Темата е заключена
Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S21 - слухове, спецификации, коментари

Не защитавам, ексиноса за греене (до момента не съм забелязал такова), но това AnTuTu е такава лъжа особено при температурите на Процесора, че просто не е реално....бенчовете също са им много съмнителни. Направих си един много лек тест. В момента в който инсталирам и стартирам AnTuTu без да пускам тестове, ми отчита температура от около 43-45 градуса. Седейки така започва да подскача стигайки до 50-51 градуса. Което само по себе си е абсурдно. На заден фон работи друго приложение което при старта показва 30-31 градуса. При работата на Antutu стига до 34-35. Като ако е на преден план темп играе нормално 1-2 градуса. Телефона е студен и при двете ситуации, не се усеща топлина въобще. До сега водих разговор около 1:30ч, телефона пак е студен на допир, едното показва 32 градуса, другото 45 градуса (antutu). Градусите на батерия и при 2те приложения показват напълно еднаква стойност в случая беше 28 градуса. Е сори ама нещо много гнило има специално в Antutu. Не казвам, че другото приложение показва на 100% верно, но разликата при допир на телефона от 30 градуса и 45 градуса ще е чувствителна, за 50 няма какво да говоря.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

[-] 3 потребители изказват благодарност на Pelikana за това мнение:
  • divna, Dowper, TNTKZ
Аксесоари

Аз затова на тия видеа за сравнения на процесори, камери, батерии и др. не вярвам. Всичко на база ползване, както се казва ръка да пипне.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra

(2021-02-05, 19:55:44)Pelikana написа:  Не защитавам, ексиноса за греене (до момента не съм забелязал такова), но това AnTuTu е такава лъжа особено при температурите на Процесора, че просто не е реално....бенчовете също са им много съмнителни. Направих си един много лек тест. В момента в който инсталирам и стартирам AnTuTu без да пускам тестове, ми отчита температура от около 43-45 градуса. Седейки така започва да подскача стигайки до 50-51 градуса. Което само по себе си е абсурдно. На заден фон работи друго приложение което при старта показва 30-31 градуса. При работата на Antutu стига до 34-35. Като ако е на преден план темп играе нормално 1-2 градуса. Телефона е студен и при двете ситуации, не се усеща топлина въобще. До сега водих разговор около 1:30ч, телефона пак е студен на допир, едното показва 32 градуса, другото 45 градуса (antutu). Градусите на батерия и при 2те приложения показват напълно еднаква стойност в случая беше 28 градуса. Е сори ама нещо много гнило има специално в Antutu. Не казвам, че другото приложение показва на 100% верно, но разликата при допир на телефона от 30 градуса и 45 градуса ще е чувствителна, за 50 няма какво да говоря.
И аз така мислех докато не пуснах запис на видео за 5 минути и още толко игра с камерите. Температури не съм мерил, но телефона беше доста по топъл от 45° да не кажа и от 50° в най горещата си точка.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Ревю на Samsung Galaxy S21 и Galaxy S21+.

 

(2021-02-05, 20:03:14)Maxpainus написа:  И аз така мислех докато не пуснах запис на видео за 5 минути и още толко игра с камерите. Температури не съм мерил, но телефона беше доста по топъл от 45° да не кажа и от 50° в най горещата си точка.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Не казвам, че не грее. Нямам как в тая кутийка, тези мощни процесори при голямо натоварване да не стигат 60-70 градуса дори. При положение, че са навряни процесор, gpu и рам и батерия която също отделя топлина, както и екран. Мерех температури защото при всяко само включване на Antutu ми показва стойности над 45 градуса, а телефона е супер студен на допир. И аз не вярвам и не ме интересуват тия клипчета и точки. Аз проблеми не съм срещнал дори и при загравяне, щом не стигам до лаг от загряването, значи всичко си е нормално и си работи все още в диапазон, който позволява процесора.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Тея тестове колко държи телефона под яко натоварване са алабала. Реален юзкейс за болшинството потребители е как се държи в нормални условия. Моя самсунг преди имаше удивителното свойство, дали ще го ползвам активно или ще седи в джоба, нямаше особена разлика във времето на падане на батерията. Та някой има ли наблюдение дали са фикснали дрейването в новия ексинос?

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk

(2021-02-05, 20:37:33)jivkojj написа:  Тея тестове колко държи телефона под яко натоварване са алабала. Реален юзкейс за болшинството потребители е как се държи в нормални условия. Моя самсунг преди имаше удивителното свойство, дали ще го ползвам активно или ще седи в джоба, нямаше особена разлика във времето на падане на батерията. Та някой има ли наблюдение дали са фикснали дрейването в новия ексинос?

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk

Все още не съм сигурен, за това. Излежда ми като чели е оправено (не на 100%), но ми трябват още няколко дни да видя. Някой друг ако може да каже, който е с телефона повече от 2 дни. Big Grin

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Ултрата с Ексинос записва доста по-нискокачествено видео при слаба осветеност от версията със Дракона. Разликата за мен лично е колосална, все едно са различни устройства на различни марки, едното произведено през 2017/2018 г., другото 2-3 г. след това.
-
[-] 1 потребител изказва благодарност на Harbinger за това мнение:
  • airbus

Ама някой го е тествал, или само на база клипчета в тубата?

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra

Не знам, но от доста места се оплакват от качеството на видеото, някъде бях сложил линк към достоверен източник, мисля и там видеото беше по-зле от на мейт 40 и ултрата на сяоми /виж мнение №1108/. Аз лично не бих пробвал за над 2 бона телефон при тези коментари.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Harbinger за това мнение:
  • Dowper

За камера има Sony и LG.
Никой не ви кара да се мъчите и да насилвате телефона да прави нещо , за което просто не е създаден. Това е марка само и единствено за показ, нищо друго, посредствена история, колкото там децата , дето са си го купили да си фантазират, че камерата му също е "номер 1" като телефона им.

(2021-02-05, 23:54:51)greensmoke7777 написа:  За камера има Sony и LG.
Никой не ви кара да се мъчите и да насилвате телефона да прави нещо , за което просто не е създаден. Това е марка само и единствено за показ, нищо друго, посредствена история, колкото там децата , дето са си го купили да си фантазират, че камерата му също е "номер 1" като телефона им.
 В резултат на което любимото ти мобилно подразделение на LG е ,,пътник" . За твоя протокол, защото пак ще ми изпратиш идиотското стихотворение за Самсунг, не съм фен на марката и нямам намерение да имам техен телефон, не съм и имал  Smile Smile Smile 

Разликата в качеството на камерата между двата процесора е нещо, което го има винаги последните години и е пълно с такива сравнения и съответно оплаквания от хората с ексиноса, явно и сега не са го оправили, което е жалко!!!
[-] 1 потребител изказва благодарност на juventusarl за това мнение:
  • Dowper

Те и Rolls Royce бяха пътници.
Bugatti също и добре, че германците ги съживиха. Това не означава, че Bugatti и Rolls Royce като не се продаваха колкото ширпотреба колите и бяха на фалит, ширпотребите са по-добри. Същото е и тука.
Нелепо е всякакво сравнение на тия с LG и Sony точно при камерите, бих казал и звука, да не говорим пък с ескимосите. 

Пак казвам-това е посредствена марка телефон само и единствено за показ. Както ширпотребата слушалки Beats by Dre, дето струват колкото майка си и баща си ,че даже и по-скъпо от марки ,които са световно признати за номер 1 и просто ги размазват-Bose, Bowers & Wilkins, BayerDinamic и тн. Но хората купуват яко Beats ,защото са брутално рекламирани. Това не ги прави по-добри.

Тука хората във форума ти го казват ,че и показват, че снима зле, ти пак спориш!

Мда, нормално е да има разлика. В предишните страници се вижда мазането. На 95% от собствениците не ги брига как снима и записва. Няма да усетят/намерят разликата във Фейсбук и подобни социални детски платформки. С две думи - флагманско качество за 200$ Big Grin Третата 0 нула в цената е за баланс оф перформанс.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Има марки смартфони които снимат много добре и такива много зле.
За жалост това не се е променило 5-6 години.

Самсунг никога не са снимали добре, имах няколко флагмана, просто не снимах, защото нямаше смисъл, 3 от 5 снимки излизаха размазани, дори и да не дишах като снимах.

(2021-02-05, 23:54:51)greensmoke7777 написа:  За камера има Sony и LG.

Ако напишеш 10 поста без думата Лг, си дай пайпала ще ти преведа 100лв.
Сони и Лг и те снимат колкото Самсунг- умрели мобилни апарати.
За Лг само телевизорите са яки Олед- Айди похвалих ти марката, размажи си усмивката на лицето и така заспи вечер.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • airbus, extremee13

Че кой телефон снима прекрасно??това е телефон, за снимките има...как им викаха, фотоапарати.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на vovalinder за това мнение:
  • Pelikana, Plamen11

Lock

POCO F5 12/256 GB





[-] 5 потребители изказват благодарност на ronnie72 за това мнение:
  • Dowper, MapTo_D, MeltrumSpectrum, naskox, vovalinder
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)