Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Странен проблем със звука S10+
#1

Здравейте,
от няколко дни при мен се появи следния проблем:
Когато говоря с някой и превключа на високоговорител, в другия телефон се получава адска микрофония, изразяваща се в това, че отсрещния чува собствения си глас като ехо, плюс прекъсване, насичане, странични шумове и пр.
Това продължава около 1/2 минута, след което всичко се оправя и нататък се чува нормално.
Ефекта се получава при всяко превключване от говорене в слушалка към използване на високоговорител, независимо дали е в началото на разговора или след като сме говорили известно време на слушалка. Ако в един разговор премина няколко пъти от слушалка на високоговорител и обратно, ефекта се получава при всяко включване на високоговорител.

Напоследък на телефона се случиха някои неща, като вероятно причината е в едно от тях:
1. Изтървах телефона, счупи се стъклото
2. Мина през сервиз, сега е с ново стъкло
3. Досега бях с оригиналното фолио на дисплея, сега лепнах някакво от Aliexpress
4. Тези дни мина актуализация на софтуера.

Т,к, не използвам често говорене през високоговорител, не съм сигурен в кой момент е започнало да се случва това.

Някакви идеи?
Цитирай
Аксесоари
#2

При активиране на "Заглушаване" изчезва ли микрофонията? Калъф ползвате ли? Ако сте без калъф предполагам, че при интервенцията по смяна на стъклото се е разместила една от водо/прахо защитните мембрани в долната част на телефона и вибрациите от говорителя се предават на микрофона.
Цитирай
#3

Микрофонията изчезва от самосебе си след 20-30 секунди разговор.
Това ме озадачава най-много и ме навежда на мисълта, че проблема не е хардуерен.

Ползвам кейс - от много време един и същ, не е от него. Ново е само фолиото отпред.
Цитирай
#4

И аз имах проблем, но със звука в слушалката-много слабо чувах дори при усилено на max. Оправи се чрез връщане до фабрични настройки през буут-менюто.
Цитирай
#5

Ако не ми дойдат други идеи, накрая и аз това ще направя.
Цитирай
#6

Здравейте! Отстранихте ли проблема? И аз имам този проблем при всеки разговор в началото, дори и да не е на високотоворител.
Цитирай
#7

Изчезна от самосебе си при някой от ъпдейтите.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)