Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 8/8 Pro - Батерия, проблеми, съвети
#26

Здравейте, колеги!
Решил съм да заменям стария ОР6 с 8 про, като го закупя от официалния магазин в алиекспрес, но за съжаление изгледах доста видеа, показващи бъгове и хардуерни проблеми с дисплея. 
Какъв съвет бихте дали?
Цитирай
Аксесоари
#27

Покажи някое от тези видеа, ако става въпрос за зеления дисплей, всички или почти всички с 120Hz го имат, но се забелязва на ниска яркост, на тъмно. По-добре го вземи, винаги ще се намери нещо, за което ще се хванеш. А и телефон без недостатъци няма, 2 години е добър преход.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#28

(2020-10-21, 11:47:44)hazART написа:  Покажи някое от тези видеа, ако става въпрос за зеления дисплей, всички или почти всички с 120Hz го имат, но се забелязва на ниска яркост, на тъмно. По-добре го вземи, винаги ще се намери нещо, за което ще се хванеш. А и телефон без недостатъци няма, 2 години е добър преход.

Много се колебаех между него и MI 10 Pro, но май OP 8 Pro е по-добрия вариант. Мисля да го взема, но сега въпроса е дали да е 8 или 12Gb.
Сегашната 6-ца е 8Gb и са ми достатъчни, дали при 8-цата се усаща усезаемо разликата?

BTW: Най-често съм попадал на видеа със зелен оттенък на нотификейшън бара, но имаше и едно с черна вертикална черта от камерата до основата на телефона (Все едно изгорели пиксели), което казват, че вече е хардуерен дефект.
Цитирай
#29

(2020-10-21, 11:39:51)Mapuo91 написа:  Здравейте, колеги!
Решил съм да заменям стария ОР6 с 8 про, като го закупя от официалния магазин в алиекспрес, но за съжаление изгледах доста видеа, показващи бъгове и хардуерни проблеми с дисплея. 
Какъв съвет бихте дали?

Съгласен съм с hazART... Последната година седиш с една торба пари, искаш да я изсипеш за телефон и просто няма за какво... Не е перфектен 8 Про, но мисля, че няма нищо по добро на пазара. Лично аз от 3 години искам да си взема пиклсел ама с тия хардуерн инедоразумения май няма да е скоро... Ако трябваше точно сега си сменя телефона щях да се двоумя между 8т и 8про... Ако нямаш проблеми с размера и доста силно закривения дисплей взимай Про-то, камерата му е доста по-добра до колкото знам. Най-правилно е да изчакаш март, за да пуснат новите флагмани с новия снапдрагън. Явно си държиш на телефоните и имаш намерение да караш доста с новозакупения, за това по-добре изчакай още малко, защото 865 е вече почти на година. А и специално 9pro или както там го кръстят едва ли ще е много по скъп отколкото е 8про в момента Smile
Цитирай
#30

(2020-10-21, 15:06:43)Mapuo91 написа:   но май OP 8 Pro е по-добрия вариант. Мисля да го взема, но сега въпроса е дали да е 8 или 12Gb.
Сегашната 6-ца е 8Gb и са ми достатъчни, дали при 8-цата се усаща осезаемо разликата?

Разликата между двата е 100-150 лева,ако не те бъркат вземай с 12 GB,но от друга страна 8 GB са предостатъчно,моя също е с 6GB и си работи бързо.Вече ако играеш тежки игри,ще трябва повече рам за напред.
Цитирай
#31

(2020-10-21, 15:08:34)numak написа:  Съгласен съм с hazART... Последната година седиш с една торба пари, искаш да я изсипеш за телефон и просто няма за какво... Не е перфектен 8 Про, но мисля, че няма нищо по добро на пазара. Лично аз от 3 години искам да си взема пиклсел ама с тия хардуерн инедоразумения май няма да е скоро... Ако трябваше точно сега си сменя телефона щях да се двоумя между 8т и 8про... Ако нямаш проблеми с размера и доста силно закривения дисплей взимай Про-то, камерата му е доста по-добра до колкото знам. Най-правилно е да изчакаш март, за да пуснат новите флагмани с новия снапдрагън. Явно си държиш на телефоните и имаш намерение да караш доста с новозакупения, за това по-добре изчакай още малко, защото 865 е вече почти на година. А и специално 9pro или както там го кръстят едва ли ще е много по скъп отколкото е 8про в момента Smile

И последното го мислих, да изчакам малко.
Ще видим, ако на 11.11 китайците обадят добра цена, ще го взема, ако не, ще изчакам.
Цитирай
#32

Здравейте,след последният ъпдейт 11.0.2.2. при мен много се влоши батерията.
Сутрин от 100%,при нормално показване на обяд съм на 30%,не мога да изкарам целия ден.
От лога на батерията ми прави впечатление,че android system ползва батерия колкото най-използваното приложение-google chrome.
Благодарен съм на всички,който могат да ми дадат някакъв съвет.

Samsung s21 ultra 
Цитирай
#33

Опитай с изчистване кеша на приложенията, в краен случай - reset на устройството.

 
Цитирай
#34

Ето това са данните за изразходването на батерията.

Трябва ли да правя хард ресет,че хич не ми се занимава


Прикачени файлове Миниатюри
           

Samsung s21 ultra 
Цитирай
#35

Здравейте, направих хард ресет.
Но, няма никаква разлика.

Samsung s21 ultra 
Цитирай
#36

А опцията за постоянно сканиране на достъпни мрежи случайно да е активирана?

 
Цитирай
#37

Да,активна е.
Но като я деактивирам се деактивира и автоматично свързване към wi fi мрежи.

Samsung s21 ultra 
Цитирай
#38

Опитай без нея.

 
Цитирай
#39

    Не става само тази опция да се деактивира.

Samsung s21 ultra 
Цитирай
#40

Не знам но в последната бета 5 нещата от към батерия са доста добри , вярно само на WiFi , но мисля че такъв резултат имах само когато взех телефона нов  Big Grin


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#41

https://www.oneplus.com/bg/product/onepl...day-bundle Промоция 2 кейса за OP8 za 7 евро и два кейса за OP8 Pro за 10 евро
Цитирай
#42

Хубави ли са ?
По-конкретно тънки ли са или правят апарата по-обе ист?
Цитирай
#43

Силиконови са тъй,че няма как да са тънки ,но все пак са оригинални и цена качество трудно ще намериш като тях, за съжаление няма за ОР 7Т иначе веднага бих скочил, в момента съм с твърдия Sandstone Case и мога да кажа,че за половин година няколко изпускания и все остава жив кейса вече е трагедия ,но все още се ползва Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на yordan4002 за това мнение:
  • emzo
Цитирай
#44

Докато се наканя и се изчерпаха количествата.

       
8 pro
1ви заряд, а11, qhd, 120hz
80%wi fi, 20% 4g
Очаквах поне още час отгоре.
Цитирай
#45

https://youtu.be/r9v3H1dOyQc


Това работи, разлика има. Тествайте.
Цитирай
#46

На мен ми показва,че кейсовете са още в наличност.



Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

OnePlus One,Xiaomi Mi4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)