Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Note 10+ 120Hz дисплей?
#1

https://www.youtube.com/watch?v=fSAaIiHp3NQ

Попаднах на това и доста подобни клипчета,в които се променя дисплея от 60 на 120 херца.
Мненията са доста противоречиви-някои казват,че има ефект,други са доста по-рационално мислещи...няма как 60 херцов дисплей да смени честотата си на 120.
Лично аз го пробвах-немога да се ангажирам с крайно мнение дали работи или не.
Ако някой има свободно време нека си поиграе.Всякакви режими на енергоспестяване трабва да са спрени за целта, а резолюцията трябва да е на FHD+.

Милан
Цитирай
Аксесоари
#2

[quote='Petreto1980' pid='1615210' dateline='1586506002']
https://www.youtube.com/watch?v=fSAaIiHp3NQ

Попаднах на това и доста подобни клипчета,в които се променя дисплея от 60 на 120 херца.
Мненията са доста противоречиви-някои
казват,че има ефект,други са доста по-рационално мислещи...няма как 60 херцов дисплей да смени честотата си на 120.
Лично аз го пробвах-немога да се ангажирам с крайно мнение дали работи или не.
Ако някой има свободно време нека си поиграе.Всякакви режими на енергоспестяване трабва да са спрени за целта, а резолюцията трябва да е на FHD+.


Не работи, а и не няма как да стане. Нашите дисплеи не са такива. Писано е много по форумите

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
[-] 1 потребител изказва благодарност на gogon за това мнение:
  • don_gori
Цитирай
#3

Незнам, или си въобразявам, но ми се струва и на мен, че с идея по-мазно работи.

Samsung Galaxy Note 4 - Black - 32/3
Samsung Galaxy Note 8 - Midnight Black - 64/6
Samsung Galaxy Note 10 Plus - Aura Black - 256/12
Samsung Galaxy S21 Ultra - Phantom Black - 256/12
Цитирай
#4

И аз усещам малко разлика, засега ще го оставя така, ако батерията вземе да пада много ще го разкарам.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#5

Е как усещате като екранът не поддържа? Не разбирам как става?
Цитирай
#6

Ми пробвай де.
Едва ли се отваря дисплея ма 120hz,но мамка му наистина създава впечатление,че работи без лаг.
Сравнено реално от мен между моя ноут 10+ и s10+.

Милан
Цитирай
#7

Значи, не ми се струва само на мен.

Samsung Galaxy Note 4 - Black - 32/3
Samsung Galaxy Note 8 - Midnight Black - 64/6
Samsung Galaxy Note 10 Plus - Aura Black - 256/12
Samsung Galaxy S21 Ultra - Phantom Black - 256/12
Цитирай
#8

Но батерията пада по-бързо.
Мен ме заболяха очите разцъквайки го 10-тина минути,а бях на същата резолюция преди това.
Незнам,всеки преценява за себе си.
Сега съм на 60 херца и определено ми се струва,че по-бавно стават нещата.

Милан
Цитирай
#9

Това няма нищо общо с реалните 90/120 херца, хванете телефон с такъв дисплей и ще разберете веднага разликата.
Цитирай
#10

Кът свърши кризата, сега няма париSmile
Затова програмкиSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#11

Всъщност има как 60Hz екран да се клокне на 90Hz

За пример давам моя телефон. https://forum.xda-developers.com/mi-9-se...z-t3958543

В по крайните страници има и Rar със 90hz и при мен си работи перфетно.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#12

(2020-04-25, 08:43:38)don_gori написа:  Това няма нищо общо с реалните 90/120 херца, хванете телефон с такъв дисплей и ще разберете веднага разликата.
Разбира се че няма нищо общо. Получаваме толкова за което сме платили. За нещо повече новият модел.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tonus за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#13

Аз днес за сефте разцъках Ултрата. Ми не знам какво толкова се прехласват по тия херци. Да, яко е, мазно се движи екрана, но чак нещо революционно не виждам. Не е нещо, за което бих платил.
Цитирай
#14

Особено 2500 лв....
То и не само Самсунг-Моторола,ОнеПлюс....и те спряха да познават парите с тея екрани с херцове и 5G модули.

Милан
Цитирай
#15

Всичко е маркетинг. Чудят се каква безсмислица да сложат, за да надуят цената.
Цитирай
#16

Не мога да си изкривя душата със 120хц екран работата с телефона преминава в друго измерение.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#17

Чак па в друго измерение, това да не е 60 инчов телевизор на който е пуснато 4к видео та да има нужда от такова опресняване.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#18

(2020-04-25, 15:37:05)tonus написа:  Не мога да си изкривя душата със 120хц екран работата с телефона преминава в друго измерение.
То и аз винаги съм обективен и не си кривя душата. Учаквах уау ефект, но не се получи.
Цитирай
#19

(2020-04-25, 16:15:47)Ивайло69 написа:  Чак па в друго измерение, това да не е 60 инчов телевизор на който е пуснато 4к видео та да има нужда от такова опресняване.
Усещането да скролваш из менютата е неповторимо. Имам чувството че Ноута ми е направо спрял пред Ултрата. За съжаление има други неща в Ултрата които ме отказват да сменя Ноута с него. Най-рано бих се включил с Ноут 20 и то ако 120 те хц са възможни на пълната разделителна способност на екрана при добър живот на батерията и ако евентуално скрият селфи камерата и няма никакви ночове, капки, дупки и т.н.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#20

Точно, че само като скролваш в менютата се усеща и то ако така чевръсто скролваш. Във всички други дейности не знам къде ще го усетиш. Сега, пак казвам, нещо ново е, яко е, но поне за мен не е нещо особено.
Цитирай
#21

Не бих ползвал отново 60Hz

Монитора ми на компютъра е 240Hz и разликата от тела на 60 и монитора беше от тука до небето, като върна 60hz на монитора и почват да ме болят очите след 10 минути.

Просто е мноооого по добре със 90/120/144/240Hz
Всеки е различен и всеки вижда различно, за мен разликата също е космическа.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#22

Не е въпроса в това, а че при телефоните има проблеми, като по-бързо падане на батерията, зеленеещ екран, което не е добре за толкова скъпи телефони.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#23

Аз пак казвам - като браузвам в нета, като гледам филми или клипове или сега докато пиша, тези херцове не се усещат. За монитор и за гейминг сигурно е много яко.
И пуснали го на телефона ама на орязаната резолюция работи само. Но нека има иновации.
Цитирай
#24

Почти 1 година позлвах телефон с 90 херцов панел на 1+7Pro , след като взех Ноута 2 седмици ми беше супер кофти и виждах как всичко все едно засича.
Това не е нещо, което като го видиш за 2-3 минутки и продобиваш 100% представа, трябва да се ползва поне 1-2 дена, за да видиш реално ползите.
И точно при браузинг има голяма разлика, страниците вървят много гладко и мазно и после като хванеш някой стар панел и всичко все едно върви на пресекулки, ама това пак казвам се разбира след дни ползване така да отидеш в някоя верига и за 5 минути да си нарпавиш заключение не е сериозно.
Цитирай
#25

Нещо като кола с турбо.
Караш я два дни и после не можеш да карш кола без.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)