Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

P30 Проблем с WiFi (няма достъп до Интернет)
#1

Здравейте,
ползвам въпросния телефон от месец и днес случайно забелязах, че вкъщи телефонът ползва мобилен интернет и до иконката на WiFi има удивителен знак, като вляза в настройките изписва "няма достъп до Интернет". Работата е там, че когато спра мобилния интернет страниците си ми зареждат и всичко останало, тоест интернет реално има. Пробвах да изключа телефона, да забравя мрежата и пак да се свържа, но без ефект. Wifi+ ми е изключено (ако има значение). Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? Благодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

Току що ми се случи същото.
Преди бях чел за този проблем, но мислих, че е оправен с последния ъпдейт.
Също се интересувам за потенциално решение.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
#3

Ами вероятно има настройка за приоритет на мобилни данни над Wifi.
Едно от местата, на които може да се види това е в Developer Options, което го имат всички андроид телефони, но ако при теб не е активирано остава вторият вариант - разширени настройки на Wifi.

1. develeloper options - Networking (това е като подраздел, не е меню) -> Mobile data always active - Трябва да е изключено по подразбиране.
Функционалността е създадена, за да работят постоянно мобилните данни, дори да е включен WIFI за по-бързо превключване между мрежите
2. Тук вече много си зависи от менюто на производителя, затова го казвам както го виждам при Xiaomi където MIUI и EMUI на Huawei са достатъчно близки, за да са им сродни и настройките, така че:
Settings - WLAN - Additional settings - WLAN Assistant - трябва да е изключено.
Ако е включено мобилните данни се включват автоматично, когато телефонът реши, че безжичният сигнал не е достатъчно добър или поради някаква причина се губи връзка с мрежата. Било от рутер, зашумяване или друга причина.

Ако само на един рутер го прави - проблемът е в рутера.
Ако го прави с всяка мрежа - проблемът е в телефона или в настройките му
Цитирай
#4

А с тези настройки ще продължи ли да сменя автоматично между вифи и мобилни данни или трябва ръчно да ги вкл\изкл ?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
#5

Уайфай е с приоритет при включени двата вида комуникация, ще си работи нормално.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#6

И при мен в момента е така. Проблема ми е че ползвам dns.adguard.com.
Спрял съм го сега, след 1-2 часа пак ще пробвам и сигурно ще тръгне. Случва ми се поне 1 път в месеца. Явно има проблем със сървъра им.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#7

Wi Fi+ ако е активирано става от настройки-чукаш на Wi Fi и горе 3 точки и се активира.Служи за автоматично превключване между мобилни данни и Wi Fi за да си свързан постоянно.В опции за разработчици има опция мобилните данни да са винаги включени дори когато Wi Fi е включен за бързо превключване  между мрежите.Да не е активирано и от там да идва проблема
Цитирай
#8

В момента са ми точно такива настройките вифи+ е включено, а мобилните от менюто за разработчици е изключено.
Пак се появява удивителната и минава на мобилни. Трябва ръчно да спра мобилните и продължава да си работи на вифи с удивителна... Много дразни!

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
#9

И все пак само на един рутер ли се случва??
Цитирай
#10

В какъв смисъл само не един рутер ?
Имам само един рутер и към други не се вързвам.
Само една 5гхз мрежа.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
#11

Още в пост 1 съм го описал. Ако прекъсва само у вас проблемът е в рутера
Цитирай
#12

Проблема със сигурност не е в рутера, понеже се ползва от още поне 10 устройства в различно време и при никое няма проблем. А той не прекъсва и интернет си има, обаче телефона изписва, че няма връзка, показва удивителната и прехвърля на мобилни. Като спра мобилните ръчно си минава на вифи, удивителната си е там и нет си има. Има и други, които се оплакват от същия проблем.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
#13

Предполагам че може някое приложение като VPN или антивирусна да го прави това.Огледай си приложенията

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#14

Моят проблем спонтанно се оправи. Обаче съм скептичен към подобни самопоявили-самооправили се проблеми, така че го очаквам отново. Относно този девелъпър мод, как може да се активира на нашите телефони?
Цитирай
#15

И при мене се появи проблема днес . Отказва ми достъп до рутера . Рестартирах рутера и се оправи !
[-] 1 потребител изказва благодарност на mitko.stefanov за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#16

Интересното е, че и аз имах същата грижа вчера,забелязах ,че WiFi+ е включено и от там идва проблема.Как пък на всички ни се включи по едно и също време това WiFi+ ?Много любопитно.
Цитирай
#17

Ми явно не е при всички...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#18

На мен ми е включен WiFi+ и до сега не е имало проблем. Аз съм на 2,4 GH рутер
Цитирай
#19

Аз също имах този проблем  вчера
Рестартирането на телефона и рутера НЕ оправи проблема
Спрях wifi за минута и след като го пуснах се оправи
Цитирай
#20

М/у другото днес пак ми се появи този проблем,този път включих WiFi+ и се оправи.Какво се случва и защо се появи този проблем с нашите телефони?
Цитирай
#21

Да не би да има общо със софтуера? Всички ли сте на андроид 10 ?
Цитирай
#22

Аз съм с 10.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
#23

Аз също имах проблем с wi-fi няколко дни.Проблема се оправи като изключих мобилните данни,включих wi-fi  и чак тогава включих мобилните данни.Няколко пъти така го оправях след което повече не се е появявал проблем.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай
#24

Днес и при мен се появи този проблем с WiFi.Сутринта ъпдейтнах до 195,изтрих кеша.Дали има връзка с това,не знам.Но каквото и да пробвам не се оправя.Или работи на 4G и WiFi едновременно,изключих WiFi+пак същата работа.Забраних мрежата и се включих на ново,пише няма достъп до интернет,но се свързва и зарежда,показва нормална скорост 65MBs .Изключих мобилните но изчезна и WiFi и не се свърва.Изключих WiFi+включих мобилните и WiFi и след малко се свърза и проблема се оправи но не знам до кога
Цитирай
#25

При мен сутринта беше така.Забравих мрежата и на ново въведох паролата за рутера и се оправи.Със 190 съм.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)