Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Отключване на буутлоадър, инсталиране на Xiaomi.eu ром- Redmi Note 9s
#26

С Global Stable Rom ще е.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • angell_81
Цитирай
Аксесоари
#27

Не е ! От където и да си го купиш няма да бъде с xiaomi.eu ром . Той се слага само след отключване на бутлоолдера.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на predator_v_bg за това мнение:
  • angell_81
Цитирай
#28

Щом е от Технополис е с Глобален РОМ ,който е предназначен за разпространение в ЕУ.Не е XiaomiEU РОМ- той също е за Европа ,но е къстъм на китайския РОМ
Цитирай
#29

Мисля, че колегата пита за друго.
А именно, дали телефоните в Технополис са със софтуер - V11.0.6.0.QJWMIXM (Global), или със V11.0.6.0.QJWEUXM, така нареченият ЕЕА ROM.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#30

Вероятно са с ЕЕА ROM.
Цитирай
#31

(2020-05-10, 16:29:47)ronnie72 написа:  Мисля, че колегата пита за друго.
А именно, дали телефоните в Технополис са със софтуер - V11.0.6.0.QJWMIXM (Global), или със V11.0.6.0.QJWEUXM, така нареченият ЕЕА ROM.

     Така е .... имаш право ... ЕЕА . В този ром има включени сертификати отговарящи на европейските директиви. Всъщност това е глобален ром с включени такива сертификати и липсващи някои благинки забранени в ЕУ и мисля, че няма седмичен(девелопер).
Цитирай
#32

С версия 11.0.7.0 QJWMIXM е !

Xiaomi redmi note 9s
Цитирай
#33

Не намерих TWRP за телефона?
Още няма нали?

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#34

(2020-05-12, 18:10:44)Victormihov написа:  Не намерих TWRP за телефона?
Още няма нали?
Няма официално все още.
Цитирай
#35

честит ви раздел. Ето едно руско рекавъри с автоматична инсталация:

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...ry96279011
[-] 4 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn, redsys, ronnie72, Victormihov
Цитирай
#36

Има вече два варианта за Twrp, но в форума на xiaomi.eu препоръчват да се изчака появата на техният ром с включен twrp.

https://xiaomi.eu/community/threads/twrp...150.55618/


Цитирай
#37

Подал съм и аз заявка за отключване... 126 часа още..
Това чакане направо ме влудява
Първо да ти го пратят чакаш. после да ти го доставят още повече чакаш, тамън ти го доставят и си мислиш че слагаш сим картата и sd картата и започваш да използваш новия си телефон и йок.. гугъл dialer, айде наново още 1 седмица да седи в кутията да чака.
Супер идиотско е това с чакането за отключване на буутлоадъра според мен.Защо подяволите, като си стигнал до там да искаш да го отключиш, се опитват да се разубеждават да не го правиш чрез това чакане..
Пробвах през ъпдейтъра да сложа някой друг официален ром било то за Индия или Индонезия, естествено не става.
Мен единствено ме интересува да имам Miui dialer, не ме вълнува дали ще е xiaomi.eu или официален ром..

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#38

а защо трябва да стои в кутията?
сложи му 2 неща дето ползваш постоянно и си го ползвай
като дойде времето и го отключиш ще си го настроиш както трябва
Цитирай
#39

(2020-05-16, 11:42:59)suffer написа:  а защо трябва да стои в кутията?
сложи му 2 неща дето ползваш постоянно и си го ползвай
като дойде времето и го отключиш ще си го настроиш както трябва
Прав си и ти, но директно  искам да го наглася и прехвърля всичко, след което да му сложа картата и да го ползвам..Отделно че и тия идиоти от банката, след всеки ресет на телефона ако искаш да им ползваш приложението те карат да посетиш офис и да им кажеш да това ми е телефона, да ти кажат един пин, с който да активираш приложението и да може да го ползваш като хората..Наскоро ми се наложи да ходя до техен офис. 3 дена подред в различни интервали отивам и по 10 човека чакащи на опашка от по 2 часа..

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#40

Коя банка?

Защото на уникредит скоро видях (Последните 2 месеца имам 4 ресета), че може да се активира всичко през телефона с ЕГН, първи и последни 4 цифри от картата и кодове за активация идващи на телефона
Цитирай
#41

Цкб...
Дори примерно е сега да си възстановя заводските настройки на ноут 8 прото, след това не мога да използвам приложението без да отида до банка..
Малоумна история

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#42

Да. Тъпичко е малко. Кажи им, че конкурентите им вече са в 21 век.
Да не говорим, че май ти прибират над 2лв на месец такса.

Отплеснахме се, но нещата са важни за хора, които често правят ресет
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • galev_90, ronnie72
Цитирай
#43

Останаха ми 48 часа до отключването, но да питам нали от линк 1 свалям, де не стане грешка, че не съм се занимавал с флашване от поне няколко години.

https://forum.xda-developers.com/redmi-n...o-t4081437

[Изображение: 1.jpg]

Xiaomi MiMax 2
Xiaomi MiMax 3
Xiaomi Redmi Note 9S
Poco F2 Pro
Цитирай
#44

Точно така! От друга страна може да изчакаш защото вече е реализирано TWRP за телефона и следващите ромове ще се инсталират през TWRP, а не през fastboot.


TWRP for curtana is released.. so all next version will be for TWRP, not fastboot..


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • hana
Цитирай
#45

Имам един въпрос и аз.Като ми изтече времето за чакане и го отключа.
Ако реша да инсталирам някой от официалните софтуери(било то индийски или индонезийски ром) през програмата miflash(ако не се лъжа) и дам опция само clear all(a не clear all and LOCK), дали ще имам проблеми ако реша да мина в бъдеще към xiaomi.eu?
btw xiaomi.eu stable версия, ъпдейтите ръчно ли се слагат, или директно от ъпдейтъра да идват като OTA?
Благодаря за отделеното време Smile

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#46

от почти две години xiaomi.eu си идват ОТА> Рядко е да се закучи някой ъпдейт и да се наложи ръчно да се инсталира.
Няма значение от какъв ром се минава. Важното е да е отключен буутлоудъра
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • galev_90, milenvn
Цитирай
#47

Да засегнем въпроса с гаранцията. Тук няма място за притеснение- европейските директиви ви гарантират правото на ремонт, дори и да сте отключили буутлоадъра и/или инсталирали друг ром. В случай на нужда- жалба до КЗП и тя решава въпроса във ваша полза, а може и допълнително да глоби търговеца или мобилният оператор.

Все пак до там се стига много рядко. Първо, ако се наложи, винаги може да сложите глобалният ром, заключите и тогава да го занесете.

Второ, ако телефона въобще не може да се включва и да се вкара във fastboot, тогава няма как да установят, че въобще сте правили нещо. Имах съвсем скоро такъв случай с Ноте 8Т- обърках рома (недоспиване) и на телефона само присветваше екрана при опит за включване, няма fastboot, няма нищо. Занесох го в Сръчко- официалният сервиз и там безпроблемно го ремонтираха за два дни и ми го върнаха.

Трето- при вариант 2 и ако нямате гаранция- телефона пак може да се оправи чрез вкарването му във EDL режим и флашване на ром със сервизен акаунт. В такъв случай го изпращате на колегата @Be6i4 и за някакви джобни пари проблема е решен.

Така че смело отключвайте и слагайте рома  Storstark


[-] 4 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • galev_90, hsgrgs, kalin.krasimirov, predator_v_bg
Цитирай
#48

аз съм с него, но забелязях, че преди в дев менюто пишеше проверка на статуса(global rom), а вече такава липсва и я направих през adb. Може ли в Темите и по-специално тапетите, да не се пресяват тия само за Китай, а да излизат глобално? Щото си мисля, че ми изкарва само на китайците творенията, докато темите имат някво сортиране и май излизат повече.
Цитирай
#49

Всичко мина перфектно.Сложих xiaomi,eu, инсталира се без проблем.
Много приятно изненадан съм, че ми тръгнаха и работните приложения.
Бях сигурен че няма да тръгнат, защото като пробвах на редми ноут 8про xiaomi.eu, не искаха да тръгнат..
Благодаря на milenvn на подробния DIY.Дори никога човек да не е флашвал, ще се справи

Honor Magic 5 pro Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на galev_90 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#50

В xiaomi,eu има ли БГ език?

Аз знам че нищо не знам,затова питам ;-)
HTC Desire>HTC EVO 3D>Meizu MX4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)