Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG Velvet - слухове, спецификации, коментари
#26

А тия пък, които най-много плюят по LG, както и най-много реват ,че нямало да дойде тук телефонът, са хората, които точно никога няма да си купят телефон LG, дори и да беше дошъл в България.
Цитирай
Аксесоари
#27

Красота! Никога не съм имал LG но това ми хареса.

Дано софта не им е боза и да се конкурира със MIUI, EMUI и ONE UI

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#28

Точно софтуера е най-добрия от изброените. Няма по-добре оптимизиран според мен. Абсолютно никакви бъгове и дрейнове.

Sent from my LM-V500N using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 4 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • Harbinger, master89q, tynata2, vargala81
Цитирай
#29

По предварителна информация премиерата на LG Velvet беше насрочена за 15-ти, но корейците пуснаха тийзър видео, с което обявиха точната дата. LG Velvet ще бъде представен на 7 май.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • ganchev, vargala81
Цитирай
#30

Не знам колко ще е конкурентен на V60 ,ако се продава на неговата цена от около 600-650 евро?
Ако е около 400 евро-ще е добре, 600 и нагоре вече има предостатъчно избор от конкуренцията, която хич не е малка.
Като го гледам обаче какъв е красавец, нищо чудно да е 600 евро.
И може и пък повече да се купува от V60 , който е бая груб и не хваща окото.
Доста хора гледат дизайна.
Цитирай
#31

(2020-04-24, 08:12:01)greensmoke7777 написа:  А тия пък, които най-много плюят по LG, както и най-много реват ,че нямало да дойде тук телефонът, са хората, които точно никога няма да си купят телефон LG, дори и да беше дошъл в България.

Да вземат да си пускат телефоните глобално, барем тия, които искат, да могат да ги купуват. Тая тяхна политика е на "оптимизиране на разходите", а не на печелене на пазарен дял. С което няма как да са на печалба. Вярно, че конкуренцията от страна на китайците е умопомрачителна, но, ако смятат да правят телефони, трябва да имат някаква адекватна стратегия. 

V60 е стъпка в правилна посока. Много правилна посока. Освен дистрибуцията, разбира се. Ако пуснат телефон без ноч (след като съм ползвал цял екран, вече съвсем не мога да се прежаля за "цвъкня" на екрана), без крив екран и с параметрите на V60, ще си го купя.  Особено, че поддържа и писалка. За последната трябва да помислят за място в аксесоара с втория екран.

Cognosce te ipsum!
[-] 2 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • master89q, nowhere
Цитирай
#32

Вторият екран е нещо само тяхно, трябва да го развиват.
Да пуснат нещо тънко и на нормални размери като s20 официално, да видим няма ли да се купува?

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#33

(2020-04-24, 08:12:01)greensmoke7777 написа:  А тия пък, които най-много плюят по LG, както и най-много реват ,че нямало да дойде тук телефонът, са хората, които точно никога няма да си купят телефон LG, дори и да беше дошъл в България.
А ти пък, как точно го прецени това? И къде видя някой да плюе по тях или просто смяташ, че стратегията им за разпространение на телефон е ок? Big Grin И съм сигурен, че много преди теб съм ползвал смарт телефон на LG. - за да бъда по-конкретен GT540 Optimus.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#34

Продажбите на LG Velvet стартират в средата на май при цена около $650. За повече инфо тук

 
Цитирай
#35

Тоест 650 евро за Европа, демек - мерси.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#36

(2020-04-24, 12:32:08)nowhere написа:  А ти пък, как точно го прецени това? И къде видя някой да плюе по тях или просто смяташ, че стратегията им за разпространение на телефон е ок? Big Grin И съм сигурен, че много преди теб съм ползвал смарт телефон на LG. - за да бъда по-конкретен GT540 Optimus.

Говоря глобално, не точно за теб.
Ей тия , които най-много се тръшкат по земята и си сипят главата с пепел как толкова много искали V60 , а го нямало тука да го купят, са тия, които никога няма да си купят LG. Каквото и да предложи LG ,  на каквато и цена да е.
А за стратегията им на разпространение-и на мен не ми харесва, но хората са си направили сметката къде да продават.

(2020-04-24, 13:01:15)nowhere написа:  Тоест 650 евро за Европа, демек - мерси.

Е, ти го изкара с цена колкото V60 !
Цитирай
#37

Завъртял съм какви ли не марки телефони през годините, но по-практични от LG (за мен, разбира се) и на по-добра цена за това, което са, не съм имал. Разочароваха ме, повтарял съм го много пъти, с постоянните им дефекти и в някаква степен с умрелите им ъпдейти. Ще почакам още година поне, ама май ще се върна към тях. Така или иначе откъм камера си останаха сред най-добрите, само дето не са вървежни за клиширани ревюта.

Предвид, че никога не са били от най-скъпите, залагам този модел да е около 1000 лв. Не е ниска, дори на Самсунг средният клас се върти малко под нея, но не предлага чак толкова. Ако е нагоре не би привлякъл много хора, дори фенове, защото други, за такива пари, ще предложат по-напомпано.
[-] 2 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • tynata2, vargala81
Цитирай
#38

При така стеклите се обстоятелства да търсиш начини да взимаш телефон от Европа някъде си е неоправдан риск според мен. Дори 1000 лева да даваш в момента си е риск. А до няколко месеца вече тотално би трябвало да има бая голям срив на всякъде.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#39

@greensmoke7777 Къде видя някой да се тръшка, че иска В60? А з Велвета - еми официална цена $650, ама за щатите, тук ще е толкова ама в евро или €599.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#40

(2020-04-24, 14:10:15)nowhere написа:  @greensmoke7777  Къде видя някой да се тръшка, че иска В60? А з Велвета - еми официална цена $650, ама за щатите, тук ще е толкова ама в евро или €599.

То след като високият клас на някои често гони 2000 лв. или доволно отгоре, средният като нищо отива над 1000. Само че само преди няколко години, най-скъпите марки бяха около 1600. Направо си се осират с желание, след като и далеч от лидерските позиции си го позволяват.
Цитирай
#41

Не е луд тоя, който яде баницата, а този, който му я... купува. Цените са такива, защото, колкото и да мрънкат, повечето хора пак купуват. Моята малка надежда е кризата да нормализира нещата.

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#42

Това ще се заобиколи вероятно със средния клас. След време като се нормализират работите вероятно цените ще са си същите.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#43

Изтекоха характеристиките на LG Velvet. Очаква се устройството да получи 6,7-инчов OLED дисплей с резолюция 2460x1080 и съотношение на страните 21:9. На борда си ще има  Snapdragon 765 с поддръжка на 5G, 8 GB RAM, както и 128 GB външна памет с опция карта памет до 2 TB.

[Изображение: 9c6f2abc159aac5494a8946e12ecb5eb-full.jpg]

Тройна основна камера разполага с 48MP основен сензор, 8 МР със суперширок обхват и 5 МР дълбочинен сензор. Камера за селфи - 16 MP. Ще има защита от вода и прах по клас ip68 и ще отговаря на военния стандарт за надеждност НА MIL-STD-810. Батерията е с капацитет 4300 mAh с опция бързо и безжично зареждане. Ще има стерео звук, както и 3,5 мм жак за слушалки, който става все по-рядко срещан в съвременните смартфони. По предварителните данни устройството ще струва в диапазона между $ 500 и $ 700.
Източник: >>>>>>

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • fifth_root, tynata2
Цитирай
#44

http://nixanbal.com/lg-velvet-shte-predl...tereo-zvuk Ето и на български

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#45

Ако е на цена към 500 евро-бая хора и най-вече младежи може и да му се лепнат.
С тоя красив дизайн и с тия цветове, а и много добри характеристики.
V60, с огромните си размери, двата екрана и професионален стилус, в сравнение с този, ми изглежда като едно сериозно професионално устройство, тука това е по-скоро младежко. Би трябвало да се хареса на масите.
Цитирай
#46

(2020-04-24, 16:31:13)greensmoke7777 написа:  Ако е на цена към 500 евро-бая хора и най-вече младежи може и да му се лепнат.

Зависи какво имаш предвид като казваш "младежи", както и за коя част на света става дума, като казваш "масите". Щото в България са малко младите хора 18-24, които да извадят 1000+лв кеш. Ако родителите им извадя, това вече е друга работа. В средния ценови диапазон има предложения около 500-600 лв. Фешън играчките винаги са били скъпи и нишови. Ако не са луксозни, а са красиви, за сметка на техническите характеристики, тогава таргет са жените...

Но да видим.

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • tynata2
Цитирай
#47

Бая чак... при положение, че G8S е 650лв. дали бих дал 350лв. отгоре за този, който с нищо не е по-добър. Wink

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#48

(2020-04-24, 20:11:07)nowhere написа:  Бая чак... при положение,  че G8S е 650лв. дали бих дал 350лв. отгоре за този, който с нищо не е по-добър. Wink

Всеки човек си има различни потребности-ти не би ги дал, но други ще си харесат дизайна и ще си го купят.
Телефон, който се доближава до флагман, но е с красив дизайн и не е с отвратителна цена.
Такива , дето искат LPDDR 5 памет, вместо "остарялата и бавна" LPDDR 4, 144hz екран, "важният бизнес стандарт" UFS 3.1, вместо "остарялото" UFS 2.1 и тем подобни-да дават 2500-3500 лв за други марки и да бъдат щастливи.
Но смятам,че тези са крайна рядкост хардкор фенове, все още масите гледат дизайна. И там LG могат да спечелят с тоя модел.
Доста по-красив от G серията , която сякаш се изчерпа, а с безличните G7 и G8 направо си заковаха последните пирони в ковчега.
Имаше нужда от тази свежест.
Цитирай
#49

LG сами се изхвърлиха от бизнеса с мобилни телефони. Няколко поредни слаби модела, поредица от грешни решения на мениджмънда и са аут. И няма да се върнат в тази надпревара скоро. Мобилното им подразделение няма ресурс да направи такова нещо спред мен. Така че в обозримо бъдеще няма как да са фактор на пазара. Аз лично не бих купил техен апарат. Имах няколко ! Най-сполучлив се оказа първия вариант на LG Bello, който и до днес работи чудесно за възможностите си. За сметка на G Flex 2, който за три години изгоря два пъти.

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай
#50

(2020-04-24, 20:35:59)greensmoke7777 написа:  Всеки човек си има различни потребности-ти не би ги дал, но други ще си харесат дизайна и ще си го купят.
Телефон, който се доближава до флагман, но е с красив дизайн и не е с отвратителна цена.
Такива , дето искат LPDDR 5 памет, вместо "остарялата и бавна" LPDDR 4, 144hz екран, "важният бизнес стандарт" UFS 3.1, вместо "остарялото" UFS 2.1 и тем подобни-да дават 2500-3500 лв за други марки и да бъдат щастливи.
Но смятам,че тези са крайна рядкост хардкор фенове, все още масите гледат дизайна. И там LG могат да спечелят с тоя модел.
Доста по-красив от G серията , която сякаш се изчерпа, а с безличните G7 и G8 направо си заковаха последните пирони в ковчега.
Имаше нужда от тази свежест.
Еми, не че нещо, ама това да си избираш телефон САМО по дизайна... Smile Като една колежка преди времв искаше да и препоръчам лаптоо, без значение какъв, важното да е червен.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)