Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации - P40 Pro

Здравейте Smile
След rollback от 11 към 10.1.0.112 , задължително ли се прави ресет (връщане на фабрични настройки) ?
Благодаря
Цитирай
Аксесоари

до колкото знам самия downgrade резетва телефона, т. е. не е по избор.
Цитирай

Да точно тъка,след понижение на версията се връща във фабрично състояние и всичко се трие.
Цитирай

Ясно, благодаря. Но имам по-важен проблем, като натисна да търси актуализация, ми дава тази грешка?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

чвтох някъде, вече не, помня къде, че не може да се върне, към emui 11 заради версията която изиксва hisute, по запознати може да ри дадат повечв инфо
Цитирай

И преди да кача на 11, пак ми даваше тази грешка. Прави го само, когато съм включил и hisuite proxy.. Без него няма грешка, но само върти, че търси актуализация и нищо...Демек никаква актуализация не мога да пратя през Hisuite.
Сега ще пробвам с флашка и да си сваля инсталационния файл LGRP4-OVS 10.1.0.148 Full OTA, и през флашка ще пробвам без компютър.
Цитирай

някой направили ли downgrade,и има ли някакво видимо подобрение с видеото и снимките?прочетох интересно мнение в един сайт, че ако го правиш по стандартния начин swich to older version те връща на последния ъпдейт на emui 10 и там почти няма рязлика, а трябва да върнеш към този EMUI10 v10.1.0.134, което нз как става точно и качеството било осезаемо по добро
Цитирай

Въпроса е и от къде да се свали тази версия за да се флашне след това Smile

S20FE SD
Цитирай

За да се върнете на версия xxxxx.134 ви трябва firmware finder(FF) и флашване чрез proxy метода с hisuite.
Клипове в ютюб колкото искате. Дори в темата за инсталиране на GMS е описано стъпка по стъпка как се флашва по-стара версия на андроид с FF.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай

От тук *#*#2846579#*#*, и чрез свален firmware на флашка, не може ли да се направи downgrade от 11 към 10....134? Някой запознат ли е?
Благодаря

https://m.youtube.com/watch?v=R6MA2bQ0JfY&t=353s
Цитирай

Чел съм в DXA за П30 беше,че метода за downgrade с флашка е рискован и не е за предпочитане,най добре е с Hi Suite!
Цитирай

(2021-01-11, 14:36:16)DoryanY написа:  Чел съм в DXA за П30 беше,че метода за downgrade с флашка е рискован и не е за предпочитане,най добре е с Hi Suite!

Не мога през Hisuite, винаги ми дава грешка, че няма връзка с интернет, когато натисна на актуализация...
Цитирай

Може нещо да бъркаш,следвай стъпките,трябва да изтеглиш HiSutie.Proxy,и HiSutie,но преди това ако имаш инсталирано HiSutie да го деинсталираш и после инсталираш новите които си изтеглил.Като отвориш HiSutie.Proxy трябва да изчистиш всичко както е показано в темата 1.10  https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=100482


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Абсолютно по тази тема съм се водил. Всяко нещо съм правил по няколко пъти, и все то там стигам. Връщал съм телефона два пъти до заводски настройки и нищо. Винаги има грешка при натискане на "актуализация" в Hisuite Sad(
Цитирай

Пробвай тези методи https://forum.xda-developers.com/t/googl...t-83769465
Цитирай

Все до тук, и все не става Sad(

Цитирай

Коя версия на Hisuite ползваш?

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай

(2021-01-12, 06:44:11)Spellbound91 написа:  Коя версия на Hisuite ползваш?

11. 0.0.500 OVE
Сега пробвах на друг компютър, с друг телефон и същото. Най-вероятно hisuite към момента не работи! Някой да е правил това упражнение скоро?
При натискане да търси актуализация с отворено приложение hisuite proxy, дава грешка, че няма Интернет. При затворено hisuite proxy приложение, забива и само търси актуализация..
Цитирай

Aз в момента се връщам към версия 10.1.0.182 чрез HiSuite v.11.0.0.500 /свалена от сайта на Huawei/ с нищо не ме грабна EMUI 11. След това ще опитам да се върна на по-стара версия при която качеството на снимките е хубаво.

S20FE SD
Цитирай

(2021-01-19, 19:23:37)martin_varbanov написа:  Aз в момента се връщам към версия 10.1.0.182 чрез HiSuite v.11.0.0.500 /свалена от сайта на Huawei/ с нищо не ме грабна EMUI 11. След това ще опитам да се върна на по-стара версия при която качеството на снимките е хубаво.

Последната версия на p40 pro e 10.1.0.176, явно говориш за друг телефон.
И аз след десетки опити ми даде опция да върна до 176, но пустото hisuite proxy, пусна ли го... Край. Все ми дава, че няма Интернет, и това е. Вече съм се отказал
Цитирай

пишете на съпорта на huawei че нв сте доволни от ъпдейта, току виж се мобилизират и пуснат ъпдейт! недоволство е по всички сайтова, дано предприемат нещо
Цитирай

Устройството е p40 ana-nx9, т.е не е при версията.

S20FE SD
Цитирай

(2021-01-12, 07:33:49)altanivan написа:  11. 0.0.500 OVE
Сега пробвах на друг компютър, с друг телефон и същото. Най-вероятно hisuite към момента не работи! Някой да е правил това упражнение скоро?
При натискане да търси актуализация с отворено приложение hisuite proxy, дава грешка, че няма Интернет. При затворено hisuite proxy приложение, забива и само търси актуализация..

За връщане на версията от Еmui11 на 10 не ти е нужен Hisuite proxy. Само Hisuite 11. 0.0.500 OVE - виж снимките. За връщане към по-ниска версия от 10.1.0.176 ти трябва версия Hisuite 10.0.0.510_OVE и Hisuitе proxy, но след като вече си върнал от 11,  не може директно да скочиш от 11.0.0.151 на 10.1.0.112. Следвай стъпките на BGDropche в другата тема.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

А, аз като съм с версия 182 мога ли да сляза до по-стара версия с по-добро качество на снимките? И коя трябва да е за p40 не е про версията?

S20FE SD
Цитирай

Няма причина да не може, но не мога  да ти каже какво и как да теглиш за П40. Виж в XDA-developers или ползвай Гугъл. Връщането на друга версия за която не си сигурен дали камерата е ок е малко стреляне в тъмното, по-добре си стой на 11 все ще излезе някой camera fix.
Много хора се оплакват от снимките с EMUI11 при Pro версията, аз лично не съм сред тях, да нощният режим май се развали ама на Ауто снима по-добре от преди даже и вечерта.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sirgeorge за това мнение:
  • martin_varbanov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)