Анкета: Използвате ли кейс на телефона? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, в момента използвам
72.34%
34
72.34%
Не, преди използвах
19.15%
9
19.15%
Никога не съм използвал
8.51%
4
8.51%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 1.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Използвате ли кейс на телефона?
#1

[Изображение: galaxy-s20-share-image.jpg]

Използвате ли кейс на телефона?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Да, използвам.
Цитирай
#3

Да ,при тези скъпи и хлъзгави телефони,трябва да се пазят.
Цитирай
#4

Използвах с 2 телефона - Мейт 9 и Поко. Въпреки кейса, алуминиевата рамка на Мейт 9 доста се беше надрала. От LG-тата само на G3 ползвах Quick Cover, всички други без. V20 го ползвах дори без предпазно стъкло, но един ден исках да снимам докато разхождам каракачанката, дръпна ме рязко и екрана замина. Имах резервен (екран), който сам си смених и вече ползвам предпазно стъкло.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#5

Тва с лайсните не знам как ви се получава. На един приятел айфона и той надран а уж с калъф. Моя мейт е буквално като чисто нов. Различни кейсове ползвам. Сега предимно на ringke, но чакам тънкия гръб на nillkin, че две години ми омръзнаха вече моите.
Цитирай
#6

И аз така. 20 смартфона съм сменил, нито един не е бил надран от кейс.

Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk
Цитирай
#7

Да, ползвам

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#8

Ми къ....... Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin

GP8P
Цитирай
#9

Не, Mate 20-ката не знае даже какво е кейс.. никога не е виждала такова животно. Не ми трябва.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#10

(2020-04-21, 17:30:58)eksoldier написа:  Тва с лайсните не знам как ви се получава. На един приятел айфона и той надран а уж с калъф. Моя мейт е буквално като чисто нов. Различни кейсове ползвам. Сега предимно на ringke, но чакам тънкия гръб на nillkin, че две години ми омръзнаха вече моите.

С кейса от комплекта. Влиза прахоляк, а по онова време и тютюн от цигарите и се драскат. То не беше точно драскотини, а малки дупчици по алуминия. И не, в никакъв случай не е падал, носен в джоб с ключове, монети или др. твърди предмети. Винаги си нося телефоните в чантичка и най-много да съм слагал кутия с цигари когато пуших.
[Изображение: 30289420_m.jpg]


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#11

Такива загрозяващи неща не ползвам

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#12

Vargala, аз го нося в джоба на ризата, в ръка или стои на бюрото... Няма прах около мен уж.
Цитирай
#13

Не мога да си представя да ползвам телефон без кейс, да се изплъзва от ръцете ми, като позагрява, да ти топли ръцете, да се поти ръката ти с него. Използвам в момента три кейса, едни червен на Apple, един черен на Spigen Luquid Air, и един прозрачен, но тъмен Spigen Crystal Space. Така използвах и на Note 9, три кейса, един черен, един син и едни прозрачен. Някакъв баланс си имам при кейсовете, черния да прави телефона по-голям, добре изглежда, прозрачния да го гледаш, и цветния за цвят, като ти писне от другите два.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#14

При алуминиевата рамка на iPhone 7 със силиконов кейс беше идеална комбинация, но при стоманената рамка на XS дори повече вреди (силиконовия кейс имам предвид, а може би и други подобни гумирани/пластмасови), защото на местата, където се събира прах (около lightening порта, бутоните за сила на звука и бутона за механично спиране/пускане на звука) има някакво фино матиране/стои като изшкурено.
Вече не знам колко месеца станаха откакто спрях да ползвам всякакви подобни защити (с изключение на стъклен преден и заден протектори), но на стоманената рамка нещата са коренно различни от преди и можеш да си караш без защита стига да не "играеш футбол" с него или да си с кашкавалени ръце.
Първите няколко дни ми беше странно как телефона ми се плъзга, защото свикнах с добрия захват при силиконовия калъф, но вече свикнах и усещането е приятно, а и телефона е къде по-компактен без калъф.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#15

Ползвам тънък прозрачен.
Всичко в много добре и е красиво, но падне ли, почти 100% има нещо наранено в добрият случаи, в лошият счупен гръб, екран.
Телефон за 1500лв, едно падане и ще му видя сметката.

Протектор трябва да има, пробвах без, след 2 седмици има микро драскотини по екрана, няма значение каква горила е, всички се драскат.
Вижда се на пряка изкуствена светлина.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай
#16

(2020-04-26, 06:08:45)Victormihov написа:  Ползвам тънък прозрачен.
Всичко в много добре и е красиво, но падне ли, почти 100% има нещо наранено в добрият случаи, в лошият счупен гръб, екран.
Телефон за 1500лв, едно падане и ще му видя сметката.

Протектор трябва да има, пробвах без, след 2 седмици има микро драскотини по екрана, няма значение каква горила е, всички се драскат.
Вижда се на пряка изкуствена светлина.
3 пъти пляска по дисплей от около метър на теракот и е като нов, не е толкова чуплив колкото изглежда

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#17

То има драскотини, просто ти не ги виждаш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#18

(2020-04-26, 08:15:48)Sokolchev написа:  3 пъти пляска по дисплей от около метър на теракот и е като нов, не е толкова чуплив колкото изглежда
И моя уж с военен стандарт и бях голям смелчага, оцелявал е след многократни полети предимно в колата, но само веднъж падна върху чакъл и му се разказа играта.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#19

(2020-04-26, 20:10:57)vargala81 написа:  И моя уж с военен стандарт  и бях голям смелчага, оцелявал е след многократни полети предимно в колата, но само веднъж падна върху чакъл и му се разказа играта.

От всички тия стандарти и версии на стъклото, само прахо и водоустойчивостта май е някаква гаранция, останалото си е пунта мара - нали ги гледаме при Джери как на шесто ниво острие всичко се драска, пък вече Горила стъклото е шесто поколение. Та какво остава за удар.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай
#20

При тези цени на телефоните е задължително да ползвам кейс, защото и най-малката драскотинка ми вади очите и това вече не е моя телефон. Последните 4-5 години ползвам само Spigen Ultra Hybrid прозрачен, които хем предпазват без компромис и в същото време не крият красотата на апарата.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#21

Не знам какво драска Зак, но дори и в джоба на дънките да го ползвам без протектор, достатъчно е и един ден.
Дори един час и вече е одраскан екрана, вижда се срещу лампата.
Ако не вярвайте пробвайте, няма значение от телефона и колко струва.
И аз в началото не вярвах и викам, че е пълна простотия тия протектори, най-тъпото е, че протектора не се драска...

Или му теглиш една яка псувня и го ползваш гол и се кефиш или го пазиш и го обличаш добре.
Който ползва телефона си без протектор, да го гледа срещу лампа, ще се учудите колко драски има, не искам да ви разочаровам от това което ще видите...сори.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#22

Тия ги разправяй на Соколчев, не на нас!.. Wink Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#23

От поне 2-3 години насам не съм ползвал протектор на нито един от всички телефони, които са ми минали през ръцете и никога не съм имал каквито и да е драскотини по дисплеите им. А смея да кажа, че съм доста педантичен и веднага би ми направило впечатление ако има дори микродраскотина. Всеки ден по няколко пъти забърсвам дисплея с микрофибърна кърпа до блясък и драскотини не съм забелязал. А чувстеото да докосваш стъклото на телефона вместо някакъв плексиглас, имитиращ стъкло е доста по-приятно. 
За кейс винаги ползвам възможно най-тънък от типа на тези ултра тънките 0,3 - 0,4 мм колкото да не се притеснявам да го подхвърлям на масата от близко разстояние. 
За нищо на света не бих сложил кейс, който уголемява размера на телефона с по 2-3 мм от всички страни.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#24

Това, че не си забелязал, не значи че няма! Казвам ти го като човек с 20 годишен опит със стъкла и огледала. Аз ползвам само за гърба, на стъклото протектор нямам, въпреки че се драска.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#25

Е с микроскоп няма да гледам със сигурност. Но видимо с просто човешко око няма драскотини  Smile

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)