Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на WIFI
#1

Здравейте, имам нужда от помощ, в къщи имам две wifi мрежи, не мога да намеря вариант да избира едната мрежа да е по подразбиране, винаги се свързва към тази която не искам.

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Moже ли малко повече информация?
Двете мрежи са с различни имена или само с различна технология на излъчване (например 2.4 и 5 ГХц)?

Телефонът по подразбиране се свързва винаги към по-силната мрежа, така че тази по подразбиране единствено можеш да я определиш като влезеш в другата и махнеш отметката за автоматично свързване.

Предполагам, че на Huawei ще е подобно като на Xiaomi


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • nenovskip
Цитирай
#3

(2020-04-22, 10:34:42)suffer написа:  Moже ли малко повече информация?
Двете мрежи са с различни имена или само с различна технология на излъчване (например 2.4 и 5 ГХц)?

Телефонът по подразбиране се свързва винаги към по-силната мрежа, така че тази по подразбиране единствено можеш да я определиш като влезеш в другата и махнеш отметката за автоматично свързване.

Предполагам, че на Huawei ще е подобно като на Xiaomi
Двете мрежи са с различни имена,2.4Ghz,за съжаление в менюто на huawei p20 pro няма тази опция като при Xiaomi , преди време съм използвал Xperia и там можеше да се избира като при лаптоп, лошото че на едната wifi съм закачил wifi контакти и ключове и ако я забравя всеки път трябва да влизам за диагностика, другата е за всичко останало, единствено два телефона huawei си се закачат на другата.

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на acho73 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#4

трябва да го има някъде. 2020-та сме и си с висок клас телефон. Лошото е, че нямам никакъв опит с ЕMUI и не намирам в нета снимка или нещо, което да ми даде повече представа за наличните настройки. Но в самата мрежа като се натисне информацията трябва да има нещо, което да дава допълнителна настройка
Цитирай
#5

(2020-04-22, 10:57:08)suffer написа:  трябва да го има някъде. 2020-та сме и си с висок клас телефон. Лошото е, че нямам никакъв опит с ЕMUI и не намирам в нета снимка или нещо, което да ми даде повече представа за наличните настройки. Но в самата мрежа като се натисне информацията трябва да има нещо, което да дава допълнителна настройка
Ето това е когато влезеш в мрежата [Изображение: 7ab34d3a0a8139b99a2b4f9726a911ca.jpg]

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на acho73 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#6

направи го да не се свързва по подразбиране

Galaxy Nexus -> Sony Z1 Compact -> Meizu M1 Note->One Plus X -> Xiaomi mi6->Samsung a70->S21FE 
Цитирай
#7

(2020-04-22, 11:01:13)acho73 написа:  Ето това е когато влезеш в мрежата [Изображение: 7ab34d3a0a8139b99a2b4f9726a911ca.jpg]

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk
Забрани тази която не искаш да ползваш. Както си показал на снимката
Цитирай
#8

(2020-04-22, 12:02:04)DoryanY написа:  Забрани тази която не искаш да ползваш. Както си показал на снимката
Ок, но както казах че я ползвам за wifi контакти и ключове, всеки път трябва да влизам с парола когато ми потрябва, дали има друг начин, както на повечето телефони.

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

Аз имам Р30 и разгледах настройките но не открих такава опция да зададеш дадена мрежа по подразбиране
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • acho73
Цитирай
#10

(2020-04-22, 12:14:00)DoryanY написа:  Аз имам Р30 и разгледах настройките но не открих такава опция да зададеш дадена мрежа по подразбиране
За мене това е пропуск, на жена ми при Xperia може да си избираш по подразбиране.

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

Да не би още при свързването с мрежата (Където се пише паролата например) няма някаква отметка за това автоматично свързване?
А иначе защо мислиш, че трябва да си в една мрежа, за да управляваш ключовете?
Не се ли достъпват отвсякъде?
Или си правил разни изпълнения с arduino и мрежата е затворена за външен достъп, облаци и т.н?
Цитирай
#12

(2020-04-22, 13:24:52)suffer написа:  Да не би още при свързването с мрежата (Където се пише паролата например) няма някаква отметка за това автоматично свързване?
А иначе защо мислиш, че трябва да си в една мрежа, за да управляваш ключовете?
Не се ли достъпват отвсякъде?
Или си правил разни изпълнения с arduino и мрежата е затворена за външен достъп, облаци и т.н?
Това е всичко при свързване - на снимката , а за ключовете- диагностика, свързване и настройки трябва да си в същата мрежа,иначе управлението им може от всякакви мрежи.

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk
[Изображение: 5a9a9fa91e6fae8e72a294213084da9e.jpg]
Цитирай
#13

А защо не пробваш с някое приложение за контрол на wifi. Примерно https://play.google.com/store/apps/detai...ft.manager

S21 FE
RN5 AI
Цитирай
#14

(2020-04-22, 14:22:14)Emobul написа:  А защо не пробваш с някое приложение за контрол на wifi. Примерно https://play.google.com/store/apps/detai...ft.manager
Разгледах приложението, ще пробвам, все пак ме е яд че Huawei не са помислили за това.

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)