Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталиране на Google Services on Huawei Mate 30 Pro и P40 Lite.
#26

(2020-05-02, 13:49:02)Assio написа:  Имам питане,китайското приложение не може да се трие,а трябва ли ,преди да започна нов опит. Излиза с отметка на GMS като инсталирано докато другите са с въпросителната,при натискане на синия бутон излиза малко прозорче с нов бутон и като го натисна се активира,както е на видеото.Различно е от това на видеото.Задължително ли се ползва WiFi?
Една грешна стъпка и трябва да форматираш телефона и всичко отначало!

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk

Nokia | ZEISS
Цитирай
Аксесоари
#27

(2020-05-02, 13:49:02)Assio написа:  Имам питане,китайското приложение не може да се трие,а трябва ли ,преди да започна нов опит. Излиза с отметка на GMS като инсталирано докато другите са с въпросителната,при натискане на синия бутон излиза малко прозорче с нов бутон и като го натисна се активира,както е на видеото.Различно е от това на видеото.Задължително ли се ползва WiFi?
Триеш го и започваш от начало, инсталацията я правих на мобилни данни. Чисти кеша между двата опита.

(2020-05-02, 15:52:35)Niksana5 написа:  Една грешна стъпка и трябва да форматираш телефона и всичко отначало!

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
Следвайки моя метод няма никакъв риск.
[-] 2 потребители изказват благодарност на andreydemon за това мнение:
  • Assio, dimyty
Цитирай
#28

Здравейте, вече 3 пъти опитвам на p40 lite и всеки път положението е едно и също.Всичко работи ,но при всяко стартиране на някое приложение (YouTube , Tik tok , facebook , или което и да е на google) изкарва съобщение ,че устройството не е Play Protect сертифицирано,а в google play пише ,че е сертифицирано.
Цитирай
#29

Опитай да го спреш от Плей стора. [Изображение: 178bce356e712db69a0769b1ed59531c.jpg]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#30

(2020-05-13, 07:48:46)dimyty написа:  Здравейте, вече 3 пъти опитвам на p40 lite и всеки път положението е едно и също.Всичко работи ,но при всяко стартиране на някое приложение (YouTube , Tik tok , facebook , или което и да е на google) изкарва съобщение ,че устройството не е Play Protect сертифицирано,а в google play пише ,че е сертифици
  Изпълни ли точно всички стъпки в клипа? Особенно частта с чистенето на кеша, от там ти идва проблема. Трябва си повечко търпение
[-] 1 потребител изказва благодарност на andreydemon за това мнение:
  • dimyty
Цитирай
#31

(2020-05-13, 12:56:40)andreydemon написа:    Изпълни ли точно всички стъпки в клипа? Особенно частта с чистенето на кеша, от там ти идва проблема. Трябва си повечко търпение
Не разбирам английски и най-вероятно не съм го изпълнил както трябва.Каква е идеята на чистенето на кеша и датата?
Цитирай
#32

(2020-05-13, 22:04:32)dimyty написа:  Не разбирам английски и най-вероятно не съм го изпълнил както трябва.Каква е идеята на чистенето на кеша и датата?
 Общо взето идеята е че трябва да го правиш докато излезе резултата на клипа, там е показано доста подробно и се вижда колко много опита трябват. Иначее няма да се получи. Ако имаш нещо конкретно като трудност питай.
Цитирай
#33

Някой знае ли или да е прочел , кои точно процеси след този хак НЕ ТРЯБВА да се ъпдейтват през плей стора ?
Отделно някои от сървисите ги имаше вътре в плей стора за инстал на ново, смисъл стоеха ми в библиотеката.
Питам защото ми даваше проблем да инсталирам гугъл таблиците някаква грешка даваше,след което видях тези сървиси и ги инсталирах и таблиците се инсталираха без проблем ( говоря за андроид систем уеб вю,кариер сървис,гугъл плей сървис за АР не ми го дава даже за инсталиране)
Помня ги тези сървиси от 30ката редовно си се ъпдейтват.
И след като всичко мина наред , днес сутринта телефона почна да изписва грешките за неоторизиран телефон или там как бяха и го ресторнах и ще го пробвам отново.

Възможно е да съм ъпдейтнал нещо, което не трябва, за това питам КОЕ НЕ ТРЯБВА.
И дали случайно този метод няма ъпдейт на хакнатите ап-ове дето инсталираме ?
Цитирай
#34

(2020-05-14, 17:24:02)bam написа:  Някой знае ли или да е прочел , кои точно процеси след този хак НЕ ТРЯБВА да се ъпдейтват през плей стора ?
Отделно някои от сървисите ги имаше вътре в плей стора за инстал на ново, смисъл стоеха ми в библиотеката.
Питам защото ми даваше проблем да инсталирам гугъл таблиците някаква грешка даваше,след което видях тези сървиси и ги инсталирах и таблиците се инсталираха без проблем ( говоря за андроид систем уеб вю,кариер сървис,гугъл плей сървис за АР не ми го дава даже за инсталиране)
Помня ги тези сървиси от 30ката редовно си се ъпдейтват.
И след като всичко мина наред , днес сутринта телефона почна да изписва грешките за неоторизиран телефон или там как бяха и го ресторнах и ще го пробвам отново.

Възможно е да съм ъпдейтнал нещо, което не трябва, за това питам КОЕ НЕ ТРЯБВА.
И дали случайно този метод няма ъпдейт на хакнатите ап-ове дето инсталираме ?
Аз ъпдейтвам всичко и нямам проблем, възможно е обаче някое приложение да дублира акаунт и тогава дава проблеми. При мен беше така с едно за клониране на приложения от китайския магазин. Ако имаш такива може да е от тях. Гугълла пишеше като луд.
Цитирай
#35

В какъв смисъл дублира ?
Хуа акаунта и гугъл нямат общо, на различни имейли и телефони са регистрирани.
Хуа магазина ъпдейтва някой приложение по някога, но те не са гугълски сървиси , а са стандартните си.
Не виждам логика .... дай повече инфо какво ти се е случило на теб.
Цитирай
#36

Здравейте , от къде да си сваля GMS за да го инсталирам на P40 lite
Цитирай
#37

(2020-08-30, 16:34:02)Peter1986 написа:  Здравейте , от къде да си сваля GMS за да го инсталирам на P40 lite

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=99692
От съседната секция.

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=991712
От 4PDA.

The Truth is out there.
Цитирай
#38

Здравейте! Оправих се лесно. Инсталирах Avrora market! Хубав ден!!!

Alcatel One Touch  Idol3 4.7
Цитирай
#39

Ново приложение позволява лесно инсталиране на Google услуги в телефоните на Huawei.
Засега работи само с EMUI 10 и Android 10.
https://mobilebulgaria.com/news/googlefi...ei-i-honor

POCO F5 12/256 GB





[-] 1 потребител изказва благодарност на ronnie72 за това мнение:
  • solo5
Цитирай
#40

Здравейте, имам мате 30 про псунах си гооглефаир и стигам до стартирането на лзплай ( G) КИТАЙСКАТА ПРОГРАМА  о аче при тръгването и ми дава това от снимката, натискам го и излизам от него?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#41

Здравейте. Помогнете да даунгрейдна P40 lite с версия на софтуера завършваща на 243. Пробвах с. Hisuite, но след като  свали рома посочен в hisuite proxy изписва неуспешна актуализация и да си проверя интернет връзката. Дайте насоки как успешно да даунгрейдна до 226!
Цитирай
#42

(2020-11-30, 01:14:39)firebrigade6 написа:  Здравейте. Помогнете да даунгрейдна P40 lite с версия на софтуера завършваща на 243. Пробвах с. Hisuite, но след като  свали рома посочен в hisuite proxy изписва неуспешна актуализация и да си проверя интернет връзката. Дайте насоки как успешно да даунгрейдна до 226!

Привет, късно ви отговарям, но от дни съм с телефона P40 Lite.
На въпроса, ако все още не сте даунгрейднали. След четене по чуждите сайтове стигнах до извода да даунгрейдна до 10.0.1.136, с него без проблеми сложих GMS:
Виждам, че сте наясно, затова по-малко ще ви обяснявам.
В HiSuite Proxy на Package URL слагате това:
http://update.dbankcdn.com/TDS/data/file...g_base.xml
До него вдясно на Point Version давате отметка и слагате в малкото поле: JNY-LGRP2-OVS 10.0.1.136
Долните 2 реда (CUST PKG и Preloaded PKG) да са празни. Натискате SETUP и чакате да завърши.
След това сте наясно, не затваряте нищо по HiSuite Proxy, а отваряте HiSuite 10 и даунгрейдвате.
След даунгрейда ако телефона ви не стартира, а влезе в eRecovery (при мен се получи така) и ви кара да направите LowLevel Format - НЕ ГО ПРАВЕТЕ!!! Влизате пак в eRecovery-тo и чистите: Wipe Data/Factory Reset. След това рестартирате и сте готов с даунгрейда.
[-] 2 потребители изказват благодарност на dicho за това мнение:
  • Be6i4, firebrigade6
Цитирай
#43

Здравейте,

Искам да попитам тези, които успешно са downgrade-нали и използват Google play на Huawei P40 Lite, бихте ли споделили дали Google Home работи?

Благодаря предварително.
Цитирай
#44

@VRB , инсталира се без никакви проблеми при мен, но няма как да го пробвам с "умни технологии" у дома. Иначе си търси, опитва се да се свърже, но няма с какво. Smile
Поздрави
Цитирай
#45

Здравейте. Опитвам се да даунгретвам телефона P40 Lite, но няма ОТГ кабел, а firmware finder явно вече не работи. Някакви други идеи. Поне да мога да вкарам контаките от гугъл акаунта.

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай
#46

Вземи си едно преходниче от USB-C към USB-A, сигурно струва 1лв и слагай флашката.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#47

Здравейте, бих искал да попитам дали при този метод трябва да даунгрейдвам телефона до по - долна версия
Цитирай
#48

Здравейте приятели. Имам питане, ако някой от вас се е сблъсквал с този проблем,какво е решението?
След година и половина безотказна работа с Гугъл и доста обновявания преминати,днес ми изписва че телефона не е сертифициран от Гугъл.
Как би могло да стане,преинсталиране на Гугъл плеи протект или?
Цитирай
#49

Явно темата вече не е актуална, е все пак благодаря, махам се от тук. Форума е безполезен?
Цитирай
#50

В темата за p40pro съм постнал линк където е обяснено.
[-] 1 потребител изказва благодарност на pnnlv за това мнение:
  • Assio
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)