Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мобилните данни засичат
#26

Има и следната логика:
Колкото по-евтин и по-нисък клас е телефона, толкова по-некачествени части му се слагат. Вероятно го и прескачат повече в поддръжката.
Отнася се за всякакви марки.
Цитирай
Аксесоари
#27

Уж е със Snapdragon-ски модем - X12. На хартия стоят добре нещата.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#28

Възможно е нещо от регионите да има значение.
Както знаем за българия работи 12 и 13 канал допълнително от останалите 11 ползвани в останалия свят (и 14 - Япония).

Така че може на някой регион да е по-силно излъчването на WiFi.
Kakто казах в настройките на Wifi трябва да има настройка за съвместимост/скорост, която може да се разцъка и да се види кога са по-добре нещата.

Сещам се и друго:
Сигурни ли сте, че някой не ви влиза в рутера и не ви краде нет?
Ако аз вляза в нечий рутер мога да огранича скорост на определени устройства (в зависимост от натройките) или да си дам на себе си повече приоритет, или да си го настроя така, че на мен да ми е най-бърз. (смяна на канал, тип връзка b/g/n, широчина на канала 20/40MHz и т.н)

много са нещата. Затова казах: Ако на всички рутери е зле - от телефона е
Цитирай
#29

В моя случай нямам ограничение и никой не ми краде. Всеки може да си влезе в контролния панел и да си види настройките и свързаните устройства. Всичко ми е настроено оптимално. Нещо друго, което може да е причина, е точно този модел рутер да не постига максимални резултати с въпросния модем на телефона, но ме съмнява.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
[-] 1 потребител изказва благодарност на HERUS за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#30

кой е моделът рутер все пак и защо мислиш, че всичко е настроено оптимално?

Винаги има DD-WRT Smile
Цитирай
#31

Пробвал съм различни варианти, контролния панел си е пред мен и виждам. Ето някои от зададените параметри - 40 MHz широчина на канала, автоматичен избор на канал (така се елиминира вероятността фиксиран канал да бъде зает от някой наблизо), без ограничение в скоростта и потреблението на свързаните устройства...а сред тях чужди не виждам. Какъв е рутера няма значение в случая, защото говоря за това, че през него, при същите настройки и условия, други телефони постигат по-добър резултат от Redmi-то. Може да е нещо от MIUI, не знам, но нещо подтиска скоростта на WiFi.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
[-] 1 потребител изказва благодарност на HERUS за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#32

за скоростта отговаря един файл: /system/etc/wifi/WCNSS_qcom_cfg.ini

ако нямаш руут няма значение, но е възможно за текущия ром или регион да е с по-ниската стойност и самия телефон да лови само на 20мхц
Цитирай
#33

Да, възможно е.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#34

Предното Шаоми 4Х ми се свързваше директно към рутера, като му пусна wifi-а.

На 8 ноут-а, пускам уайфай и в доста от случаите не ме свързва, трябва да влизам в настройките и да цъкам да търси наново, докато се появи рутера и се свърже.
Цитирай
#35

нещо което влияе на разкачането от рутера е:
1. прекалено къс Lease time Кара телефонът да се рекънектва на 2 часа (по подразбиране е 120 минути на повечето рутери)
и след това не си хваща лесно IP
Решение - удължава се лийз тайма и се задава статично IP да се раздава всеки път на телефона
2. прекалено дълъг лийз тайм и ограничение броят устросйства, които да могат да се закачат за рутера.
По подразбиране има 100 айпи-та (например от 192.168.0.100 до 199), но ако е намалено ръчно на някаква по-малка цифра може при следващо закачане Lease-a да не е освободил айпи (или пък от прекалено чести закачания/откачания от мрежата от всички устройства порадяи някаква причина да не стигат адресите)
Решение: проверява се колко време се пази айпи за даден мак адрес и се увеличава броя айпи-та. По принцип ако рутерът е 192.168.0.1, можете да позлвате 252 айпи-та. Просто не пипайте 192.168.0.0 и 254 защото са служебни.

За съжаление проблемът едва ли е от тези неща.

Друго което може да се погледне е да не би по случайност от developer options да е зададено телефонът да се закача с различен мак адрес всеки път (защото това хаби адреси, като ги запазва докато изтече Lease time-a и по-бавно се закача всеки път, защото рутерът го разпознава като ново устройство).
Ще се потретя все пак. Ако телефонът няма проблем с други рутери, че проблемът е в рутера Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, jorimafia
Цитирай
#36

От телефона (настройките му) е. Точно преди да го взема, бях с 4Х и си се свързваше веднага. На същия рутер и без да съм му бутал допълнително настройките.

Иначе от опции на програмиста ми е включено единствено това:
[Изображение: eed1a35c15897c3bc59fadb8f841a149.jpg]
Цитирай
#37

Скоростта и свързването с мрежата много зависи от класа на телефона.Например сега тествах на Wi Fi P30 показва 60 МБ мобилни 85MB донлоуд а на Леново А 6000 -30МБ мобилни 40 МБ Разликата е двойна на една и съща мрежа на А1 са и двете с една и съща СИМ карта
Цитирай
#38

Естествено, че зависи. С какво помага това мнение, при положение, че говорим за устройства среден клас, които явно имат софтуерен проблем? Тук не сравняваме висок с нисък клас. В същото време, мога да изредя няколко модела, доста по-стари, които постигат по-добри резултати от гореспоменатите, а са с по-слаби модеми и далеч от високия клас.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#39

От една седмица използвам само мобилни данни на телефон Xiaomi Note 8T, за да "оползотворя" бонуса от 10 000 МБ на Виваком, дадени за извънредното положение. Много често във Фейсбук не ми зарежда страници, снимки или профили. Налага се да рефрешна. Това преди не го е правило. Във вайбър няма проблем, освен едно закъснение на съобщенията с 5 минути преди 4 дни (това съм хванал, може да е имало и други, Вайбър се използва от над 500 милиона души по цял свят).

Спиидтеста в мрежата на Виваком показва същите високи скорости от 250-300 mpbs в София, както и досега: Xiaomi Note 8T- тест мобилна мрежа

Въобще не им е натоварена мрежата, а модема на телефона поддържа пълна агрегация във България: 1800 + 2100 + 2600 Mhz LTE. Според мен сървърите на определени фирми като Фейсбук не издържат на драстично повишеното потребление в глобален мащаб. Над 2/3 от планетата е под карантина в момента. Имаше много публикации в западните медии, че са им претоварени сървърите, дори приеха ограничаване на скороста на стрийминг услугите, за да облекчат генерално натоварването на центровете за данни.

Но проблема не е, че световната мрежа не може да поеме трафика, а че сървърите на Фейсбук/ Инстаграм/ WhatsApp и други услуги като Вайбър са изчислени за определено натоварване и сега като е драстично нараснало, не могат да ъпгрейднат в кратък период от време, а и вероятно не е финансово оправдано. Дано всичко това се оправи след края на карантината.

С български страници в мрежата- dir.bg, dnevnik.bg, capital.bg, онлайн гледане на ТВ от приложението на Булсатком никога не съм имал проблем.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#40

От нета е, мобилен и безжичен. Нищо му няма на телефона.

Android4e
[-] 1 потребител изказва благодарност на Android4e за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#41

И докато е още активна темата.. Някой има ли проблем (8Т) с връзката на GPS-a?
Една чертичка е винаги и ми показва, че съм на кореноразлични места. Най-висока точност съм му задал.

Не изключвам и от картата да е.
Цитирай
#42

Аз съм с Redmi note 7 но се надявам менюто да е сходно, така че пробвай ето това и кажи има ли подобрение.
В настройките за разработчиците активирайте елемента за проследяване на измерванията с пълна GNSS. След това, не забравяйте да рестартирате
[-] 1 потребител изказва благодарност на esil2 за това мнение:
  • dobs7z
Цитирай
#43

Активирах го и рестартирах.
Утре като изляза, ще го пробвам в реално време.

Благодаря!
Цитирай
#44

Оказа се, че блутута и wifi са на ена и съща честота икогато имаш включен блутут, безжичния понякога спира да работи.
Това е доста тъпо и се надявам да го оправят.

Redmi Note 4 -> Redmi Note 7 PRO -> Redmi Note 8 PRO -> Mi 10T Lite -> One Plus Nord 3
Цитирай
#45

Чудна работа. Вероятно при мен заради това често се наблюдава тоя проблем, понеже постоянно ми е включен блутута, заради гривната.
Цитирай
#46

Колеги , не е нито от 4г мрежата , нито от телефона тази засечка. Проблема идва в новата версия на андроид , а именно 10 версия . Доста колеги в gsm arena имат същото оплакване след като са инсталнали 10 серия . А именно проблемите при тях са същите . Спиране на wifi , засечка в мобилните данни . Така че най вероятно се очаква някаква кръпка или нещо подобно. Не е само при Шиоми моделите , а и при други модели телефони .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#47

Напълно е възможно, аз както казах преди време ми направи впечатление след ъпдейта до десятката, но понеже ъпдейтнах скоро след покупката и не бях сигурен дали и преди не е било така.

Android4e
Цитирай
#48

8T още с 9. Аз проблем с мобилните нямам, само WiFi ми е малко бавен.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#49

Здравейтe, при мен има следния проблем: преди известно време след като мобилните данни са включени, телефона не звъни, а дава свободен сигнал и след това изключва. След това получавам смс за пропуснат разговор. От месец някъде мобилните данни въобще не работят и съответно нямам проблем със звъненето. Може ли някой да помогне за redmi note 8 става въпрос.
Цитирай
#50

При мен едно предно Шаоми си правеше така майтап, а в последствие се оказа, че е от сим картата (беше доста стара). Смених я и нямам проблеми вече.

Може да пробваш временно да смениш картата, като я сложиш на друг телефон или да използваш друга карта на твоя телефон. По тоя начин ще елиминираш едната възможност.
[-] 3 потребители изказват благодарност на dobs7z за това мнение:
  • Elenaz, milenvn, suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)