Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei pay в БГ?
#1

Здравейте, 
Интересува ме, някой ползва ли безконтактно плащане с Huawei pay (Портфейл)?
В акаунта ми съм активирал дебитна карта и дойде съобщение, че е потвърдена авторизация в Aspiegel Limited IE IRL.
Картата е на ОББ. Задал съм да е карта за плащане по подразбиране.
При опит да платя с телефона, екрана светна, стартира се приложението "Портфейл" с бутон "въведете карта".
Въпроса ми е, някой подкарал ли го е?
Благодаря!

HTC Mozart; Nexus 7
Xperia Z1 compact
Xiaomi Mi A1
Xiaomi 4X
Huawei Mate 20 Pro
Цитирай
Аксесоари
#2

Не работи в България !
Цитирай
#3

Токенизирането на карта, т.е. издаването на дигитална (виртуална) карта, която да представлява оригиналната - в мобилно устройство - се прави от издателя на картата, в случая ОББ си имат собствен картов център.
Не съм чел/срещал някъде ОББ да са сключвали споразумение, с който и да е * Pay.

От Huawei Pay страницата се виждат само няколко банки в Rusia, Hong Kong, Macao, Singapore и Pakistan.

За твоя случай ОББ + Huawei (ако има Google Services) към момента единствено през Curve чрез Google Pay.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • apekc
Цитирай
#4

Здравейте, получих curve картата и всичко изглеждаше наред, докато стигнах до потвърждението на curve в google pay. Би трябвало да ми изпратят смс за потвърждение, но пише, че ползвам друг номер. Някакви идеи? [Изображение: 334b6fa59632fad438cb2caccc633ee1.jpg]

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

HTC Mozart; Nexus 7
Xperia Z1 compact
Xiaomi Mi A1
Xiaomi 4X
Huawei Mate 20 Pro
Цитирай
#5

Написано е, че имате различни посочени телефонни номера Smile
Цитирай
#6

Да, така пише, само дето номера е един и същ.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

HTC Mozart; Nexus 7
Xperia Z1 compact
Xiaomi Mi A1
Xiaomi 4X
Huawei Mate 20 Pro
Цитирай
#7

Някой в банката е въвел грешен номер вероятно.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#8

Съпорта е на ниво. Вече всичко е наред, направих няколко плащания (баси якото).

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

HTC Mozart; Nexus 7
Xperia Z1 compact
Xiaomi Mi A1
Xiaomi 4X
Huawei Mate 20 Pro
Цитирай
#9

Здравейте,  наскоро си взех Huawei Mate 40 Pro, и съм клиент на ДСК. Отскоро от последната актуализация на Банка ДСК на устройства с google store, работи безконтактното плащане с телефон. 
Но на новия ми апарат няма такава опция, дали ще има скоро ъпдейт за приложението на дск, за безконтактно плащане с телефона? Или няма да има шанс, защото използва Google Pay, и да не чакам напразно?

ПС: Дано да съм писал в правилната тема.
Цитирай
#10

Привет @Petko21, не ползвам приложението на ДСК, но ако искането не е изрично за неговото ползване и сте склонен и на други варианти, може да погледнете в раздела за Huawei P40/Pro. Една от актуалните теми там е за плащания през NFC за телефони без GMS.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
[-] 1 потребител изказва благодарност на siebel за това мнение:
  • Petko21
Цитирай
#11

Ще пуснете ли скрийншотове от приложението на ДСК настройките за nfs плащане.
Цитирай
#12

(2021-10-28, 16:51:30)Petko21 написа:  Здравейте,  наскоро си взех Huawei Mate 40 Pro, и съм клиент на ДСК. Отскоро от последната актуализация на Банка ДСК на устройства с google store, работи безконтактното плащане с телефон. 
Но на новия ми апарат няма такава опция, дали ще има скоро ъпдейт за приложението на дск, за безконтактно плащане с телефона? Или няма да има шанс, защото използва Google Pay, и да не чакам напразно?

ПС: Дано да съм писал в правилната тема.


ДСК към момента само с Google Pay, който изисква GMS (Google Mobile Services) и се добавя само през от тяхното DSK Smart приложение (т.е. не може директно).

Вашият телефон няма GMS и не може да се ползва Google Pay.

Банката има приложение в AppGallery (магазина на Huawei), но само те могат да кажат дали/кога ще предлагат плащания за тази платформа.
Бъдеши възможностите са:
- Huawei Pay - малко вероятно, предвид поддръжката сега: Russia, Hong Kong (China), Macao (China), Pakistan, Singapore, Thailand, Malaysia.
- Собственo payment решение - банката трябва да каже дали планира такова.

Алтернативно решение за Huawei телефоните с HMS (Huawei Mobile Services) - чрез просредничеството на Curve свързан към ДСК картата Ви и Curve Pay. Но към момента само UK BIN Curve карти се поддържа (евентуално, издвани за БГ потребители, ако имате такава преди септември 2020), в бъдеще може би и за други.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Be6i4, Petko21
Цитирай
#13

(2021-10-29, 14:06:42)Чо :) написа:  Алтернативно решение за Huawei телефоните с HMS (Huawei Mobile Services) - чрез просредничеството на Curve свързан към ДСК картата Ви и Curve Pay. Но към момента само UK BIN Curve карти се поддържа (евентуално, издвани за БГ потребители, ако имате такава преди септември 2020), в бъдеще може би и за други.

БГ бин - също.
Лично тествано на п40.
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • Be6i4, Petko21
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)