Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S20/20+/20 Ultra Snapdragon в БГ
#76

Това се случва когато си в движение, сменят се клетки на оператора, сканира за WiFi, за Bluetooth, следи ти местоположението, следи ти активноста, синхронизира всичко това с акаунта и т.н. Пример: тръгваш да обикаляш по магазини по целия град да търсиш нещо, шофираш, слизаш, обикаляш пеша, пак шофираш, пак слизаш и т.н. И накрая вадиш телефона от джоба след 3 часа подобни упражнения и батерията е паднала с не малко точно поради гореизброените причини.
От цялата работа излиза, че двете енергоефективни ядра на процесора на Samsung, които трябва да работят в режим на покой на телефона и да пестят батерия явно или не са толкова енергоефективни, или не смогват на всички сървиси и се включват и останалите 6 по-мощни ядра и изяждат батерията.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • Marto.g, oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#77

Проблема не е само батерията. За жалост са още няколко "маловажни" неща. А тези 8ч май само ти ги правиш Wink И още 2-ма,3-ма, от това което съм чела в нашия форум и в XDA. Може и още няколко човека да са след 15хил. гимнастики. Масово се оплакват хората и не само от батерията. Ама да не се отплесвам от темата Smile Пуснах линка, защото още някой беше питал. В случая нямаме избор, това е което се предлага на нашия пазар. Но не се успокоявайте, че разлика няма. Има и то голяма, и за жалост това е истината...
[-] 3 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • numak, oxuboxu, rikob
Цитирай
#78

Оф, този бял Ултра 20 изглежда брутално. Чак ме човърка пак да се върна на Самсунг, но като се сетя, че пак ще изчета целия гугъл, търсейки за всевъзможни гимнастики за 10 минути живот на батерията в повече, тръпката буквално се изпарява на момента.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#79

(2020-05-18, 22:59:15)any9 написа:  В случая нямаме избор, това е което се предлага на нашия пазар. Но не се успокоявайте, че разлика няма. Има и то голяма, и за жалост това е истината...
На първо място корейците нямаше да го махнат ако беше добър.  Big Grin Но има хора които се опитват да оборят създателите на това недоразумение ексинос че почти нямало разлика, та за какво говориме тогаваBig Grin
[-] 4 потребители изказват благодарност на rikob за това мнение:
  • any9, Dowper, ivo777, numak
Цитирай
#80

(2020-05-18, 14:35:05)milss написа:  Както е казал @OGIER, няма да спечелиш нищо със Snapdragon процесора, освен малко икономия от към батерия. Дъщеря ми има Samsung S10 Lite със Snapdragon, а аз Note 10 с Exynos и разлика почти няма. Другите лафове в подкрепа на Snapdragon-a са ..........  Rofl_mini


Другите лафове в подкрепа на Снапдрагъна са..... на 1000% точни. Може би съм единственият човек в тоя форум които е ползвал 2та конкретни чипа (SD865 и Ексинос 990 ама точно тия двата, а не на дъщеря ми миналогодишния и моя още по миналогодишния) и то като лични телефони, а не като продавач консултант за 30 минути докато ги наглася за клиент. Ами разликата в тия двата чипа точно е ФЕНОМЕНАЛНА, БРУТАЛНА и НЕПРЕНЕБРЕЖИМА. На моето конкретно ползване единия ми прави едва едва 4 часа SOT като едва изкретва 24 часа, другият над 6 часа в близо 48 часов цикъл или над 7 часа при по активно ползване пак над 24 часа цикъл... Тая разлика 10% ли е или пък е незначителна??? И това е за батерията, за прегряването, хийт тротлинга и като цяло значително по ниската производителност не искам да отварям тема... А за съветът да смени 20+ със ултра пак с Ексинос... това пък не знам от къде да го захвана и най добре да не го коментирам...
[-] 2 потребители изказват благодарност на numak за това мнение:
  • Harbinger, rikob
Цитирай
#81

Не смяташ ли че се вживяваш прекалено, то не беше подскачане, то не беше чудо. Каква пък фрапираща разлика може да има тоя Snadragon, да, може и да е по-добър, но като не се предлага тук, защо хората трябва да го правят на проблем, какъвто го правиш ти, все едно те интересува кой, какво ползва и че все едно ти му го плащаш. Айде стига, всеки си има глава на раменете. Сотове и тем подобни, който не е доволен, ще го продаде, толкова ли е трудно, голяма радост, че си ползвал и двата чипа, хората се вълнуват и от други неща в живота, чак пък да се прави на проблем, че не всеки ползва този процесор, който ползваш ти, и да го повтаряш във всяка тема, дразни, купи им на всички по един телефон с такъв процесор и мирни.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 3 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • milss, OliQueenBG, TNTKZ
Цитирай
#82

(2020-05-19, 15:27:25)numak написа:  Другите лафове в подкрепа на Снапдрагъна са..... на 1000% точни. Може би съм единственият човек в тоя форум които е ползвал 2та конкретни чипа (SD865 и Ексинос 990 ама точно тия двата, а не на дъщеря ми миналогодишния и моя още по миналогодишния) и то като лични телефони, а не като продавач консултант за 30 минути докато ги наглася за клиент. Ами разликата в тия двата чипа точно е ФЕНОМЕНАЛНА, БРУТАЛНА и НЕПРЕНЕБРЕЖИМА. На моето конкретно ползване единия ми прави едва едва 4 часа SOT като едва изкретва 24 часа, другият над 6 часа в близо 48 часов цикъл или над 7 часа при по активно ползване пак над 24 часа цикъл... Тая разлика 10% ли е или пък е незначителна??? И това е за батерията, за прегряването, хийт тротлинга и като цяло значително по ниската производителност не искам да отварям тема... А за съветът да смени 20+ със ултра пак с Ексинос... това пък не знам от къде да го захвана и най добре да не го коментирам...
Ползвал си Snapdragon на S20+ така ли? А преди това си имал Ексинос версията ??? Или си ползвал Snapdragon-а на орязания ти OnePlus?
[-] 3 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • milss, NaniG, OliQueenBG
Цитирай
#83

Май и той не знае , какво е ползвал, дойде да направи интригата и после го няма никакъв.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • martoo, OliQueenBG
Цитирай
#84

(2020-05-19, 15:27:25)numak написа:  Другите лафове в подкрепа на Снапдрагъна са..... на 1000% точни. Може би съм единственият човек в тоя форум които е ползвал 2та конкретни чипа (SD865 и Ексинос 990 ама точно тия двата, а не на дъщеря ми миналогодишния и моя още по миналогодишния) и то като лични телефони, а не като продавач консултант за 30 минути докато ги наглася за клиент. Ами разликата в тия двата чипа точно е ФЕНОМЕНАЛНА, БРУТАЛНА и НЕПРЕНЕБРЕЖИМА. На моето конкретно ползване единия ми прави едва едва 4 часа SOT като едва изкретва 24 часа, другият над 6 часа в близо 48 часов цикъл или над 7 часа при по активно ползване пак над 24 часа цикъл... Тая разлика 10% ли е или пък е незначителна??? И това е за батерията, за прегряването, хийт тротлинга и като цяло значително по ниската производителност не искам да отварям тема... А за съветът да смени 20+ със ултра пак с Ексинос... това пък не знам от къде да го захвана и най добре да не го коментирам...

Много е смешно с теб Rofl_mini . Голямо хвалене на Snapdragona. Честно казано не ми звучиш все едно си ползвал S20, а наистина съм с впечатление, че си продавач - консултант в някой магазин. Прочетох ти и хвалебствията на One+, че си направил 7,5 часа SOT. С риск да наруша душевната ти ерекция, ето как се представи днес моя Note10 със "скапания" Exynos.


Прикачени файлове Миниатюри
   

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • 4ere6a
Цитирай
#85

(2020-05-19, 18:51:58)hazART написа:  Май и той не знае , какво е ползвал, дойде да направи интригата и после го няма никакъв.


Тука съм спокойно... не мога цял ден само фенчета да се разправям Big Grin Да, иначе снапа е в OP8 за който не е разбрал и да да това не е най-добрия телефон за фотография (нощна, иначе е ок), само че както целия свят (без 2ма 3ма ентусиаста тука) разбра, че и ултрата не става за тая цел Big Grin Иначе съм казал и за какво подскачам... Хората питат за мнение за тия телефони и са приготвили едни 2 бона и само чакат някой да им запали фитила и да сбъркат... И тука влизат Марто и OGIER и става... най сакатия процесор на пазара става много ок, правят се едни достижения на тема батерия дето и самсунг не знаят, че са възможни и така нататък Big Grin Радвам се, че вече има хора които се осъзнаха и разкараха ексиноса, като Иван Вълкът например. Ани много харесва телефона, но вече е наясно ексиноса каква боза е... Дано успеят да се отърват от това нещо без много загуба. Тъжното е че в една друга тема (анкетата межди с20+ и ноут) 2 страници си изписаха и човека пак се натика на ексинос ама...

Та така... ползвайте си там нагревателите със здраве, само не подвеждайте други хора Wink Лека вечер!
[-] 2 потребители изказват благодарност на numak за това мнение:
  • emzo, rikob
Цитирай
#86

Хубаво е, че хората почват да се усещат разликата съм я забелязал аз от S7 edge още. Дано разкарат exynos-a. Батерията е отврат.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • rikob
Цитирай
#87

Дано разкарат и Кирин от Хуявея, че все едно имаш само батерия, но не и смартфон.

1916 
[-] 3 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • 4ere6a, NaniG, OliQueenBG
Цитирай
#88

90% от хората ,които пишат тъпотиите за Ексиноса са Huawei фенчетата Smile. А те че, ползват най-скопения чип , с морално остаряло GPU няма проблем .
[-] 2 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • OliQueenBG, Victormihov
Цитирай
#89

Хаха, аз не съм фен на Кирин имам PC за 3к, игри не играя на телефона, искам да има батерия и да работи плавно. Не ми дреме ако ще Kirina да е с quadro чип и да не поддържа никви игри често казано. Бях с SD преди този телефон, но не ми харесваха снимките на стария ми OP5T, взех Mate-а почти за без пари, но е ок телефона за това което го ползвам иначе GPU-то е картофено и не става да, но не го и ползвам. Предпочитам батерия да имам. А вече и huawei не бих си купил без Google са много тежък пас. Ако взимам нов тел ще е OP или Samsung USA. Exynos след S7 Edge никога в живота.

Но все пак темата е за Exynos който е много тежък пас. Батерията ми е много над GPU-то както вече споменах.

Приоритети дет се вика, ако ме разбирате. Ползвайте си Exynos щом ви кефи, да плащате повече дори от SD варианта и да сте доста по прецакани.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 3 потребители изказват благодарност на Legend за това мнение:
  • DoryanY, numak, rikob
Цитирай
#90

За батерията нищо няма да кажа, само че сега от с9 минах на тел с дракон и ексиноса наистина си грее много. На 4г деветката ми си пече здраво а тук на дракона също на 4г просто не грее. Батерията не я коментирам заради разликата в капацитета и защото деветката ми си е на 2 години макар че и като я взех от към батерия пак не можеше да се похвали.

Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на Marto.g за това мнение:
  • numak, rikob
Цитирай
#91

(2020-05-19, 22:34:38)Legend написа:  ........ взех Mate-а почти за без пари, .........

....... Батерията ми е много над GPU-то както вече споменах.

...........
Така кажи. Дай адрес и ще ти пратя една 12 годишна Нокиа. Батерията ще изкарва поне 7-8 дни. Ще ти излезе още по-на сметка, пари няма да търся. ?

1916 
[-] 4 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • 4ere6a, martoo, OliQueenBG, TNTKZ
Цитирай
#92

Каквото и да си говорим Самсунг не е известен с добра батерия. Всъщност май само телефоните им. Часовника им ми кара 3-4 дни. Аз продължавам да си харесвам телефона и ще продължавам да го ползвам и много ме е яд че има такова разделение с тоя тъп чип. Един S20 със SD според мен ще е перфектния телефон. Дано в бъдеще разберат каква грешка са направили и да я коригират. Ето както е Z flip-a им, всичко си е със SD, не е трудно.
[-] 3 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • numak, OliQueenBG, rikob
Цитирай
#93

(2020-05-19, 22:55:59)milss написа:  Така кажи. Дай адрес и ще ти пратя една 12 годишна Нокиа. Батерията ще изкарва поне 7-8 дни. Ще ти излезе още по-на сметка, пари няма да търся. ?

Не ми върши работа, ползвам си тела за комуникация, чат, фб, инста, банкови приложения, уеб и тн.
Като те слушам явно ти твоя го ползваш само за игри. Лошо няма.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#94

numak, ти не можеш да разбереш няколко неща.
1. Никой не отрича, че Snapdragon е по-добър, но хората се опитват да ти кажат, че и не е толкова лош, колкото ти го изкарваш. 
2. Телефонът не е само процесор.
3. Не всеки ползва телефона като тебе, няма как да загрява при всички така, а аз знам как загрява, защото съм  ползвал Exynos процесор.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 3 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • djkitactk, NaniG, OliQueenBG
Цитирай
#95

(2020-05-19, 23:08:53)any9 написа:  Каквото и да си говорим Самсунг не е известен с добра батерия. Всъщност май само телефоните им. Часовника им ми кара 3-4 дни. Аз продължавам да си харесвам телефона и ще продължавам да го ползвам и много ме е яд че има такова разделение с тоя тъп чип. Един S20 със SD според мен ще е перфектния телефон. Дано в бъдеще разберат каква грешка са направили и да я коригират. Ето както е Z flip-a им, всичко си е със SD, не е трудно.
Z-Flip, Fold в момента ги налагат като технология и затова там слагат най-доброто. От S и Note им идват огромните печалби като продават на една цена недоразумението ексинос и снапдрагон. Всичко е маркетинг.
[-] 2 потребители изказват благодарност на rikob за това мнение:
  • Dowper, numak
Цитирай
#96

Много скоро Samsung Exynos 1000 , които ще излезе края на годината 2020, ще е до два или 3- пъти по бърз от Snapdragon. Започнали са съвместна работа с другия лидер при процесорите AMD. Ще оправят и този пропуск.  Ще е произведен по 5 nm процес.

"В един човек всичко трябва да бъде красиво:и лицето, и облеклото, и душата, и ума."
Антон Павлович Чехов
Цитирай
#97

Да, тези данни са сравнени но с 865 който е 7nm. Новият снап 875 също ще е 5nm затова коректното сравнение ще е със него.
Но както казват на някои места по-подробна информация по-нататък.
Цитирай
#98

(2020-05-20, 21:49:58)Вечния написа:  Много скоро Samsung Exynos 1000 , които ще излезе края на годината 2020, ще е до два или 3- пъти по бърз от Snapdragon. Започнали са съвместна работа с другия лидер при процесорите AMD. Ще оправят и този пропуск.  Ще е произведен по 5 nm процес.


Дай Боже! От конкуренция във върховият сегмент при чиповете потребителите могат само да спечелят. И аз гледах някакви феноменални резултати от бенчмаркове, но нищо не се споменава за енергоефективност както и нищо още не се знае за следващото поколение снап... Времето ще покаже, но определено индустрията има нужда от поне още един много силен чип. Дано излезе такъв!
[-] 1 потребител изказва благодарност на numak за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#99


::Google Pixel 3a White::
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivo777 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Уау, това е някакъв нов клип.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)