Анкета: Кой телефон е по-добрия избор за покупка - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Samsung S20Plus 128Gb Blue
64.29%
9
64.29%
Samsung Note 10 Plus 256GB Aura Glow N975
35.71%
5
35.71%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung S20 Plus или Samsung Note 10 Plus
#26

Колегата създал темата реши ли вече какво да вземе, ако не го е взел все още? Доста се оспами темата, а на мен ми е интересно какъв е избора му в крайна сметка?
[-] 3 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • OGIER, OliQueenBG, oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#27

Честно да си кажа, харесах телефоните по ревюта, характеристики и сравнение. Дойде моментът, в който трябваше да взема финалното си решение и отидох в голяма верига с наличност на моделите и всички цветове, които се предлагаха. Мострата на Ноут бе Аура Глоу, която точно исках да взема. Първото ми впечатление за цвета бе негативно, понеже очакванията ми по снимки и ревюта бяха доста високи. Той е малко по-широк и къс сравнение със С20+. Като екран окото ми не хвана уау разлика между двата. Както някой спомена в темата най-важното е да е удобен и да ти харесва визуално, защото като характеристики и двата са доста добре и близката година-две няма какво да ги затормози. Разбира се, че везните наклониха към S20+ разгледах предлаганите цветове. Синичкото ми се стори леко дамски, черното - много класическо, а сивото - моя цвят. До тук добре, но всички коментари за батерията, на която много държа и не само аз, ме накара да се огледам. P40 Pro ми годават с часовник на същата цена, само че цвят какъвто не желая. Дилемата ми вече е между S20+ сивия или P40 Pro Ice Silver+часовник. Просто не мога да преглътна еднаквата цена, някак за Huawei не бих дал лично аз толкова пари, въпреки, че характеристиките му са доста добри. Какво е вашето мнение?
[-] 1 потребител изказва благодарност на dexterr за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#28

(2020-04-24, 09:19:03)dexterr написа:  Честно да си кажа, харесах телефоните по ревюта, характеристики и сравнение. Дойде моментът, в който трябваше да взема финалното си решение и отидох в голяма верига с наличност на моделите и всички цветове, които се предлагаха. Мострата на Ноут бе Аура Глоу, която точно исках да взема. Първото ми впечатление за цвета бе негативно, понеже очакванията ми по снимки и ревюта бяха доста високи. Той е малко по-широк и къс сравнение със С20+. Като екран окото ми не хвана уау разлика между двата. Както някой спомена в темата най-важното е да е удобен и да ти харесва визуално, защото като характеристики и двата са доста добре и близката година-две няма какво да ги затормози. Разбира се, че везните наклониха към S20+ разгледах предлаганите цветове. Синичкото ми се стори леко дамски, черното - много класическо, а сивото - моя цвят. До тук добре, но всички коментари за батерията, на която много държа и не само аз, ме накара да се огледам. P40 Pro ми годават с часовник на същата цена, само че цвят какъвто не желая. Дилемата ми вече е между S20+ сивия или P40 Pro Ice Silver+часовник. Просто не мога да преглътна еднаквата цена, някак за Huawei не бих дал лично аз толкова пари, въпреки, че характеристиките му са доста добри. Какво е вашето мнение?

"Уау" разликата в дисплеите между с20 и ноут не сте я хванал може би защото с20 фабтично са на 60 херца.

Между хуауей и Самсунг 100 пъти бих избрал Самсунг. Интерфейсът на китайците винаги ме е дразнел най вече с отказът да пуснах опция за апп дроуър. Отделно липсата на Гугъл Сървис... Просто между двата отговорът за мен е лесен. Обаче за тези пари бих взел само и единствено телефон със снапдрагън 865 и нищо друго. Току що излезе OnePlus 8 Pro. Ако сте ок с доста изкривения дисплей и разположението на предната камера това е телефонът. Гарантирам че единствено 8T Pro ще бъде по бърз от него тази година.
[-] 1 потребител изказва благодарност на numak за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#29

При такова стечение на обстоятелствата, везните май наклоняват към Самсунг S20+. Това е личното ми мнение.

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 1 потребител изказва благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • OGIER
Цитирай
#30

Изобщо не ми мина през ума да погледна на каква честота е настроен дисплея. Bu  Въпреки това останавам с впечатлението, че е по-добър може би защото вътрешната ми настройка е такава. При първа възможност бих ги погледнал отново. За марка OnePlus - марка, която не ми е позната на прима виста не бих дал 2к въпреки, страхотните му характеристики. Трябва да го проуча.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dexterr за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#31

(2020-04-24, 13:23:02)dexterr написа:  Изобщо не ми мина през ума да погледна на каква честота е настроен дисплея. Bu  Въпреки това останавам с впечатлението, че е по-добър може би защото вътрешната ми настройка е такава. При първа възможност бих ги погледнал отново. За марка OnePlus - марка, която не ми е позната на прима виста не бих дал 2к въпреки, страхотните му характеристики. Трябва да го проуча.

Определено си струва да се проучи, но няма да ти отнеме много време. От 2 години всички по известни ревюъри в тубата карат с OnePlus за ежедневен апарат. Известнни са с топ скоростта си, но винаги резваха по нещо, че да не са баш флагмани. Тази година надминаха себе си. Всички възможни екстри са вкарали в про модела, да не говорим, че поддържат безжично зареждане на 30W и в момента единствено те са с 10 битов дисплей на пазара (показва 1 милиард цвята в сравнение със стандартните 16 милиона). Да не му правя реклама все едно работя за тях веднага казвам, че дизайнът не ми е по вкуса. Предната камера е доста големичка и доста навътре в диеплея и ръбовете на екрана са доста по закривени от колкото би ми се искало, но някой хора точно това търсят. Вчера беше регистриран проблем с дисплеят – поява на зелен отенък при ниски нива на яркост, но е софтуерен и ще бъде оправен до седмица 2 (все пак апаратът влезе в продажба във вторник). Нищо чудно, защото дисплеят е на самсунг и те имаха същите проблеми с ултрата Smile Та така. Тази година за нещастие перфектен телефон няма или поне не на европейския пазар, но комплексно 8 Про сякаш е най-добре и то с преднина Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на numak за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#32

Какво има да ги проучваш, телефоните са им добри и бързи, с почти чист Android са.
Чак пък да ги ползват за ежедневни телефони, сменяват ги, когато трябва да правят ревю за друг.
Да, не надминаха себе си, просто вкараха повече характеристики от обичайното, което щеше да е добре, ако цената беше малко по-евтина, а те я вдигнаха като всички. И да, за сметка на OnePlus 8 Pro окастриха OnePlus 8.
Никой не ги е бил по главата на използват дисплей на Samsung, ако използват такъв.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#33

Факт... вдигнаха цената, но пак 8 Pro и 8 са най евтините телефони със 865 и подобни характеристики. Да осмицата е доста неадекватно орязана от към някой благини въпреки, че съм точно с него. Но на мен ми върши перфектна работа. Точно това търся в телефон. Но човекът иска най висок клас апарат, затова обикновената осмица не съм му я предлагал изобщо Wink
Цитирай
#34

Кел файда, че S20 има 120хц, като не може да изкара деня. Да, визуално е супер, но аз лично не го ползвам, защото ще умре, преди да се прибера. Колегата ще го посъветвам така - ако държиш на батерия и камера - P40, ако държиш на дисплей, 120хц и сравнително добър интерфейс- S20. Но се приготви за лоша батерия и за камера без макро режим, без фокусиране(което ще излезне, че не е софтуерно) и без ясни снимки. Това е моето мнение. Ще изкарам още малко с надеждата камерата да е софтуерна, но ако излезе, че не е - телефона отива в ОЛХ Sad
[-] 3 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • Bavarche, numak, oxuboxu
Цитирай
#35

Лошото е, че накрая ще излезне, че проблема с камерата не е софтуерен, а хардуерен. Има доста, надявам се само спекулации на тази тема, дори и статии, в които се описва че проблема е от някаква леща.... А относно моментното снимане ще ви покажа нагледно. 2 снимки с S20+, с двете камери на 20см разстояние от емблемата, зумнати, за да се опита човек да види детайлите на снимката. Като казвам зумнати, имам в предвид след снимката, увеличено, за да видиш някой детайл. Тука съм безмълвна, защото не ми се иска да повярвам какво виждам. Обичам телефона, но не мога да си кривя душата, че положението на този етап е повече от трагично.
А относно Хуавея, определено не ми е любимия телефон, но аз не съм имала проблемите изброени от колегата по-горе. И ако сравнявам камерата със сегашното състояние на S20.... мисля е излишно да се коментира.
[Изображение: 8ed37c5b302c4a89d2625d5642715643.jpg][Изображение: 71bec66c789ada8e7fe5a901eb53e12b.jpg]
[-] 2 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • numak, oxuboxu
Цитирай
#36

(2020-04-24, 19:41:43)whitehart написа:  Баце, трети месец карам с тоя зрънчо от подписа ми, и не мога да му се нарадвам. Нито кусури има (засега), откъм build quality е прекрасен, редовни ъпдейти, чист и лек интерфейс. Абе дзвер отсекъде. Мисля, че 1+ са добрия пример китайци, не като бъгните на шошоми, дето бълват ъпдейти през два дни и едно оправят, друго развалят. Бая се чудех дали да го взема, обаче съм много приятно изненадан.

Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk

Твоето ползване го знам, да и дай боже да ти изкара безпроблемно апартчето още дъъъълго време  Smile

(2020-04-24, 19:52:17)Bavarche написа:  Колега, много неподготвен се изказваш. Не си пробвал Китайските пръчки, нямаш право да ги съдиш. На почти всички име е ясно вече, че няма устройство с Ексинос, което да издържи 10 часа активно ползване. Говоря за батерията. Докато пръчките го могат това, и доста други важни работи могат по добре от Самсунг. Например да не загряват след 20 мин натоварване.

Извинявам се за офтопика, но нека да не се заблуждаваме. Аз за 1 месец пробвах и върнах Ноут 10, Ноут10+, S20. И си жуля с полвин годишния p30 pro. Много по добра батерия, Самсунгите загряват, зависват по 10 секунди докато пиша в някой форум... това са фактите. Затова и народа изригна срещу Ексинус, петиция направиха. Да, процесора прецаква картинката.

Колега, имам мнение и го споделям.
Това, че твоето мнение се различава от моето трябва ли да те кара да ми скачаш като ужилен?
Ти си имал проблеми с S20 и си го разкарал, но аз пък нямам проблеми с него (писах и в другите теми) и съм перфектно доволен от апарат, батерия и т.н.
Още малко само камерата да дооправят и това ще е перфектния (за мен...подчертавам - за мен!!!) апарат.
[-] 3 потребители изказват благодарност на algor за това мнение:
  • martoo, oxuboxu, whitehart
Цитирай
#37

Абе не знам цял свят бяга от ексинос и отива на снапдрагон, обратното не съм го виждал или съм пропуснал Big Grin
[-] 2 потребители изказват благодарност на rikob за това мнение:
  • Bavarche, numak
Цитирай
#38

Стига толкова. Numak уважавам мнението ти, ама наистина си като някакво рекламно лице Всеки телефон има кусури. За теб перфектния е Уан Плюс, за колегата е Айфон или Samsung, за мен може да е Huawei, за четвъртина LG и т.н.т.... няма значение. Различни хора сме, харесваме различни неща, различни телефони. Ама стига толкова плю по Самсунг и недей да се опитваш да накараш всички да приемат само и единствено твоята гледна точка. Няма да се получи. Нямам нищо против да си споделяш мнението във връзка с някоя тема или казус, ама леко зацикляш в една тема и се получава доста спам. И все едно и също оплюване по Самсунг. И аз съм разочарована от Хуавея, ама не стоя в темите им и само да го плюя. Излишно е мисля. Нека запазим добрия тон Smile И нека всеки има мнение, без да се получава така, все едно го натрапва Smile
[-] 6 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • algor, milss, NaniG, numak, OliQueenBG, oxuboxu
Цитирай
#39

Няма нужда от такъв тон. Всеки си има предпочитания и си е прав за себе си. За algor мога да потвърдя, че толкова телефони, колкото е сменил, аз и на картинка не съм виждал, а и аз сменям доста често. На базата на опита си е преценил кое му пасва най-добре. Нема лошо. Колкото до разцъкването, с тая карантина, маски и прочее тъпотии, нема да е скоро май... Wink

Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk
[-] 5 потребители изказват благодарност на whitehart за това мнение:
  • algor, NaniG, numak, OliQueenBG, oxuboxu
Цитирай
#40

(2020-04-24, 19:52:17)Bavarche написа:  Колега, много неподготвен се изказваш. Не си пробвал Китайските пръчки, нямаш право да ги съдиш. На почти всички име е ясно вече, че няма устройство с Ексинос, което да издържи 10 часа активно ползване. Говоря за батерията. Докато пръчките го могат това, и доста други важни работи могат по добре от Самсунг. Например да не загряват след 20 мин натоварване.

Извинявам се за офтопика, но нека да не се заблуждаваме. Аз за 1 месец пробвах и върнах Ноут 10, Ноут10+, S20. И си жуля с полвин годишния p30 pro. Много по добра батерия, Самсунгите загряват, зависват по 10 секунди докато пиша в някой форум... това са фактите. Затова и народа изригна срещу Ексинус, петиция направиха. Да, процесора прецаква картинката.
Rofl_mini  Тебе те знаем. На всеки 20 дни сменяш марката. Няма лошо, така ти харесва, така правиш.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • algor
Цитирай
#41

(2020-04-24, 20:12:58)numak написа:  Може 200 телефона да си имал с фенерчета и без, но явно не си имал Уан Плюс Wink Вземи разцъкай седмицата на твоя приятел от 15 години току виж вече и Айфона не ти е фаворит Wink

Връщам се наистина за последен път и след като ме карате да "разцъкам седмицата на моя приятел от 15 години" си мисля, че уважаваш мнението му или поне така се вижда от моята гледна точка.
Ще си позволя да цитирам част от неговото лично ревю за този апарат в едноименния раздел, а именно:


Цитат:Ако за вас са важни компромисите, които съм изброил в началото на ревюто – липса на лед нотификации, жак за слушалки, водоустойчивост и слот за карта памет, както и ако сте маниак на тема мобилна фотография, тогава OnePlus 7T не е за вас.


Той му се кефи, но не се притеснява да сподели чистосърдечно минусите му, докато ваша милост се скъса да плюва Самсунг и да хвали 1Плюс.

Лека нощ!
[-] 1 потребител изказва благодарност на algor за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#42

Че се поизложиха и Samsung е ясно, просто може би прибързаха. Но има доста ревюта, за да се види на кой телефон къде са му недостатъците и всеки да прецени дали може да ги приеме, а не после да подскача. В крайна сметка може да се продаде този телефон, нали.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • algor, oxuboxu
Цитирай
#43

(2020-04-24, 19:41:21)any9 написа:  Лошото е, че накрая ще излезне, че проблема с камерата не е софтуерен, а хардуерен. Има доста, надявам се само спекулации на тази тема, дори и статии, в които се описва че проблема е от някаква леща.... А относно моментното снимане ще ви покажа нагледно. 2 снимки с S20+, с двете камери на 20см разстояние от емблемата, зумнати, за да се опита човек да види детайлите на снимката. Като казвам зумнати, имам в предвид след снимката, увеличено, за да видиш някой детайл. Тука съм безмълвна, защото не ми се иска да повярвам какво виждам. Обичам телефона, но не мога да си кривя душата, че положението на този етап е повече от трагично.
А относно Хуавея, определено не ми е любимия телефон, но аз не съм имала проблемите изброени от колегата по-горе. И ако сравнявам камерата със сегашното състояние на S20.... мисля е излишно да се коментира.
[Изображение: 8ed37c5b302c4a89d2625d5642715643.jpg][Изображение: 71bec66c789ada8e7fe5a901eb53e12b.jpg]
Ъпдейти не могат да решат всички проблеми с камерата на Samsung Galaxy S20 Ultra Това разкрива модератор от корейския форум на Samsung, който посочва, че камерата на смартфона е оптимизирана за снимане на обекти на разстояние по-голямо от 10 см, а при по-близко ще има проблеми с фокусирането. Големият размер на сензора води до по-плитка дълбочина на рязкост (depth of field или DOF) и по-голямо фокусно разстояние, което е свързано и със спецификацията на лещата и не може да се оправи по софтуерен път.https://mobilebulgaria.com/news/apdeyti-ne-mogat-da-reshat-vsichki-problemi-s-kamerata-na-samsung-galaxy-s20-ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • numak, oxuboxu
Цитирай
#44

(2020-04-25, 07:22:46)DoryanY написа:  Ъпдейти не могат да решат всички проблеми с камерата на Samsung Galaxy S20 Ultra Това разкрива модератор от корейския форум на Samsung, който посочва, че камерата на смартфона е оптимизирана за снимане на обекти на разстояние по-голямо от 10 см, а при по-близко ще има проблеми с фокусирането. Големият размер на сензора води до по-плитка дълбочина на рязкост (depth of field или DOF) и по-голямо фокусно разстояние, което е свързано и със спецификацията на лещата и не може да се оправи по софтуерен път.https://mobilebulgaria.com/news/apdeyti-ne-mogat-da-reshat-vsichki-problemi-s-kamerata-na-samsung-galaxy-s20-ultra
Показваш снимки от С20+ ,а цитираш от някъде си за С20 Ултра голяма логика .
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#45

Прочетох статията и реших да я споделя с цел да се внесе малко яснота,не с лоши чувства.Тези снимки не са мои.Гледам че се говори в тази насока и за това там цитирах статията.Знам че има хора с S20 -s20+ а статията е за Ultra В оригиналната статия която видях по късно се казва че S20 -s20+ имат малко по късо фокусно растояние от Ултра https://www.sammobile.com/news/impossibl...cus-issue/
фокусно растояние https://www.sony.bg/electronics/fokusno-...erspektiva
[-] 3 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • any9, CuBG, oxuboxu
Цитирай
#46

И аз бях в тая дилема, но трябваше за 1 час да реша и..поръчах S20+..
И сега малко ме е яд за нот 10+, но каковто и да чета, май S20 + е по добрия избор..
Дразни ме малко цвета - светло синьо, очаквах да е някво преливащо по инитересно, но това е положението..
Другото което ме дразни е почти никаквата извивка на екрана, не знам нот10 + дали е така, но за разлика от стария ми S8+ извивката е само 1/3 отстрани..т.е. телефона си е направо плосък - плюс ли е , минусл ли е ..ще видим... Ама то все едно гледам няква А серия и малко дразни...

Galaxy S II.... S4,  Galaxy S6 Gold Platinum > Galaxy S8 Plus, 64GB, Coral Blue>Galaxy S20 + Cloud Blue>S23 Ultra 512gb cream
[-] 1 потребител изказва благодарност на mitakabs за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#47

За мен намалените извивки са плюс.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 3 потребители изказват благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • oxuboxu, Velev636, Victormihov
Цитирай
#48

По-голям плюс от плоския екран няма . Дано Самсунг никога не се върнат към извивките .
[-] 6 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • algor, Bavarche, OliQueenBG, oxuboxu, TNTKZ, Victormihov
Цитирай
#49

Samsung Galaxy S20+ си е с по-нови характеристики, той е по-добрия избор, плюса на Note 10+ е, че има писалка.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#50

Най-накрая да ви се похваля с S20 Plus Grey. До решението стигнах от факта, че както каза форумец "през цялото време ще го гледаш и трябва да те радва". Минах през магазина да ги видя. Също така и голяма роля изигра жената. Бях се спрял на P40 Pro и на този. Като помолих жената за съвет, понеже са на една и съща цена и коментара бе:"Все едно да ти предлагат на една и съща цена Мерцедес и Опел, само че Опела да е с бонус рейки и ски - нещо, което няма да ползваш, но ще трябва понеже ще го имаш, но Опела никога няма да стане Мерцедес дори да си го купил на същата цена, който е по-практичен". И така от ползването му от събота изникнаха 2 основни въпроса, на които смятам, че ще помогнете без проблем. 1. При прехвърлянето на всичко от старата С7 мина без грижа със с. суич, но много от приложенията не ги виждам. Пробвах да дръпна, най-важните примерно Swiftkey keybord - инсталва я, но я няма листната за да я отворя от някъде. През апк мирор дръпнах Android Auto - инсталира се, но не се отваря. Защо така и как да го реша? 2. До С7-цата ползвах Тотал Рекал за запис на разговори без проблем, сега при запис ми показва непознат номер. Как да го оправя или ми препоръчайте друг апк? Благодаря предварително за съдействието.
[-] 2 потребители изказват благодарност на dexterr за това мнение:
  • OliQueenBG, oxuboxu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)