Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съвет за избор на климатик
#1

Здравейте коя марка е най-добра на пазара на климатици?Мога да дам около 1200лв за 12ка.Ще се използва за стая 25кв. южно изложение.
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз харесвам най-много Тошиба и след нея Шарп, но на българския пазар май най-добри са Мицубиши (от новите климатици). Панасоник също стават. Не се увличай по Дайкин, че там може и да сбъркаш!

Doogee S30
Цитирай
#3

Може да попиташ тук.

Redmi Note 8T
Цитирай
#4

Бих ти препоръчал Fujitsu (Fuji, General). Водят ги еднакви 3те. При родителите ми има две 12-ки, които се ползват целогодишно от 11-12 години насам и не са мръднали. Имам отзиви пак за същата марка от познати и приятели и всички са доволни. Вкъщи също имам една 12-ка тяхна, сега ще слагам втора (само за охлаждане) и аз съм доволен Smile
Цитирай
#5

В къщи имаме 3 Fujitsu 12 ки работят повече от 10 години и съм много доволен
Цитирай
#6

Колега, кажи за какво ще се ползва, охлаждане, отопление или и двете, защото ако е само за охлаждане всеки ще върши работа, но за отопление... Имам Хитачи 14, работи добре вече повече от десет години, но в по-студено време издиша. Мои познати бяха със Шарп и поради същата причина го замениха с Gree Amber и са повече от доволни.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#7

Всички са доволни от модели на климатици от преди 10 години, никой не казва за сегашните модели. Все пак автора на темата няма да си купи 10 годишен модел. но да ти кажа за кои да не взимаш - Дайкин. Преместихме се в 2к квадрата офис с много монтирани климатици дайкин, е познай колко работят. Първо бяха объркали нещо в монтажа, след това казаха, че всичко е наред, но така или иначе нито изстудяваше като хората, нито затопляше като хората. В студеното време през януари примерно му задаваш 26 градуса топло, то грее определено време, вдига до 28 градуса стайна (поне така показва климатика) след това след час, два (времето постоянно варираше) почваше да духа студено. 50 пъти идваха да проверяват специалистите от дайкин, и до ден днешен не работи като хората. За поне 20годишния ми боравене с климатиците съм за марки Панасоник, Мицубиши и fujistu simens (този ултра стар модел, който до ден днешен работи безупречно, като ида на гости на нашите)

@Ивайло69 няма значение за какво ще се ползва, един климатик трябва ад може да работи коректно и двата режима.Това не е телефон да го сменяш през месец, година. Това е техника, която инвестираш за дълго време и сега ако купиш някой китайски боклук, колкото да отбиеш номера, след време пак ще дойдеш на мнение да си вземеш качествен и да го ползваш дълго време. А за имаш и добра работа на климатика, жилището трябва да е санирано и с хубава дограма, ако не можеш да санираш жилището все пак можеш външните стени да ги облепиш под тапетите със вътрешна изолация, пак помага.
Цитирай
#8

Мицубиши ама Electric (не Heavy Industries). Имало разлика твърдят разбирачи Wink
Цитирай
#9

Преди две години като експеримент поръчах един Гри фейри, заради доброто съотношение цена/параметри, особено при работа на минусови температури. Оттогава Фейритата станаха пет Smile
Нещо друго: Играх си да смятам, в нашите климатични условия не се изплаща инвестицията в клас повече от 2+
Цитирай
#10

(2020-04-22, 09:11:46)ndsbg написа:  Всички са доволни от модели на климатици от преди 10 години, никой не казва за сегашните модели. Все пак автора на темата няма да си купи 10 годишен модел. но да ти кажа за кои да не взимаш - Дайкин. Преместихме се в 2к квадрата офис с много монтирани климатици дайкин, е познай колко работят. Първо бяха объркали нещо в монтажа, след това казаха, че всичко е наред, но така или иначе нито изстудяваше като хората, нито затопляше като хората. В студеното време през януари примерно му задаваш 26 градуса топло, то грее определено време, вдига до 28 градуса стайна (поне така показва климатика) след това след час, два (времето постоянно варираше) почваше да духа студено. 50 пъти идваха да проверяват специалистите от дайкин, и до ден днешен не работи като хората. За поне 20годишния ми боравене с климатиците съм за марки Панасоник, Мицубиши и fujistu simens (този ултра стар модел, който до ден днешен работи безупречно, като ида на гости на нашите)

@Ивайло69 няма значение за какво ще се ползва, един климатик трябва ад може да работи коректно и двата режима.Това не е телефон да го сменяш през месец, година. Това е техника, която инвестираш за дълго време и сега ако купиш някой китайски боклук, колкото да отбиеш номера, след време пак ще дойдеш на мнение да си вземеш качествен и да го ползваш дълго време. А за имаш и добра работа на климатика, жилището трябва да е санирано и с хубава дограма, ако не можеш да санираш жилището все пак можеш външните стени да ги облепиш под тапетите със вътрешна изолация, пак помага.
Разбира се, че има значение, ако съм на парно защо трябва да се "изхвърлям" като както казах вече и по евтин ще ми върши работа и нека не бъркаме нещата, говорим за качествено отопление, а не колко ще изкара защото може да е евтин и да изкара повече от скъп!

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#11

Съгласен съм че има значение. Ако е само за охлаждане и по-евтин върши работа. Виж за отопление си трябва читав модел. На минусови температури много от евтините замръзват
Цитирай
#12

Аз също съм с парно вкъщи, но все пак заложих на General за около 1400лв 12-ка (ASHG12KMTA) като го сложих в хол 19 квадрата преди 8-9 месеца. Сега мисля да взема същия за спалнята, която е по-малка (13 квадрата), но разликата с 9-ката е в порядъка на 70-80лв и затова мисля да заложа пак на 12-ка. Използвах го цяло лято за охлаждане и в началото на зимата, докато пуснат парното и определено си струва повечето пари, според мен, защото първо това е техника, която ще се ползва с години и второ има доста добро КПД или казано с прости думи - харчи ток малко, а отдава доста.
П.С. Има и модели, които се вписват до около 1200лв и лично според мен в тази ценова граница са най-добри Fujitsu (General, Fuji).
Цитирай
#13

Инвестицията в добър климатик принципно си заслужава. Особено ако се ползва целогодишно. По-доре скъп модел (и свестен) отколкото китайски боклук. Аз съм на пелети за отопление, но имам и един доста стар Митсу електрик 50-ка дето е струвал една чанта пари и мога да кажа, че високия клас си е висок клас
Цитирай
#14

За тези пари не знам дали се намират, но все пак е добра идея машинката да е поне хипер инвертер. И да има някаква филтрация на електрически принцип. Мицубиши Илектрик е моя избор за стаята на детето, като заместител на ТЕЦ. Има функция за следене на присъствие, но датчикът е шумен и я изключих. Иначе с нея струята се насочва там, където има хора.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#15

Ще го използвам основно зимата но знае ли човек какво лято ще бъде.Дали е добре да се поръча от големите вериги или специализирани онлайн магазини.
Цитирай
#16

Откъдето ти идва най-евтино уред + монтаж и не икономисвай от тампони! Може и тавичка и подгрев против обледеняване, който да си пускаш само при големи студове.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#17

(2020-04-22, 16:17:17)vihrens написа:  Ще го използвам основно зимата но знае ли човек какво лято ще бъде.Дали е добре да се поръча от големите вериги или специализирани онлайн магазини.
Според мен е по добре да го поръчаш от специализиран магазин за климатична техника. Техно магазините работят с наети екипи за монтаж, за които има мнения, че не изпипват (претупват) монтажа. Отделно при покупка от специализиран магазин може да ги извикаш за оглед и консултация, относно монтажа, мощността на климатика и др. въпроси. Хубаво е да е подбран според кубатурата на помещението. Обикновено преоразмерения климатик, води и до некомфортна работа. По горе ти бях дал линк на специализиран форум за климатици, където можеш да получиш компетентен отговор от хора, които са навътре в тази материя. Заслужава си да попрочетеш, а и да попиташ.

Redmi Note 8T
Цитирай
#18

За този бюджет квадратурата е голяма, където и да ходи да чете...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#19

Ето това е може би най-доброто като цена и възможности за момента.
https://clima-calor.com/%D0%BE%D0%BD%D0%...irect_link

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#20

Тази цена ми е непосилна а и се заплаща монтажа.Ще търся макс до 1200,1300 с монтаж.
Цитирай
#21

Точно за това препоръчвам да погледнете Фейри линията. Има подгряване на външното тяло и добро управление през wifi. Две зими съм искарал с тях при МАКСИМАЛНИ сметки 50 лв на стая и поддържана температура 24
Цитирай
#22

Ето го климатика, който препоръчва колегата над мен. Първият резултат от Гугъл:

https://www.bittel.bg/p/gree/invertoren-...-k6-dna1-a

Влиза в бюджета- 910 лв., много добри параметри, отопление при външна темперетура до -22 градуса. Идеален за България и с балансирана цена.

Сега видях, че търсите 12-та, тя е 984 лв. редовна цена, тук е на промо- 940 лв.: https://www.bittel.bg/p/gree/invertoren-...-k6-dna1-d


Цитирай
#23

Взимай Дайкин и не му мисли.
Цитирай
#24

Мнения шарени, доколко ще са в полза... Може би ще е по-добре ако се знае за някой доказано дефектен/недобър модел.
Цитирай
#25

И от мен едно положително мнение за GREE Fairy. Ползвам Fairy 09btu за 15квм спалня. С човекът, който го иснталира ,сме приятели от деца (дет се каа ако ме беше пре**ал - знам го къде живее Big Grin ). За тази квадратура и този бюджет Fairy 12 е идеално решение. Голям плюс е нагревателя на външното тяло и йонизатора, както и Gree app (от който има още какво да се желае де).

[Изображение: oneplus-logo-black-and-white.png]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)