Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Note 8 Pro] бързо зарядно
#1

Здравейте. Това зарядно от снимката ли се води "бързо" (18 W) за нашите телефони?  9 V x 2A  и  12 V x 1.5 A  наистина прави 18 W, ама 5 V x 3 A = 15 W, та се чудя. То си ми дойде в комплекта, а сега като се разтърсих в алито, всичките "бързи" ги дават точно със същите характеристики. За 5 V не би ли трябвало токът да е 3.6 А?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#2

Имам купени 2-3 уж бързи зарядни и от алито и от тук съм поръчвала.Уж пише бързо зарядно и като го включа и нищо.Отказах се вече да търся,май само си пише и до там.
Цитирай
#3

(2020-04-11, 22:24:24)tough написа:  Здравейте. Това зарядно от снимката ли се води "бързо" (18 W) за нашите телефони?  9 V x 2A  и  12 V x 1.5 A  наистина прави 18 W, ама 5 V x 3 A = 15 W, та се чудя. То си ми дойде в комплекта, а сега като се разтърсих в алито, всичките "бързи" ги дават точно със същите характеристики. За 5 V не би ли трябвало токът да е 3.6 А?


12 волта 1,5 Ампера - 18 Вата. С една дума напрежението явно не е статично.
Цитирай
#4

(2020-04-11, 22:24:24)tough написа:  Здравейте. Това зарядно от снимката ли се води "бързо" (18 W) за нашите телефони?  9 V x 2A  и  12 V x 1.5 A  наистина прави 18 W, ама 5 V x 3 A = 15 W, та се чудя. То си ми дойде в комплекта, а сега като се разтърсих в алито, всичките "бързи" ги дават точно със същите характеристики. За 5 V не би ли трябвало токът да е 3.6 А?

Написаното показва, че е 18-ватово "бързо" зарядно. Това не му пречи да може да зарежда и на 15 W. Дали работи най-лесно можеш да провериш като си сложиш телефона да се зарежда - ако са изобразени две светкавици, зарежда "бързо".

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#5

Моето е същото,но аз открих че бързото зареждане не работи със всички кабели.явно има някъв протокол в пиновете на кабела, аз даже не можах да го включа в компа да сваля едни неща от телефона и си мислех че нещо трабва да сваля допълнително приложение а като сложих оригиналния кабел веднага става, същото е и със зареждането, имам кабел от нокия 7+ и със него работи бързото зареждане но с два други скъпи кабела пък не работи  ,пробвайте и ще видите много е интересно
Цитирай
#6

Най-препоръчително е да си е с оригиналното. Аз затова избрах модел, който си е с 18-ватово зарядно в комплекта. По-добре така, отколкото да се купуват допълнително и да се чудите после ще зареждат ли, фалшиви ли са, бавни ли са...

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#7

Оригиналното е, просто не знаех дали то е бързо, или трябва допълнително да се купува. За 1 час зарежда 50%, което си е идеално.
Цитирай
#8

а колко ти държи батерията ? нали си с нот 8 про
Цитирай
#9

Pro, да. 2-3 дни държи, зависи колко ръчкам. А и не я оставям съвсем да падне.
Цитирай
#10

Да и при мен беше така с 9 андроид, с 10  вече ден и полвина
Цитирай
#11

Относно зарядно - Аз ползвам това което дойде с телефона. Имам и едно което бях взел преди това за стария телефон - то също поддържа бързо зареждане. Прилагам снимка на зарядното. Останал съм много доволен от него - успява да зареди 3 телефона едновременно без да загрява много и го прави с прилична скорост.
   
Цитирай
#12

Имам две бързи зарядни, купувани от Али, понеже нямам навика да ползвам оригиналните зарядни тъй като са в бял цвят и мен тва ме дразни хаха. Едното е на Ugreen бранда, 36W, което със съвместимия си кабел го ползвах преди на Redmi 5 Plus и го зареждаше със "зелената мълнийка" така да се каже. Седи ми в шкафа в момента, но е с две USB-та, зелено QC3.0 и стандартно за обикновен телефон. В момента ползвам друго на Mcdodo, 30W с QC 3.0 поддръжка + още един порт за PD (Power Delivery), какъвто по принцип Note 8 Pro не поддържа ама аз купувам ей така - да има. Като цяло за Note 8 Pro трябва фаст чарджърите да поддържат Qualcomm 3.0 протокола + фаст чарджър кабел, съвместим с него. Гарантирам, че работят, понеже само с тях зареждам.
[-] 1 потребител изказва благодарност на buuu за това мнение:
  • jorimafia
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)