Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi 4x слаб wi-fi сигнал
#1

Телефона стои в къщи, без сим карта, децата го използват за игри и клипчета, но от известно време, едва долавя рутера. Направих му пълен рестарт с надежда, някое приложение да е пречило на връзката, но уви проблема си остана. Нямам проблеми с другите устройства към рутера, някой имал ли е подобен проблем?
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако не е софтуерно, махни задния капак и огледай всички антени (в горния край) дали контактуват добре с платката - пластинки, пружинки и т.н.
Цитирай
#3

може съседът ти да си е взел по-силен рутер и на този канал да не ловиш добре.
А като е без сим телефона му пусни самолетен режим, за да не търси мрежи поне и да не пада бързо батерията.
След това пусни ръчно wifi.
В настройките на Wifi има опции за скорост и съвместимост. Сложи го на съвместимост
Цитирай
#4

(2020-04-17, 10:19:11)milstan написа:  Ако не е софтуерно, махни задния капак и огледай всички антени (в горния край) дали контактуват добре с платката - пластинки, пружинки и т.н.
Има логика, защото децата го изпускат от време на време, но досега не съм го разглобявал и ме е страх да не го повредя повече. Мислех си, че ако е до настройки, възстановяване на фабричните му такива, би следвало да го оправят, но не. А изключвам проблема да е в рутера, защото го носих и на работа, пак е така, а и дори си споделям мобилните данни от телефона, като са един до друг и едва хваща една чертичка. Мисля да го занеса в сервиз, да му хвърлят едно око.
Цитирай
#5

Най-вероятно да се е откачила антената за wifi. Дано не изкъртена, а само откачена...

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#6

Пиши какво е станало след сервиза, и аз забелязвам нещо такова с моя но при мен ситуацията е по- добре. Аз карам колрло с моя и постоянно се тръска, това по повод антената...

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)