Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 9S - първи лични впечатления, отзиви и коментари
#26

(2020-04-25, 08:19:30)emzo написа:  Може ли снимки с камерите

Ето първите снимки. Когато имам възможност ще има още. Нека и останалите колеги се включат: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=99261


Цитирай
Аксесоари
#27

Честито колега, кога успяSmile
Сега разгледах параметрите по-обстойно на апарата и за тази цена, прав си, няма аналог.
Прекрасен заместител на 8 pro.
Един въпрос, нали имаш 9t.
Как е в сравнение с него? като процесор ме интересува, батерията е ясна.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#28

Благодаря Smile  Блaгодарение на DHL и MI Global store.

Генерално процесора и телефона се усеща толкова бърз, както Mi 9T.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#29

В средният клас за по 200-250$ са просто ненадминати.
И много добри процесори на Снапдрагон слагат, а не тези на Медиатек като другите Китайски фирми.
Определено ми харесва модела и бих го препоръчал на роднини.

Едит: сега видях, че има и пръски от вода, това е от огромно значение, като си излеем бирата или нещо друго.
ЕТО това трябваше да сложат и в Mi10.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#30

(2020-04-25, 12:42:20)Victormihov написа:  Сега видях, че има и защита от пръски от вода, това е от огромно значение, като си излеем бирата или нещо друго.
ЕТО това трябваше да сложат и в Mi10.
 
MI 10 има същата защита. Така и не прочете ревюто от GSM Arena на телефона Smile  Ето цитат от GSM Arena за MI 10:


The phone does feature P2i water-repelling nano-coating on its internals and has some additional insulation around its internals. This surely isn't equal to IP68, probably more like IP53 - and it pretty much guarantees the phone will be fine in the rain and will survive accidental drops in water.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#31

(2020-04-24, 19:19:11)joresx написа:  За тези пари е перфектен, на хубава светлина прави доста прилични снимки на автоматичен режим. При мен не виждам приблема с избледняването на дисплея, дано и при вас го няма. От утре ще го ръчкам повече.
Какъв е този проблем с избледняване на дисплея?
Цитирай
#32

Пиши в тубата redmi note 9s bleeding.
Цитирай
#33

Това са дефектни бройки. Никакъв проблем не виждам с дисплея, перфектен е!


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#34

А като цяло по-добър ли ти се струва от 9Т, защото 9Т все пак се води по-висока серия.
Като цялостно изживяване, последният е с Амолед екран все пак.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#35

(2020-04-25, 08:13:03)milenvn написа:  Благодаря колега  Storstark

С обикновена поща ли поръчахте?
DHL на 20 април ...гледам, седи си в Лондон...

Redmi Note 4 4/64
[-] 1 потребител изказва благодарност на jorji за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#36

(2020-04-26, 09:03:42)jorji написа:  DHL на 20 април ...гледам, седи си в Лондон...

Щом е вече в Лондон, утре или най-късно вдругиден трябва да е при вас. Аз поръчах на 15-ти и след 9 дни, на 24-ти куриер го донесе в София.


Цитирай
#37

1 ден и 20 часа от както съм го заредил за първи път, батерията е на 20%, screen on time 7 часа и 10мин (без игри и видео).
Цитирай
#38

Повече време ще издържа. На батерията и трябват 4-5 зареждания първоначално, за да се разработи и достигне пълен капацитет.


Цитирай
#39

Колко да издържа с този екран кат лопата.След 3 дни ще покажат note9(redmi 10x) с по-малък екран,но със смотан helio g85,пак няма избор
Цитирай
#40


В клипа показва и трикчета за макрото, получава се доста добре.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#41

Много добро видео, благодаря колега!! Ще го публикувам и в темата за снимките, защото има пряко отношение към камерите на телефона.


Цитирай
#42

Защо като влизам в "изтегляния" постоянно ми зарежда някаква реклама все едно съм в браузър? Има ли начин да се махне без рутове, други ромове и т.н.
Цитирай
#43

https://youtu.be/QdmPZqkEiWg

Решението, перманентното такова е .еу ром
Цитирай
#44

(2020-04-27, 20:00:09)joresx написа:  Защо като влизам в "изтегляния" 

Къде точно влизате, дайте целият път дотам? Нямам никакви реклами никъде досега.

При първоначалната настройка на телефона изключихте ли всички видове препоръки?

Ако е Downloads- горе вдясно натискате трите точки, настройки и изключвате първата опция- Show recommended content.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • joresx
Цитирай
#45

Ревюто на GSMArena
[-] 2 потребители изказват благодарност на hellkiller за това мнение:
  • kalin.krasimirov, milenvn
Цитирай
#46

Много положително ревю от GSM Arena! Живота на батерията е впечатляващ:


[Изображение: 30351763.jpg]



Заключенията на експертите от сайта:

The Redmi Note 9S  is an excellent smartphone and there is no doubt about that at the end of our review. It offers great performance, a large screen, and a good variety of cameras and shooting modes. And typical for the Redmi Notes, this one also excels in battery life. The Note 9S costs just €229 in Europe, while its 128GB model is sold for €269. And these will surely seal the deal for many, especially if you are a fan of MIUI.

    Beautiful Gorilla Glass 5 body, splash resistance
    Large and bright LCD screen, HDR10 support
    Remarkable battery life
    Top-notch performance for this class
    Good photo and video quality for the class
    Latest Android and MIUI


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • kalin.krasimirov, ronnie72
Цитирай
#47

Как бихте определили яркостта на дисплея? С кои телефони го сравнявате?
Цитирай
#48

Имам чувството че яркостта не е балансирана ...Дано с някой ъпдейт се оправи.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай
#49

Яркоста на дисплея е добра. Типичен IPS дисплей. GSM Arena също са доволни в своето ревю. Ето какво отбелязват:


The Redmi Note 9S display supports HDR10, and it can display 1080p HDR content from Netflix and the likes thanks to the Widevine L1 DRM support.

Xiaomi promises 1500:1 contrast ratio for the Note 9S screen, and our measurements show it is in the ballpark of the promised value. The maximum brightness is about 420 nits, while the black levels are deep enough at 0.3. The screen can be brighter though if you leave it on Automatic Brightness - it can light up as high as 575 nits in bright ambient light.

The minimum brightness we captured on the white color is 1.1nit - a perfect one for reading sessions in the dark!

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_no...2104p3.php


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#50

(2020-04-24, 15:54:58)milenvn написа:  Нямаше никакъв подарък по времето когато поръчахме Smile

Забравих да спомена цените. Традиционно няма кой да бие Xiaomi там и компанията продължава да предлага най-доброто съотношение цена/качество на пазара. Варианта с 4/64 ГБ памет беше 350 лв. с доставка с DHL без митница, а 6/128 ГБ- 385 лв.

Уникални цени за модел с процесор Snapdragon 720G, бърза UFS 2.1 вътрешна памет, комплект от 4 камери, бързо зарядно в комплекта,      5 000 mAh батерия и т.н.
Явно е имало промоцийка. Сега е 497 лв без dhl.
П.С. 6/64 9 pro е 480 без доставка. Явно ще трябва да се изчака.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)