Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 8/8 Pro - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: b7e863f8043e1e98f82fdcdfec1bf38c-full.jpg]

ОnеРluѕ 8 и ОnеРluѕ 8 Рrо ce бaзиpaт нa флaгмaнcĸaтa ЅоС Quаlсоmm Ѕnарdrаgоn 865, пoддъpжaт 5G мoбилнитe мpeжи и имaт cĸeнep зa пpъcтoви oтпeчaтъци в диcплeя. Paзлиĸитe мeждy двaтa мoдeлa ca в диcплeитe, ĸaмepитe и aĸyмyлaтopнитe бaтepии, както и това, че Pro версията има защита от вода и прах клас IP68.
OnePlus 8 ни предлага 6.55" дисплей с AMOLED панел и Full HD+ резолюция (2400х1080 пиксела). OnePlus 8 има тройна основна камера с 48 МР основен сензор Sony IMX586, т.е. по-слаб от този на 8 Pro. Компания му правят 16 МР камера с ултраширок обхват и 2 МР макро камера. Поддържа се 4K видеозапис с хибридна стабилизация. Селфи камерата е 16 МР и е идентична с тази на 8 Pro. Моделът се предлага във варианти 8/12 GB RAM и 128/256 GB UFS 3.0 вградена памет и 4300 mAh батерия с 30 W жично зареждане, което обещава 60% заряд за 30 мин. Не се предлага безжично зареждане, няма и защита от прах и вода, но са запазени стерео говорителите с Dolby Atmos и вграденият в екрана скенер за пръстови отпечатъци.
OnePlus 8 Pro ни предлага 6.78" дисплей с AMOLED панел и Quad HD+ резолюция (3168х1440 пиксела), а екранът има 120 Hz опреснителна честота. Смартфонът има четворна основна камера, като основният сензор е 48 МР, до него има още един сензор 48 МР, третата камера e 8 MP. Разполага и с четвъртата 5 МР камера е т.нар. Color Filter Camera, която по думите на производителя осигурява различни светлинни ефекти и филтри. Предлага безжично зареждане, има стерео говорители с Dolby Atmos, вграден в дисплея скенер за пръстови отпечатъци, двоен nanoSIM слот, USB Type-C порт и подобрен вибрационен мотор. Батерията е с капацитет 4510 mAh с 30 W бързо жично и 30 W бързо безжично зареждане.
Цената на OnePlus 8 за 8 GB RAM и 128 GB вградена памет е 699 евро, а за версията с 12 GB RAM и 256 GB вградена памет - 799 евро. Цветовете са Glacial Green, Interstellar Glow и Onyx Black.
Цената на OnePlus 8 Pro за версията 8 GB RAM и 128 GB вградена памет е 899 евро. Цената на OnePlus 8 Pro за версията с 12 GB RAM и 256 GB вградена памет е 999 евро. Цветовете са Glacial Green, Ultramarine Blue и Onyx Black.

 
[-] 4 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Be6i4, b_ignatov, numak, vallio74
Цитирай
Аксесоари
#2

На 21 април ще бъде даден стартът на продажбите на OnePlus 8 и OnePlus 8 Pro, но официалните тапети за всички желаещи вече могат да бъдат свалени оттук

 
Цитирай
#3

Очаквам утре една скромна осмичка, за междинен телефон до есента или другата пролет Smile Като направя 2-3 цикъла на батерията ще дам отзиви Wink
[-] 1 потребител изказва благодарност на numak за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#4

Здравейте,

Включвам се с обещаните първи впечатления. Първо дизайнът: без изненади. всичко е качествено, чувства се много добре в ръката. Бутоните са много приятни (особено пауърът се чувства много по-добре от на С20+ (бях 2 седмици с него и повече не можах да го изтрая със сакатия ексинос Big Grin )), слайдерът за звука се чувства много по добре от на 3 и 6т, които съм имал преди. много удобно стои в ръката, но заради новото съотношение 20:9 изглежда малко като вафла Big Grin , но това е модата за тази година (някой ако идва от 7ма серия определено ще му направи впечатление). Кривината на дисплея е ок. По закривен е от на с20, който смятам че е перфетен в това отношение. Про-то например щеше да ме дразни много заради това. Дупката за камерата също ми е леко дразнеща, лично аз си предпочитам ноч. Доста надолу е и ако се включи опцията за замаскиране се губи много голяма част от дисплея. Друго дразнещо нещо в дизайнът е стъклото, което покрива задните камери. Около най- горната камера прозрачната част от стъклото е по-голяма от самия сензор и ако се погледне срещу сверлината може да се видят чарковете на камерката. Никакъв проблем реално, но детайл... С камерите много не съм си играл, но потвърждавам мнението от всичките ревюта, че макро камерата не става за нищо и без да съм ползвал макро режимът на 7т съм сигурен че върши много по добра работа...

Толкова с косурите... Плюсовете ги знаем. Красив дисплей, брутална скорост и плавност (90Hz + SD865 няма какво друго да се очаква). Стерео говорителите са супер силни и звъкът е доста чист бих казал. Сензорът за пръстови отпечатъци е с доста по голяма зона за сканиране спрямо 6т, работи много по бързо и сега подсветката е бяла, а не зелена (по малко дразни очите). Зареждането е доста по-бързо от даш чарджа на 6т. Калъвчето в комплекта е доста качествено, не са отбили номера с него...

Ами на първо време май е това. С косурите бях доста по подробен, но смятам че това е правилното. Добрите страни на един телефон много добре ги знаем, важното е да се казват недостатъците за да не съжалява някой като си е дал парите вече. Като цяло кривите дисплей и дупките в екраните като тренд не ми харесват (това си е до вкус) затова взех най-базовият като междинен до на есен или другата пролет. Бях твърдо решил да взема 7т, но като пуснаха тия в UK 8 ми излиза 50 паунда повече и реших, че си струва новия чип и значително по-голямата батерия. А като казах батерия за нея ще кажа първи впечатления след 2-3 дни в новосъздадената тема, защото току що получих телефона Wink

Някой ако има въпроси да заповяда.

Edit: Към плюсовете пропуснах да отбележа вибрацията. Не знам 7ма серия как е била, но е голяма стъпка напред спрямо 6т.

Хубава вечер!
[-] 5 потребители изказват благодарност на numak за това мнение:
  • Be6i4, b_ignatov, doktorra, vlaf, whitehart
Цитирай
#5

Честито, колега!

Може ли да споделиш дали при осмицата е наличен always on display?  Smile
Преди няколко месеца OnePlus официално обявиха, че ще пускат AOD в бъдеще, но не казаха кога, та си мислех дали случайно не са го пуснали с 8/8 Pro.

D_coffee
Цитирай
#6

Няма, колега... Амбиент дисплей е точно както си беше на 6т Smile Различното е че светят ръбовете при нотификация (това може и на 7 про да е било така). И аз бях чел някъде нещо, но за сега няма. Това не ми трябва много, но не знам някой сеща ли се колко готина функция имаше на ОП 3 Big Grin Амбиент дисплея се включвше с помахване на ръка над него. Много добро беше и това беше едно от нещата които ме привлече да купя телефонът през 2016та. С андроид 7 или 8 обаче го махнаха. Не знам какъв им беше проблема. За мен беше много по добро от pick up to wake но... Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на numak за това мнение:
  • mitko1pr, Victormihov
Цитирай
#7

Преди седмица OnePlus представи два модела в новата си серия смартфони OnePlus 8 - OnePlus 8 и 8 Pro, които вече са налични и в България. За повече инфо - Тук

 
Цитирай
#8

Без always display телефона направо си отпада от покупките ми, без някой да се засяга, точно заради тази опция зарязах Айфона.
Караш колата, някой пише по whatsapp, знаеш и виждаш, че има нещо недочетено, без да пипаш телефона.
Непростима липса днес за телефон било той и нисък клас.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#9

(2020-04-28, 20:34:58)Victormihov написа:  Без always display телефона направо си отпада от покупките ми, без някой да се засяга, точно заради тази опция зарязах Айфона.
Караш колата, някой пише по whatsapp, знаеш и виждаш, че има нещо недочетено, без да пипаш телефона.
Непростима липса днес за телефон било той и нисък клас.

За ситуацията която описа е ок. Ръбовете светват излиза иконата на приложението от което е нотивикацията, даже мисля, че излиза и от кой абонат е съобщението, но стои няколко секунди не е Always on Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на numak за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#10

Ами не е...Smile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#11

Наскоро стана въпрос за проблем с дисплея на OnePlus 8 Pro, при който на екрана показва неправилно черния цвят, а в някои случаи – зелен оттенък. С последната актуализация бе фиснат само проблема със зеления, но не бе устранен проблема с черния цвят. И сега от OnePlus потвърдиха, че този проблем носи хардуерен характер и не може да бъде отстранен софтуерно. На собственците на OnePlus 8 Pro се предлагат три варианта.
[Изображение: 8b2bccd617a6.jpg]
Източник: >>>>>>

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • b_ignatov, numak
Цитирай
#12

По чистата осмица още нищо хардуерно не ми е излязло. Използвам поста да споделя още няколко впечатления: Вибромоторчето както казах се усеща много добре в ръката, но е доста шумно. Другото нещо което май е трябвало да е ефект е изсветляване на тъмните цветове когато телефонът е под директна слънчева светлина... Няма нужда от това защото дисплеят е достатъчно ярък, а този ефект не е много добре измислен, защото ако на пряка слънчева светлина искаш да покажеш някоя снимка на някой цветовете са омазани... Мисля че нарочно е направеено, но изглежда като бъг. Вчера получих ъпдейт, но от тогава не съм виждал слънце, че да проверя още ли е така Big Grin

Единственият много дразнещ проблем, който имам е с гугъл фийда... отвреме на време проложението забива до степен, че дори когато отворя самият гугъл апп и той цепи... и няма оправия, докато не минат няколко минути и не се оправи само... Не знам от гугъл апа ли е, от ланчъра ли е, но вече втора седмица е така и е супер дразнещо, защото основно от там чета новини. В плейстора има много негативни коментари след версията пусната на 22р април. Някои хора изобщо не могат да отворят приложението...
Цитирай
#13

(2020-04-22, 22:51:18)mitko1pr написа:  ...Може ли да споделиш дали при осмицата е наличен always on display?  Smile
Преди няколко месеца OnePlus официално обявиха, че ще пускат AOD в бъдеще, но не казаха кога, та си мислех дали случайно не са го пуснали с 8/8 Pro.
Още малко остана. Според OnePlus тестването на Always On Display се очаква да бъде завършено през месец юни. Отворен и затворен бета-тест се планира да започне съответно през август и септември, макар че тези срокове подлежат на промяна и корекции. За повече инфо - Тук

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • numak
Цитирай
#14

В OnePlus 8 Pro основният модул на камерата е оборудван с четири сензора. И ако за класическите трите сензора с максимална резолюция от 48 мегапиксела няма въпроси, то функцията на сензора, оборудван с цветни филтри не бе ясна. Но накрая, един от ентусиастите демонстрира необичайна функция на модула във видеото.
Разделителната способност на сензора е 5 мегапиксела. Според компанията той е предназначен да създава снимки с висококачествени цветови ефекти чрез комбиниране на хардуерните характеристики на матрицата и цифровата обработка. Но се оказа, че сензорът може да се използва за показване на обекти отвътре, като вид ренген.

 
Цитирай
#15

OnePlus 8 Pro vs. Galaxy S20 Ultra - Speed Test.

 
Цитирай
#16

Утре OnePlus 8 Pro ще бъде подложен на тест от DxOMark. Основния сензор на камерата е Sony IMX689, така че се очакват добри резулати.

[Изображение: e169f99c69246d62fbfa477167337810-full.jpg]
Източник: >>>>>>

 
Цитирай
#17

Както бе обявено, днес DxOMark публикуваха теста си на основната камера на OnePlus 8 Pro. Моделът набра 119 точки на смартфона (126 за снимки и 103 при видео), а това го поставя на десето място в класацията ѝ. Той изпреварва с една точка Samsung Galaxy S20+ и с две точки Apple iPhone 11 Pro Max. Изоставането обаче спрямо водача в класацията, Huawei P40 Pro е значително, цели 9 точки.
[Изображение: fbb3f6864bf906dfa950df40674a5611-full.jpg]
Устройството доста добре се представи при снимките. От лабораторията отчитат добри нива на детайлите, нисък шум, точна експозиция, бърз и надежден автофокус, добър цвят и детайли при ултраширокоъгълните кадри и високи нива на детайли и нисък шум при снимане със светкавица.
Източник: >>>>>>

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • numak, Victormihov
Цитирай
#18

Имам питане относно гаранцията при покупка от китайските сайтове. Може ли да се регистрира в сайта на OnePlus, за да се придобие 2 години международна гаранция, съответно да важи и в България?

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#19

Кое точно мислиш да регистираш на сайта на OnePlus, при положение, че ордера на поръчката на сайта им в случая и се явява международна гаранция?

 
Цитирай
#20

(2020-07-13, 09:39:40)airbus написа:  Имам питане относно гаранцията при покупка от китайските сайтове.  Може ли да се регистрира в сайта на OnePlus, за да се придобие 2 години международна гаранция, съответно да важи и в България?

Ако не е закупен през сайта на Oneplus няма възможност за "официална" гаранция. Пише го в Privacy and Legal: The limited warranty does not cover: x. Products not purchased from oneplus.com.

Друго ограничение е:

This warranty is only redeemable within the original country or region of purchase.
[-] 1 потребител изказва благодарност на totto за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#21

Едно ревю, което препокрива и моето мнение. Също като автора и аз ъпдейтнах от 7pro. Цък

П.П. Някои от нещата за, които става дума липсват в европейската версия на телефона, като Red Cable Club Card, но това по-скоро е добре Smile

"Войната вървеше добре и за двете страни, докато не се намеси генералния щаб".
                                               Я. Хашек, "Приключенията на храбрия войник Швейк"
Цитирай
#22

Очаква се Always-on Display да се появи в OxygenOS 11 на базата на Android 11.
[Изображение: 481ca5b1621058bf8375a35b20544508-full.jpg]
Източник:>>>>>>

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#23

AOD в действие. Видеото показва не само функцията за показване на часовника на заключения AMOLED дисплей, но и възможността за персонализиране на режима. Според видеото потребителите ще могат да персонализират цветовата схема за елементите на екрана в режим на готовност, брояч на активиране на дисплея, както и възможността за бърз достъп до любимите си приложения.

 
Цитирай
#24

Днес се сдобих с OnePlus 8 pro абсолютен флагман, няма какво повече да се желае.
Отлична камера, звук, екран и чуваемост, върви невероятно бързо и напомня на Айфон, много мазна и лека операционна система.
Бързи ъпдейти, бърза памет, и най-важното снапдрагон.
Като минус бих казал липсата на функции и глезотийки, няма Aod и също липсва надписа при зареждане на заключен екран колко време му остава да се зареди.
За батерия още не знам.
Много съм доволен от покупката, надявам се да се задържа дълго с него, освен, ако не изскочи нещо друго в близките няколко месеца.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#25

(2020-08-06, 20:52:14)Victormihov написа:  ...Като минус бих казал липсата на функции и глезотийки, няма Aod и също липсва надписа при зареждане  на заключен екран колко време му остава да се зареди...
Ако догодина още си с него, ще имаш и AOD.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)