Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 9S - първи лични впечатления, отзиви и коментари

Аз имам протектор там. Не съм забелязал подобно нещо вътре в камерата.
Прах се събира между кейса и издаденото на камерата, но се почиства със забърсване, като се махне кейса.


Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Случайно го прочетох в коментари, поснали са и статия, в определени бройки, 

https://mobilebulgaria.com/news/problem-...dmi-note-9
Цитирай

Все още нямам проблеми . Явно е била някаква дефектна партида. Аз работя в доста запрашена среда и имам телефона още от излизането му на пазара.
Цитирай

Здравейте интересува ме, този телефон прави ли хубави снимки вечер?
Цитирай

Със стоковия софтуер не снима добре на тъмно.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-03-25, 06:40:01)andreti013 написа:  Със стоковия софтуер не снима добре на тъмно.

A как снимат добре? Смисъл такъв кой бюджетен телефон прави прилични снимки.
Цитирай

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=99270
Тук има информация за тези които искат по-добри снимки на тъмно и светло.
Цитирай

Бюджетните телефони не снимат добре на тъмно. За хубави снимки при слаба осветеност или high-end устройство или фотоапарат в идеалния случай.. да не говорим, че човек трябва да има известни познания в областта на фотографията.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай

Redmi Note 9S а този как се справя с снимането вечер?
Цитирай

На светло снима добре. Вечерните снимки са размазани. Сега свалих gcam от закачената тема. Ще направя няколко снимки и ще видя как е с тоя софтуер.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай

Добър вечер, ето и моите 20 стотинки за note 9 Pro, който закупих от Технополис за 449лв. в допълнение с Mi Band 5:

- някои от известията , които получавам не показват кога са били изпратени (youtube, FB, messenger и т.н.)

- Лагав е. Дори, когато си swipe-вам из менюто. Въпреки че телефонът се води "бюджетен", мисля, че в 2021-ва устройство за близо 500лв трябва да върви мазно.

-Едно от нещата, за които дадох 150лв. отгоре беше LED notification екстрата. Грешката е моя, че трябваше да я пробвам в магазина. Когато поставя телефона хоризонтално и го гледам отстрани или откъм зареждащия порт НЯМА да забележа, ако съм получил съобщение, звъннали са ми, докато не съм бил в стаята и т.н. Може да се включи "светване на екран при получено известие" , но както казах - ако съм бил далеч от телефона няма как да знам.

- Не мога да си сложа wallpaper директно от Zedge (предполагам и от други app-ове). Променя ми само на Home Screen, но не и на Lock Screen. За да стане трябва да я тегля, да задържам екрана, да търся промяна на wallpaper, да "селектирам от галерия". Занимавка е.

-Когато от application мениджъра цъкна хикса да затворя приложенията, то ме връща към приложението, което последно съм ползвал. Досадно и е отврат.

-ако съм влезнал в приложение, което е в папка и се върна назад , директно ме връща в папката.

-когато Bluetooth ми е включен за по-дълго време, WI-FI спира да работи, зарежда някои работи, но наполовина. Bluetooth ми трябва само за гривната, но въпросът е принципен, не даваме пари, за да правим компромиси с елементарни неща и да се оправдаваме с "не ми трябва екстрата / не я ползвам.

Засега е това. Успокоение ми е че не им взех някой горен клас телефон, тъй като повечето неща вероятно щяха да са същите. Добрите страни са малко - идва с кейс и залепено фолио, камерата е ОК и батерията държи.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Relentless за това мнение:
  • amica
Цитирай

Вероятно трябва да върнеш фабрични настройки. Да , лед-а е леко казано минималистичен, но не съм срещнал гореспоменатите проблеми. Вероятно имаш много приложения изпълняващи се във фонов режим. Поиграй си с настройките за разрешения на приложенията. Телефона е бърз и икономичен. Цената напълно отговаря на очакванията ми . Все пак се срещат и много софтуерни бъгове след ъпдейт.
Цитирай

Благодаря за отговора, само че голяма част от нещата, които изброих са направени така софтуерно или хардуерно (LED-a). Заводски настройки биха помогнали само за Bluetooth-а и лекия лаг из менюто. Когато ми пишат по messenger и swipe-на лентата за известия ми показва само съобщението, без никакъв час. 

Изобщо не мога да си обясня, кой дори за секунда си е помислил, че е добра идея, когато затварям всички приложения, да ме връща в приложението, което съм бил първоначално или ако съм влезнал в приложение от папка, да ме връща в папката. Абсолютно недовършено. 

Големината на поредната "екстра" - video toolbox, е незначителна, трябва да се загледам, за да го видя. Липсва опцията за регулация- големина, нагоре-надолу, цвят. Може само отляво или отдясно.

По принцип съм ОК, че на някого може да му харесва да е така. Но нека да сложат опции за избор, не да се хвалят с "DaRk ThEmE mOdE", дето S8-цата ми го имаше от 1000 години. И да, може да се руут-не, но въпросът отново е принципен. Искам като си купя телефон, да забравя и да си го ползвам. 

П.С:
Не е хейт, просто съм реалист Big Grin
Цитирай

Извинявам се за коментара, аз съм с redmi Note 9S 6/128 , а става дума за 9 Pro. Въпреки че нямат съществени разлики са с различни ром-ове.
Цитирай

За проблема със слабия сигнал и губене на Wifi при включен блутут във 4пда съм попадал на доста коментари и го има и при други модели на Xiaomi. Интересното е, че при по-старите модели се появява след ъпдейт до Miui 12.
Цитирай

(2021-03-30, 12:48:49)Relentless написа:  Благодаря за отговора, само че голяма част от нещата, които изброих са направени така софтуерно или хардуерно (LED-a). Заводски настройки биха помогнали само за Bluetooth-а и лекия лаг из менюто. Когато ми пишат по messenger и swipe-на лентата за известия ми показва само съобщението, без никакъв час. 

Изобщо не мога да си обясня, кой дори за секунда си е помислил, че е добра идея, когато затварям всички приложения, да ме връща в приложението, което съм бил първоначално или ако съм влезнал в приложение от папка, да ме връща в папката. Абсолютно недовършено. 

Големината на поредната "екстра" - video toolbox, е незначителна, трябва да се загледам, за да го видя. Липсва опцията за регулация- големина, нагоре-надолу, цвят. Може само отляво или отдясно.

По принцип съм ОК, че на някого може да му харесва да е така. Но нека да сложат опции за избор, не да се хвалят с "DaRk ThEmE mOdE", дето S8-цата ми го имаше от 1000 години. И да, може да се руут-не, но въпросът отново е принципен. Искам като си купя телефон, да забравя и да си го ползвам. 

П.С:
Не е хейт, просто съм реалист Big Grin

реалист или не, в написаното аз виждам сравнение между бюджетен клас телефони с такива от висок (цена), което не знам колко пъти казвам на хората, е смешно. "За близо 500 лв" ?  Това е близо 70 лв повече от обявената цена в технополис, още малко и 1000 ще стане. За ЕЕА версиите се говори много, че не са отбезгрешните, особено по отношение на wifi, bluetooth, като причината е вероятно в рома." "DaRk ThEmE mOdE" " го има отпреди 2 години в redmi note 5, но ти няма как да знаеш, като си ползвал S8. И отново сравнявайки двата и в софтуерно отношение, и в хардуерно, е като да сравняваш audi a6 с volkswagen jetta. Вторият е 1/3 от цената на първия
Цитирай

Грешно си разбрал, братле! Единственото,което може да бъде определено като сравнение, беше с Dark Mode-a. Защо като има Dark Mode още от Note 5 все още бива изтъкван като "feature" в новите UI версии? Обяснявам си го с това, че може да бъде наложен над незаводски приложения, като това го прави смешно и неестествено! Добре, че поне може да се пусне само тъмен режим, без да бъде форсиран над други приложения.

За цената, заповядай линк, който ще ти покаже колко е 128 гигабайтовата версия - https://www.technopolis.bg/bg/Mobilni-te...N/p/579621
Точно 30 къси до 500 лева.

Та така, де. Толкова ли е трудно да се добавят опции за избор, дали потребителят желае да се върне в приложението, в което е бил, след затваряне на всичко, или просто всички приложения да се затворят и да излезе на Home Screen?

Предполагам за "нищожните" 500 лева потребителите трябва да цъкаме по 2-3 пъти като малоумни, за да се върнем на начален екран, след отваряне на приложение? Ако оправят поне тези 2 неща, телефончето би си заслужавало.

И да, реалист съм, не се привързвам към материалното и си признавам, когато съм се набутал, пробвайте, хората ще ви уважават повече. Smile
Цитирай

Не знам дали е забранено да се пишат 2 мнения едно след друго, но се извинявам.

Леко развитие, или по-точно липсата на такова. Писах за "проблемите" на MIUI в Mi Community форума от приложението, което е инсталирано на телефона. Писах за това, че юзър интерфейса не е интуитивен и не се чувства ''умен'', щото нали са ''smartphones'' и това че трябва да цъкам по 3 пъти да затворя приложение и да се върна на Home Screen от папка с апове и т.н.
И...

ми изтриха темата и блокираха акаунта...

Доста жалко. :/
Цитирай

Всъщност идеята на форумите е да се решават проблеми свързани с продукта и насоки за използването му. Всички мнения с нападащ отрицателен характер се приемат като хейт. Всички форуми си имат правила и е редно да се запознаем първо с тях и след това да да се възползваме от всички ползи на форума. Философията на всеки Форум е че трябва да е градивен , а не унищожителен. Може да се пусне тема за подобряване на интерфейса с предложения и анкети. Напълно преносно, куче да те лае..... и ти ще го изгониш.
Цитирай

(2021-04-27, 07:13:34)redsys написа:  Всъщност идеята на форумите е да се решават проблеми свързани с продукта и насоки за използването му. Всички мнения с нападащ отрицателен характер се приемат като хейт. Всички форуми си имат правила и е редно да се запознаем първо с тях и след това да да се възползваме от всички ползи на форума.  Философията на всеки Форум е че трябва да е градивен , а не унищожителен.  Може да се пусне тема за подобряване  на интерфейса с предложения и анкети. Напълно преносно, куче да те лае..... и  ти ще го изгониш.
Честно казано критиката (градивната) е част от развитието. Пък и темата ми беше в раздел "review", а не джасната някъде там, в пространството. А триенето и блокирането е изключително жалко. Дори да те нахейтят, изпрати извинения и толкова. 

Относно анкетите,  имаше poll в Mi Community-то от сорта на "колко е вероятно да препоръчате Шаоми на свой приятел" и опцията за гласуване беше "I'd recommend it strongly" или нещо от този вид. 

Вторият абзац би трябвало да е показателен. Както и да е.
Цитирай

Може и да си прав , но се опитвам да погледна от всички гледни точки. Не ми се вярва ,който и да е модератор да изтрие, ей така нещо градивно, но все пак има хора всякакви. Не съм искал да нападам или да обиждам. Вероятно и съм в грешка с импровизирания поглед върху ситуацията.
Цитирай

ако си го писал по начина по-горе за твоите стотинки, нищо чудно че ядеш банан. И аз да бях, щях да те банна. Това със стотинките да казваш само негативи без позитиви НЕ е "ревю", а по-скоро " i want my money back". Виж в ютуб ако не знаеш как се прави ревю от неспонсорирани канали и ще видиш, че хората излагат " Pros" and " Cons". Ти даже завърши със " за сега е това". Шанс
Цитирай

(2021-04-29, 17:04:18)k-2 написа:  ако си го писал по начина по-горе за твоите стотинки, нищо чудно че ядеш банан. И аз да бях, щях да те банна. Това със стотинките да казваш само негативи без позитиви НЕ е "ревю", а по-скоро " i want my money back". Виж в ютуб ако не знаеш как се прави ревю от неспонсорирани канали и ще видиш, че хората излагат " Pros" and " Cons". Ти даже завърши със " за сега е това". Шанс

Прав си, не съм посочил т.н. "pros". Но щом съм коментирал само негативите, би трябвало всичко друго да е ОK, нали? Все пак, ще изредя няколко:

- екранът е голям и се свиква лесно
- батерията е чук
- камерите ми харесват доста (дори не мисля , че има място за сравнение с S8-цата, която имах)
- сглобката е солидна
- дизайнът на телефона наистина ми харесва
- разположението на пръстовия (лично за мен) е супер
- IR blaster
- headphone jack (да, хубаво е да го има)

И като драснеш чертата какво излиза? Невероятно  устройство с user UNFRIENDLY interface. 
Разбира се, за тази работа може да се сложат ромове и т.н., но съвсем не е перфектно. А може да е, с 2-3 кратки решения и малко работа. 

"За сега" беше по-скоро, защото телефонът беше на няколко дни, не че съм търсил недостатъци след това.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)