Анкета: Според Вас вреди ли безжичното зареждане на батерията? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да
12.66%
10
12.66%
Не
49.37%
39
49.37%
Не знам
37.97%
30
37.97%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Според Вас вреди ли безжичното зареждане на батерията?
#1

[Изображение: airpower-1600-thumb800.png]

Според Вас вреди ли безжичното зареждане на батерията?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Последните ми 5-6 телефона, които поддържат безжично зареждане iphone8plus, samsung s9, Samsung S10 plus, Samsung Note 10 plus, iphone 11 и iphone 11 pro max съм ги зареждал само и единствено безжично и в офиса и в къщи. Не съм забелязал до сега да има да е повлияло на батерията на който и да е от тях. Дори Ноут 10+ го зареждам с последното най-бързо безжично зарядно на Самсунг и батерията му вече 8 месеца не е мръднала

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tonus за това мнение:
  • NaniG
Цитирай
#3

Дори напротив - щади я. Щото зарядния тое е по нисък от колкото с кабел.
Единственият проблем е загряването. Ама някои телефони си греят по подразбиране, та едва ли зарядното ще им е проблема.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#4

С фабричното загрява до 62 градуса, с безжичното - до 29, така че...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#5

Бързото е къде-къде по-вредно, но мисля че батериите вече са достатъчно добри понесат каквото им е отредено и да поживеят достатъчно дълго.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#6

Колега, гледам че си си променил мнението на 180 градуса от снощи, няма лошо стига да твърдим верни и проверени неща. Та по този повод си направих труда да прочета тази СТАТИЯ за да имаме все пак аргументирани изказвания.  
[url=https://www.digitaltrends.com/mobile/does-wireless-charging-degrade-your-battery-faster/][/url]С уточнението, че анкетата се отнася все пак към съвременните дадености.
Та на когото не му се чете всичко, общият извод е, че Безжичните съвременни зарядни щадят батерията. И все пак прочетете!..

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#7

Винаги ще съм предубеден към безжичните. Два телефона (айфони) единия зареждан повече безжично, другия само с кабел. Първия на 6-тие месец, батерия 95%. Деугия вече 8-ми месец минава - батерия 100%
Цитирай
#8

Зависи от айфоните. При мен ipone 8plus след третия месец % на battery health започнаха да падат надолу, а при сегашният ми 11 про макс вече 6 пълни месеца си стоят на 100%. И двата съм ги зареждал само безжично. Даже първият само с лицензирано от Apple зарядно Mophie, а вторият с последното най-бързо безжично зарядно на Самсунг(разбира се айфона не поддържа бързо безжично зареждане с него).

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tonus за това мнение:
  • hgeorgiev
Цитирай
#9

Ползвах iPhone 11 в продължение на 6 месеца като за това време нито един път не съм го зареждал с кабел. За 6 месеца батерията все още беше на 100% здраве. Мой приятел, който си взе същия телефон и то малко след мен, зареждайки го само с кабел сега отново след 6 месеца батерията му е на 98% здраве. Следователно си правя извода, че безжичното зареждане е по-щадящо от това с кабел. С пояснението, че безжичното ми зарядно е бавно 5W 1Ah. Бързите безжични зарядни може и да вредят повече поради по-голямото загряване по време на зареждане. 
Сега 11 Pro също го зареждам само безжично на същото бавно зарядно.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • hgeorgiev
Цитирай
#10

Иван, какво ползваш като марка зарядно?
Цитирай
#11

Ето това на Adata, струва около 30 лв. по онлайн магазините. 
[Изображение: 30400793.jpg]

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • hgeorgiev
Цитирай
#12

Ба си ценното зарядно. Изчерпано е навякъде. Само е емаг го има само че за 45 лева и 8 дена доставка Smile
Цитирай
#13

Все пак е на Adata.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#14

@hgeorgiev, гледам че тук го има на добра цена, но е с изчакване, явно е от външен склад по заявка. Не знам колко е актуален специално този онлайн магазин, не съм поръчвал от там никога. Моето преди около година го взех от Jar Computes, но в момента е изчерпано там.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#15

https://www.google.bg/search?hl=bg&sourc...CAc&uact=5 Ето всички магазини.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#16

Иван: точно преди пет дни познат удари греда с тези моллбг. Поръча ссд - дойде флашка в кутия от ссд диск. Нищо общо с обявените трансфери. При опит за връщане вече 3-ти ден не може да в върне. Бил разпечатан диска...(е как да прибваш нещо запечатано) после намерили някаква драскотина обвинили него) та няма да рискувам там. Благодаря за инфото
Хазарт: това с гугъл и аз го направих първо преди да питам. Wink

Ще пробвам още малко.
Цитирай
#17

Не знам новите телефони как са, но аз с предишния ми Galaxy S7 с безжичното зарядно за 1 година от 3000 mAh, стана приблизително 2300 mAh...

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#18

Приятел с галакси с7 също му умря бързо батерията. Само безжично зареждане.

Иначе взех това: Belkin BOOST UP Wireless Charging Stand 10W

Ще го видим
Цитирай
#19

Одобрено е от Apple за зареждане на техните телефони.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tonus за това мнение:
  • hgeorgiev
Цитирай
#20

Добре, а в по-горните случай, кое е проблемно, безжичното зарядно или телефона и неговата батерия.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#21

Никога не съм ползвал такова нещо, може би съм старомоден и зареждам с нормалното зарядно с кабел.
Ама сега тука като чета се замислям дали да не взема едно...
Цитирай
#22

Аз също никога не съм използвал,ползвам това което е в комплекта.Не знам да ли вреди и ли щади батерията
Цитирай
#23

(2020-05-05, 17:49:30)zdravko959 написа:  Не знам новите телефони как са, но аз с предишния ми Galaxy S7 с безжичното зарядно за 1 година от 3000 mAh, стана приблизително 2300 mAh...
Ако си бил с бързото безжично на самсунг е възможно. То грее доста и телефона също грее. Но можеш да изключиш поне при самсунг бързото безжично зареждане от настройките на батерията. То се появява след като телефона за пръв път се сложи на бързо зарядно. Иначе аз никога не съм имал проблеми с безжичното зареждане, на S7 Edge ползвах бавното, сега на G7 също се зарежда бавно защото явно не се поддържа бързо с на самсунг зарядното. Или просто G7 не поддържа бързо безжично зареждане защото чета противоречиви мнения. Та хората със самсунг имат избор от начина на зареждане, и при положение че в повечето случаи телефона стои цяла нощ на стойката е безсмислено да се ползва бързото безжично зареждане.

Sent from my LM-G710
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • zdravko959
Цитирай
#24

Degman - точно така, бързото безжично зарядно. Ползвах го винаги на бързо зареждане, защото нямах време да го чакам. Грееха си и двете устройства...
Иначе като удобство няма спор. И да се намокри USB портът, няма проблем да се зарежда безжично.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#25

Греенето по скоро скапва батерията. Така че ако не се ползва бързо безжично - би трябвало да няма проблем. Поне на теория Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на hgeorgiev за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)