Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Подходящ USB A към USB C кабел
#1

Здравейте,
Имате ли наблюдения върху предлаганите в България USB A към USB C кабели, които гарантирано поддържат бързо зареждане и трансфер за пиксел 3а?
Имам няколко USB A към USB C кабели на anker и от телефони xiaomi, но никой от тях не поддържа бързо зареждане.

Google Pixel 6a
Цитирай
Аксесоари
#2

Зависи от телефона. Купих 2 такива кабела на които пише че са за самсунг. И действително зареждат хуявея ми само с около 280мА.
После купих един хуавей кабел, 5А и с него зарежда на 6. Пластмасата вътре с УСБ-то е лилава.
Отделно имам и един от слушалките ми Анкер, с него зарежда около 900mА
Това всичкото са наблюдения с оригиналното зарядно. А тока го гледам с Ampere.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на jivkojj за това мнение:
  • slavkov
Цитирай
#3

(2020-04-11, 09:42:00)jivkojj написа:  Зависи от телефона. Купих 2 такива кабела на които пише че са за самсунг. И действително зареждат хуявея ми само с около 280мА.
После купих един хуавей кабел, 5А и с него зарежда на 6. Пластмасата вътре с УСБ-то е лилава.
Отделно имам и един от слушалките ми Анкер, с него зарежда около 900mА
Това всичкото са наблюдения с оригиналното зарядно. А тока го гледам с Ampere.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Супер странно наблюдение . Не бях ползвал това приложение Ampere. Сега го свалих и според неговите показания, подаването на ток от оригиналното зарядно на пиксела (3a) е абсолютно сравнимо с това от пауърбанк (2 броя на анкер) и зарядно на анкер.

При заредена на 98% батерия на телефона всички показват около 700 мА, НО само при зареждане с оригиналното зарядно и кабел на екрана изписва, че зарежда бързо

Google Pixel 6a
Цитирай
#4

Купих кабел на Samsung за бързо зареждане,от DC Зареждам Huawei p30 с 2250mA с оригиналния кабел с 3900mA. Но не помня колко ампера е.

Huawei P30
Цитирай
#5

slavkov, а тези кабели с какъв източник на ток ги тестваш?

iPhone 14 Pro
Цитирай
#6

(2020-04-14, 09:21:41)Константинов написа:  slavkov, а тези кабели с какъв източник на ток ги тестваш?

Различни- бързо зарядно (18W) на анкер, външни батерии на анкер и шаоми пак с по 18 вата. 

За мен телефонът си разпознава оригиналното зарядно и кабел, и само тогава показва, че зарежда бързо. Иначе токът върви с еднакви или поне с много сравними параметри и от трите източника

Google Pixel 6a
Цитирай
#7

Pixel-те използват power delivery технологията. За да се зарежда бързо (и за да го пише) трябва зарядното/външната батерия да поддържа PD. С всичко различно от това зареждането би трябвало да е "бавно".
Въпросните зарядни и батерии, с които си пробвал, най-вероятно ползват QC или "собствена" алтернатива и това е причината да зареждат Пиксела бавно.
Кабела в случая е без значение, трябва да е някой много много "китайски", за да не свърши работа.

iPhone 14 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Константинов за това мнение:
  • slavkov
Цитирай
#8

Малко късно включване ама да попитам имали възможност новия кабел да разшири отвора който е на телефона, защото съм чувал че ако кабела е не оригинален е с микрони по-голям и ще го разшири и с течение на времето ще стане невъзможно да се зарежда?!
Цитирай
#9

(2024-01-28, 20:11:40)stugutka написа:  Малко късно включване ама да попитам имали възможност новия кабел да разшири отвора който е на телефона, защото съм чувал че ако кабела е не оригинален е с микрони по-голям и ще го разшири и с течение на времето ще стане невъзможно да се зарежда?!

За разширяване не съм чувал, но има букси - на който активната част е по-къса от нужното и се получават проблеми при зареждане. Особено - ако апарата е с кейс.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • stugutka
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)