Анкета: С колко Hz предпочитате да е дисплея на телефона Ви? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
30Hz
4.76%
2
4.76%
60Hz
16.67%
7
16.67%
90Hz
4.76%
2
4.76%
120Hz
14.29%
6
14.29%
Над 120Hz
4.76%
2
4.76%
Все ми е едно, Hz не са ми критерий
54.76%
23
54.76%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

С колко Hz предпочитате да е дисплея на телефона Ви?
#1

[Изображение: Refresh-Rates-Compared.jpg]

С колко Hz предпочитате да е дисплея на телефона Ви, като имате предвид следните неща: по-бързото падане на батерията, зеленеещия дисплей, по-плавното и бързо скролване, по-яркия дисплей и др.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Все ми е тая. До сега съм живял с 60 Hz. и мисля, че животът на батерията е по-важен от колкото бързото скролване. Живота си е достатъчно забързан, няма нужда да го забързвам още повече! Странно, как от няколко години всички отричат да имат лаг и сега като хванаха в ръцете си 120 херцовите дисплеи, получиха лаг в старите си телефони?!


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 3 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • fifth_root, Iordannenov, milenvn
Цитирай
#3

Те не всички приложения ще поддържат висока честота на опресняване, първото което е. Второ, такава невинаги е и нужна. Трето вече е батерията, но да пренебрегнем това в името на по-мазното скролване. Не ми пречи и на 60 херца да карам, това е телефон, не телевизор или компютър за игри. На дисплея, според мен, други са му по-важните характеристики, що се отнася до телефон.
Цитирай
#4

Навремето имаше списание "компютър билд" на български. Сега все още го има  на немски. Там обяснявахя подробно и за това с дисплеите. Сигурен съм, че ако имате апарати със 120 и с по-малко, трудно бихте направили разликата с просто око! За мен това си е пишкомер, ама на високо ниво! Затова гласувах с все ми е тая, за мен това не е критерий при избор на този етап.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#5

Все тая ми е, но сега на п40 про като има 90 ще си го ползвам на 90

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#6

За мен няма значение,не смятам че за телефон това е от голямо значение както и 4к дисплей.
Цитирай
#7

Много може да се пише по тази тема, но, който иска последни екстри, ще трябва да се съобразява и с недостатъците, който не иска, ще трябва да изчака, да го доизкусурят.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#8

Все ми е едно при наличие на ШИМ на амолед дисплеите. Тва DC диминг колко е ефективно не знам.
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#9

120 хц е голям напредък, но ще изчакам малко при Самсунг да доизкусурят нещата. 120-те хц да са при пълната разделителна способност на екрана при подобрен живот на батерията.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#10

Гласувах за "над 120hz", това е животът ми-няма ли поне 480hz честота умирам!

Шегувам се-изобщо не ми дреме за тоя смешен маркетингов трик, който не стига ,че прави телефоните още по-скъпи, ами и точи здраво батерията!
Цитирай
#11

(2020-04-26, 08:17:51)Sokolchev написа:  Все тая ми е, но сега на п40 про като има 90 ще си го ползвам на 90

Много ясно. Big Grin
Цитирай
#12

Сега като че ли 120Hz стана стандарт, ако до преди три години нямаше значение за повечето.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#13

Ползвам адаптивния режим, т.е. колкото "прецени" телефонът, но по никой начин не ми е фикс идея.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)