Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

'Хак' как fingerprint-а да работи по-бързо
#1

Попаднах на статия, в която се споменава за 'хак' - как fingerprint-а да работи по-бързо. Аз лично не намирам проблем и сега, но явно има Smile 
Просто сървиса, който отговаря за това, трябва да се премахне от оптимизацията на батерията. Settings -> Optime battery usage
От горното меню избирате All и търсите за com.samsung.android.biometric - изключвате оптимизацията. След това трябва рестарт на телефона.
В момента го тествам, не усещам драстично забързване, може би само си въобразявам.

Ако някой сметне, че е полезно - може да го опита. Споделете после как е?
[-] 4 потребители изказват благодарност на dika за това мнение:
  • AntonV, OGIER, oxuboxu, teo0321
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз попаднах на това в едно видео и съм го изключил ( не зная дали има някакво сериозно подобрение)
Там където го гледах беше в комбинация с това че за да ползваш двата палеца при самото настройване на биометрията ( премахваш вече зададените отпечатъци )
Като започваш да настройваш наново редуваш левият палец след това десният и така докато стигне на 100%
Идеята на това е че ще можеш ( при мен работи ) да отключваш и с двата палеца, дефекто ще има програмиран само един отпечатък ( идеята е че понеже сканира по-малко "снимки" се случва по-бурзо разпознаване )

Изпратено от моят Samsung S20U/ SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • AntonV
Цитирай
#3

Също може най- използвания отпечатък да го вкараш два пъти като го завърташ в различни позиции.

Изпратено от моят SM-G985F с помощта на Tapatalk

Galaxy S8> Galaxy S20+ Grey> Galaxy S23+ Green
[-] 1 потребител изказва благодарност на trendata за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

при мене определено има забързване Smile С Galaxy S20+ съм

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай
#5

В този клип с много разтягане на локуми е обяснено

[-] 2 потребители изказват благодарност на dika за това мнение:
  • AntonV, OGIER
Цитирай
#6

Значи се редуват левия и десния палец за да "сканира по малко" снимки на палеца и така по-бързо отключва или?
Цитирай
#7

(2020-04-20, 12:08:09)dika написа:  В този клип с много разтягане на локуми е обяснено

Tочно за него споменах и аз Wink

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • dika
Цитирай
#8

Потвърждавам отключването работи значително по-бързо

Sent from my SM-G986B using Tapatalk

Galaxy SII -> Galaxy S4 -> Galaxy S7 Edge -> Galaxy S9+ -> Galaxy S20+ 5G Exynos
Цитирай
#9

Въпросът е да видим това до колко се отразява на батерията Smile Надявам се да е минимално.
Цитирай
#10

(2020-04-21, 15:07:30)dika написа:  Въпросът е да видим това до колко се отразява на батерията Smile Надявам се да е минимално.
Няма никаква връзка ?!!!
Изобщо няма да се отрази на батерията ОТРИЦАТЕЛНО, ако има нещо ще е в плюс ( но ще е толко минималко , чене това е идеята и не се споменава ) 
Тук се ползва по-малко количество снимки сканиране ( по-малко енергия ) и изклюване на връзките на сървър за отпечатъците на самсунг ( отново по-МАЛКО енергия )  Cool

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#11

В раздел BATTERY OPTIMIZATION изключваш нещо Smile Не може да няма връзка, бас мога да сложа!
Това със снимането на два пръста в един не го визирам - аз говоря за махането на оптимизацията на процеса. Това означава, че той ще работи нон-стоп, няма как да не повлияе на батерията. А това с връзката със сървъра на самсунг пък изобщо няма отношение.
Цитирай
#12

Потвърждавам от опит,че с махането на отметката батерията пада по-бързо....
Цитирай
#13

Пробвах и работи доста по-добре !!!!

Изпратено от моят SM-G985F с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)