Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Заключени ли са телефоните към оператор през 2020г?
#1

Здравейте! 

Преди да започна, моля ако темата не е на мястото си, просто да бъде преместена, а не трита. Благодаря!
Та сега на въпроса. Започнах да имам проблеми с моя 1+6 след вече 2 години зверско ползване. Искам да го сменя и ми излезна предложение да взема телефон от А1(аз ползвам карта на виваком). Въпросът е заключват ли все още телефоните към съответния мобилен оператор? 

Благодаря за отделеното време
Цитирай
Аксесоари
#2

Не, не са, ако беше така, никой нямаше да купува телефони от OLX.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#3

До преди 5-6 години Мтел го правеха. Сега никой не кодира -просто разбраха, че няма смисъл! Щом си плащаш абонамента и вноските, или си го платил кеш - вече не им пука. Всеки получава своето

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#4

Откакто има преносимост на номерата - вече не заключват апаратите. По принцип като бях на M-Tel преди да имат преносимост пак не им бяха заключени, но за другите оператори не знам какво е било положението тогава.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#5

(2020-04-24, 00:07:41)centur написа:  Откакто има преносимост на номерата - вече не заключват апаратите. По принцип като бях на M-Tel преди да имат преносимост пак не им бяха заключени, но за другите оператори не знам какво е било положението тогава.
Точно мТел заключваха най-много преди!Всички телефони от оператори съм ги взимал кеш,но въпреки това трябваше да ми изтече срока на договора за да ми изпратят кода за отключване!
Сега не съм чул да заключват телефони!Само рутери или бисквитки.
Цитирай
#6

A1 и вивата са много досадни с рутерите си... Ако не знаеш от вътрешен човек паролите им, е много занимавка да си направиш някакви основни настройки
Цитирай
#7

(2020-04-24, 10:24:15)шерлок холмс написа:  Точно мТел заключваха най-много преди!Всички телефони от оператори съм ги взимал кеш,но въпреки това трябваше да ми изтече срока на договора за да ми изпратят кода за отключване!
Сега не съм чул да заключват телефони!Само рутери или бисквитки.
Имах колега, който си беше взел айфон 5ес с планот мтел. Беше го платил обаче кеш, а платените кеш трябваше да са отключени. Но когато искаше да пробва вивакомска карта, разбра че е заключен неправомерно. След много счупени нерви от негова страна, обаждания на *88 и ходения по офиси, накрая направи това, което трябваше да направи в самото начало. Писа на Епъл, и им изпрати касовия бон за покупката. След час му изпратиха код за отключване и сагата приключи! Просто служителите си превишаваха правата в случая/предполагам по заръка на началниците си/. А относно рутерите... нищо особено не са, нито на едните нито на друтите, аз затова си ползвам собствен.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#8

(2020-04-24, 10:24:15)шерлок холмс написа:  Точно мТел заключваха най-много преди!Всички телефони от оператори съм ги взимал кеш,но въпреки това трябваше да ми изтече срока на договора за да ми изпратят кода за отключване!

2013-та си бях взел Galaxy S4 от M-Tel в брой, а преди това имах Galaxy S (в началото на 2011-та) също купен в брой и не беше заключен.
На изплащане от оператор не съм вземал телефон никога - там може и да са ги заключвали едно време, но след преносимостта няма как и да искат.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#9

Последно кодирани бяха айфоните от 8 мо поколение и Х на Теленор, докато бяха истински Теленор. От като ги купи чешкият милиардер айфоните им вече са отключени.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#10

В действителност, след разрешаването на преносимостта няма вече как да те държат. Преди те държаха с това, че ще си смениш номер, който много хора ти го знаят от дълго време! Сега всички оператори са по.... меки/не им отива внимателни/ Wink

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#11

Добре че са отключени, A1 още от пускането им бяха отключени.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)