Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi Note 8 Pro - NFC настройки / проблеми
#26

Аз се принудих да върна оригиналния ROM за да мога да плащам безконтактно и също заключих отново бутлоудъра. Имах рутнат телефон със Pixel custom rom на който мога да кажа какви програми могат да се инсталират и какви не. Няма реклами в браузера и апликациите. Беше приказка, но невъзможността за безконтактно плащане към банката ми в Уникредит ме побъркваше. Лично за мен няма голям смисъл да отключваш бутлоудъра, ако нямаш Root, затова се замислих как се получава при вас, но очевидно само с отключена бутваща част нещата пак работят.
Цитирай
Аксесоари
#27

Банковите апликации имат рестрикции към къстъм ромове или наличие на руут. Поради това плащанията от такива телефони биват отказвани Smile
Цитирай
#28

(2020-07-26, 18:54:39)suffer написа:  Не е точно така.
На xiaomi.eu е отключен буутлоудъра и нямам magisk, имам TWRP.
Просто по някакъв начин минава Safety.net и е сертифициран плей стор-а

Отключвам Bootloader-a,слагам Xiaomi.eu ROM-a и банковите апликации + Google Pay си работят без проблем?
Ако на 100% можеш да потвърдиш това при следващото ми идване в България ще те черпя каквото кажеш,съвсем честно!

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#29

На редми ноут 8 про мисля, че не може да се случи, защото е Медиатек и му спряха поддръжката заради множество брикнати телефони.
Иначе потвърждавам, че става. Пише си го и в xiaomi.eu:

"SafetyNet passed (Google Pay)
Play Store Certified"

100% Работят phyre, a1 wallet, icard, unicredit bulbank app, google pay, revolut, curve
Цитирай
#30

(2020-07-28, 13:20:47)suffer написа:  Иначе потвърждавам, че става. Пише си го и в xiaomi.eu:

"SafetyNet passed (Google Pay)
Play Store Certified"

Аз всъщност съм със Redmi Note 9 Pro,но това едва ли има някакво значение щом в сайта им изрично пише,че ромовете им нямат проблеми със SafetyNet и Play Store... предполагам...

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#31

Не. Еднакви са модовете за всички модели
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)