Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P40/P40 Pro - Батерия, проблеми, съвети

Свиркай си, няма никакво значение.
Цитирай
Аксесоари

Нищо няма да му стане, особено ако разговора е къс.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Здравейте на всички! Да ви попитам от къде се спира super fast charge? От къде се пуска нормалното зареждане?
Цитирай

Сменяш му кабела и ще имаш нормално зареждане.

 
Цитирай

(2021-08-24, 13:20:18)nikinaika написа:  Здравейте на всички! Да ви попитам от къде се спира super fast charge? От къде се пуска нормалното зареждане?

Ползваш ли зарядното от кутията няма как да се спре бързото зареждане, но то няма и нужда да се спира.
Бавно зареждане се постига с "бавно" зарядно, като например някакво 10W (5V, 2A) или от USB на компютър, като USB 3 мисля,че зарежда със 600-700 mA.
Като цяло излишни гимнастики...

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
[-] 2 потребители изказват благодарност на Spellbound91 за това мнение:
  • doktorra, nikinaika
Цитирай

Ясно, благодаря за отговорите!
Цитирай

Лейзи ден, 50мин разговори, 90% wifi, 10% 4g

   
   

За 4200мач .... повече от идеално.
Апарата е на 4 месеца.
Цитирай

samaung z fold 3 има опция ограничаване зареждането на батерията до 85 процента защото било установено, че нсд тези процента се скъсява живота на батерията! Това за тези които твърдят, че нвма значение зареждането и нвма значение до колко се зарежда батерията, пък който както иска дс си зарежда /
Цитирай

Бла, бла, бла.

И в п40 я има тази опция.
Цитирай

Абе колко време очаквате да го ползвате тоя телефон, аз най дълго съм ползвал лг г3, щом почна да му пада батерията за по малко от ден го махнах, изкара 4 години, стандартно след 2 години е нормално да сдаде багажа, при старите самуснги и по рано (за новите не знам). Какво сте ги запазили тия батерии, все едно няма ток около вас

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на dzivko за това мнение:
  • Tix0mir
Цитирай

(2021-08-23, 07:58:00)Stanislav1 написа:  Здравейте, аз  искам да попитам дали е добре за батерията когато по време на зареждане някой ми се обади и проведа разговор?
Принципно избягвам всякаква работа с телефона докато зарежда, но понякога някой звънне и ми се налага. Телефона ми е mate 30 pro.

Имаше случай на токов удар и фатален изход.... при подобна ситуация, така че бих Ви посъветвал да го разкачате когато е на зарядно и искате да проведете разговор.

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай

Tо има случаижи на мълнии убили хора насред полето ама ...
Цитирай

Най добре изобщо не го вадете от кутията тоя телефон, не за друго, хаби се

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-09-04, 17:53:12)emzo написа:  Tо има случаижи на мълнии убили хора насред полето ама ...

Даже в кенефо на двора също, но не става въпрос за това...

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай

След няколко месеца безпроблемно използване , днес "светнах" с :

   

Сега ще чета и зяпам клипчета как се оправя Smile
Цитирай

(2021-10-27, 18:29:49)emzo написа:  След няколко месеца безпроблемно използване , днес "светнах" с :



Сега ще чета и зяпам клипчета как се оправя Smile

Успех! Пу-пу да чукам на дърво...........  Yikes

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай

(2021-10-27, 18:29:49)emzo написа:  След няколко месеца безпроблемно използване , днес "светнах" с :



Сега ще чета и зяпам клипчета как се оправя Smile

Какво общо има темата за батерии с това? Има други две теми, където това разискване ще е много по-полезно и шанса да се намери решение е по-голям.

Samsung S23 Ultra 512 GB
Цитирай

Дишай , объркал съм темата !
Цитирай

Здравейте! След като вече има фукнционалност за виждане на колко процента живот е батерията ми е интересно дали хората, които си пазеха батериите с по-бавни зарядни и прочие имат повече останал живот на батериите. Моя сие бил почти винаги с оригиналното зарядно и за година и половина батерията е на 96%, което не знам дали е добре или не.

Samsung S23 Ultra 512 GB
Цитирай

Моята е на почти две години и 92% виначи със 40w и нищо и няма

 Huawei mate 20 pro Huawei p40 pro 
Цитирай

Моя е на година и десет месеца и е на 94%, кара между 4-6 часа екран, смесена връзка (wi fi, мобилни), никога не съм го пазил, всяка вечер на зарядно, между другото от как съм с две сим, май ми падна малко живота на батерията

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk
Цитирай

За почти две години батерията ми е на 92%.
Зареждам когато ми трябва и колкото ми позволява времето.
Никога не съм следял заряда, и да спазвам някакви правила.
Като и свърши живота сменям с нова. Ползвайте си телефоните с кеф, всичко е материално, роб на една батерия не ставам.

 Huawei P40 pro+    512GB black
[-] 2 потребители изказват благодарност на carden за това мнение:
  • emzo, martoo
Цитирай

моят го зареждам с по бавното зарядно от п10 и след 2 години е на 95 процента
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)