Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P40/P40 Pro - Батерия, проблеми, съвети

Не е въпроса какво ще ми помогне, но е дразнещо работещо нещо, като тази статистика и камерата да ги прецакаш и то без да е логично това. На мен лично ми харесваше да виждам колко СОТ имам общо, дано да го оправят.

S20FE SD
[-] 1 потребител изказва благодарност на martin_varbanov за това мнение:
  • esil2
Цитирай
Аксесоари

(2021-01-11, 22:54:38)Stanislav1 написа:  Аз имам проблем с протектори те за mate 30 pro, изхвърлих 4 протектора за две седмици. Три от тях бяха с течно лепило и ув лампа. Последния идеално го заварих с лампата и само след половин час тръгнаха мехурчета от към извитите страни. Четвъртия протектор беше с цяло лепило и той не успя да се залепи хем в магазин ми го поставиха, останаха много мехури и се ядоса и го изхвърлих. Има ли нещо добро като протектор някъде? Нещо специализирано на хуаей няма ли в Пловдив, близо съм до Пловдив затова питам за там.  Или просто не може да носи протектор този телефон.

телефона е направен да го носиш така, а всички протектори, калъфи и всякви други глупости са за пълнене на гушката на някои производители Wink

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Закупен от а1 , още на 1вия ден показва зелен дисплей и леко греене при заключен екран.
Върнат е от сервиз с същия проблем. От сервиза казват, че за тях не е открит проблем по телефона. 
Някой с подобен проблем?
 [Изображение: 161542057-267004218214020-3231588248725551741-n.jpg]
Цитирай

Със снимкков и видео материал - обратно в сервиза.
Цитирай

(2021-03-17, 17:24:10)Роско написа:  Закупен от а1 , още на 1вия ден показва зелен дисплей и леко греене при заключен екран.
Върнат е от сервиз с същия проблем. От сервиза казват, че за тях не е открит проблем по телефона. 
Някой с подобен проблем?
 [Изображение: 161542057-267004218214020-3231588248725551741-n.jpg]

Веднага изискване на констативен протокол и връщане на пари/ замяна с друго устойство на същата стойност или чрез доплщане за друго.

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай

(2021-03-17, 18:51:43)Viiipeer написа:  Веднага изискване на констативен протокол и връщане на пари/ замяна с друго устойство на същата стойност или чрез доплщане за друго.

Практиката им била при 3 връщания за сервиз, чак тогава смяна на устройството с ново.
Това е 2рия път в който отива на сервиз, за има няма 10 дена.
Цитирай

Да ви кажа на кратко за опита ми с гаранционния huawei сервиз. Преди 2г. купих huawei mate 10 pro от оператор и на третия ден камерата отказа, пратих го, върнаха ми го след 30 дни със становище, че всичко е наред, пак го пратих,този път беше "сменихме части, всичко е готово" и след седмица пак. Отново го пратих и пак след 30 дни "всичко е оправено". Както и да е телефона взе че се оправи и забравих за случая, след като изтече гаранцията взе че се наду батерията и отидох в друг сервиз да ми я зменят, човека ми каза" тоя телефон е отварян" и аз му разказах цялата сага, тогава той ми обясни, че не са му сложили никакви гаранционни лепенки и ако се е стигнало до защита на потребителите са щели да ме изкарат виновен, все едно съм го давал в неоторизиран сервиз и вината е моя, така че...... вадете си сами изводите!

Samsung s22 ultra phantom white
Цитирай

Преди 4.5 години  с нов Huawei P9 lite от оператор имаше проблем с разговорите от самото начало.Направо го занесохме на Леге-скоро бяха открили сервиза на Хуауей и смениха платка гаранционно,после 4.5 години никакви проблеми нямаше,така че аз съм доволен от тях.Времето за поправка не помня колко беше,може би 1-2 седмици,което пак е по-добре от 30 дена.
п.с. Тогава го бяха открили сервиза преди месец-два и имаше рекламна статия в интернет колко внимание обръщат на клиентите си,черпели ги с нещо-кафе ли,бонбони ли не помня.И жената(понеже беше неин телефона и тя го занесе),след като и разказах какво е пишело,му казала на служителя за статията и почерпката и той(който не се бил сетил да и предложи) се притеснил,ама разбира се че има, ей сега.Тя не искала де,отказала...много се смяхме,викам и много си нахална
Цитирай

(2021-03-17, 20:09:21)Роско написа:  Практиката им била при 3 връщания за сервиз, чак тогава смяна на устройството с ново.
Това е 2рия път в който отива на сервиз, за има няма 10 дена.

Като им е такава практиката, или им казвате на чист Български че ако не Ви го върнат отремонтиран КЗП до дупка и глоби, или Ви връшат парите, аман с гаврите по сервизите!

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай

от днес имам някакъв странен проблем с камерата, когато натисна да снимам, прави 2 снимки една след друга, не съм пипал нищо по настройките, чистих кешове, рестартирах, все тая, снима 2 пъти, някой с идея

а още по странно е че го прави само на режим снимка, на портрет, бленда и нощен няма такъв проблем, единствено ми прави разлика че на снимка отново се показват движещите се квадратчета

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Изтрийте данните на камерата, не само кеша !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bobar за това мнение:
  • Sokolchev
Цитирай

Здравейте. От половин година съм с P40 Pro, който като цяло е невероятен телефон. Първите месеци наистина държеше по 2 дни (и до 3 съм го докарвал). Напоследък забелязвам, че почна да държи по-малко батерията и буквално виждам как спада батерията като гледам клип в Youtube или разцъквам браузъра. 10-15мин youtube - 3-4% надолу. Температурата при такова ползване отива до към 38-40 градуса и след като спра всички приложения спада доста бавно и слиза до към 30 в първите 20 минути и после евентулано спада пак до 24. В началото каквото и да правех все стоеше на 23 24 градуса или ако преди това е вдигнал градуси бързо пак спадаше до 23-24. Имам много приложения (и GMS) но след всяко ползване ги изчиствам. От статистиката на батерията виждам кои приложения дърпат най-много енергия, но дори като ги спра пак доста бавно спада температурата (все едно е Самсунг Smile ). С най-новия ъпдейт на EMUI 11 съм - 11.0.0.180. Някой с такива проблеми и съвети за решение?

Samsung S23 Ultra 512 GB
Цитирай

проблема е че много гледаш батерията, вместо да си цъкаш телефона и ми се струва че трябва да бачкаш към прогноза за времето с тия температури Smile моя дори се самоизключи, като преди това изписа че е прегрял, а за зареждане, колкото пъти се наложи, може и над 3 пъти в деня. Ако искам да държи батерия и да не грее, то нокия фенер е оферта, минимум 15 дни и грам греене няма Wink

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Ако гледаш клипчетата и браузъра на 4G е нормално, то топи батерията доста.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

И последно, кое е по добре супер бързо зареждане или да сменям кабела и нормално зареждане
Цитирай

Препоръчвам нормално зареждане.

 
Цитирай

(2021-08-14, 18:01:22)NoMaD написа:  Препоръчвам нормално зареждане.

Значи да сменям кабела, но пък тогава при зареждане излиза съобщение да се ползват оригинален кабел за супер бързо.
Ако го сменя няма да е проблем че не е оригинален
Цитирай

(2021-08-14, 18:05:57)djorov80 написа:  Значи да сменям кабела, но пък тогава при зареждане излиза съобщение да се ползват оригинален кабел за супер бързо.
Ако го сменя няма да е проблем че не е оригинален

Зареждайте си устройствата с предвидените от производителя кабели и зарядни.
За да ги поставят в кутията на телефона, значи са тествани и се препоръчват.

Препоръки от незнайни ГУРУ, които не се знае от къде черпи "знания" НЕ се препоръчват!
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • djorov80
Цитирай

(2021-08-14, 18:05:57)djorov80 написа:  Значи да сменям кабела, но пък тогава при зареждане излиза съобщение да се ползват оригинален кабел за супер бързо.
Ако го сменя няма да е проблем че не е оригинален
Ползвам от доста време не оригинални кабели, проблем досега не съм имал, но все пак нямам предвид такъв за жълти стотинки, а по качествени, например на UGREEN. Що се касае екстрата "супербързо", не я ползвам и не чувствам необходимост от такава.

 
Цитирай

Има афтърмаркет аксесоари в пъти по-качествени от тези в кутийката.
Аз лично ползвам такива в комбинация с по-слаби захранвания, също висококачествени... Бързо зареждане Само, ако съм на зор!

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2021-08-14, 20:43:42)alexbg67 написа:  Има афтърмаркет аксесоари в пъти по-качествени от тези в кутийката...
Разбира се, че така, но е много трудно за това да убедиш някои от колегите тук, които много държат да се ползват само "оригинални" от кутията, все едно другите маркови аксесоари - не са.

 
Цитирай

(2021-08-14, 18:28:10)NoMaD написа:  Ползвам от доста време не оригинални кабели, проблем досега не съм имал, но все пак нямам предвид такъв за жълти стотинки, а по качествени, например на UGREEN. Що се касае екстрата "супербързо", не я ползвам и не чувствам необходимост от такава.

Имам оригинален за HUAWEI p30lite става ли?
Само кабела или и зарядното
Цитирай

Ще ти вършат работата и двата аксесоара.

 
Цитирай

Какво означава нормално зареждане.
Зареждай си телефона със зарядното от кутията, какво като е бързо, все пак батерията е голяма, не е като преди 1000mAh, 2000mAh.
Сега има маркови зарядни, но не виждам смисъл от тях, след като имаш в кутията оригинално такова.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Здравейте, аз искам да попитам дали е добре за батерията когато по време на зареждане някой ми се обади и проведа разговор?
Принципно избягвам всякаква работа с телефона докато зарежда, но понякога някой звънне и ми се налага. Телефона ми е mate 30 pro.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)