Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S20/20+/20 Ultra Snapdragon в БГ

Пак ли тоя клип, стана банален вече.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари

Това го знаем всички. Но нямаме голям избор Wink
Цитирай

Офф.
Ако слушаш тука съветите и оплакванията на хората никога няма да си купиш телефон.
Идете в магазина, разцъкайте 5 минути, изберете нещо и се кефете.
Не казвайте и тук, няма смисъл, ще ви кажат как сте се прецакали.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 3 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • martoo, NaniG, OliQueenBG
Цитирай

Здравейте!

  Реших и аз да сменям телефона. Колкото и да си го харесвам (Самсунг Галакси S7), напоследък някои неща започват да ме дразнят. От браузърите използвам Опера, имам много отметки, обикновено около 50-60 отворени странички наведнъж и на по-тежките (по-шарените) трябва да го чакам между 5 и 10 секунди, за да реагира.
Понеже през по-голямата част от деня съм в интернет, не може да издържи цял ден без зареждане. Според AccuBattery имам 79% от капацитета на батерията (2370 от 3000 mAh).

Никога не съм се вманиачавал да имам последен модел телефон и никога не съм оставял някой от тях, защото се е развалил. Единствената причина да ги сменям е, че правят програмите все по-тежки и трябва нещо по-мощно, за да ги подкарва.

Моите приоритети:
телефонът да не забива, замръзва, или както там му казвате;
да поддържа 5G;
две СИМ карти;
да работи на нашите честоти;
достатъчно свободно място (в S7 в момента имам 255 гигабайта заети и трябва да ги прехвърля в новия);
батерията да издържа деня (не че няма как да я зареждам, ама...).

И така, след кратко проучване, миналата неделя го избрах. Поръчах го от:
https://eu.etoren.com/products/samsung-g...y-12gb-ram
В петък беше при мен. В началото мислех, че ще е голям и тежък (според писанията тук-там) и няма да мога да го ползвам само с една ръка , което не ми харесваше, но като го хванах - пасва идеално! Е - вярно, че аз съм 1.90, с големи лапи, мъж в разцвета на силите си, ама все пак останах приятно изненадан.

Тук трябва да вметна, че в момента съм в Лондон и с тукашните СИМ  карти работи идеално и на 4G (LTE), и на 5G (N78). Но пък Виваком се води най-бързият интернет в Европа и тъй като честотите за целия континент са сходни, надявам се и в България да е така.
Някъде прочетох, че Samsung Pay нямало да работи, но аз ползвам Google Pay и нямам проблем.
Има една година гаранция от продавача, но телефона трябва да му се изпрати обратно, ако се наложи. Мен това изобщо не ме притеснява - както споменах по-горе, досега не ми се е случвало телефон да ми се развали.
Поне по веднъж в месеца го изпускам, затова взех такъв калъф (както обикновено):
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B084...UTF8&psc=1
Естествено, не си държа картите в нито едно от трите джобчета. Производителите нарочно ги правят плитки, за да ти е удобно ваденето, като не отчитат факта, че така се драска екранчето.

Ще споделям впечатления, някой ако има въпроси - да пита.            


   Познанието носи печал.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Detelin123456 за това мнение:
  • airbus
Цитирай

Ех как ти завиждам с този Снапдрагон Smile Със здраве да се ползва, ще е брутално добър Smile
Цитирай

(2020-12-06, 22:27:54)any9 написа:  Ех как ти завиждам с този Снапдрагон Smile Със здраве да се ползва, ще е брутално добър Smile

Smile Благодаря, но не ми завиждай - не се хваля, просто споделям информация. От момента, в който реших, че го искам, до момента, в който го държах в ръка, беше изминала по-малко от седмица:
   
Изобщо не е трудно - няколко минути изгубих, за да намеря продавач, няколко минути, за да го проуча (че нито съм го виждал, нито съм го чувал) и като видях, че ползва PayPal (гаранция, че няма да си дам парите на вятъра) - поръчка! С интернет всичко е лесно!
А и цената е доста приемлива.


   Познанието носи печал.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Detelin123456 за това мнение:
  • BGDropche, OGIER
Цитирай

Намерих с20 ултра от САЩ на добра цена, може ли да ми кажете по-подробно минусите, които има при ползване в България (обхвати,интернет,ъпдейти и т.н.)?
Цитирай

(2020-12-12, 00:50:16)Ivan_dlg написа:  Намерих с20 ултра от САЩ на добра цена, може ли да ми кажете по-подробно минусите, които има при ползване в България (обхвати,интернет,ъпдейти и т.н.)?

1. - намираш честотите, на които предава този оператор, който ще ползваш (нещо такова:
4G bands LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 12(700), 13(700), 17(700), 18(800), 19(800), 20(800), 25(1900), 26(850), 28(700), 32(1500), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500), 66(1700/2100);

5G bands 5G band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 28(700), 40(2300), 77(3700), 78(3500));

2. - питаш продавача за честотите на телефона (пише ги от външната страна на кутията, така че няма да го затрудни).

Ако не съвпадат - зарязваш го, понеже няма да можеш да го ползваш.
Ако съвпадат - действаш нататък.
Гаранцията на Самсунг отпада, след като устройството напусне територията на САЩ, затова повечето търговци дават собствена гаранция (две години, година, шест месеца...), но обикновено искат да им изпратиш телефона обратно, като платиш пощенските разходи, за да го ремонтират.

"Обхвати,интернет,ъпдейти и т.н." ще са като на телефон, купен в България, ако не вземеш такъв, който не работи на нашите честоти (произведен е специално за американските "Verizon", "Sprint", или изобщо за оператори с други обхвати).

Не всеки, който иска пари в интернет, дава нещо срещу тях (колкото по-примамливи са офертите, толкова по-вероятно е да пиеш една студена вода), та хубаво си виж продавача и дали можеш да му вярваш!

                                  Успех!


   Познанието носи печал.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Detelin123456 за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

След 1г. ползване на S20+ и чудене от известно време дали S21 ще си заслужава, най-накрая ми попадна един S20 Ultra със Снапдрагон и не ми отне много време да реша, че той най-ще си заслужава Smile Та да се похваля, че вече съм с Ultra и SD
Но имам въпрос. Тъй като е Американска версия на техен оператор, отключен разбира се, искам да му сменя езика на менюто да е на български и да разкарам логото и приложенията на оператора, прекалено много съм свикнала с българското меню За тази цел май трябва да го префлашна или там както се казваше, за да сменя региона.... Но грам не разбирам от тези неща, даже не знам дали е възможно. Някой може ли да ми каже дали ще стане и да ме насочи към сервиз, който може да го направи. Или ако му се занимава да ми обясни какво аз да направя? Водя се оправна Заплащам за услугата


Изпратено от моят SM-G988U с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

(2021-01-30, 19:01:04)any9 написа:  След 1г. ползване на S20+ и чудене от известно време  дали S21 ще си заслужава, най-накрая ми попадна един S20 Ultra със Снапдрагон и не ми отне много време да реша, че той най-ще си заслужава Smile Та да се похваля, че вече съм с Ultra и SD
Но имам въпрос. Тъй като е Американска версия на техен оператор, отключен разбира се, искам да му сменя езика на менюто да е на български и да разкарам логото и приложенията на оператора, прекалено много съм свикнала с българското меню За тази цел май трябва да го префлашна или там както се казваше, за да сменя региона.... Но грам не разбирам от тези неща, даже не знам дали е възможно. Някой може ли да ми каже дали ще стане и да ме насочи към сервиз, който може да го направи. Или ако му се занимава да ми обясни какво аз да направя? Водя се оправна Заплащам за услугата


Изпратено от моят SM-G988U с помощта на Tapatalk

  Smile Честито, кога ще си ги мерим?

Settings;
General management;
Language;
Add language-трите точки горе вдясно;
All languages;
Български (не го търси на "B", по-надоло е);
Set as default.

Не ти ща плащането! Tongue


   Познанието носи печал.
Цитирай

Много благодаря за помощта Smile Но тази процедура е проверена и за да пиша във форума, значи има проблем и не става по този начин Wink Езика се смени наполовина... буквално. Една част е на английски, друга част на български. И да, рестартирала съм, връщала съм пак фабрични и т.н.т
Цял ден, а вече отива и цяла нощ ровя и чета да се справя сама с проблема. В момента свалям официален стоков ром за този телефон с регион Америка (четох, че така трябва да е), без да е с логата на някой оператор. Ще пробвам да го флашна (ако така се казва) с Один. Но не ми е ясно дали ще успея, ако bootloader-a е заключен... тука нещата още са ми тъмна Индия 2 часа се мъча да проверя моя дали е отключен, но без успех.
Надявам се проблема с езика да е от стокови ром на самия оператор, а не от това, че е направен за американския пазар... също така забелязах, че липсва Samsung Cloud, но това било нормално за телефони на Verizon, надявам се ако всичко е наред и се справя и този проблем да изчезне.
Е утре ще разберем или ще стане или ще го брикна
Цитирай

Здравей.
И да флашнеш този ром /USC/ ще е същото. Просто превода не е пълен, една част от нещата ги пише на български, а другата на езика, който е зададен, в случая английски.
При мен е същото, но аз телефон с меню на български никога не съм ползвал и нямам драма с това.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
[-] 1 потребител изказва благодарност на MapTo_D за това мнение:
  • росен2
Цитирай

Имах опасения, че ще е така. Но искам да махна логото и приложенията на оператора и другото, което е ограничено от Verizon е Samaung cloud, няма го. А аз си го ползвам Smile Благодаря много за коментара, за жалост вече никой не иска да се занимава и отговаря на по-глупави въпроси, като моите

Изпратено от моят SM-G988U с помощта на Tapatalk
Цитирай

Да, все ще е нещо, а и ще имаш облака на разположение. Странно е, че за ултра модела няма никакви ромове в sammobile и не мога да видя дали са с едни и същи цифри и отключените телефони и тия от оператор. На моя 970U мога да сложа коя да е американска версия, дори и такава от оператор и ще си тръгне, предполагам и при теб ще е така, но не съм напълно сигурен.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Има. Аз от там го свалих. Пишеше на него само USA, та се надявам да е без оператор. Иначе цифрите са едни и същи с моя сега, тоест мисля, че всички са с едни и същи цифри.... Това какво означава?

Изпратено от моят SM-G988U с помощта на Tapatalk
Цитирай

Да, като търся с g988, a не с s20u ми излязоха. Еднакво изглежда всичко, мисля си, че спокойно може да си флашнеш USC рома. Smile

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Тоест да гледам да е с буквите USC. А те какво означават? Ако инсталирам някой с други букви какво ще стане? Че с този, който свалих имам проблем. Иска ми някакъв пин код, за отключване на приложенията... и пак излиза логото на Веризон. Мога единствено да приемам обаждания. За това сега трябва да намеря друг, но не знам кой..
Цитирай

any9 - не мога да ти пратя съобщение, достигнала си си максималната квота, така ми пише, трябва да изтриеш някое и друго... Smile

Моля, поправете следните грешки:

any9 е достигнал неговата квота за лични съобщения, поради това Вашето съобщение не може да бъде изпратено.

any9 - изтри, но аз продължавам да не мога да ти изпратя, не знам защо, пробвах и през телефон, пробвах и от компютър, все ми изписва това горното от предния пост.

Не знам кой ром си изтеглила преди това, изтегли този и пробвай отново.

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy...B/1210675/

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
[-] 1 потребител изказва благодарност на MapTo_D за това мнение:
  • OGIER
Цитирай

Днеска не ми е ден явно До сега трих, дано да успееш да ми пишеш, че да не спамя темата. Та, точно този свалих. След това още един... В крайна сметка се оправих, качих рома и този, и другия. Но след това се появява пак логото на веризон... Мислих си да не би да е заключен bootloader-a, защото в девелопър менюто ми липсва OEM, което до колкото разбрах е точно за bootloaser-a. Но, ако е заключен, тогава не би ли трябвало да ми даде грешка в Один?
Цитирай

(2021-01-31, 04:04:49)any9 написа:  Много благодаря за помощта Smile Но тази процедура е проверена и за да пиша във форума, значи има проблем и не става по този начин Wink Езика се смени наполовина... буквално. Една част е на английски, друга част на български. И да, рестартирала съм, връщала съм пак фабрични и т.н.т
Цял ден, а вече отива и цяла нощ  ровя и чета да се справя сама с проблема. В момента свалям официален стоков ром за този телефон с регион Америка (четох, че така трябва да е), без да е с логата на някой оператор. Ще пробвам да го флашна (ако така се казва) с Один. Но не ми е ясно дали ще успея, ако bootloader-a е заключен... тука нещата още са ми тъмна Индия 2 часа се мъча да проверя моя дали е отключен, но без успех.
Надявам се проблема с езика да е от стокови ром на самия оператор, а не от това, че е направен за американския пазар... също така забелязах, че липсва Samsung Cloud, но това било нормално за телефони на Verizon, надявам се ако всичко е наред и се справя и този проблем да изчезне.
Е утре ще разберем или ще стане или ще го брикна

Verizon? С това трябваше да започнеш. И докъде я докара?


   Познанието носи печал.
Цитирай

До никъде. Така ще го ползвам, няма да се занимавам повече. Просто се заинатих да се появи облака на Самсунг. Реално не ми трябва толкова много, при положение, че Smart Switch върши същата работа. Ако не друго, поне разбрах как се флашва ром Няколко от американските оператори си слагали техен ром, който не може да се махне. Сигурно ще може да се рутне, но аз не искам да го правя. Ще видим с ъпдейтите как ще е, дано да идват Езика няма да се оправи, всички телефони със Снапдрагон май са така, четох "оплаквания" на тази тема, ще свикна с езика. Скрих приложенията на Verizon, остана логото, но колко често ще рестартирам телефона? Та така Smile
Доволна съм от телефончето, няма никакво загряване, каквото и да правя на него, батерията е страхотна, още не мога съвсем да преценя колко екран ще прави на моето ползване, но ще видя с времето. Казват, че и в камерата имало разлика, но аз не мога да я усетя.

Изпратено от моят SM-G988U с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • rikob
Цитирай

(2021-02-03, 19:15:47)any9 написа:  ... Казват, че и в камерата имало разлика, но аз не мога да я усетя.

Изпратено от моят SM-G988U с помощта на Tapatalk

Ако имаш предвид разлика с 20+ , ДА Има!
Те са с различни сензори, дори марка
На Ултра са Самсунг, а на 20+ са сони ( отделно размера на основната и броят им )
НО като краен резултат аз често харесвам повече тези на 20+

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Не, разбира се, че не сравнявам с плюса. Има клипчета в YouTube, там ги сравняват Ultra-та със Ексинос и Снапдрагон. Там казват, че има разлика в снимките, в полза на Снапдрагона. Правихме експеримент с познат, но аз специално не мога да я видя тая разлика. Но и не разбирам чак толкова много, така че не съм критерий. Все си ми харесаха снимките

Изпратено от моят SM-G988U с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • OGIER
Цитирай

При ползване на камерата има загряване и при двата процесора.
Цитирай

Ето за информация батерията. Всичко съм ползвала, без игри. Експеримента е на 60хц. Ще пробвам задължително и на 120хц [Изображение: b78fc90c9448a65854fdac59460d951d.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • OGIER
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)