Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 9S - първи лични впечатления, отзиви и коментари
#51

Промоцията завърши вчера колега. Повече от седмица обсъждаме страхотните цени в темата за покупка и много хора успяха да поръчат Smile

Следете редовно форума, пак ще има промоции.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • rosenirs
Цитирай
Аксесоари
#52

Здравейте!
И аз избрах този модел и съм много впечатлен като цяло. Имал съм 2 флагмана на реномирани марки досега, този по нищо не им отстъпва, и съм много доволен от покупката. Батерията държи уникално при нормална употреба(б.а. не го препоръчвам за жени, единствения недостатък, който съм открил е, че доста е тежък в ръката - 236гр. с калъфчето е). Камерите са супер.
Имам обаче един проблем, който е проблем с Андроид, а не с устройството. Не мога да намеря менюто за избор на контактите за показване Sad. Може ли малко помощ, ако някой знае къде е това меню?
И още един въпрос - не мога да намеря менюто за настройка на Локацията - дали да се ползва мрежа, GPS или комбинирано. Може ли и за това помощ?
Благодаря предварително!
[-] 1 потребител изказва благодарност на hhumpff за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#53

Като отвориш настройки, пиши горе в търсачката какво търсиш, напр. - местоположение.

Redmi Note 5  4/64 >> Redmi Note 9S 6/128
Цитирай
#54

(2020-05-02, 22:07:45)hhumpff написа:  Не мога да намеря менюто за настройка на Локацията - дали да се ползва мрежа, GPS или комбинирано.

Настройки- пишете Location горе в полето за търсене и третият резултат ви отвежда в менюто. Можете да активирате дали да ползвате Assisted GPS или не.

За менюто за сим картите- стандартно телефона идва с Гугъл дайлър, който е изключително осакатен и там не мога да помогна. За да го разкарам, веднага подадох заявка за отключване на буутлоадъра и инсталирах xiaomi.eu ром, където всички настройки за номерата и показването им са налични.

Радвам се, че модела ви е харесал и го сравнявате с флагмански телефони. Това говори много за качествата на Ноте 9s!


Цитирай
#55

(2020-05-02, 13:05:55)rosenirs написа:  Явно е имало промоцийка. Сега е 497 лв без dhl.
П.С. 6/64 9 pro е 480 без доставка. Явно ще трябва да се изчака.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

До 3-4 дни ми пристига бял 4/64 .... за 400 лв. е твой. Бонус - тениска XIAOMI
Цитирай
#56

Придържайте се към темата.
Разделът за обяви е друг.

POCO F5 12/256 GB





[-] 1 потребител изказва благодарност на ronnie72 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#57

Така, и аз като кифла дето ползва само Флагмани реших да мина и на по-евтини варианти и абсолютно си заслужава.
Днес се сбодих с Note 9s нямам думи да опиша кефа от този телефон, взех го от магазин и ми излезе около 300$ с две години гаранция и Глобална версия, а не Глобален ром.
Искрени благодарности на Милен, бях се посъветвал с него кой да избера и той ми каза предимствата на този, и като цяло ме насочи към К30 про, но след като той ползва Note 9s, а той е "гърмян заек" на тема Шиаоми, реших да "препиша" от него и аз се сдобих с Note 9s. Разбрах още, че и не бива да се вярва на ютубери като Франки Теч, харесвам го, но, екрана въобще не е лош както той казва, звука му е малко слабичак, камерката бива, не е WOW, ама и Самсунг Ноте 10+ пак не е.
Като бързина няма равен, като удобство в ръка, дебелина от 8.8мм милиметра въобще не се усеща.
Много приятен модел, особено процесора супер се усеща, усещам го по-бързо от умрелия Ексинос на Самсунг, а струва 4 пъти по-евтино.
Жалко за Самсунг, определно следващият ми модел ще е Ми 10 про Smile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • galev_90, milenvn
Цитирай
#58

Последно за Note 9s ли става въпрос или за K30 pro?

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай
#59

За 9S. Колегата е написал, че се е колебаел между 9S и K30 Pro, но е взел 9S.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#60

Благодаря за помощта по отношение на въпросите за GPS-a и локацията, както и за СИМ контактите. Явно вече няма как да се изключи сензора на GPS-a и да се ползва само мрежа и WiFi за услугите на локацията, а напротив, може да се ползва само GPS-a и дори от Гугъл го определят като по-неточният метод(за мен това е недомислица, защото в градски условия GPS-a само изразходва батерията).

Същата е и ситуацията със показването на контактите, няма как да се избира източника им, също е доста досадно.

След седмица употреба мога да споделя само едно негативно впечатление... Когато телефона не е бил ползван известно време (бил е в режим на изчакване) след отключване и стартиране на приложение (примерно Фейсбук илиХром)му трябват 2 до 5 секунди за да достъпят данни. Не знам каква е причината за това, ще го тествам само на мобилни данни, защото този проблем съм го установил при WiFi мрежа.

Батерията - апарата закупих миналият четвъртък и беше на 65% заводски, зареждал съм го веднъж и сега е на 29%.

Камерата прави добри снимки, нямам забележки.

Един трик - ако сложиш гаджет за заключване на екрана на хоум скрийна, вместо заключване екрана се изключва, намирам това за доста удобно, вместо да се гаси от бутона. А за отключване ползвам двойното почукване на екрана и фейс разпознаването(естествено бутона с отпечатъка също си работи, но още не съм свикнал да го ползвам.

Ще продължа да пиша впечатления от употребата на апарата в заводската версия, защото първоначално поне, не мисля да се занимавам с рутване и т.н.

Приятна вечер и весел празник на имениците! Живи и здрави!
[-] 1 потребител изказва благодарност на hhumpff за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#61

(2020-05-06, 17:02:46)hhumpff написа:  Същата е и ситуацията със показването на контактите, няма как да се избира източника им, също е доста досадно.

Това е заради дайлъра на гугъл, с който идва телефона. Може да се инсталира изключително лесно xiaomi.eu ром, който е със собственият дайлър на Xiaomi и там може да си избирате всичко. Линк към темата: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=99260


Цитирай
#62

Дойде ъпдейт днес.[Изображение: 91338e2d6299ddf078daa535ee29bef2.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на ostava123 за това мнение:
  • suffer, Victormihov
Цитирай
#63

здравейте Smile и поредното ми редми е на път, взех 9с 6/128 , дано да оцелее с децата. Нещото което много ме притеснява е , че тук активно чета че трябва да отключа нещо за да имам опция запис на разговор... блъди хел защо ?

другия въпрос: преди няма месец взех 8про даже и калъфа и стъклата от алито дойдоха ( супер бърза нормална поща ) , стъклата ми ги дава идинтични с 9с - някой има ли наблюдения?

и може би най тъпия въпрос, но каква освен цената е разликата на redmi и Mi
[-] 1 потребител изказва благодарност на cvetka55 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#64

(2020-05-08, 12:31:18)cvetka55 написа:  здравейте Smile и поредното ми редми е на път, взех 9с 6/128 , дано да оцелее с децата. Нещото което много ме притеснява е , че тук активно чета че трябва да отключа нещо за да имам опция запис на разговор... блъди хел защо ?

другия въпрос: преди няма месец взех 8про даже и калъфа и стъклата от алито дойдоха ( супер бърза нормална поща ) , стъклата ми ги дава идинтични с 9с - някой има ли наблюдения?

и може би най тъпия въпрос, но каква освен цената е разликата на redmi и Mi
според GDPR глупостите, европейците се страхуват от записи и за да може да продава там, Xiaomi използва стоковия dialer от операционната система, а не Mi dialer. note 8 pro e 6.53", 9s e 6.67", капковия процеп може да съвпада. 
По начало първите серии редми бяха и са един вид по-бюджетно предложение на марката Mi, както А и S сериите на самсуняка. Red(mi) идваше от това, че капацитивните бутони светеха в червено, до redmi note 2 включително, но вече redmi е подбранд на Mi, както honor но huawei. Mi е по-високата версия на моделите
[-] 1 потребител изказва благодарност на k-2 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#65

блях предните си идваха с функцията, ще видя този утре сутрин ще ми е в ръцете и ще дам отклик.
Благодарско за отговора - това с Ми ми беше голям въпрос , гледам параметри и като видя цената - изненада.
Цитирай
#66

Супер е телефончето. Обаче този google dialer ми разказа играта. Не мога нищо да настроя - снимки, мелодия за контакт, икони за бързо набиране на номер... Ще дочакам отключването и го разкарвам.
Колеги, дали се поддържа 4g+/LTE-A от апарата?

Redmi Note 5  4/64 >> Redmi Note 9S 6/128
Цитирай
#67

(2020-05-08, 21:43:38)gimara написа:  Колеги, дали се поддържа 4g+/LTE-A от апарата?

За съжаление само интрабанд агрегация поддържа т.е. в една честота. Ще видим официалния модел за Европа дали няма да поддържа.

Sent from my Ericsson R320s using WAP browser

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#68

Така да дам пресен отклик на 9с ката, ми хубав е, тоя гоогле или там каквото са му сложили е ОТВРАТИТЕЛЕН, указателя ми е мармалад. Някак съм си свикнала на оригиналното мийо и това не мога да го търпя, явно ще следвам стъпките за отключване . Та даде странен бъг и го форматнах целия още на 30 минута - не ми изписваше кой звъни ,нито аз ако набирам , никаква индикация освен звуково звънене и сигнал в слушалката.
Камерата за цената си е топ, абсолютно мога да направя сравнение с флагмана на Самсунг за 1400лв.
Приемам съвети за това отключване , ако има някой русенец многоооо ще му се зарадвам
[-] 1 потребител изказва благодарност на cvetka55 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#69

(2020-05-09, 15:39:01)cvetka55 написа:  Камерата за цената  си е топ, абсолютно мога да направя сравнение с флагмана на Самсунг за 1400лв.
Приемам съвети за това отключване , ако има някой русенец многоооо ще му се зарадвам

Чудесни отзиви давате! Телефона наистина е най-доброто предложение в средният клас тази година и далеч задминава всякакви конкуренти! За отключването- следвайте стъпките в този пост, изключително лесно е: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1617773


Цитирай
#70

(2020-05-09, 15:39:01)cvetka55 написа:  Приемам съвети за това отключване , ако има някой русенец многоооо ще му се зарадвам
Има, ама още чакам моя. Пък и ще трябва да се обуча, че да давам акъл. Виж на milenvn темата - обяснено е, има картинки, клипове.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 2 потребители изказват благодарност на valkov2 за това мнение:
  • cvetka55, milenvn
Цитирай
#71

Е как може такъв телефон да не поддържа google play ar ????
Цитирай
#72

UPS  ми го докараха до вратата. От един час ми е в ръцете -  Big Grin Big Grin Big Grin .

Xiaomi MiMax 2
Xiaomi MiMax 3
Xiaomi Redmi Note 9S
Poco F2 Pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на hana за това мнение:
  • milenvn, valkov2
Цитирай
#73

Честито! Ще чакаме отзиви, като понатрупате впечатления  Storstark


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • hana
Цитирай
#74

Имам го от няколко дена. Искам да попитам как да го настроя видео файловете да ми ги отваря с VLC или да ме пита с кой плеар да ги отвори.

Аз знам че нищо не знам,затова питам ;-)
HTC Desire>HTC EVO 3D>Meizu MX4
[-] 1 потребител изказва благодарност на murphy за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#75

settings - apps - горе в дясно трите точки - default apps И можеш да избереш за видео какво да ползва
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn, murphy, ronnie72
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)