Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 8/8 Pro - Батерия, проблеми, съвети
#1

   
[Изображение: d08867fcf0363d88992cd7dd213fba0f-full.png]

 Всичко за вашата батерия на OnePlus 8/8 Pro



 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравейте,

Пиша с впечатления за батерията на чистата осмица. Изчаках да направя 3 пълни цикъла за да хвана някаква закономерност. Твърдо над 6 часа СОТ (близо 7 на единия цикъл) като стендбай таймът беше между 30 и 40 часа. През цялото време ползвах мибилни данни при положени че у дома обхвата не е перфектен. Дисплеят беше на 90 херца през цялото време. Зареждането е доста бързо, но спрямо това не 6т не открих огромна разлика като време. От под 10% до 100% зарежда за около час, но трябва да се отчете, че батерията е доста по голяма, така че все пак има някакво подобрение в скороста на зареждане. През нощта също се представи много добре – за 7 8 часа пада с между 3 и 5 %.

Като цяло представянето на батерията е много стабилно според мен.
Цитирай
#3

След около 3 седмици с телефона потвърждавам първоначалните си впечатления от батерията. Просто няма какво да се желае... Спокойно прави над 6 часа дисплей без каквото и да е пестене на батерията. Последните 2 цикъла реших да го държа на уай фай докато съм си в нас и резултатът е над 7 часа при оставащи 13% . Ако реша да го изцеждам ще направи и 8. В конкретния цикъл имам над час видео разговор и много социални мрежи (не съм скролвал между 2 тъмни изображения на намалена яркост само и само да направя рекорд). Просто е супер батерията и телефонът като цяло.


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 1 потребител изказва благодарност на numak за това мнение:
  • doktorra
Цитирай
#4

Не теглете ъпдейта 10.5.9.IN21BA. Буквално съсипва батерията... В предния пост се вижда предишните му постижения, а в момента като гледам как върви цикълът пак ще угасне някъде на 25 часа само че с под 3 часа SOT. В статистиката няма някакъв определен процес който да не изглежда нормално, но процентите просто се топят... Пореден пример за омазване на перфектно работещ телефон с ненужен софтуерен ъпдейт... На OP редовно им се случва за нещастие... До седмица 2 ще го оправят, но не трябва да е така.
[-] 1 потребител изказва благодарност на numak за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#5

След 2-3 цикъла се оправи от самосебе си без да са пускали никакви пачове или каквото и да е. Явно ъпдейта е ресетнал управлението на батерията или нещо такова и му е трябвало време да се възстанови. Вече втори пълен цикъл всичко е нормално.
[-] 1 потребител изказва благодарност на numak за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#6

А как е батерията на 8 про?

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#7

Него май още никой от форума го няма. На 120 Hz предполагам ще е малко по зле от чистата осмица, но едва ли ще е някаква много драматична разлика Smile
Цитирай
#8

(2020-08-05, 22:28:57)Victormihov написа:  А как е батерията на 8 про?

През ADB активирах 120 Hz на всички приложения, екрана го държа на QHD+ с нормално ползване изкарвам ден и половина два...С две думи, няма проблем с батерията Smile

"Войната вървеше добре и за двете страни, докато не се намеси генералния щаб".
                                               Я. Хашек, "Приключенията на храбрия войник Швейк"
[-] 1 потребител изказва благодарност на elzin за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#9

(2020-08-05, 22:28:57)Victormihov написа:  А как е батерията на 8 про?
Щом вече го имаш, ще чакаме и първите резултати за нея от тебе.

 
Цитирай
#10

Аз го зареждам постоянно, в колата, вкъщи, на работа.
Няма как да разбера по колко кара, но ще се опитам да го държа далеч от ток и да видим.
Аз доста си тормозя телефоните.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#11

Е поне колко СОТ изкарва ще е интересно да се види.

 
Цитирай
#12

Както каза, колегата постоянно го дозарежда и не може да предостави представителна извадка.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#13

Батерията държи 5 часа екран.
С включен wifi, bluetooth, музика със безжични слушалки и много игране.
Няма как да съм по доволен.

Досега най ми харесва бързината му и това, че е чисто студен, без значение какво правя с него.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#14

Само забравих да вмъкна, че ползвам телефон на 120Hz, QHD+ резолюция.
След почти 2 седмици ползване, батерията почна още повече да държи.

Чудя се как този телефон, не се продава на първо място, засега минус не намирам, всеки да ползва каквото си иска, не хваля нищо, но аз съм много доволен, търся минуси, ама не намирамSmile
Освен Aod, ма чакаме ъпдейт.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#15

Почвай да качваш снимки в пълен размер, да видим какво може. Зуум, нощни, каквото ти хрумне...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#16

Само че снимките, в съответната тема!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
[-] 1 потребител изказва благодарност на vlaf за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#17

Разбира се.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#18

Какво съм направил, че телефона е на заряд цяла нощ и на сутринта не е на 100 а на около 90 процента?

Изпратено от моят IN2020 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#19

То нали щяха да пускат или да я пуснали оптимизация на батерията, когато се зарежда през нощта, та ако си легнал по-късно тоя път, в сравнение с друг път и изкуствения интелект е запомнил предишните пъти, може да е от това.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#20

А мога ли да го направя да си се зарежда до 100

Изпратено от моят IN2020 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#21

https://www.theverge.com/2020/1/7/210548...percentage Виж, да не е от тук.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#22

Аз съм пипнал нещо явно, в настройките на батерията бях активирал optimized charging
Цитирай
#23

Някой има ли проблем с известията на АОД, получавам съобщение, но не остава като индикация на екрана, съвет. Има ли изобщо июи само колкото да гледаш часа?

Sent from my IN2020 using Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#24

(2020-10-15, 13:38:12)vovalinder написа:  Някой има ли проблем с известията на АОД, получавам съобщение, но не остава като индикация на екрана, съвет. Има ли изобщо июи само колкото да гледаш часа?

Sent from my IN2020 using Tapatalk

То май само 2ма 3ма сме с осма серия и май само ти си с 11ката Smile Аз още чакам да дойде OTA. Не смея да бързам, че имам неприятни спомени Wink
Цитирай
#25

Не намирам опция, всичко пробвах, накрая си оставих aodNotify, поне лед известяване да имам.

Sent from my IN2020 using Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)