Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Подобряване на производителността на Asus Eee Pad Transformer Prime TF201
#1

Здравейте, имам два броя Asus Eee Pad Transformer Prime TF201 в отлично състояние.
Спецификации: https://www.asus.com/Tablets/Eee_Pad_Tra...ime_TF201/

Устройствата са много качествена изработка, батериите както на таблетите така и на клавиатурите държат по цял ден и това е причината да не ми се разделя с тях. Та въпросите ми са няколко, надявам се подготвените от вас да ми помогнат да си отговоря на тях.

1. Може ли да се инсталира по-нов Андроид?
2. Това ще доведе ли до по-висока производителност?
3. Ако се сложи по-нова версия на Андроид възможно ли да имам проблем с драйверите за Wi-Fi и допълнителната клавиатура?
Цитирай
Аксесоари
#2

Предполагам, че сега си с последния стоков Андроид, а именно KitKat 4.4.2. Ако е така може да се качи custom ROM до Nougat 7.0.
Като цяло доста приложения спряха да работят за версии по-стари от Android 6.0. 
Освен това стоковите ромове, са изчистени от много от стоковите ненужни приложения и това ги прави по-леки и по-бързи.

Стъпките винаги са отключване на bootloader (това прави ресет на таблета, да си знаеш), инсалиране на TWRP Recovery и от него вече инсталиране на custom ROM + Gapps (google приложения).

За Rom Nougat можеш да видиш тук - >>>>

Написали са, че работи клавиатурата, можеш да видиш по-долу:

Native Nougat MultiWindow
High speed and responsive oriented
High performance and overclocked KatKernel included
Built O3 & with High optimization flags
Dock keyboard Support with full special/function keys support
Global Keyboard Shortcuts / KeyOverride Macro association (See post #2 for more info)
HDMI Support
Battery Level Indicator & Dock Battery support + Mods (icon/Text/%)
F2FS, CIFS, ext4, NTFS & Exfat support
RRO Theme Engine - Themes & more info
Native Android FSTRIM + Manual scripts for Database optimization and fstrim (see post #2)
Media Scanner Filters
System UI editor with Navbar tuner
All Wifi channels support
Integrated cpu & io performance settings panel
Custom Navbars buttons long press actions
User Immersive mode and actions with automode when docked setting
Advanced per application permission management (AppOps)
Ethernet-auto support
Misc utils Busybox, rsync...

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

Всъщност има и дори ROM на Android 8 Oreo в XDA.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)