ще споделя и снимки като съм готов....

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#91

(2020-08-09, 17:53:03)Spellbound91 написа:  Лично аз не те разбирам погрешно!
Разпитвам те защото ми е интересно.
Довечера ще направя няколко проби за да видя при мен как стоят нещата.
В теста ще вкарам и на съпругата ми телефона (Iphon 11),който има добър нощен режим.
Ще споделя и снимки като съм готов....

Ще ти го обясна така. Снимай след 10
10. 30 когато е тъмно. Примерно сграда или няма значение какво само да се вижда небето. Виж ако има облаци как ще са. Ако няма виж черното как ще е. На линии с много шум и на точици. Това ме дразни
Цитирай
#92

и двете снимки са след 10 ч.
[Изображение: IMG-20200615-221341.jpg]

[Изображение: IMG-20200615-221408.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на juventusarl за това мнение:
  • Spellbound91
Цитирай
#93

Ето ти още на снимка на друг потребител с p40pro. Виж зад къщата небето какво е, с шум на линии. Пълен мазаляк.. [Изображение: b9190b7a2c143d4e9d740351cdae15d0.jpg]

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#94

[img][Изображение: auto-mode.jpg][/img] 
[img][Изображение: night-mode.jpg][/img]
Ето две снимки и от мен, като едната е с включен нощен режим, а другата е снимана на автоматичен режим.
Снимани са на 02.08 в 21:45 часа.
Снимано е от ръка.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#95

(2020-08-09, 18:30:26)Spellbound91 написа:  [img][Изображение: auto-mode.jpg][/img] 
[img][Изображение: night-mode.jpg][/img]
Ето две снимки и от мен, като едната е с включен нощен режим, а другата е снимана на автоматичен режим.
Снимани са на 02.08 в 21:45 часа.
Снимано е от ръка.

Снимай това ама без луната и по късно и виж как ще е
Цитирай
#96

Втората е със зум, според мен зависи от сцената [Изображение: 8477ca0239b990cb296841c09af82f74.jpg][Изображение: fe6e7af4ba6c06cb126b498b202b6f2e.jpg]

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#97

За нощен режим доста зле снима изложили са се.

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#98

Ето това имам на предвид като се снима. Вижте небето какво е оказано и на петна. Това го прави само на мрак. Ако има луна и небето още не е много черно няма проблем.. [Изображение: 2b809416905b38574929a302018d9b95.jpg][Изображение: d3f5ca4ccd586a18d7447ddf9f3e0753.jpg]

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#99

(2020-08-09, 19:05:25)ickata25 написа:  Снимай това ама без луната и по късно и виж как ще е

Така, направих няколко снимки с P 40 Pro при режими Night mode и ръчния режим , така наречения от Huawei "Pro", като резултатите са следните:
**При night mode P40 Pro се представя зле, като се наблюдават проблемите, които колегите HB89 и ickata25 описват ,а именно много шум и гадни линии в самата тъмна зона на кадъра. Тук определено има проблем с постпроцесинга защото при Iphone нещата се получават много добре,пускаш режима и снимаш. И при двата телефона, снимките на нощен режим са при iso 1600, но iphone няма проблемите на п40 про, въпреки високото исо.

**Нещата обаче стоят много различно при ръчни настройки, където можете да контролирате всичко сами. Тук всичко се променя и снимките се получават много добре при П40. Айфона няма ръчен режим на снимане или ако има аз не съм го намерил, моля за извинение.
Подчертавам, че и при двете устройства има отблясъци от стъклата пред камерите в самите снимки. Ще ги обознача за да е ясно къде са. А защо има отблясъци? - ами и двата телефона са с "джамове" на гърбовете и уличното осветление се отразява в тях.

Снимка - Iphone 11 night mode
[img][Изображение: iphone-11-night-mode.jpg][/img]

P40 pro - night mode 
[img][Изображение: P40-Pro-night-mood.jpg][/img]

P40 Pro Pro mode
[img][Изображение: P40-Pro-Pro-mode-iso-125-shutter-speed-6s.jpg][/img]
[img][Изображение: P-40-Pro-Pro-mode-iso100-shutter-speed-6s.jpg][/img]

Отблясъците при Iphone се проявяват като повече звезди в небето, реално не са повече, а са колкото и при P40 pro снимки на ръчен режим.
При P40 Pro отблясъците са при уличните лапми на снимките на ръчен режим. Самите снимки при ръчния режим на П40 про са с повече светлина! Това се дължи на по-дългата експозиция (6 сек.). При Айфона максималното време, което можех да избера беше 10 сек. , но след пост процесинга в снимката е генерирано време от 0,5 сек, той си знае Smile

Чакаме подобрение в нощния режим на п40 про, ако изобщо дойде някога. Лично аз ползвам или ръчния режим или автоматичния. Сензора е голям и се справя добре при сцени с ниска осветтеност и автоматичен режим.
Лека вечер от мен  Smile

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай

(2020-08-09, 21:47:06)Spellbound91 написа:  Така, направих няколко снимки с P 40 Pro при режими Night mode и ръчния режим , така наречения от Huawei "Pro", като резултатите са следните:
**При night mode P40 Pro се представя зле, като се наблюдават проблемите, които колегите HB89 и ickata25 описват ,а именно много шум и гадни линии в самата тъмна зона на кадъра. Тук определено има проблем с постпроцесинга защото при Iphone нещата се получават много добре,пускаш режима и снимаш. И при двата телефона, снимките на нощен режим са при iso 1600, но iphone няма проблемите на п40 про, въпреки високото исо.

**Нещата обаче стоят много различно при ръчни настройки, където можете да контролирате всичко сами. Тук всичко се променя и снимките се получават много добре при П40. Айфона няма ръчен режим на снимане или ако има аз не съм го намерил, моля за извинение.
Подчертавам, че и при двете устройства има отблясъци от стъклата пред камерите в самите снимки. Ще ги обознача за да е ясно къде са. А защо има отблясъци? - ами и двата телефона са с "джамове" на гърбовете и уличното осветление се отразява в тях.

Снимка - Iphone 11 night mode
[img][Изображение: iphone-11-night-mode.jpg][/img]

P40 pro - night mode 
[img][Изображение: P40-Pro-night-mood.jpg][/img]

P40 Pro Pro mode
[img][Изображение: P40-Pro-Pro-mode-iso-125-shutter-speed-6s.jpg][/img]
[img][Изображение: P-40-Pro-Pro-mode-iso100-shutter-speed-6s.jpg][/img]

Отблясъците при Iphone се проявяват като повече звезди в небето, реално не са повече, а са колкото и при P40 pro снимки на ръчен режим.
При P40 Pro отблясъците са при уличните лапми на снимките на ръчен режим. Самите снимки при ръчния режим на П40 про са с повече светлина! Това се дължи на по-дългата експозиция (6 сек.). При Айфона максималното време, което можех да избера беше 10 сек. , но след пост процесинга в снимката е генерирано време от 0,5 сек, той си знае Smile

Чакаме подобрение в нощния режим на п40 про, ако изобщо дойде някога. Лично аз ползвам или ръчния режим или автоматичния. Сензора е голям и се справя добре при сцени с ниска осветтеност и автоматичен режим.
Лека вечер от мен  Smile
HB ми е профил в Tapatalk Big Grin . А за другото се радвам че разбра за проблема,а отностно ъпдейта, аз лично го чакам 5 месеца вече. За сега временното решение което ми казаха е в редактора на снимки вдигаш контрастта и и малко оправя тези мазаляци. Ама е тъпото тук че всяка снимка трябва да си играя..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)