Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S20/20+/20 Ultra Snapdragon в БГ
#51

@any9 намира се в настройките при всички приложения - "Услуги за Google Play", но при теб на английски не знам как точно е обозначено. Като го намериш и е прецениш кои разрешения да махнеш, може да му изтриеш данните при изцяло спрян интернет.
Първо чистиш данните и после спираш разрешенията, ако го направиш обратното разрешенията ще се възтановят и може да не обърнеш внимание.
Също така докато си там, провери в "детайли за приложението" (препраща те директно в Google магазина) дали има налична актуализация - по някой път зацикля и не се ъпдейтва само.

п.п. няма и да направят "читава" батерия, защото софта на Самсунг е един от най тежките - но има богат набор от функции и настройки, което радва потребителя.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • any9, NaniG
Цитирай
Аксесоари
#52

(2020-05-08, 00:38:36)any9 написа:  И как ги правите тези часове и то на 120хц??? Да не сте взели отнякъде S20+ със снапдрагон
С изключена локация на 4G правя 3ч. На WiFi мога да стигна 5ч. и всичко това на 60хц. Да 120хц е страхотно, но батерията умира за отрицателно време. Та, ако може да разкриете тайната на тази батерия, че и аз искам така  Smile

Правят по 15 часа СОТ... Big Grin Забелязал съм във всеки под форум, колежке, има по един потребител (или жена му) , който ако нормата за СОТ е 4-5 часа, той прави по 3 отгоре в лош ден... Имам 2 обяснения. Едното е че човекът е запален рибар и е свикнал да се надлъгва. Второто е, че и на него (и на жена му) някой трябва да обясни, че а самсунг статистиката не показва SOT от заряд до заряд а от 12 вечерта до 12 на следващата (съвсем безполлезно, но това е друга тема) и по този начин ако телефона се закачи на зарядно някъде в този интервал може и 15 часа СОТ да направи Wink 


(2020-05-08, 08:18:35)Vi70 написа:  Не е задължително да има проблем - не е изключено, но малко вероятно за нов телефон.
Вариантите може да са много, и според мен се дължат на начина на ползване на устройството или "грешни" настройки, както на апарата така и на гугъл акаунта. А може да е и някое приложение.
Нямам наблюдения върху този телефон, но с моите телефони съм правил всевъзможни врътки с цел установяване кое похапва батерията в един телефон.
Стигнал съм до заключение, че се получава парадокс при агресивно забраняване на дадени настройки, и вместо да помогнат те правят точно обратното.
Двете най-важни неща според мен са, телефона да спи добре, и какви разрешения имат както приложенията така и самата система, което се отразява при работа с телефона.


Малко вероятно било нов телефон да прави проблем Big Grin Ами точно обратното... при положение че всеки производител последноте 3-4 години пуска на пазара полуготов продукт с надеждата и обещанията да го оправи със софтуерни кръпки в следващите 2-3 месеца. Та няма по вероятно време за един телефон да прави проблеми от началлото на живота му Wink И ако може малко повече информация за "правилните" и "грешните" настройки моля! Буквално тръпна в очакване да разбера коя настройка на гугъл акаунта ще си променя и ще ми вдигне SOT с 3 часа...

И последно, понеже темака те за снап срещу ексинос:

https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...35989.html

Тази статия я пускам за един конкретен потребител (яд ме е че не запомних името). Който крайно компететнно се изказа че предпочитал самсунг с ексинос пред "китайска тояга" със Снап... Еми приятел, добре дошъл в света на китайските тояги... Разбиранията от времето на Дойче марката вече отдавна са остарели Wink
[-] 1 потребител изказва благодарност на numak за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#53

(2020-05-08, 11:54:32)any9 написа:  Общо взето за споделянето на местоположението съм го задала предимно да се споделя, когато приложението се ползва, с някои изключения, като карти, някои неща за часовника и Google (тук не смея да пипам, а мога да му задам да има достъп, само докато се ползва). Задала съм му тип пестене, тоест в подобрена точност съм изключила блутут сканирането, за да пести уж батерия. 
За браузър, ползвам самсунгския, защото хрома хабеше повече батерия, а таговете не ги затварям, нямам навика. Случвало се е и 30 да има отворени
Не затварям и приложенията, и тук нямам навика, само ги минимизирам, защото не съм свикнала с такава слаба батерия. Но веднъж на ден ги затварям, отделно има настройки телефона да си ги затваря дневно.
Добре, влезнах в разширенията на камера, микрофон.... и забраних, това което не ползвам.
Google play services - не мога да го намеря... къде да го търся? А ми се върти в главата, че съм го виждала, но естествено сега като ми трябва.... го няма
Приемам и още съвети, ако за нещо не съм сигурна ще питам или просто няма да пипам Smile
Благодаря много за отделеното време, наистина ще се радвам, ако успея да подобря малко батерията Smile
Ето някой настройки на Google Play Services, за да не хаби батерията толкова.Дано да помогнат https://www.youtube.com/watch?v=glbrO7nbkC4
[-] 3 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • any9, NaniG, oxuboxu
Цитирай
#54

Да бяхте кръстили темата Exynos срещу Snapdragon...Отново.
Шото оная ви я закриха.

Та къде можеш да се снабдиш с s20 snap в Бг, и аз ще се радвам на единSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • OliQueenBG, tonus
Цитирай
#55

Момчета, много Ви благодаря. Златни сте. Още е рано да кажа крайни заключения, но днес положение е видимо по-добро. 7ч изключен от зарядното, вярно с малко SOT - 1ч и батерия от 66%, друг път по това време, с подобен SOT батерията е на около 45%. А още не съм гледала клипчето за Google Play Services, че там не посмях да пипам много, много. Само му изчистих данните. Със сигурност мога още да си поиграя, но не смея, че да не направя някоя беля Явно най-големия консуматор след Google ще излезне фейсбук, защото продължава да ми точи батерията, въпреки, че съм му забранила да работи във фонов режим и въпреки, че го изключвам. Някой път ще си направя експеримента без него, колко SOT ще направя
Още веднъж Ви Благодаря много Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • OliQueenBG, oxuboxu
Цитирай
#56

Фейса е ясен, но може да му спреш фоновите данни за да не комуникира. Така и така си гледаш тела през 10-15 мин и при светкане на екран би трябвало да ти идват известията.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • any9, oxuboxu
Цитирай
#57

@Vi70 Да, да. Вчера ги спрях, благодаря Smile
@DoryanY Знам го това клипче и бях правила нещата от него, но го бях забравила. Пак ги направих, въпреки че консумацията от Услуги за Google Play не ми е надвишавала 2.5% Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#58

Да изразя и аз мнение,макар и косвено в конкретния случай,но най-вече искам да споделя личния си опит на тема Exynos vs. Snapdragon.
Октомври месец 2018-а с голям мерак си закупих Samsung Galaxy Note 9 Exynos.Успях да издържа тоя телефон точно 2 месеца - проблеми/закъснения с нотификациите,загряване на телефона,вкл и ей така,от нищото,слаба батерия и отвратителна камера...
Преди месец се навих да си взема същия телефон,само че версията със Snapdragon.Поръчах го от AliExpress,чисто нов,бял на цвят,на цена има-няма 300 паунда.Телефона дойде за 2 седмици,със сигурност ако не беше по ''вирусно време" щеше да пристигне и за по-кратко време.
Впечатленията ми - колкото и да го тормозя няма и грам загряване,правя 6 часа SOT (с предишния 4),камерата снима уникално (ако някой проявява интерес мога да кача снимки),няма никакъв Standby Drain (с предишния ми се е случвало да ми "изяде" батерията с 20% без да правя нищо с него,просто седейки в джоба ми.
Та така,това мога да кажа на тема процесори от краткия си житейски опит и не задължавам никой да се съобразява с мнението ми.Лек и успешен ден на всички!

::Google Pixel 3a White::
[-] 7 потребители изказват благодарност на ivo777 за това мнение:
  • any9, Dowper, gurcayy, Marto.g, numak, oxuboxu, rikob
Цитирай
#59

И защо реши ,че и при Ултрата е така ? Аз не съм чул тук в форума някой да се оплаква от проблеми с батерията при Ултрата ?
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#60

Въпроса е принципен. Някои хората и от на S20+ са доволни от батерията Smile Факт е, че по-добрия избор е Снапдрагона... Още чакам повече информация дали тук може да се намери и как ще работи Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • ivo777, oxuboxu
Цитирай
#61

То и с Samsung Galaxy Note 9 не е така. Аз съм го ползвал и това, което е написал ми се струва пресилено. Нито грее толкова, нито пък батерията кара толкова малко. Както и камерата също е супер, също и да седи в джоба и да падне с 20 процента и това са пълни глупости. Моят падаше през нощта с 2, 3 процента, а през деня си беше супер. Не виждам смисъл, да наплюем един процесор повече отколкото трябва, за да изпъкне друг. Да, Snadragon е по-добър, но в никакъв случай не е толкова лош Exynos на този телефон. А и се заговори за голяма разлика с S20 серията. Но и там май е малко пресилено.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 3 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • OliQueenBG, oxuboxu, Victormihov
Цитирай
#62

(2020-05-14, 15:00:27)martoo написа:  И защо реши ,че и при Ултрата е така ? Аз не съм чул тук в форума някой да се оплаква от проблеми с батерията при Ултрата ?

Първо: както казва Ани, някой хора и на 3 часа дисплей са доволни особено след като са дали 2000+ лв за телефона.
Второ: в ултрата имаш акомулатор за трактор Беларус само и само да може да изкара от сутрин до вечер. Това не означава че ексиноса в ултрата е по добре от тоя в с 20 и с 20+ защото била ултра.
Трето: малко хора в тоя форум имат топки да си кажат косурите на телефоните особено след като са дали една торба пари за тях и се превръщат в рекламни лица на съответната марка Wink

Някой ако му е интересно може да надникне в раздела Други Уан Плюс телефони и да види какво прави "китайската тояга" на тема батерия когато вътре има адекватен процесор Wink SOT точно двойно спрямо мега премиум S20+ който изтърпях точно 2 седмици зради куция процесор.
[-] 3 потребители изказват благодарност на numak за това мнение:
  • ivo777, oxuboxu, rikob
Цитирай
#63

Не ми се четат въобще твойте да не казвам думата ......разсъждения ! Стой си в раздела на Oneplus защо ден и нощ киснеш тука ? Аз ще ти кажа защо ,защото сте двама или трима ,където сте си купили новите Плюсове и темите ви седат неактивни със седмици . Защо няма повече потребители на тази супер марка ? И ако нещо ме дразни в телефона ми на секундата съм го пуснал да се продава ,точно никога няма да робувам на дадена марка! И в този момент ,ако си търся топ устройство пак ще си купя Ултра, за мен е най-балансираният телефон за момента .
[-] 6 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • milss, NaniG, OliQueenBG, oxuboxu, TNTKZ, Victormihov
Цитирай
#64

https://www.wondamobile.com/
Тука има Снапдрагон и доставят в Европа. 5G без eSim, няма да работи Volte и самсунг пей. 2-рото ние го нямаме май, а някой ще ми разясни ли за това Volte на какво ще пречи, ако го няма? Аз съм на А1 и защо си мисля, че го нямам....
Та да продължа, Google pay ще работи. Но няма международна гаранция. Има 12м, която я покриват те. Иначе цената не е лоша, но липсата на гаранция мен ме притеснява. Заслужава ли си според вас да се поръча?
Цитирай
#65

(2020-05-18, 09:43:45)any9 написа:  https://www.wondamobile.com/
Тука има Снапдрагон и доставят в Европа. 5G без eSim, няма да работи Volte и самсунг пей. 2-рото ние го нямаме май, а някой ще ми разясни ли за това Volte на какво ще пречи, ако го няма? Аз съм на А1 и защо си мисля, че го нямам....
Та да продължа, Google pay ще работи. Но няма международна гаранция. Има 12м, която я покриват те. Иначе цената не е лоша, но липсата на гаранция мен ме притеснява. Заслужава ли си според вас да се поръча?
VoLTE (Voice over LTE)
Подобрява свързването ( казват, че много по-бързо се случва ) и качеството е по-добро. Аз съм на теленор и го имам отдавна, но не можах да го намеря за мтел (А1), ако има потребители да споделят дали го поддържат  
Според мен НЕ си заслужава, на първо място заради гаранцията и лично според мен преставянето на телефона няма да е чак толкова по-добро ( разбира се че има разлики, но....лично мнение )  Cool Smile Wink

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 3 потребители изказват благодарност на OGIER за това мнение:
  • any9, NaniG, OliQueenBG
Цитирай
#66

(2020-05-18, 09:43:45)any9 написа:  https://www.wondamobile.com/
Тука има Снапдрагон и доставят в Европа. 5G без eSim, няма да работи Volte и самсунг пей. 2-рото ние го нямаме май, а някой ще ми разясни ли за това Volte на какво ще пречи, ако го няма? Аз съм на А1 и защо си мисля, че го нямам....
Та да продължа, Google pay ще работи. Но няма международна гаранция. Има 12м, която я покриват те. Иначе цената не е лоша, но липсата на гаранция мен ме притеснява. Заслужава ли си според вас да се поръча?
Ако ти е за гаранцията си помисли добре.Но иначе има един процесор за андроидите и това е снапдрагон към момента. Другите лафове в подкрепа на ексиноса, са.............. Big Grin
[-] 4 потребители изказват благодарност на rikob за това мнение:
  • any9, Dowper, Marto.g, numak
Цитирай
#67

Вместо да си правиш гимнастики, да продаваш стария и да взимаш нов без гаранция, си вземи направо Samsung Galaxy S20 Ultra, хем ще имаш топ флагман, хем ще си на по-малко загуба, вместо сега да продаваш единия и после другия, да се чудиш какво да го правиш, след като му изтече гаранцията, която не е много сигурна.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#68

А благодаря, таблет не искам Точно и заради това не взех него в началото Прекалено е голям според мен, особено за женска ръка
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#69

Както е казал @OGIER, няма да спечелиш нищо със Snapdragon процесора, освен малко икономия от към батерия. Дъщеря ми има Samsung S10 Lite със Snapdragon, а аз Note 10 с Exynos и разлика почти няма. Другите лафове в подкрепа на Snapdragon-a са ..........  Rofl_mini

1916 
[-] 7 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • 4ere6a, any9, martoo, NaniG, OGIER, OliQueenBG, TNTKZ
Цитирай
#70

(2020-05-18, 13:28:11)any9 написа:  А благодаря, таблет не искам Точно и заради това не взех него в началото Прекалено е голям според мен, особено за женска ръка
В размера разликата не е толко усезаема, НО в теглото се усеща бая. И определено не е за жена според мен !
Дори аз на 1та седмица мислех да го сменя с 20+, защото за пръв път свикнах толко трудно

Изпратено от моят Samsung S20U/ SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 2 потребители изказват благодарност на OGIER за това мнение:
  • any9, NaniG
Цитирай
#71

За единия Снапдрагон толкова драма...  https://www.youtube.com/watch?v=63T5lrDivn8 това е сравнение на батериите на С20+ с Ексинос и Снапдрагон - единия прави 9 часа СОТ, другия 8:15 часа СОТ - разликата е 10%. Като ми направи впечатления в теста забравиха да спрат по едно време блутута на Ексиноса та може и да не е 10%...
Аз доколкото разбрах батерията на @any9 се топи до привечер, което с оглед на "превъзходството" при Снапдрагона тя ще усети точно НИЩО от тези 7-10%.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#72

Проблема при Exynos не е, че батерията не държи докато ползваш телефона. Да, хващаш го зареден на 100%, не го пускаш от ръце 8 часа и изкарва 8 часа примерно. Но! Проблема е там, че без да пипаш телефона батерията пада почти толкова бързо, колкото и когато го използваш. Стои ти в джоба и за 2-3 часа си с 15-20% надолу без да си го докосвал. Това е основния проблем на Exynos.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 4 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • any9, Marto.g, numak, oxuboxu
Цитирай
#73

Е стига де, малкооооо преувеличавате. Как така за 2-3ч. да хаби 15-20% без да го ползваш Горе долу за 2ч. пада с 2-3% на 4G. Ако се спре фоновата активност на приложенията, които няма смисъл да се използват във фон, то нещата стават прилични. Да може би не е като SD от към батерия, но не е и такава разликата каквато повечето разправят Smile

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на djkitactk за това мнение:
  • milss, OGIER, oxuboxu
Цитирай
#74

За разлика не мога да дам мнение, понеже модел със Snapdragon не съм имал, но Exynos 990 сложи край на моето дългогодишно доверие към Samsung. Никога, ама никога не съм имал по-проблемен Samsung до сега, повече няма и да имам, ако ще самолет в телефона да съберат и без пари да го дават. 
Но това все пак си е мое мнение, който все още му се радва на телефона и му харесва, със здраве да го ползва. Аз излишни нерви обаче нямам да се чудя какво да огранича, за да ми изкара деня.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • numak, oxuboxu
Цитирай
#75

(2020-05-18, 19:12:09)ivan_vylka написа:  Стои ти в джоба и за 2-3 часа си с 15-20% надолу без да си го докосвал. Това е основния проблем на Exynos.
Това твърдение е "леко" преувеличено. Ултрата вечер когато си лягам (около 23:30-00:00) я откачам от зарядното на 100% и сутринта като стана около 08:00 е на 96%. Тоест за почти 8 часа е загубила 4-5%, което си е напълно допустимо.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 5 потребители изказват благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • martoo, milss, NaniG, OGIER, oxuboxu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)