Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на комплект за външно видеонаблюдение
#1

Здравейте!
Замислил съм се да поставя около къщата, камери за наблюдение.
Поразрових се из интернет. Предлагат се какви ли не, на цени от 200+ лева но над 15000 лева.
Необходим ми са ми 3 или 4 камери, устройство за записване и нужните кабели.
Кои марки са читави, до толкова, че за НЕпрофесионално видеонаблюдение ще ми свършат работа? Кои онлайн фирми са доказани и няма да "извозят с цена/качество/?
Навсякъде около къщата съм осветил с LED прожектори, което предполага, че камерите не е нужно да са с IR /ако не бъркам де/.
Около 300-500 лева МАКСИМУМ съм предвидел. За тези пари, дали ще намеря нещо читаво?
Предварително благодаря за отговорите!

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
Аксесоари
#2

Те повечето камери си имат вече IR подсветка. Като цена/качество виж какво предлагат Hikvision, можеш да провериш онлайн в Сектрон, или пък Анди ( Пловдивчани са ) но имат офис и в София. Съобразено с цената можеш да гледаш около 2-4mpix ip камери което е достатъчно според мен и съответно някой четири канален NVR или пък повече канали, ако решиш в последствие да добавиш още някоя камера. Поздрави!

500лв е малко ниско, но разгледай какво прелагат. Монтажа също не е безплатен, а е важно как е направен.
Цитирай
#3

В нашия град, само 1 интернет доставчик предлага услугата, видеокамери за наблюдение под наем. Но...някак си информацията да се записва някъде си....не ми е по вкуса.
За първа камера, 15 лева, за всяка следваща по 12 с двугодишен договор + 19 лева монтаж на всяка.

Относно монтажа, толкова ли е сложно или само настройките са сложни?

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#4

Ами, ако се е занимавал човек, сигурно не е сложно. Ако е за първи път е различно. И да настройките са важни, кое как и защо. Хубавото е че има опция НВР-а да е на друго място, а само камерите да са при теб. Така ако стане нещо ще можеш да прегледаш записите. Щот апашите вече ги взимат като влязат, да не дава господ. Макар че камерите лесно се “лъжат” ако са с маски. Но пък могат да се настроят да пращат снимки от периметъра, преди да е станало късно.
Цитирай
#5

За съжаление ми е чуждо това, но с много четене питане и гледане, ще се получи. Упорит съм!
Да, ако са на друго място....няма как записващото устройство да бъде откраднато, но пък след определен период, ще ми дойде по-скъпо.


И друго забравих да попитам. Какво казва закона за видеонаблюдение на частен имот.
Някъде /преди около 2-3 месеца/, бях прочел, че човек си сложел камери, но те обхващали и тротоара и улицата, влязал някакъв си да краде, но при разледването се установило, че камерите не записвали САМО ЧАСТНИЯ ИМОТ и така апаша се оттървал...
Т.е. трябва да снимат САМО И ЕДИНСТВЕНО частния имот...

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#6

Не го мисли това с периметъра, само да не наблюдаваш съседите. А инак казах че нвр-а може да е монтиран в приятел, роднини, офис и тн. Нямах предвид да ползваш доставчика. Успех.
Цитирай
#7

500 лв. може и да те устройва, но ако е HikVision ще е с 1mpx камери и няма да ти хареса крайния резултат.
Иначе:
100-130 лева за UPS - задължителен ти е
80-100 лева хард диск
160 лева за ДВР
Зависи от камерите, но под 85 лв. тези не струват. А ползвам 2 такива:
https://www.hikvision.com/en/products/Tu...CE12DFT-F/
Стига да е леко осветено предават цветно изображение и през ноща. Имат и ЛЕД ако се наложи. Те са около 130 лв. едната обаче.
И 1 такава:
https://www.sectron.com/bg/product/6069/...6-d8-t-ite
Линка към Сектрон е примерен. Има на други места по евтини цени.
Имаш още:
Захранване за камерите-20тина лева
Кабел коаксиален за видеото-на метър
Захранващ кабел за камерите-на метър
Конектори за връзка
Разпределителни кутии за да скриеш куплунзите за да не са на открито.
Настройката на ДВР-а не е нещо страшно. Има и упътване. Връзваш към LAN-а и с приложението си гледаш и управляваш камерите отдалечено. Рутера също го връзваш към UPS.
Цените, които ти пиша са почти минималните затова добре прецени кое ти е приоритет.

Kery70 това със записващо у-во на друго място е нож с 2 остриета. Трябва 100% сигурен нет и на 2-те места. Или камерите да имат и те SD карта и да пишат и в тях. По-добре да помисли как да скрие и обезопаси записващото у-во вкъщи.
Цитирай
#8

Е да, трябва връзката да е сигурна.
Цитирай
#9

На мен това от клипа ми хареса:


Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#10

(2020-05-03, 13:51:17)centur написа:  На мен това от клипа ми хареса:

Изглежда добре. За 350$ е, но не опъваш никакви кабели. Съмнявам се, че 1 година ще издържи на батерия. Повечето подобни са на всеки 2-ри месец на заряд. Интересно ще е да се види на живо!
Благодаря Център. Човек научава така все нови и интересни неща!
Цитирай
#11

Нелоши мнения съм чувал за Dahua, иначе според мен най-добре е с новите мрежови камери, дали с уифи, дали с етернет, може пък да вземеш такъв нвр, който поддържа захранване през ЛАН и да спестиш мъките и парите от захранващи кабели за камерите.
Цитирай
#12

(2020-05-03, 15:33:23)шерлок холмс написа:  Изглежда добре. За 350$ е, но не опъваш никакви кабели. Съмнявам се, че 1 година ще издържи на батерия. Повечето подобни са на всеки 2-ри месец на заряд. Интересно ще е да се види на живо!
Благодаря Център. Човек научава така все нови и интересни неща!

Ще помоля за малко разяснения, ако може! Smile

Линк ако може да прочета.

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#13

https://www.eufylife.com/products/varian...2/T88411D1
Гледах и един 30 минутен клип, как се сглобява и как работи. Това на линка е по-скъпия модел

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#14

(2020-05-03, 15:33:23)шерлок холмс написа:  Съмнявам се, че 1 година ще издържи на батерия. Повечето подобни са на всеки 2-ри месец на заряд.

В случая записва само, когато засече движение, ако някой се пробва да ти я краде почва да пищи 110 dB аларма.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#15

https://euromatica.bg/видеонаблюдение/ко...hen-montaj

В последствие, мога да допълня с още 2 камери.
Заслужава ли си?

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#16

Ще ти трябва и хард диск, поне 2ТБ. Той не е включен към двр-а, да знаеш.
Цитирай
#17

(2020-05-03, 18:01:15)gospodinov81 написа:  https://euromatica.bg/видеонаблюдение/ко...hen-montaj

В последствие, мога да допълня с още 2 камери.
Заслужава ли си?
Не са написали точният модел на ДВР-а.Да ти пратят модела. 
Камерите са ти по 105-110лева бройката. По-бързо включват на нощен режим, но са с добър IR.

Трябва ти и UPS. Ако имаш добре. Но ако нямаш е задължителен. Спират тока от таблото и нищо не правиш.

Kery70 -  не му е нужен въобще толкова голям диск. При настройка да пише на детекция с компресията, която има и 500GB са предостатъчни.Но наистина му трябва. Това си е още 100 лева отгоре.

Centur - пак има консумация.
1.сензор за движение или ако е във видеото то е все тая. 
2.връзка с модула по WI-FI за realtime наблюдението.
На моите консумацията е 3,6W. а е само видеото. Отделно модул за безжична връзка. Знам ли?
Цитирай
#18

Разбирам, че мога да си купя всичко отделно, ако ги намирам на промоция. Камери, записващо у-во, хард диск, кабели, UPS.

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#19

(2020-05-04, 05:16:40)gospodinov81 написа:  Разбирам, че мога да си купя всичко отделно, ако ги намирам на промоция.  Камери, записващо у-во, хард диск, кабели, UPS.
Да.Аз поне рядко съм виждал читав комплект на нормална цена.Трябва обаче много да внимаваш за съвместимост на камерите с ДВР-а!И ако са аналогови то купуваш такъв или хибриден рекордер.Ако са цифрови то само за тях.Рекордерите поддържат камери с определена резолюция-внимавай затова.Има рекордери който сумират в коаксиалния-РоС или в етернет кабела-РоЕ и захранване и видео.По-скъпи са,но се отплаща това,че пускаш 1 кабел ако имаш разстояния.Задължително е камерата да е със същата РоС или РоЕ подръжка.Иначе ги гориш!
Цитирай
#20

(2020-05-04, 10:34:30)шерлок холмс написа:  Да.Аз поне рядко съм виждал читав комплект на нормална цена.Трябва обаче много да внимаваш за съвместимост на камерите с ДВР-а!И ако са аналогови то купуваш такъв или хибриден рекордер.Ако са цифрови то само за тях.Рекордерите поддържат камери с определена резолюция-внимавай затова.Има рекордери който сумират в коаксиалния-РоС или в етернет кабела-РоЕ и захранване и видео.По-скъпи са,но се отплаща това,че пускаш 1 кабел ако имаш разстояния.Задължително е камерата да е със същата РоС или РоЕ подръжка.Иначе ги гориш!

Т.е. избирам си хубави камери и ги купувам. После, според тях купувам хард диск, ДВР, кабели и UPS.

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#21

(2020-05-04, 16:26:55)gospodinov81 написа:  Т.е. избирам си хубави камери и ги купувам. После, според тях купувам хард диск, ДВР, кабели и UPS.
Горе-долу е така. 
Хард диска и UPS-а не е нужно да ги съобразяваш с каква точно система ти трябва.
UPS-а единствено има значение колко време ще поддържа системата.
Хард диска ако пишеш само при детекция 500GB е предостатъчно.
Останалото трябва. В зависимост какви камери вземеш, ще трябва да се съобразяваш с какъв рекордер ще си и какви ще са кабелите. Преди да купиш обаче камерите виж да не се окаже прекаленно скъп рекордера.
Цитирай
#22

А, има ли значение дължината на кабелите от камерите до рекордера и харда?

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#23

(2020-05-04, 17:39:26)gospodinov81 написа:  А, има ли значение дължината на кабелите от камерите до рекордера и харда?
Колко мислиш, че ще ти е максималното разстояние до най-далечната камера?
Цитирай
#24

(2020-05-04, 21:21:42)шерлок холмс написа:  Колко мислиш, че ще ти е максималното разстояние до най-далечната камера?


Около 10-12 метра...
Не съм го мерил с точност.

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#25

(2020-05-05, 05:02:28)gospodinov81 написа:  Около 10-12 метра...
Не съм го мерил с точност.
 И х10 да умножиш разстоянието няма проблем.Ако не са ти толкова дълги трасетата можеш да пускаш и захранване отделно към камерите за да не плащаш за по-скъпи рекордери.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)