Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мобилните данни засичат
#1

Здравейте! Телефона е redmi note 8 pro , имам го повече от 2 месеца, закупен от Виваком. Не съм от тия, дето стават и лягат с устройствата си и не могат повече от 5 мин без тях, та не мога да твърдя, че от началото е било така, но може би повече от месец забелязвам, че при пълен обхват на мрежата и наличие на символа 4G до сигнала, телефона "запъва" и не отваря дадена информация. Било то във фейса, в браузър, вайбър, или друго приложение. Излиза въртящата стрелка и нищо не зарежда. При повторен опит шанса е 50:50 - понякога отваря въпросната информация/снимка/текст/клип..., каквото и да е, а друг път продължава да се "инатИ"! При сърфиране през Wi-Fi няма такива проблеми и всичко си работи нормално! При мен още не е идвала 10-ката и съм с 9 pie. Не е от сигнала, оператора, или от приложения - проблема си е в самия телефон, но сега е малко сложно да се занимавам с рекламация, още повече, че имам надежда, че след ъпдейта към 10 нещата ще се оправят. 
Интересно ми е има ли други с такъв проблем, или само при мен е така? Bu

samsung galaxy S duos / sony xperia M2 / huawei mate 10 lite
Цитирай
Аксесоари
#2

Днес и аз имах проблеми с Нета. Не знам дали е било от оператора, но в Люлин като бях и известно време нямах мобилни данни. На втория слот съм на А1 и там не искаше да се свърже. На първия слот съм на Вива. Пробвах да задавам и А1 за мобилни данни, не стана. И двете карти са включени на 4G.

Android4e
Цитирай
#3

(2020-04-08, 20:48:37)gogolisec написа:  Здравейте! Телефона е redmi note 8 pro , имам го повече от 2 месеца, закупен от Виваком. Не съм от тия, дето стават и лягат с устройствата си и не могат повече от 5 мин без тях, та не мога да твърдя, че от началото е било така, но може би повече от месец забелязвам, че при пълен обхват на мрежата и наличие на символа 4G до сигнала, телефона "запъва" и не отваря дадена информация. Било то във фейса, в браузър, вайбър, или друго приложение. Излиза въртящата стрелка и нищо не зарежда. При повторен опит шанса е 50:50 - понякога отваря въпросната информация/снимка/текст/клип..., каквото и да е, а друг път продължава да се "инатИ"! При сърфиране през Wi-Fi няма такива проблеми и всичко си работи нормално! При мен още не е идвала 10-ката и съм с 9 pie. Не е от сигнала, оператора, или от приложения - проблема си е в самия телефон, но сега е малко сложно да се занимавам с рекламация, още повече, че имам надежда, че след ъпдейта към 10 нещата ще се оправят. 
Интересно ми е има ли други с такъв проблем, или само при мен е така? Bu

Здравейте.Същото го наблюдавам и аз напоследък. На А1 съм и като стане така минавам на 3G (WCDMA preferred) и се оправя
Цитирай
#4

Здравейте,аз имам същия проблем с телефон закупен от Виваком.Според мен не е от телефона,а от мрежата.Не съм съвсем сигурна,но на места дори губи и обхват при разговор и дори съм засичала мястото-едно и също.
Аз съм вече с 10 и май от скоро ми е проблема.
Цитирай
#5

Спирате мобилните и пак ги пускате.

Това ми се случваше много често на Mi5 - A1
След това на S9+ Vivacom и то това е заради гадния модем в Exynos
И сега с Mi 9 SE пак на Vivacom но много много рядко.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#6

Да,оправя се като няколко пъти се спират и пускат данните,но защо се получава.Според мен не би трябвало,нали уж вървим напред с технологиите,а това се оказва проблем.
Вчера питах оператор,защото нещо въобще не успявах да зареди нищо,а ми трябваше спешно.
Първо се опита да ми каже че било от тела,после като казах че е купен от тях,ми каза че било от мястото на което се намирам-нямало обхват и като и казах че съм в центъра и там никога до скоро не съм имала проблем,ми каза че защото много хора сега ползвали интернет и мрежата се претоварвала и за това бил проблема.
Три варианта за един проблем.
Цитирай
#7

ами претоварени са мрежите. Хората си седят по къщите и ползват нет.
3G обаче не е толкова натоварено и това е решението, което оправя нещата докато се махнете от натоварената зона
Цитирай
#8

И моя се оправи като се махнах от мястото, където заби. Дано да е само от мрежата. Ще следим нещата и ще споделим.

Android4e
Цитирай
#9

Само с Xiaomi телефони ли спира нета ?
Цитирай
#10

При мен няма значение от тела

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#11

Само тук обсъждаме проблема. Иначе вероятно всички го изпитват. Просто 4G Клетките не смогват на места
Цитирай
#12

И с други телефони се случва. Откакто е това извънредно положение, и на мен ми се случва понякога. Явно много голямо е потреблението и на моменти мрежата издиша.

Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk
Цитирай
#13

Охооо, я виж ти! Понеже съм от сорта Марко Тотев ( за по-младите - карък) си мислех, че пак съм изтеглил късата клечка. Интересно, че живея около Ловеч, но имам пълно покритие на мрежата, когато не съм у дома на рутера. Работя в Плевен в зона, която няма принципно много потребители(ако това е от значение), но предимно там се откроява най-вече проблема. Дано да е от това, че много потребители сега са ограничени от към движение и основно разчитат на мобилните си устройства за развлечение и връзка с приятели и познати! 
Със сигурност ще пробвам и старото 3G, за да видя там как ще се справя иначе добрия телефон! И все пак, възможно ли е проблема да е в самото устройство, имайки предвид, че получаваме много други добри параметри за малко пари?

samsung galaxy S duos / sony xperia M2 / huawei mate 10 lite
Цитирай
#14

По-скоро не, защото говорих с хора от района, където изгубих връзка за момент, които също имат проблеми с нета напоследък и са с други телефони. А относно ценовата политика, това е основен коз за сигурно и прогресивно завоюване на добър пазарен дял на Xiaomi, с добър продукт на изгодна цена. И все пак 400-500 лв. не е съвсем за без пари, за китайски продукт си е направо скъпо.

Android4e
Цитирай
#15

Аз мисля че просто IPтата за клетката се изчерпват и ти оставаш просто с връзка към клетката но няма зададено IP за твоето устройство.

Като се реснат мобилните, устройството ви изисква нов IP адрес и дава като следователно изхвърля накой друг който може даже и да не е на същата клетка като твоята.

Това са само предполагания

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#16

Ами наблюденията ми са, че не е само нета, ами и за разговорите получавам смс, че е пропуснато повикването.
Въпреки че разговорите се водят на 3г просто не превключва.
Цитирай
#17

Аз не съм специалист но използвам смартфон от дълго време но мисля че проблема е някъде другаде щото и в wifi положението е същото след рестартиране на връзката зарежда. Но за клиентите на Виваком съжалявам но интернета им е трагичен с техен интернет всички програми за интернет телефония не работят коректно и е бавен.

Redmi Note 8PRO
Цитирай
#18

Е, чак пък бавен...
[Изображение: d3514a3bea08fb518f1f6d3b903b65a2.jpg]

Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk
Цитирай
#19

Приемането на сигнала, съответно как ще се отварят/работят приложения си зависи изцяло от процесора и модема на телефона, както и от броя антени, с които приема сигнала. По-скъпите телефони използват при нужда до 4 антени за връзка с антените на оператора дори и те да са в конфигурация 2х2 (или т.н. мимо 4х2).

P.S. @whitehart няма да е зле да посетиш общия форум за марката oneplus и да разгледаш темите за активация на volte/vowifi.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#20

И на WiFi има засичане и нужда от рестарт. Това е така след ъпдейта до десятката. Преди това не съм забелязал такова нещо.

Android4e
Цитирай
#21

Аз забелязвам нещо друго. Имам нещо като ограничител на скоростта на WiFi - повече от 50 Mbps не може да направи, а с други устройства с по-слаб модем скоростта ми е много по-висока. Рестарт не поправя проблема. На мобилни данни всичко е точно и резултатите от Speedtest са доста добри.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#22

Възможно е и в двата случая да се дължи на слаб сигнал и скорост, нека и други да споделят дали са забелязали проблем с телефона или е по-скоро от нета, било то безжичен или мобилен.

Android4e
Цитирай
#23

Едно устройство като сваля с 85 mbps, а друго - с 45 Мbps, от слабия сигнал на интернета ли ще да е? Последователно съм мерил, Redmi Note 8T поддържа скорост до 50 Mbps на Wi-Fi.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#24

второто устройство може да има проблеми със съвместимостта или да му е орязана скоростта системно ( в един файл се пуска да работи и на 40МХц)
Много са причините да не е стабилна връзка между двете устросйтва.

Най-честата при безжичния сигнал(който никой не може да гарантира) е зашумяване.
Например рутерът ви е на 9-ти канал и е в хола. Всички останали стаи си го хващат добре, но до вашата, от другата страна на стената, съседът си е сложил неговия по-силен рутер също на 9ти канал. Съответно скоростта е зле само при вас, защото по-силно се виждат други устройства и това чупи връзката като цяло с вашия рутер, защото телефонът се ошашква и пуска прекалено много заявки. Друг е въпросът че през 1 стена обикновено пада на половина сигналът.
Ако в стената има винкели може и по-зле да е.
Ако телефонът цялостно се държи зле към всякакви рутери - тогава можем да съдим, че има проблем в антената на телефона или в някоя от настройките му (системно зададените).
И така - не е невъзможно две устройства към един рутер да имат различни скорости
Цитирай
#25

Не е невъзможно, да, затова самите телефони имат различни модели модеми и всякакви различаващи се характеристики. Странното е, че въпросното мерене го правя в стаята с рутера, със смартфон с доста по-слаб модем, и с Note 8T. Сигналът е отличен всеки път. И при всяко замерване се стига до един и същ резултат - телефонът с уж по-слабия модем е по-бърз почти 2 пъти от Redmi-то, а последното не помня да е правило повече от 50 Mbps при каквито и да е условия, на който и да е канал. Някак не ми се струва случайна тази работа или някой от комшиите да е причината за това.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)