Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG Velvet - слухове, спецификации, коментари
#1

Наскоро научихме, че LG е изоставила пускането на смартфона G9 ThinQ и като цяло линията G. Вместо това ще бъде възобновена линията Chocolate, която компанията  е използвала преди ерата на съвременните смартфони. И днес стана ясно как ще се нарича първият нов модел от тази серия - LG Velvet. Основния акцент тук пада върху тройната основна камера тип "Дъждовна капка". Това ще бъде сериозно дистанциране от всичко останало, популярно при съвременните устройства, при които производителите залагат на стърчащи от корпуса правоъгълни плочки.
[Изображение: de93f3b324663542a86d4d32ab23799e-full.jpg]
Диспеят и задният панел от стъкло ще имат симетрични извивки, които според LG ще са вдъхновени от природата. Съдейки по изображенията, смартфонът е оборудван с екран с съотношение 21:9, ако не и по-удължен. Това е подобно на легендарния Chocolate BL40 - първото устройство на пазара с подобен дисплей. Името Velvet (кадифе) според LG трябва да говори за дизайна на смартфона и потребителите да очакват гладка повърхност и премиум усещане. Вероятно устройството няма да предлага топова конфигурация, но това не е задължително да е нещо лошо, стига цената да бъде достатъчно добре балансирана. За чипсет се спряга Snapdragon 765G с 5G модем. Други технически подробности засега няма, но можем да се види, че скенерът за пръстови отпечатъци липсва на гърба, очевидно ще бъде интегриран в екрана. Премиерата вероятно ще се състои на 15 май, а изображенията тук са от Twitter, не са официални, макар и базиращи се на скици от LG.
Източник: >>>>>> >>>>>>

 
[-] 5 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Dowper, fifth_root, greensmoke7777, tynata2, vargala81
Цитирай
Аксесоари
#2

Най-накрая различен дизайн от LG, ще следя този модел с интерес.

П.С. Колега можеше да споменеш, че текстовата част от поста ти е взаимствана от статията на Никола от nixanbal.com, все пак трябва да ценим труда на хората.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#3

Изглежда доста свежо и готино.
И определено във визията е класи над огромния "танк" V60, който не блести с дизайн.
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#4

Дизайна ми харесва.Най отдолу на статията си пише кой е източника.
Цитирай
#5

Моя грешка, щракнах само на линка към Twitter. Извинявам се за критиката Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#6

Еееее, еврика.
Най-накрая красив телефон, шоколада го помня от тогава съм му навит до днес.
Най-после нещо красиво от Lg, бравоSmile

Фирма с толкова много история, толкова много модели, днес нищо интересно не могат да измислят, ДА, V60 е интересен, но е дебел, тежък и между нас си, не блести с дизаин и красота.
Едно време какви модели имаше, прада, оптимус... особено Optimus G.
G2, V20 какви телефони само бяха.

Това кадифе е идея, чакам го с нетърпениеSmile

Помня през 2008 само Прада удряше по кокалчетата Айфона, не че днес Айфон са нещо, но тогава се считаха за незаменими, Прадата добре се справяше, дори по-добре от Омнията на Самсунг.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 4 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • doktorra, Dowper, OliQueenBG, vargala81
Цитирай
#7

(2020-04-12, 19:44:42)greensmoke7777 написа:  Изглежда доста свежо и готино.
И определено във визията е класи над огромния "танк" V60, който не блести с дизайн.
Не блести с дизайн, но аз предпочитам него пред извития дисплей на кадифето. Камерите тук са красиво подредени, за разлика от почти всички други, но прекалено близо до горния ъгъл и трябва да се внимава при снимане да не заснемем и част от пръстите Sad
И пак по-практичната подредба е при V60.
И колкото и да ми е красиво без рамки отстрани, имах Мейт 9 със съвсем тънки рамки отстрани и не беше никак ок, постоянно докосвах нещо в ъгъла без да искам.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#8

Това последното се бори със софт за ограничаване активната площ на дисплея, наистина е досадно да се чудиш постоянно какво ще задействаш, без да си го планирал... Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#9

(2020-04-12, 20:28:15)Victormihov написа:  ...Това кадифе е идея, чакам го с нетърпениеSmile
За съжаление за сега от LG няма информация, кога Velvet ще излезе на пазара, явно ще трябва да се почака.

 
Цитирай
#10

(2020-04-12, 21:07:57)vargala81 написа:  Не блести с дизайн, но аз предпочитам него пред извития дисплей на кадифето. Камерите тук са красиво подредени, за разлика от почти всички други, но прекалено близо  до горния ъгъл и трябва да се внимава при снимане да не заснемем и част от пръстите  Sad
И пак по-практичната подредба е при V60.
И колкото и да ми е красиво без рамки отстрани, имах Мейт 9 със съвсем тънки рамки отстрани и не беше никак ок, постоянно докосвах нещо в ъгъла без да искам.

V60 си е топ флагман , и аз него бих предпочел пред този.
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#11

Като гледам LG май няма да залитнат по дупките и по-добре.
А ми се струва, че и дисплея не е извит?
[Изображение: 30262389_m.jpg]


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#12

Предпочитам дупка(стига да не е като наGalaxy S10+ и Huawei P40 Pro) пред този капковиден ноч.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 2 потребители изказват благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • nowhere, Victormihov
Цитирай
#13

Дали ще е дупка, или капковиден ноч, все тая, над дупката дисплея на практика е неизползваем.

Изпратено от моят LIO-L29 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#14

Това така или иначе е лентата за известия, та с или без 2 мм за мен не е никаква драма, пускам я цялата черна (стига да е предвидено) и въобще не си личи дори.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#15

Така и не мога да разбера защо за предпочитане е дупката?
Два телефона с еднаква големина на дисплеите
[Изображение: 30264449_m.png]


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#16

Принципно на мен ми е все тая, но ако трябва да избирам и аз бих избрал дупка пред капка. Защо? Ами повече ми харесва как седи. Иначе телефона много тъпо, че ще е със Снап 765 Sad

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#17

Това е идеята - да бъде малко по-нисък клас телефон, на по-достъпна цена, и да се остави V серията като единствена флагманска. И има логика.

Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk
Цитирай
#18

То това всичко е много хубаво.
Само дето няма от къде да се купи.
Нещо като Oppo, Vivo и Realme- интересни, ама нито сме ги виждали, нито сме ги помирисвали.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 3 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • kolyom99, OliQueenBG, tynata2
Цитирай
#19

Ниския и среден клас на LG често се продават и у нас, за разлика от високоя им клас през последните години. Всъщност от високия клас се продава G8s и G8x на някои места (не онлайн магазини), но и цените са по-високи. А относно Velvet, той още не е представен официално. По последни данни ще го представят на 15 Май, а кога ще го пуснат в продажба не знам.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#20

LG представи тийзър на следващия си смартфон LG Velvet https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...34388.html ще има 3.5-мм аудио гнездо
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#21

Телефонът ми харесва, но им трябва реклама, сега, дори и безплатно да го предлагат, няма ли реклама, е все тая. И на мен ми харесва да виждам, как LG се конкурира с Apple и Samsung, а не някакви китайци до тях, както и SONY, но какво можем да направим. Не че, китайците не са лоши, но просто LG и SONY трябва да наблегнат повече, защото имат финансовия ресурс.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#22

Ако това ще им е средният клас, който им беше куц, защото си беше смотан (докато високият размит в две серии), то изглежда да е страхотен телефон. А средният клас на Snapdragon вече е предостатъчно бърз, функционален и икономичен.
[-] 2 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • tynata2, vargala81
Цитирай
#23

(2020-04-20, 18:20:50)hazART написа:  ... но просто LG и SONY трябва да наблегнат повече, защото имат финансовия ресурс.

Щото китайците нямат... Зад всяка китайска компания стои китайското правителство, на втората по големина икономика в света. Затова за всички останали е много трудно! Много искам LG да се върнат в играта, напоследък показват, че са почнали да слушат какво им казват потребителите. Но има още много! SONY са кауза пердута с тия мизерни батерии. 

(2020-04-23, 16:24:46)fifth_root написа:  Ако това ще им е средният клас, който им беше куц, защото си беше смотан (докато високият размит в две серии), то изглежда да е страхотен телефон. А средният клас на Snapdragon вече е предостатъчно бърз, функционален и икономичен.

Много ме съмнява цените да са като за среден клас. Дано да греша, но имам усещането, че ще го пишат фешън и ще искат неоправдана цена.

П.П. Чак сега обърнах внимание, че екранът е извит. Дано да не е много, подобно на последните на Samsung. Иначе ще е неизползваем за мен.

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • tynata2
Цитирай
#24

Производителите на смартфони се обръщат към моделите от среден клас
https://mobilebulgaria.com/news/proizvod...reden-klas
[Изображение: 749055.jpg]

Пандемията има сериозен ефект върху и върху производителите на смартфони, защото потребителите ограничават покупките си и особено на модели от премиум сегмента. Източници от мобилната индустрия разкриват за The Korеa Herald, че Apple, Samsung и LG искат да преструктурират своето продуктово портфолио като тази година променят фокуса си от флагманите към моделите в средния сегмент.

Това ще стана на фона на разрастващия се пазар на по-достъпни телефони с мощен хардуер въпреки цялостния спад в търсенето на нови технологични продукти. Наскоро Apple представи новото издание на iPhone SE, което е най-евтиното устройство в портфолиото от смартфони на компанията. Въпреки това модела предлага мощен процесор като този в серията iPhone 11.

Samsung и LG също разширяват предложенията в средния сегмент като се насочват към осигуряването в световен мащаб на модели с 5G. Източници от индустрията твърдят, че продажбите на серията Galaxy S20 са около 60% от тези на Galaxy S10, което е свързано със свитото потребителско търсене на премиум смартфони. В същото време Samsung разширява увеличава моделите в средния клас като ги оборудва с 5G.

Така в допълнение на Galaxy A01, A11, A31, A41, A51 и A71 компанията смята по-късно този месец да пусне Galaxy A51 5G и A71 5G в Китай и Корея, а след това ще ги предложи в САЩ и Европа. Очаква се цената на двата модела да е съответно 500 000 и 700 000 вона (375 и 527 евро), а сред характеристиките им да са четворни камери и батерии с капацитет 4500 mAh.

LG също прави промяна на портфолиото си, но в по-голям мащаб спрямо Samsung в опит да върне мобилното си подразделение към печалба. Компанията вече обяви, че ще изостави своите премиум серии G и V, за да ги смени с нови модели. Изданието посочва, че като част от новата стратегия през следващия месец в Корея ще се появи модела LG Velvet, който ще струва около 800 000 вона (600 евро).

Междувременно LG пусна модела V60 ThinQ в САЩ, Европа и Япония, но неин представител посочва, че го е направила само на пазари с начално предлагане на 5G услуги. Според него в Корея тези услуги са по-развити и компанията ще се опита да се възползва от това с масови премиум модели като Velvet, които са силно конкурентни е ценово отношение.

От LG очакваме повече модели и в сериите Q и K. Q серията ще бъде позиционирана като предлагаща достъпни премиум модели за корейския пазар. Там вече дебютира модела Q51 на цена 319 000 вона (240 евро), а през юни компанията се готви да пусне моделите K61, K51S и K41S с 5G възможности в Европа и Южна Америка.

Източник: The Korea Herald
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • tynata2
Цитирай
#25

Демек хой за В60, както и предположих. Тия обаче имат умопомрачително тъпи стратегии!

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 2 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • OliQueenBG, tynata2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)