Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Заминаване в чужбина за 3/6 месеца. Кака да процедирам с телефона с?
#26

Достатъчно помогнаха повечето хора, поне ще знае, какво ще пита, като иде при оператора, сега почвате да се карате излишно.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#27

(2020-05-01, 10:07:54)nowhere написа:  Еййй аз пък как мразя някой да се прави на тарикат и все иска да мине метър. Ами човека очевидно има подписан договор, оператора какво го еня той къде ще ходи, за колко време ще ходи и дали ще си ползва услугите?
Какво значи да се прави на тарикат? Човекът пита има ли начин, ако няма ще си плаща.
Какво пречи да се замрази за 3 месеца и договорът да се удължи после с 3 месеца?
Както сега вноските към банките се отлагат с до 6 месеца? Още повече, че сега ситуацията е такава.
Цитирай
#28

За съжаление не успях да участвам в дискусията поради липса на време, но още след първите коментари реших че ще го плащам.
Предплатих го даже за няколко месеца но ми изникна друг проблем.
В плана ми са включени 4000мб интернет за България и толкова си ползвам. Но служителя ми каза че в Англия ще са само около 1500мб.
Това ме наведе на мисълта да си купя поне 10ГБ за всеки случай да имам за 1вия месец докато се ориентирам но гледам че има само 5ГБ за 10лв и то от фактура до фактура което е много тъпо и НЕ гъвкаво.

Някой знае ли на А1 да има друга оферта за еднократен пакет от интернет но да няма краен срок а докато го изчерпя. Т.е. мога да го изчерпя и след 2 месеца но да го има а не да изчезне на датата на плащане следващия месец.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#29

По на някои логиката, ако имаш план примерно за 1000 мин. на месец, ама ти си изговорил 20 мин. трябва ли да ти връщат част от парите.

@Bobby34 това с банките няма нищо общо с това, което ще прави автора на темата. И цялата драма с "проблема" на автора се решава в някой офис на оператора, но не и във форум. И причината е, че всеки си измисля оправдание за него да му е изгодно, а реално в подписания договор е казано точно и ясно. 12/24 вноски на месец по еди си колко пари, това дали ще го ползваш или не си е проблем изцяло на сключилия договор. Преди време плана ми беше с по 100-150 мин и ми беше достатъчен, после такива планове изчезнаха и минах на 1000, а след това на без лимит. Това значи ли че специално за мен трябва да направят план 5 лв на месец с 30 мин? Услугата не е задължителна и ако някои условия не ти харесват не подписваш договор, нали така.
Цитирай
#30

(2020-05-04, 22:38:33)nehranimaiko написа:  За съжаление не успях да участвам в дискусията поради липса на време, но още след първите коментари реших че ще го плащам.
Предплатих го даже за няколко месеца но ми изникна друг проблем.
В плана ми са включени 4000мб интернет за България и толкова си ползвам. Но служителя ми каза че в Англия ще са само около 1500мб.
Това ме наведе на мисълта да си купя поне 10ГБ за всеки случай да имам за 1вия месец докато се ориентирам но гледам че има само 5ГБ за 10лв и то от фактура до фактура което е много тъпо и НЕ гъвкаво.

Някой знае ли на А1 да има друга оферта за еднократен пакет от интернет но да няма краен срок а докато го изчерпя. Т.е. мога да го изчерпя и след 2 месеца но да го има а не да изчезне на датата на плащане следващия месец.

В UK със ствоята A1 SIM карта в роуминг, ако са ти казали, че ще имаш 1500 МБ, след тях ще плащаш по 0.008 лв / MB - или ако изхарщиш още 1GB (над 1.5GB) ще ти излезе 8.02 лв - колкото ти трябва - толкова - по-гъвкаво здраве му кажи.
След 4-я месеца в роуминг - още от 1-я байт ще почнат да ти налагат 0.008/MB за интернет, за входящо повикване - 0.019 лв/мин (т.е. ~2 ст/мин) , за изходящо - +0.075 лв/мин (т.е. около 7.5 ст/мин-  над твоята цена, ако имаш безплатни минути в плана си - ще са само +7.5ст/мин) , за входящ sms - безплатно, за изхoдащ sms - 0.14 лв/ sms.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#31

(2020-05-07, 12:48:52)ndsbg написа:  По на някои логиката, ако имаш план примерно за 1000 мин. на месец, ама ти си изговорил 20 мин. трябва ли да ти връщат част от парите.

@Bobby34 това с банките няма нищо общо с това, което ще прави автора на темата. И цялата драма с "проблема" на автора се решава в някой офис на оператора, но не и във форум. И причината е, че всеки си измисля оправдание за него да му е изгодно, а реално в подписания договор е казано точно и ясно. 12/24 вноски на месец по еди си колко пари, това дали ще го ползваш или не си е проблем изцяло на сключилия договор. Преди време плана ми беше с по 100-150 мин и ми беше достатъчен, после такива планове изчезнаха и минах на 1000, а след това на без лимит. Това значи ли че специално за мен трябва да направят план 5 лв на месец с 30 мин? Услугата не е задължителна и ако някои условия не ти харесват не подписваш договор, нали така.
Ти прочете ли какво съм написал?
Не говоря да не плащаш 3 месеца от договора, а да имаш 3 месеца пауза и после договорът да се удължи с три месеца. Същото, което в момента банките правят.
И аз СЪЩО казах, че въпросът е за към оператора.
Питаш и ако може - може, ако не, естествено ще си плащаш. Кое не беше ясно, не знам.

На другия ти въпрос - няма как да стане, защото няма РЕАЛНА конкуренция в този сектор.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)