Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MIUI 12 - Закрита бета
#1

Здравейте, колеги.

Нашия модел ще получи и тази версия на MIUI, а желаещите да я тестват или трябва да са с China dev и да се запишат за бета теста, или просто да поставят TWRP и да инсталират това:

Mi Note 3 (MIUI 12)
Recovery ROM
http://bigota.d.miui.com/20.4.27/miui_MI...1a_9.0.zip


Също може да изчакате Xiaomi.eu, които вярвам че ще реагират още в петък.

За въпроси съм на линия.
В момента инсталирам ъпдейта на своя NOTE 3.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • predator_v_bg
Цитирай
Аксесоари
#2

Колега suffer, чакаме отзиви!

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#3

Записах клипче:


А ето и линк към днешния ъпдейт:
http://bigota.d.miui.com/20.4.28/miui_MI...41_9.0.zip

Аз го получих ОТА


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 4 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, econt, kramany, scorceni
Цитирай
#4

Как се държи с всички тези анимации и плавни движения ? И защо толкова искат да копират iOS не разбирам, чак ми идва малко в повече накачулено всичко едно върху друго
Цитирай
#5

Всъщност доста добре се държи. Поиграли са си много.
Писах по темата, но буквалният превод не може по никакъв начин да опише изживяването.
Снапдрагон 660 още е сила Smile
Това е най-важното

https://www.androidbg.com/miui-12-%d0%be...%80%d0%b5/
[-] 4 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • altawast, Be6i4, niksapz, predator_v_bg
Цитирай
#6

Вече има наличен ъпдейт за eu beta версията![Изображение: 1f218007b7f71cdfec3b44be8eb771e2.jpg]

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на predator_v_bg за това мнение:
  • KenLii, suffer
Цитирай
#7

    Здравейте, аз съм със следната версия на MIUI. 
Сутринта видях че има вече xiaomi.eu версия на МIUI12 v20.4.30. 
Искам да попитам дали трябва да слагам някаква друга версия преди въпросната на xiaomu.eu или направо да слагам нея?
И второ да попитам дали с MiFlashTool става по лесното (и как?) Флашването на рома, отколкото през twrp?

HTC TITAN -> HTC One plus -> LG G2 -> LG G4 -> Xiaomi Mi Note 3 6/64 GB Blue Edition -> Xiaomi Mi 10T 5G  8/128 GB Cosmic Black
Цитирай
#8

Зависи колко чиста искаш да е инсталацията.
По принцип методите са 3.
1. Най-чистия - намираш последния китайски седмичен фастбуут ром (Който за съжаление е от септември месец 2019-та и е още с MIUI 10) или последния китайски стабилен ром, който е от март.
Пускаш го с ми флаш или с Xiaomitool
Сллед флашването инсталираш TWRP от TWRP.me и през него - формат дата на телефона и инсталация на MIUI 12 седмичен.

Това е най-чистия вариант.
Има ли смисъл - не знам, но аз така би х го направил за себе си.

2. Просто инсталираш сам, ръчно TWRP И следваш инструкцията на Xiaomi.eu
Wipe data, cache, dalvik и инсталираш рома

3. автоматизиран вариант - Xiaomitool
всичко сам прави и ако има нещо си те пита

Тук вече е въпрос дали си на ти или не с фастбуут и TWRP.
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • KenLii, predator_v_bg
Цитирай
#9

от днес закрита бета:

Mi Note 3 - China Closed Beta 20.5.6

http://bigota.d.miui.com/20.5.6/miui_MIN...32_9.0.zip
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • KenLii
Цитирай
#10

Здравейте!
Имам не малко бъгове и днес при първа възможност ще направя чиста инсталация на MIUI 12. Надявам се да има разлика.
Цитирай
#11

ами зависи какви са бъговете.
Според мен слагай направо xiaomi.eu

защото иначе няма да ти идват ъпдейтите ОТА (Ако не участваш в бета теста)
Цитирай
#12

Аз съм с xiaomi.eu и версия 12. Новата версия ми се появи ОТА ъпдейт и може заради това да са толкова бъговете.
Чета ,че трябвало задължително да инсталирам Magisk иначе бутлооп?
Не мога ли да вляза в TWRP ---> Формат на датата и след това Wipe data, cache, dalvik и инстал на последния седмичен xiaomi.eu ром?
Цитирай
#13

Би трябвало да може. Еу никога не е било обвързано с магиск инсталации
Цитирай
#14

И аз така мислех ,но по време на инсталирането TWRP ми изписа грешка......Още няколко опита ще направя и ако не стане ще се опитам да сложа еу стабилната версия
Цитирай
#15

Смени тврп-то с друго.

И коя е грешката?
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • predator_v_bg
Цитирай
#16

В самия zip е бил проблема ! Свалих го и го флашнах на ново през TWRP
Благодаря ти suffer!
[-] 1 потребител изказва благодарност на predator_v_bg за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#17

Здравейте, днес исках да си кача новият MIUI 12 xiaomi.eu версия. Качих си първо latest China Stable s XiaomiMiTool v2, след това си инсталирах twrp, дадух му wipe, и след това дойде 1вият проблем... Когато направих wipe и след това Reboot -> Recovery тогава на лаптопа не ми разпознаваше въобще телефона. Свалях всякакви драйвери, но без успех...нямаше как да кача ром-а и да го инсталирам... 
И реших да се разровя и да кача ром-а с adb sideload.. копирах го в папката platform-tools и по стъпките се инсталира. 
И вече като зареди новия ром и ми излиза черен екран, който ми казва, че устройството е заключено. И тук като искам да го вържа в WiFi и не може да се connect-не и немога да си вкарам паролата за Mi Account? 
Имам спешна и бърза нужда от помощ как да процедирам ?

HTC TITAN -> HTC One plus -> LG G2 -> LG G4 -> Xiaomi Mi Note 3 6/64 GB Blue Edition -> Xiaomi Mi 10T 5G  8/128 GB Cosmic Black
Цитирай
#18

Пробвай да сложиш друго TWRP , което като влезеш в него , лаптопа да ти разпознава дяла на телефона, правиш wipe и каквото трябва, прехвърляш ROM-а в телефона и инсталираш и би трябвало да нямаш проблем. Имах един подобен проблем преди време, не ми даваше клавиатура за да вкарам паролата на Mi-акаунта и се наложи да инсталирам по стара версия , да вляза в акаунта и да се разлогна от акаунта, после пак вайпване, прехвърляне на ROM, и инсталиране. Само внимавай с по старите версии които инсталираш, гледай да не са с по стара версия на Андроид-а, че аз се бях вкарал в един филм, имам тема по въпроса, наложи се да отварям телефона! Успех!

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#19

Пробвах с 1 по-стара версия, но отново не ми го разпозна и качих РОМ-а чрез ADB Sideload и поне за сега всичко е наред.
Преди време опитвах да флашка ром и на Mi 6X на приятелката ми и тогава се сблъсках със същият проблем, но съм забравил как съм го оправил.
Благодаря за помощта. Smile

HTC TITAN -> HTC One plus -> LG G2 -> LG G4 -> Xiaomi Mi Note 3 6/64 GB Blue Edition -> Xiaomi Mi 10T 5G  8/128 GB Cosmic Black
Цитирай
#20

Сложи друго twrp, при което компютъра да ти вижда дяла на телефона.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#21

Камерата предполагам е същата като предните версии, т.е. - по-лоша от тази в оригиналния ROM (MIUI 9, Android 7)?
Цитирай
#22

супер си е камерата. там забележки нямам
Цитирай
#23

Ето няколко фотографии от мен с камерата след последния ъпдейт: https://app.box.com/s/a6sk63b12fh84duyf69gu4x0rpi30ssy
[-] 2 потребители изказват благодарност на RoboCop за това мнение:
  • elrond_bs, suffer
Цитирай
#24

Впечатляващи са.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • RoboCop
Цитирай
#25

На по-тъмно е въпросът как се справя, доколкото разбрах там е голямата разлика между оригиналния ROM и всички последвали ъпдейти досега. Smile

От това, което виждам на снимките на RoboCop, някой са излезли много добре, други не толкова (особено по-тъмните). Всички на автоматични настройки ли са снимани? Някой сякаш имат HDR и това не им помага. Изключвам двете по-стари/най-тъмни снимки, които са с ISO 100 (т.е. не са автоматични, но са се получили супер).
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)