Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MIUI 12 - Закрита бета
#26

Почти винаги ползвам HDR на автоматични настройки. Правя много кадри на една сцена, като експериментирам с фокуса. След това си избирам снимка и я донагласям, като и променям наситеността, контраста, остротата и има една опция, където леко замъглява - "скица", често я ползвам. На нощни снимки си играя на ръчни настройки, там пипам опцията, колко време да е отворена блендата и после пак може да я барна с контраст и т.н.

При снимането всичко е до вкус. Smile Някои от снимките горе са правени на магистралата в движение през затворен прозорец на колата и то пак с HDR. Big Grin

П.П. Тези са по- тъмни, но не съм ги правил сега, заслужава си да се погледнат: https://app.box.com/s/p87rcgeido1wb5g1dr98xb7l9l2vxy27
[-] 1 потребител изказва благодарност на RoboCop за това мнение:
  • elrond_bs
Цитирай
Аксесоари
#27

(2020-05-15, 16:25:04)elrond_bs написа:  На по-тъмно е въпросът как се справя, доколкото разбрах там е голямата разлика между оригиналния ROM и всички последвали ъпдейти досега. Smile

От това, което виждам на снимките на RoboCop, някой са излезли много добре, други не толкова (особено по-тъмните). Всички на автоматични настройки ли са снимани? Някой сякаш имат HDR и това не им помага. Изключвам двете по-стари/най-тъмни снимки, които са с ISO 100 (т.е. не са автоматични, но са се получили супер).
Да, на тъмно / ниска осветеност е най - голямата разлика с оригиналния ром. Особено ако снимаш в затворено помещение, положението е леле мале. Дневните снимки от друга страна са много добри, освен че, от последните ъпдейти насам започна да бяга фокуса - винаги избирам къде да фокусира и на 5 снимки 1-2 са размазани там, където съм задал. С ръчните настройки + статив се получават много добри попадения. Но все пак телефонът е вече на 3 години и сме свикнали вече на по - високо качество снимки Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dvalchev за това мнение:
  • elrond_bs
Цитирай
#28

Благодаря много за снимките и споделените впечатления. Smile

Засега май ще си остана на оригиналния ROM, хем ще спестя време да не нагласям и инсталирам всичко наново. Телефона го купих (преди малко по-малко от 2 години) заради по-добрата камера, иначе можеше да спестя пари и да си взема модел от Redmi Note серията. Засега съм доволен и не мисля да го сменям.

Но при втори телефон, който ползвам на Xiaomi, ми прави впечатление, че занемаряват камерата при ъпдейтите. При Mi 4 оригиналния ROM имаше екстри в камерата, които така и не ги портнаха след това при новите MIUI ъпдейти. А slow-motion-a май така и не го оправиха и въобще не работеше след оригиналния ROM.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)