Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P40/P40 Pro - Батерия, проблеми, съвети
#1

[Изображение: 4e2085eb79ec2ff69c31f94695532668-full.jpg]

Всичко за вашата батерия на Huawei P40/P40 Pro

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Тия 90хз събарят доволно батерията.
Цитирай
#3

А ако беше 120 ?
[-] 2 потребители изказват благодарност на Boby13 за това мнение:
  • oxuboxu, Victormihov
Цитирай
#4

С 90хца колко време показва, че има за стендбай?
Цитирай
#5

Аз го имам от петък и мога да кажа, че съм доволен сбаерията -събота е зареждан сутринта, сега е на 30 процента с 5ч15мин сот предимно на wifi, но с вързан часовник и доста цъкане пада,
инсталиране и т.н. Като е на 90 hz и макс резолюция екрана!
[-] 1 потребител изказва благодарност на juventusarl за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#6

От събота до днес и си на 30% наистина е добре.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Panteleimonov за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#7

Да и ми пише, че имам още 5ч и 30 мим оставащи! Приятномсъм изненадан че засега apkpure въобще не дърпа повече ток от app gallery и двете си работят заедно без ядове!

А имате ли представа дали това супер бързо зареждане не прецаква батерията, защото аз друг вариант за зареждане не намирам в настройките на телефона! Четох, че трябва да се купи обикновен кабел и да се зарежда с него ако не искаш такова зареждане, но нещо не съм ок с тоя варинат!
[-] 1 потребител изказва благодарност на juventusarl за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#8

Би могъл да си вземеш 10 ватово безжично и така да зареждаш на бавен ход. Зависи колко време проектираш да си собственик на машинката.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#9

Няма опция за по-бавно зареждане в телефона. Не смятам, че е лошо за батерията. Купи си обикновен кабел, ще зарежда по-бавно, но според мен няма смисъл..

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

Ок, мерси! Ще си карам с това зарядно и кабел пък се надявам да няма проблеми, нали уж е умен процесор и т.н. и да изкара доста бтаерията така!
Цитирай
#11

(2020-04-13, 15:05:08)juventusarl написа:  Да и ми пише, че имам още 5ч и 30 мим оставащи! Приятномсъм изненадан че засега apkpure въобще не дърпа повече ток от app gallery и двете си работят заедно без ядове!

А имате ли представа дали това супер бързо зареждане не прецаква батерията, защото аз друг вариант за зареждане не намирам в настройките на телефона! Четох, че трябва да се купи обикновен кабел и да се зарежда с него ако не искаш такова зареждане, но нещо не съм ок с тоя варинат!
Другия вариант е да използваш друго зарядно от някой по стар телефон който не е с бързо зареждане.Но да не е някое менте!
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#12

Здравейте, ползвам телефонът от миналата Сряда и батерията ми държи адски много. Доволен съм доста
[-] 1 потребител изказва благодарност на Geshev_9 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#13

Не съм особено доволен, но идвам от Mi Note10 с 5300мАч....
                 
Цитирай
#14

При мен първо зарежданe от снощи до сега телефона е на 10% ,имам 4 часа екран на 90 херца дисплей.
Предполагам че играта с GMS малко е повлиало. Ще видя утре как ще е .Но първите ми впечатления са че на 90 херца яко смуче батерията. Дано в бъдещ ъпдейт да бъде малко оптимизирана.
Цитирай
#15

А ако беше на 120 Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Boby13 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#16

(2020-04-16, 23:41:55)Boby13 написа:  А ако беше на 120  Smile
ами затова не е да не смуче още повече Big Grin
Цитирай
#17

(2020-04-17, 06:53:49)ickata25 написа:  ами затова не е да не смуче още повече  Big Grin
  Точно това имах предвид, защото веднага започнаха защо при други марки го има  Smile И там яко батерията пада  Smile
Цитирай
#18

GMS има някаква роля според мен! Моят след две зареждания батерията е много добре: 1-то - 2 дни с 5.34 мин сот с оставащи 10 ч. и 30 мин и 20 процента при висока резолюция и херцове с вързан през деня часовник и доста цъкане и настройки; 2-то -3дни и 12 ч. с 5ч. и 11 мин сот и оставащи 7 ч. 26 мин и 21 процента пак с вързан часовник през деня! И през двата цикъла съм ползвал основно wifi, но съм с лошо покритие на мрежата вкъщи и там точи допълнително от по слабия сигнал на оператора, правил съм снимки и клипчета на малката, вайбър, броузване и др.!
[-] 1 потребител изказва благодарност на juventusarl за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#19

И аз подозирам, че без GMS нещата ще са мнооого по-добре Smile
Цитирай
#20

Няма начин GMS да не влияе на батерията Smile
Цитирай
#21

ами ако го забележа че е така ще ги махна. Аз и без това не ги ползвам. На мейт 30 про то не оказаха влияние. Ще видим
Цитирай
#22

днес забелязах нещо странно както показва примерно 78 процента и след малко става 76, като съм почти согурен че дп днес го нямаше! дали е бъг някакъв или батерията не е наред?
Цитирай
#23

(2020-04-18, 11:59:27)juventusarl написа:  днес забелязах нещо странно както показва примерно 78 процента и след малко става 76, като съм почти согурен че дп днес го нямаше! дали е бъг някакъв или батерията не е наред?
Привидяло ти се е най вероятно
Цитирай
#24

Може и да си прав! Ако някой се интересува да споделя, че прочетох в един сайт, че са правили задълбочено проучване как се зарежда телефон със зарядно за бързо зареждане със стандартен кабел и резултата е, че телефона се зарежда неравномерно, прави неествени паузи зареждането и т.н., т.е. не е добре за живота на батерията
Цитирай
#25

Затова добре да е с най-обикновено зарядно да става този процес.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)