Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коментар на батерията на Redmi K20/K20 Pro; Mi 9T/Mi 9T Pro
#1

Мисля, че не видях дискусия относно как се представя батерията на въпросните модели, така че нека отворим такава за коментари, оплаквания и съвети. 

Аз бих казал, че за един месец съм много приятно впечатлен, с Mi 9T съм. Ето как последно се представи с около 4 часа SOT - нещо, което считам така или иначе за относително, защото много зависи какво е държало екрана включен. Откъм настройки е локация постоянно и на максимална точност и е вързан с гривна. В този период, конкретно, прекара основно на Wi-Fi, не на мобилни данни. Яркост на екрана - автоматична.

Аз лично го виждам като телефон, който при много потребители може да изкара спокойно 48 часа.

[Изображение: Screenshot-2020-05-04-10-09-20-979-com-m...center.jpg]
Цитирай
Аксесоари
#2

Докато е по нов телефона може да държи повече, но според мен около 5ч екран е нормално, всичко по нагоре е икономии с цел гонене на рекорди а за доста по надолу е индикация за някакъв проблем. Освен това зависи от от самия ползвател, от качеството на gsm покритието и така нататък, с една дума всичко е много относително, така че аз лично отдавна спрях да се впечатлявам от разни рекордьори.
[-] 2 потребители изказват благодарност на esil2 за това мнение:
  • fifth_root, texasvalden
Цитирай
#3

Е аз рекорди не гоня, просто като съм бил вкъщи и не съм го ползвал кой знае колко (но реших да го споделя, видя ми се заслужаващо си), иначе батерията не я щадя. Но ако Mi8 държеше доста, този, макар и не с топ процесор, но с по-голяма батерия, ми държи значително повече.

За факторите съм съгласен, ама мисля че изкривяваме темата в самото й начало.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • kocemak
Цитирай
#4

Основното, което се обсъждаше в други теми, беше дрейнът на батерията. Mасово колеги се оплакват, че Google services им точи батерията.

После като проверих и при мен беше на едно от първите места, но пък телефонът ми държи 2 дни с нормално ползване и е дин ден с натоварено. Предвид, че е с закачен часовник, ползвам NFC за разплащане, с два SIMa e, единият от които служебен, мисля, че държи прилично. Заради служебните ми задължения имам всевъзможни месинджъри, календари, мейл акаунти и т. н. някои от тях клонирани, за да ползвам и личните ми акаунти.

Доволен съм от телефона. За два дни натоварено ползване ще трябва 5-6К батерия. Но пък с ненатоварено ще може да държи 3-4 дни.

Изпратено от MI MAX 2

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#5

Относно Google services, триете им кеша и би трябвало да се оправят нещата.

Изпратено от моят Redmi K20 с помощта на Tapatalk

Мисля да е добре, ползван е смесено и wi-fi и мобилни, като wi-fi малко повече.[Изображение: 160dcbc071e3621c742e4ffdab14102c.jpg][Изображение: e72a459243073e003eaddab1531b71d4.jpg]
Цитирай
#6

Здравейте, от скоро съм собственик на Mi 9t, като очаквах батерията да се държи доста по-добре. Днес сутринта установих, че при економичен режим, батерията от 52% вечерта като си лягах, сутринта беше на 42%. При положение, че бях спрял и интернет е много странно къде са отишли и какво е изхарчело тези 10%. Бихте ли ми дали някакъв съвет?

Китайчето МИ 9Т 128гб
Цитирай
#7

Аз също съм с mi 9t има проблем с дрейн на батерия при този модел.Дано с бъдещ ъпдейт се отстрани проблема.
Цитирай
#8

(2020-06-22, 07:56:36)smileyy написа:  Здравейте, от скоро съм собственик на Mi 9t, като очаквах батерията да се държи доста по-добре. Днес сутринта установих, че при економичен режим, батерията от 52% вечерта като си лягах, сутринта беше на 42%. При положение, че бях спрял и интернет е много странно къде са отишли и какво е изхарчело тези 10%. Бихте ли ми дали някакъв съвет?
Тествай батерията за евентуален дрейн с BetterBatteryStats или Wakelock Detector.

 
Цитирай
#9

Замислих се, че:
1. Не използвам MUIU, a Action launcher.
2. Не използвам Chrome за браузър.

Имам висок % на Google процесите, но пък карам по два дни и ползвам ужасно много приложения, които хабят батерия - общо взето всичко без игри. За мен SоТ не е от решаващо значение, защото нямам време да си гледам толкова много телефона, по-скоро разговори, мейл, месинджъри и музика, дока пътувам + навигация(Waze). Плащам почти навсякъде с телефона, има свързан и часовник към него.

Другото което е, че телефонът не е рутван, по него не са правени никакви настройки, дори не съм го ресетвал откакто е купен, заради многобройните ъпдейти.

Та може, поради някоя от горните причини, да не усещам дрейна...

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#10

Без да искам да засегна никого, ама с тоя дрейн при някои марки и модели има хора, които са като жабата и коня - чули, че има и вече си внушават, че и те имат. Не че имат реална представа колко всъщност е редно да изкара. Освен че SoT не е мерило поради ред причини: с тежка игра ще стопиш батерията много по-бързо, отколкото с ровене в нета или фейсбук. Същевременно, дори да не го отключваш и ползваш прекалено често, може да има толкова приложения и процеси, които да вървят на заден фон, че да консумират стабилно. И тези неща са коментирани неведнъж по темата.

На мен около 24% ми отиват за операционната и още толкова се въртят за Mi Fit, Хром, YouTube Vanced и фейсбук. Мога да изкарам до 24 часа, а ми е включена постоянно локацията, синхронизации. Така че за такъв живот, аз не виждам източване.
Цитирай
#11

Добре, съгласен съм, но при положение, че съм ограничил приложения, които знам че харчат да при lockscreen, не разбирам как така съм с 10% долу след 7 часа сън? Някой ако има съвет какво мога да направя примерно с приложения които свалят батерията ще дъм благодарен.

До сега ползвах Huawei и там имаше опция да спирам изцяло приложения (както гугълски, така и други) и това беше достаполезно, но за съжаление тук го няма катонопция.

Китайчето МИ 9Т 128гб
Цитирай
#12

Така не мога да кажа, нека споделят другите какви са им настройките и по колко губят за едно спане. Аз губя по 7-10, но не спирам нищо нощем.
[-] 3 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • haunted, kstavrev, smileyy
Цитирай
#13

Тук има описание какво да направите при проблем с източването на батерията. В допълнение: отидете в опциите за разработчици и спрете MIUI optimization.
Цитирай
#14

26 часа и имам 35% с 3 часа SoT (за които това е критерий). Всичко е на макс, синхронизира винаги, включително с Mi Band 3, постоянна локация. Предимно на Wi-Fi е бил в това време и един час навигация съм ползвал. Андроид ОС си ми смуче около 24%, но с тоя живот аз източване не виждам, напротив - моделът е супер откъм батерия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#15

С новия миуи12 не ми показва колко е времето от последното зареждане?
При някой има ли го този проблем?
Иначе забелязвам, че батерията пада по-бавно вечерта и държи по-стабилни проценти.
Цитирай
#16

Това нормално ли е?
От 60 и нещо процента на 0....от 12 на обед виси на зарядното и благоволи да се включи около 15 часа...


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#17

Не е нормално, ама фейсбука е виновен и може би гугъл услугите
Цитирай
#18

Оказа се че платката е заминала...
Цитирай
#19

С xiaomi eu stable, мисля че е доста добре?[Изображение: 668014fd5adfb7d28b27fd682b557e25.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на plamen_k за това мнение:
  • android_97
Цитирай
#20

Супер е!

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#21

Споделете впечатления за батерията след новия MIUI 12.С mi 9T съм  глобалния ром.Дрейна на батерия изчезна за около седмица след като минах на MIUI 12 след което се върна пак.Abdroid system e на 34 % не знам дали е нормално,да не би дрейна да идва от там.
Цитирай
#22

Здравейте, случи ми се нещо много странно днес с телефона. Беше на 16% и се изключи и не искаше да се стартира след това. След като го включих в зарядното, чак тогава се включи като показваше 2-3% заряд..  Гледам програмата за батерията и показва съвсем други неща.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#23

От два-три дни ми го прави този проблем,включен е към зарядното, индикатора за батерията свети зелено,но батерията не се зарежда а пада.Пробвано с няколко зарядни.Не го прави всеки път.Телефона се ползва интензивно и го зареждам по 2-3 пъти на ден.Та дали е от управлението на телефона или от самата батарея, което ще е по добрия вариант?Още не съм връщал заводските.[Изображение: 571c7bf6d3821328f8ca7b3d86fe8d43.jpg]

Вие Литекс сте и на....... 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)