Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 9S - първи лични впечатления, отзиви и коментари

(2020-05-24, 00:17:22)niki7989 написа:  Пълни глупости има я през updater-а 11.0.8 от 4 дена. Инсталира се и си работи перфектно!
Колегата питаше за xiaomi.eu Wink
Цитирай
Аксесоари

За мощност, да. Обмислям да го купя от български магазин.
Цитирай

(2020-05-24, 11:55:04)rodi1i написа:  За мощност, да. Обмислям да го купя от български магазин.
Довечера като се прибера от работа ще драсна..

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай

(2020-05-24, 01:32:21)rodi1i написа:  Колеги, с какво зарядно пристига телефона?
Това е моето.[Изображение: 411abc41afadcfeb019b91642003ac22.jpg]

Изпратено от Redmi Note 9S

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G
[-] 1 потребител изказва благодарност на petar37 за това мнение:
  • galev_90
Цитирай

Търси зарядно с поддръжка на QC3 ( Quick Charge). Телефона поддръжа бързо зареждане до 18W.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

(2020-05-24, 14:32:12)valkov2 написа:  Търси зарядно с поддръжка на QC3 ( Quick Charge). Телефона поддръжа бързо зареждане до 18W.
Това зарядно е точно такова. Първият символ това показва.

Изпратено от Redmi Note 9S

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G
Цитирай

Добър вечер! За да не товаря с нови теми, ще попитам тук: Какво се случва, ако включа настройката, посочена със стрелка на скрийншота? Ползвам "бета" версии, като в доброто старо време на "оранжевите" петъци или е нещо ново?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128  Limited edition + Mi 10t Pro Lunar Silver. 
Цитирай

(2020-05-25, 22:11:11)emofilew написа:  Добър вечер! За да не товаря с нови теми, ще попитам тук: Какво се случва, ако включа настройката, посочена със стрелка на скрийншота? Ползвам "бета" версии, като в доброто старо време на "оранжевите" петъци или е нещо ново?
ако си участвал в бета програма от community-то получаваш ъпдейт преди другите и съответно докладваш за бъгове ако има. Ако всичко е наред я пускат за всички, ако ли не я изтеглят. Но тази опция като чета по форумите е една измама
[-] 1 потребител изказва благодарност на k-2 за това мнение:
  • emofilew
Цитирай

И аз не смятам, че има ефект. А за бета.. при глобалните е закрита и трябва да следиш кога търсят за твоето устройство и да се регистрираш навреме.

Така че за оранжеви петъци препоръчвам xiaomi.eu
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • emofilew
Цитирай

Здравейте. Samsung, Huawei и други модели имат опция да се извадят избрани контакти на пряк път. Намерих как да стане това от контактите, но има ли възможност когато се цъкне върху контакта да започне да го набира, а не да трябва да се натиска слушалката когато се отвори?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на rosenirs за това мнение:
  • gimara
Цитирай

(2020-05-26, 20:22:58)rosenirs написа:  Намерих как да стане това от контактите, но има ли възможност когато се цъкне върху контакта да започне да го набира, а не да трябва да се натиска слушалката когато се отвори?
С google dialer не става. Моят 9S е вече с xiaomi.eu и там вече всичко си е наред. На съпругата на 8T, за сега реших този проблем с true phone dialer & contacts.

Redmi Note 5  4/64 >> Redmi Note 9S 6/128
[-] 2 потребители изказват благодарност на gimara за това мнение:
  • milenvn, rosenirs
Цитирай

Как бихте определили качеството на звука през слушалки?
Цитирай

(2020-05-27, 15:58:07)rodi1i написа:  Как бихте определили качеството на звука през слушалки?
Интересен въпрос. Какви слушалки? Какъв източник на звук? И като отговорим на тези въпроси, ще видим колкото отговора, толкова различни мнения. Аз лично с айфонски слушалки(преди десетина години струваха 70 лв.) и източник във формат flac, с плеър JetAudio, с подходящи настройки за моя слух, намирам звукът за страхотен.
С уговорката, че това не е HI-FI техника.

Redmi Note 5  4/64 >> Redmi Note 9S 6/128
[-] 2 потребители изказват благодарност на gimara за това мнение:
  • emofilew, milenvn
Цитирай

Въпросът е в сравнение с телефона, който допреди сте ползвали. Дали е по-добре или обратно. Няма значение от слушалките и формата, ако и при двете устройства са били едни и същи.
Цитирай

След седмица ползване да споделя първите си впечатления. Досега не открих нещо, което да ме дразни или да ми се отразява по негативен начин на ползването. По няколко думи за основните неща.
1.Екран - приятно съм изненадан, че се вижда ОК на директно слънце. Не е съвсем като Amoled, но всичко си се вижда без напрягане. Не дразни очите, приятен е за гледане на видео.
2. Бързина и OS - никакви забележки и за двете. В сравнение с леновото P2, което имам е самолет, а по усещане е 1:1 с Mate 10 pro. Засега не мисля да го отключвам, Гугъл дайлъра не ме дразни. Малко еретично звучи, но си сложих Poco Launcher, защото ми е адски удобен.
3. Звук - много добър. Чуват ме добре и аз чувам добре отсрещната страна. Високоговорителя е сравнително силен.
4. Камера - засега съм правил само дневни снимки с основната камера и няколко с макрото. Доволен съм от резултатите.
5. Обхват и Wi-fi - никакви проблеми.
6. Размери и тегло - тук ми бяха най-големите притеснения и съответно огромна изненада. Нямам големи ръце и въпреки това ми заспа в ръката.
7. Батерията - О, батерията! Само на wi-fi успях почти 11 часа екран да докарам. Ако беше Amoled матрица съм сигурен, че 14-15 часа са постижими.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 2 потребители изказват благодарност на valkov2 за това мнение:
  • emofilew, milenvn
Цитирай

Здравейте,
Ползвам го вече около седмица и мога да споделя някои наблюдения.
Общо взето ми покри очакванията. Типичното за марката почти-премиум-качество на много приемлива  цена. Имах преди време Redmi Note 4, така че много от нещата не бяха нови за мен.
Единственото от което очаквах повече е живота на батерията. Отстъпва на Moto G7 Power с близо ден. При сходен режим на ползване G7-цата ми изкарва три дни без малко, този изкарва два без малко.
Какво пък, няма пълно щастие, два дни при стабилно ползване също не са малко.
[-] 1 потребител изказва благодарност на plamen_ri за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Нормално е телефон с по-малък екаран и по-слаб процесор и по-малко екстри за издържа повече, но пък цял ден си е огрмна разлика. Вероятно имаш някаква разлика в ползването. При еднакво ползване и при еднакви настройки на ползването на приложения и дисплей, не би трябвало да има голяма разлика. Аз личносъм много доволен от батерията, но доста съм си поиграл с персонализирането на приложенията. Постатистика са около 300 със системните и затова е добре да им обърнеш внимание. Включил съм и нощен режим на ползване , но не си вадя изводите изключвайки този факт.
Цитирай

До колко гб карта памет може да носи. Утре ми пристига бройката

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

(2020-06-01, 17:18:29)TNTKZ написа:  До колко гб карта памет може да носи.
512GB

Redmi Note 5  4/64 >> Redmi Note 9S 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на gimara за това мнение:
  • TNTKZ
Цитирай

На някой прави ли му впечатление че като навиеш будилника за определен час изписва Алармата ще се изключи след един си колко време а не ще се включи! Аз имам чувството че няма да се пусне!

Xiaomi redmi note 9s
[-] 2 потребители изказват благодарност на angell_81 за това мнение:
  • emofilew, k-2
Цитирай

(2020-06-02, 05:29:18)angell_81 написа:  .... Грешка в превода. Като не превеждам вече аз...Мисля, че в ЕУ рома го няма това. 

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128  Limited edition + Mi 10t Pro Lunar Silver. 
Цитирай

(2020-06-02, 05:29:18)angell_81 написа:  На някой прави ли му впечатление че като навиеш будилника за определен час изписва Алармата ще се изключи след един си колко време а не ще се включи! Аз имам чувството че няма да се пусне!
на английски е същото, на немски е правилно, на руски правилно. Излиза, че английския е окекан ? (xiaomi eu)
Цитирай

Нямам го този проблем, защото го ползвам на ангклийски.
Как го търпите българския на телефон не знам.
Аз не го понасям.
Нищо не мога да намеря като затърся нещо..

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай

(2020-06-02, 11:41:13)galev_90 написа:  Нямам го този проблем, защото го ползвам на ангклийски.
Как го търпите българския на телефон не знам.
Аз не го понасям.
Нищо не мога да намеря като затърся нещо..
дали? защото на ноут 5, който е с глобъл също, е същото


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Коректно си е преведено в английски. Не четете дума по дума, това е израз.
[Изображение: b4c45e2c4836fb1a2868636bd9b831ba.jpg]

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)