Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG Velvet - слухове, спецификации, коментари

(2021-04-17, 21:27:24)bulhomes написа:  .... Последните информации, които имам са, че върви на някои апарати с андроид 10, а за андроид 11 вече трябвало да е разрешена отново за всички. ...

Няма връзка с версията на андроида, а за кой пазар е произведен телефона. Това важи за всички марки, не само за LG. Това е някаква измислица на ЕС. Запис на разговорите няма в Андроид 10, 11 и няма да има в 12, 13 и т. н.

1916 
Цитирай
Аксесоари

(2021-04-17, 21:27:24)bulhomes написа:  Това няма никакво значение за функцията, която ме интересува. Има значение версията на Андроида. Споменах в поста с молбата ми, че ползвам телефон от 2016-та година и работи чудесно. Имаше големи мъки за да тръгне такава програма на различни телефони с различни андроиди. Последните информации, които имам са, че върви на някои апарати с андроид 10, а за андроид 11 вече трябвало да е разрешена отново за всички. Затова помолих whitehart да я пробва, но явно си го преместил...
Колега, пробвах го, виж малко по-нагоре какво съм писал. Wink

Изпратено от моят LM-G900 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-04-17, 21:44:55)milss написа:  Няма връзка с версията на андроида, а за кой пазар е произведен телефона. Това важи за всички марки, не само за LG. Това е някаква измислица на ЕС. Запис на разговорите няма в Андроид 10, 11 и няма да има в 12, 13 и т. н.

Не е напълно вярно - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=98919 На някои телефони става без проблем и у нас. Xaomi я имат вградена и си работи. От цитираната от мен тема е видно, че работи и на други. Затова исках whitehart да я пробва на този.

(2021-04-17, 22:15:10)whitehart написа:  Колега, пробвах го, виж малко по-нагоре какво съм писал. Wink

Изпратено от моят LM-G900 с помощта на Tapatalk

Три пъти гледах и не видях. Къде си го написал?

ПП. Видях. Много ти благодаря. Като си сложил черта и явно приемам писаното под нея за подпис и съм го прескачал. Явно шаоми ще ми е новия телефон
Цитирай

(2021-04-17, 22:16:45)bulhomes написа:  Не е напълно вярно - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=98919 На някои телефони става без проблем и у нас. Xaomi я имат вградена и си работи. От цитираната от мен тема е видно, че работи и на други. Затова исках whitehart да я пробва на този.

Не ми давай линк от друга тема, а вземи да прочетеш. При Самсунг се сменя  европейския CSC с такъв за Тайланд, Израел или друга държава извън ЕС и метода работеше при Андроид 10, но не и при 11. 
Xiaomi я имат вградена в апарати които не са предназначени за ЕС, но там лесно може да се флашне EU Rom и да имаш запис на разговорите.
Така, че ако ти е важна тази функция, вземи прочети повече преди да вземеш нов телефон.

1916 
Цитирай

@bulhomes Вместо да се ограничаваш в избора на телефон който записва разговори,можеш да си купиш който модел си искаш и да дадеш 20 лева за Skvalex call recorder,свали си го от официалния сайт,от стора не записва https://callrecorder.skvalex.com/get ,за проба е безплатно,ползвам го от 1 година и си работи на андроид 10 и 11.Само при актуализация трябва да му се дават разрешения,защото няма да записва,а иначе записва отлично и двата гласа.
Цитирай

Точно някакви неща за Европейския съюз, директиви и т.н. ми изписа, като подкарах програмата...

Изпратено от моят LM-G900 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-04-18, 07:16:11)DoryanY написа:  @bulhomes Вместо да се ограничаваш в избора на телефон който записва разговори,можеш да си купиш който модел си искаш и да дадеш 20 лева за Skvalex call recorder,свали си го от официалния сайт,от стора не записва https://callrecorder.skvalex.com/get ,за проба е безплатно,ползвам го от 1 година и си работи на андроид 10 и 11.Само при актуализация трябва да му се дават разрешения,защото няма да записва,а иначе записва отлично и двата гласа.

Винаги съм си плащал програмите. И boldbeast recorder, и ACR, и Cube ACR. Мислех, че съм пробвал и всички други, но на тая не бях попадал. Ще я пробвам. Благодаря!

(2021-04-18, 05:34:10)milss написа:  Не ми давай линк от друга тема, а вземи да прочетеш. При Самсунг се сменя  европейския CSC с такъв за Тайланд, Израел или друга държава извън ЕС и метода работеше при Андроид 10, но не и при 11. 
Xiaomi я имат вградена в апарати които не са предназначени за ЕС, но там лесно може да се флашне EU Rom и да имаш запис на разговорите.
Така, че ако ти е важна тази функция, вземи прочети повече преди да вземеш нов телефон.

И на жената и на балдъзата шаомитата са купувани от тук (редми s2 и поко 3) и си записват разговорите без разни флашвания.
Цитирай

Ако телефона няма вграден call recorder и skrvalex няма да работи коректно. Ще използва микрофона за запис.


Изпратено от iPhone 12 Pro
Цитирай

Предлагам да се продължи дискусията по темата. Беше отговорено доста добре на въпросите на колегата .

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 3 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • Dowper, ronnie72, sapiora
Цитирай

Колегата се е засилил точно за такъв телефон за какъвто е темата и затова пита. Има още един вариант колегата whitehart да пробва с предложението на колегата DoryanY за Skvalex call recorder и тогава би била изчерпана. Ако стане ще почерпя и двамата. Невиртуално.
Цитирай

Хубаво е да си запознат с правилата на форума. Да ,може да се пита за нещо друго ,но до някъде , защото самият смисъл на темата се измества. За това има раздел "Кой телефон да избера", където там може да се направи тема и да се пита за абсолютно всичко.Мисля ,че съм достатъчно ясен вече. Благодаря за разбирането.

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

(2021-04-18, 13:58:20)extremee13 написа:  Ако телефона няма вграден call recorder  и skrvalex няма да работи коректно. Ще използва микрофона за запис.
Работи,на П30 при ъпдейта на EMUI 10.1 андроид 10 стоковото приложение го бяха спрели и тогава открих това,и после си го купих,в последствие пуснаха и стоково за 10.1 за Huawei и сега ги имам и двете и си работят и двете без проблем.
Цитирай

Ами точно тогава и аз инсталирах това приложение( тогава бях с п30 про). Работи, но не записва като вградения. Не записва когато си със слушалки/ bluetooth. Лично съм го тествал и със samsung s20 - същата работа.

Все пак колегата да тества.


Изпратено от iPhone 12 Pro
Цитирай

И skvalex не ми работи. Уж записва, а като пусна записания файл да го прослушам - тишина.

Изпратено от моят LM-G900 с помощта на Tapatalk
Цитирай

whitehart От сайта ли го изтегли,защото ако е от google play няма да записва,и трябва да ти излезне разрешение за достъпност,напиши в търсачката на настройки,ето тук е показано  https://forum.androidbg.com/showthread.p...165&page=4
Цитирай

(2021-04-18, 15:22:44)whitehart написа:  И skvalex не ми работи. Уж записва, а като пусна записания файл да го прослушам - тишина.

Изпратено от моят LM-G900 с помощта на Tapatalk

Много благодаря колега. Това беше всичко.
Цитирай

Да, от сайта. Не става и това е...

Изпратено от моят LM-G900 с помощта на Tapatalk
Цитирай

След 1 седмица ползване да обобщя впечатленията си от телефона:

1. Външен вид и качество на изработката - на много високо ниво. Изключително красиво устройство - тънко, удобно ляга в ръката, премиум материали, открояващ се дизайн.

2. Екран - много качествен oled дисплей, който въпреки липсата на висока честота на опресняване, изглежда чудесно.

3. Батерия на много добро ниво. 7.30 - 8.00 часа sot на wi-fi, около 5.30 - 6.00 часа, ако е само на мобилни данни. Стига ми до края на деня, често си лягам с оставащи 30-40 процента.

4. Софтуер и бързина - изчистена UI, семпло меню, напомнящо на самсунгското, нищо общо с предишните натруфени и претрупани LG менюта. Всичко работи добре, не съм имал забиви или проблеми с приложения. Процесорът Snapdragon 765G се справя прилично, всичко се случва плавно и без лаг. Но пък не съм геймър и не знам как би се справил с някакви по-тежки игри. За моето ползване е перфектен

5. Камера - единственото слабо място. Камерата му е....даже не бих казал средняшка. По-скоро е като на някое Шаоми нисък клас за 200 лева. Навън на силна дневна светлина прави хубави снимки, сравнително реални цветове, добра детайлност. При по-лоша осветеност става трагедия. Съвсем леко зумване на снимката и виждаш една мацаница, с ужасно лоша детайлност и много шум. С Gcam има осезателно подобрение, снимките излизат с по-вече детайли и контраст и като цяло си личи, че до голяма степен проблемите на камерата са от софтуерно естество. Пак казвам - на дневна светлина прави хубави снимки, затруднява се при ниска осветеност. За социалните мрежи снимките стават. Ако обаче мобилната фотография ви е важна - не е вашият телефон.
Като цяло аз съм супер доволен засега, красив, бърз, надежден телефон.

Изпратено от моят LM-G900 с помощта на Tapatalk
[-] 7 потребители изказват благодарност на whitehart за това мнение:
  • bulhomes, Dowper, ganchev, greensmoke7777, OliQueenBG, sapiora, tynata2
Цитирай

Поне от 10 години пиша в разни форуми, но тук за сефте видях функцията да ти благодаря за поста. И я използвах веднага по предназначение. Изключително много съм ти благодарен, че направи опитите със записите на разговорите! И се надявам ако някога ти имаш някакво питане да ти отговорят колеги като ти. Наистина бях много навит на тоя телефон и аз, но вече се наложи да се навивам към друг...
[-] 2 потребители изказват благодарност на bulhomes за това мнение:
  • ganchev, whitehart
Цитирай

LG продава неизлезлите смартфони Velvet 2 Pro и LG Rollable на символични цени на своите служители. Информация за цените и броя на наличните LG Rollable засега не се знае, но Velvet 2 Pro, чиято бройка е 3000, се предлага на цена от 170 долара. Служителите имат право да закупят не повече от два смартфона, чиято препродажбата е строго забранена. Устройствата ще бъдат снабдени с 6-месечна гаранция, като за тях не се предвиждат никакви актуализации.

https://twitter.com/FrontTron/status/139...7199647745

 
[-] 3 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Dowper, sapiora, tynata2
Цитирай

Баси, за 170 долара Rollable.
100% ще се появят в ebay на ненормални цени.
Цитирай

170 usd е велвета. Което пак си е сделка де...

Изпратено от моят LM-G900 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Да де, сгъваемият голям майтап да е 300-400 долара.
Трябва да пусна официално писмо до LG да ме назначат на работа за 1 час, да си купя два сгъваеми и после да ме уволняват. Не познавате ли някой ,който работи в LG. Язе са бъзикам , ама воистина ке намеря някой кореец у фейса и ке му пиша да ми купи един Tooth
Цитирай

Юли месец е, а аз съм с юлския пач за сигурността. Тия LG чак като фалираха започнаха да пускат редовни ъпдейти... Wink
[Изображение: bad2caafdcaa76b5a61642b27f980ab3.jpg]

Изпратено от моят LG VELVET с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-07-29, 09:26:17)whitehart написа:  ...Тия LG чак като фалираха започнаха да пускат редовни ъпдейти... Wink
Да са фалирали, кога е станало това?

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)