Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P40/P40 Pro - Батерия, проблеми, съвети
#26

Като всяко всяко нещо в природата, бавен метаболизъм, бавни химични процеси и тнт, животът се удължава - факт!.. Принципно бързаците ритат камбаната по-рано.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#27

Това е на WiFi и включен AOD

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk
[Изображение: 65fcbb14f39c31cfe7b6e53439598356.jpg][Изображение: 2e1c5feae49f8c143846a693ff329e5d.jpg][Изображение: 9ddef6e13862981dcd852292fe168289.jpg][Изображение: d5743f6b44b9ab356e5d8084e9886df3.jpg][Изображение: e40e1e91c95876f1f870316c8dff18da.jpg]

Samsung Galaxy S3 --> HTC One X
Цитирай
#28

Искам да попитам нещо - мисля да зареждам телефона със стандартно зарядно за по-дълъг живот на батерията, че не си сменям често телефоните! В тази връзка според вас с какво зарядно е по - удачно да зареждам: със старото ми на самсунг или да си купя някакво на някоя марка за аксесоари - beasus, belkin и т.н., като ще си ползвам кабела от комплекта?
[-] 1 потребител изказва благодарност на juventusarl за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#29

Зарядното на Самсунг ще свърши работа - ползвам подобно на 2А вече четвърта година.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#30

Защо мислите, че зарядното вложенo в комплекта би навредило на телефона ви? Отначало и аз бях притеснен, но се оказа, че телефона има smart charging функция. Тоест разпознава, че телефона примерно се зарежда вечер, както аз правя независимо от батерията и не помпи телефона на маскикум, а зарежда плавно до сутринта.
https://www.huaweicentral.com/smart-char...arch-2020/
Цитирай
#31

Защото прочетох доста мнения във форуми, статии и ревюта, в които пише, че бързото зареждане, когато се ползва дълго време прецаква батерията и се препоръчва да се ползва само при нужда! Иначе и аз не се притеснявах преди да ги прочета тези неща особено като знам, че още като жената си взе п10 обясняваха, че тяхното бързо зареждане е умно, не прецаква батерията, тъй като следи да няма прекомерно затопляне и т.н. Нейната батерия се скапа в гаранция и я смениха, като нз дали е било защото се зарежда само чрез бързо зареждане или късмет!
Цитирай
#32

Погледни за повече мнения и в тази тема Правилно ли зареждаме батерията на смартфона си?

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#33

Щом искаш дълъг живот на батерията - бавно зареждане, останалите теории са на хора, на които не им пука колко ще изкара, защото ще си засилят телефоните при появата на следващия модел. Останалото е демагогия от страна на производител и недобросъвестен собственик, това е!

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#34

и аз така мисля и даже си поръчах някакво обикновенно зарядно beasus и ще го зареждам с него!
[-] 1 потребител изказва благодарност на juventusarl за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#35

А, тук да вметна че имам на разположение и Samsung wireless fast charge, това зареждане дали се брои като здравословна алтернатива на бързото зареждане?
Говорим само за зареждане вечер след лягане до сутринта. Телефона ще стои на пад-а докато не го взема сутринта.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Panteleimonov за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#36

Различни мнения прочетох за този тип зареждане, но и за него пишат хората, че намалява живота на батерията и ако се ползва такова е добре да е на huawei зарядното
Цитирай
#37

Пълни глупости, зареждаш когато искаш и колкото искаш.Ако имаше нещо по специално щяха да го напишат в упътването. Телефоните са за да ни СЛУЖАТ, не ние на тях. И щеше да има 2 зарядни, Божее.
[-] 3 потребители изказват благодарност на CivilWar80 за това мнение:
  • Bavarche, Sokolchev, Victormihov
Цитирай
#38

Ще ти го напишат, да - ние искаме вашия телефон да е вечен и да не купувате повече от нас! Сигурно вярваш и на Лонглайф маслата, но и те са измислени да докарат някак мотора до гаранцията... Въпросът е После какво се случва?!!
Че чак и Господ призовава... Поне си напиши грамотно изреченията, Божее!..

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 2 потребители изказват благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • emzo, oxuboxu
Цитирай
#39

Добре, защото само ти го казваш трябва да е правилно. Мисля че имам много по-големи умници от теб в huawei които са преценили че зареждането няма да навреди на телефона. И с квото и зарядно да зареждаш идва момент в който батерията заминава. Ама вие си правете гимнастиките, и карайте с един телефон по 5 години, но силно се съмнявам, че някой от вас го прави. Почти всички си сменяме телефоните на 2 години. И няма как да ме убеди някой, че батерията се скапва за това ползване.
Цитирай
#40

Преди като имах Sony Z1 compact 2013 г Sony препоръчваха батерията да се зарежда в интервал 30% до 80% не се препоръчваше до 100%. За по добър живот на батерията.Това са препоръки който иска да ги спазва.Аз си го зареждам на 100% и използвам бавното зарядно, защото не бързам.Същото е и за бързите зарядни води се иновация колкото по бързо ти зареди телефона се втълпява че е по добре!
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#41

От три години си зареждам телефона с оригиналното зарядно,
което се води "бързо" и проблем до сега не установявам....?
Според мен спора е безсмислен и се е водил поне хиляда
пъти в този форум! Да не разводняваме и тази тема.......

Huawei P 40 Pro    Angel
[-] 1 потребител изказва благодарност на doktorra за това мнение:
  • Boby13
Цитирай
#42

Съжалявам, че възникна спор заради моя въпрос, не ми беше това идеята! Наистина всеки да си преценява как да си зарежда машинката, но моето лично мнение е, че бързото зареждане не е добър вариант! Нслучайно при самсунг можеш да го спреш от настройките - ако беше толкова безопасно защо ще я има тази опция тогава! Дълъг и безпроблемен живот на батериите е и много на късмет, така, че времето ще покаже кой прав и кой крив, важното е да са ни безпроблемни телефоните Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на juventusarl за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#43

Аз като човек, който се грижи за батерията, ще кажа, че се вманиачавате по това зарядно. Apple например, докато не се обедят в някоя функция, че работи, както трябва, не я пускат. А те пуснаха 18w зарядно и не ми загрява телефона, а и се зарежда за 2 часа, та не мисля, че ще има проблем с някакво такова. Все пак не търсете проблема само с зарядното. Ако го ползвате постоянно, е нормално след време да не държи.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#44

(2020-04-20, 08:53:54)juventusarl написа:  Различни мнения прочетох за този тип зареждане, но и за него пишат хората, че намалява живота на батерията и ако се ползва такова е добре да е на huawei зарядното
Разбира се, че всеки производител препоръчва да се позват САМО техните консумативи за тази цел, но най-обикновено оригинално зарядно на друг бранд ще ти свърши работата също - изборът си е лично твой.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#45

За съжаление усещането ще процентите на батерията не падат нормално се затвътди! днес се събудих и беше 78 процента, включих мобилните о wifi и стяна 75 без да съм правил нищо друго! Кажете може ли да пробвам нещо да го оправя това, защото смятам че не отчита правилно батерията, но не мисля че не държи достстъчно
Пробвах с wipe cache partition не помогна
Цитирай
#46

(2020-04-21, 06:47:18)juventusarl написа:  За съжаление усещането ще процентите на батерията не падат нормално се затвътди! днес се събудих и беше 78 процента, включих мобилните о wifi и стяна 75 без да съм правил нищо друго! Кажете може ли да пробвам нещо да го оправя това, защото смятам че не отчита правилно батерията, но не мисля че не държи достстъчно
Пробвах с wipe cache partition не помогна
Имаш ли и друго приложение за отчитане на батерията?Да не би да има конфликт между двете.При мен на Р30 го имаше това оказа се Battery HD и като го махнах се оправи
Цитирай
#47

Не нямам друго приложение за батерията и определено си го прави преди малко получих вайбърско отворих го а батерията беше 74, заключих екрана и след има няма 5 мин го отключих и беше вече на 71!
Цитирай
#48

Колега, в статистиката за разпределение на енергия все някъде излиза кой ти е най-лакомия консуматор. Виж кой е виновника и му изтрий кеша на 1во време.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#49

Тествай за евентуален дрейн на батерията с BetterBatteryStats или Wakelock Detector.

 
Цитирай
#50

(2020-04-21, 06:47:18)juventusarl написа:  За съжаление усещането ще процентите на батерията не падат нормално се затвътди! днес се събудих и беше 78 процента, включих мобилните о wifi и стяна 75 без да съм правил нищо друго! Кажете може ли да пробвам нещо да го оправя това, защото смятам че не отчита правилно батерията, но не мисля че не държи достстъчно
Пробвах с wipe cache partition не помогна
Изтрий кеша и данните на настройки от приложения.Активирай опции за разработчици-настройки-за телефона и чукаш 7 пъти върху номер на версия и се активира.И се появява в раздел система и астуализация и там виж течашти услуги, дали има съмнително приложение което изразходва много ресурси
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)