Темата е заключена
Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S21 - слухове, спецификации, коментари

На мен също не ми пречеха извитите екрани. Много по-красиви са, и никога не съм изпитвал неудобство. Имам чувството, че се връщаме през 2015, когато всичко беше с плосък екран.

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

Аксесоари

(2021-01-23, 12:24:23)pepy1 написа:  В крайна сметка, кой е истинския цвят на вагончето? А на снимките от линка, предпоследната - човека изглежда много блед! Не казвам, че телефона е лош, но на мен не ми харесва как изглеждат снимките, прехвалена работа. Един длср апарат от най-ниския клас прави много по-качествени снимки с реални цветове.  Нямам критика към теб, просто ползвам качените снимки. Не знам следващия дали ще е 200 или 300мп, 20 или 30 оптично, ама много се напъват, и вместо да п...., може да се на... Smile

На съм присъствал на място. Нямат за цел ДСЛР. По-скоро към сапунерите и ниските класове мп3 плеари.  За качествен звук и образ има други машинки - различни от телефоните. Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











@Ivanov_1994 Не си ме разбрал правилно! Искам да кажа, че напоследък много се вторачваме в неща които или не ползваме или не са толкова важни. Извинявай, но няма как да сложат екрана на Ултрата и на трите модела, или поне не на тази цена. Сравнението с Ферарито беше, че хем си купуваме такава кола, ама я караме бавно за да не строши(ползваме калъф за телефона), или да не харчи много(ползваме ниска резолюция заради батерията), което обезсмисля покупката. С цените това е положението, а и голям избор няма!

Никога не ме е притеснявала батерията, иначе аз съм избрал по-високата резолюция пред 120-те херца - One UI лети на S20+ (като цяло освен в продължителен гейминг другъде Exynos 990 не остъпва) и не изпитвам нужда от допълнително "мазно". Плюс това ми става леко забързано в прекалено и почва да ме дразни, самото скролване става прекалено бързо. Това си е до очи и възприятие де, но не се възползвам от 120-те hz опресняване към момента.

От как зареждаме бързо нямам проблем и с батериите , в колата също съм с оригиналното на Samsung за автомобил и е една идея по-слабо от това за стена (логично де, все пак акумулатора не е тока "вкъщи"). Никакви ядове.

За извитите екрани ще кажа - никога не съм имал инцидентни докосвания, за които реват толкова народ , включително във времената на S6/S7, когато извивките бяха по-големи а софтуера не ограничаваше докосванията по тях, нямаше такова умно контролиране. Наистина ме връщат назад. Даже бих казал , че на S20+ са му малко извивките. Ако Motorola edge не беше Motorola (Big Grin) щях да си го купя.

Искам ейтакъв зверски извит waterfall от Samsung.

Да де, ама всичко това се свежда до теб - ясно е, че при някаква промяна ще има доволни и недоволни, но Самсунг по един или друг начин са стигнали до това решение.
В gsmarena имаше анкета точно за предпочитанията към този момент - плосъл-извит, 60-120 и висока и ниска резолюция, познай какво предпочитат болшинството с хиляди гласове.
Спор няма, Ултрата е много хубав телефон и още не съм се отказал от него - за мен размера и батерията са от голямо значение заради работата ми.

Навремето всички терефони се продаваха само със зарядно. Тогава всяка марка си имаше собствено! Нокиите за да се закачат за комптър, трябваше да си купиш друг кабел, който не беше и ефин, знам го от личен опит. Всичко обаче търпи еволция, докато на направиха единен стандарт, който в моменто го променят/пак единен / но вече С тайп. Навремето не ревяхме, че имаме само зарядно в кутията. Обаче от маркетинговите отдели започнаха да пускат тук-там слушалки/неудобни и обикновени с недобър звук/ Така компаниите зарибиха пазара, и сега махат всичко като беше едно време. И тъй като кабелите са еди стандарт, са решили да не слагат. Между другото, заради екологията и производството направиха единния стандарт - нищо не е от вчера. Проблем се появява, когато се купят ефтини китайчета от алито, тогава в 95% от случаите кабела става за зареждане но не и за данни/връзка с комптър/ - това също го знам от личен опит с пиксел телефон. Затова оригиналните са скъпи. Голяма дискусия се заформи, разнищихме ги тия телефони, и езиците/клавиетурите си начесахме/ но не разбрах колко са реалните собственици на  21 ултра тук. Smile

времето е като парите - никога не стига

@pepy1 Собствениците на S21 Ultra се преброяват тук https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=100830

(2021-01-23, 13:58:45)Vi70 написа:  Да де, ама всичко това се свежда до теб - ясно е, че при някаква промяна ще има доволни и недоволни, но Самсунг по един или друг начин са стигнали до това решение.
В gsmarena имаше анкета точно за предпочитанията към този момент - плосъл-извит, 60-120 и висока и ниска резолюция, познай какво предпочитат болшинството с хиляди гласове.
Спор няма, Ултрата е много хубав телефон и още не съм се отказал от него - за мен размера и батерията са от голямо значение заради работата ми.


Видях я тази анкета, макар, че нямаше много гласували и надали е точна извадка. Иначе знам как са гласували - плосък FHD на 120hz. 
Принципно FHD не е никак ниска резолюция предвид и от какво разстояние се гледат екраните - много хора все още си гледат телевизори със същата резолюция вкъщи без проблем, но - да, за жалост го има този лек регрес. За това пък остава Ultra-та, макар, че извивките май са още по-скосени от тези на S20 и май догодина всичко ще е плоско. Или ще ги оставят леки извиди в премиум стил.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • naix

(2021-01-23, 15:54:34)DoryanY написа:  @pepy1 Собствениците на S21 Ultra се преброяват тук https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=100830

Имах предвид в настоящата тема, явно не съм се изразил правилно. Както и да е, преброих двама: Чо и "Хетвилд"

времето е като парите - никога не стига

Samsung Galaxy S21 vs Pixel 5 | Camera, Gaming, Battery & Beyond
https://www.youtube.com/watch?v=zfat7QL-rO0

Дисплеят на Самсунг-а много мига пред камерата в този клип сравнено с Пиксел-а.

Така и не го оправиха това мигане/трептене на дисплея - китайчоците, даже и тия с бавните иновации го намалиха.

Трептенето е бонус.Колкото повече- толкова повече. Важното е Самсунг флагман да е в джобу Big Grin

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Абе направо си мига спрямо Пиксел-а Smile
С такова трептене каквито и филтри за синя светлина да вкарат, очите все ще си бъдат натоварени...
[-] 2 потребители изказват благодарност на StacK за това мнение:
  • airbus, Dowper

Измервания на ШИМ-а на Ultrata

Аз не съм имала проблеми с очите с кой да е Samsung телефоните, които съм ползвала.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 4 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • alexkara, StacK, TNTKZ, topspinner1

В интерес на истината само веднъж съм имала болки в очите от телефон и това беше Huawei P30 Pro. Включих грижата за очите .... след 2-3 дни явно свикнах и болка нямаше. Тогава разбрах какво им е на хората, които се оплакват, но е факт, че с телефон на Samsung такъв проблем не съм имала, може би е индивидуално.

Сега новата серия има Eye Control Shield - не помня дали писах по-нагоре - това е интелигентна функция, която наглася филтъра за синя светлина според това как потребителят конкретно ползва телефона. Такова беше обяснението на презентацията. Определено се грижат за комфорта на потребителите си.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • Dodcha, MeltrumSpectrum

Аз много се изненадах като започнах да чета за шима, понеже от доста време съм самсунг юзър. Мнооого неща ми натоварват очите, но техните дисплеи с този шим не Big Grin от което ми стана много странно. Навсякъде съм с приставки за тъмен режим, а където не се получава... не влизам Big Grin Бялото и други натрапчиви цветове, много ми дразнят очите. При Huawei май няма такъв "проблем".

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

Как искате да ви се натоварят очите, ако го ползвате на ниска яркост, пробвайте на висока яркост с ползване към един час, няма как да се появи с ползване по 15 минути и на ниска яркост. То с времето се свиква, но на Samsung дисплейте са най-ярки и с най-наситени цветове и е нормално да натоварват, но при висока яркост и то вечер, се случва.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

От Samsung ме е боляло глава и очи. От Huawei също. Отскоро гледам и че от oled-a на V40 ми е също кофти. От многото работа на лаптопа (и взирането дълго в телефони) едното ми око чак нещо се възпали. Ходих на лекар, нищо сериозно, прекалено гледане в телефони и лаптопи е причината. Това ме принуди преди седмица да си поръчам очила за компютър без диоптър, не ми се даваха към 250 кинта, ама откакто ги нося нито имам болки в очите или напрежение, нито ме боли глава, нито нищо. Френски стъкла са, имат доста защити-от синя светлина, от UV лъчите, от лампите (led и обикновени), че и даже от ежедневната светлина навън.
Каквито и защити да има един модерен смартфон-взирането за часове в екрана му е вредно за очите.
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • StacK

От два телефона са ме боляли очите, и двата с ips lcd дисплеи - htc one m9 и sony xz2. Самсунг съм ползвал S7 edge и S8 plus, и при двата - никакви проблеми с очите.

Sent from my OnePlus 7T

Гледам че в OLX-a вече има пусната за продажба една S21 Ultra купувана от Вива, та ако някой получи преордъра си от Теленор да свирка и да даде жокер дали на Европът може вече да се плаща с карта.

Отговарям си сам за да съм полезен и на други колеги. След запитване по имейл от Европът ми отговориха че плащанията на наложени платежи се извършват само в брой.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.

(2021-01-25, 16:24:35)tonus написа:  Гледам че в OLX-a вече има пусната за продажба една S21 Ultra купувана от Вива, та ако някой получи преордъра си от Теленор да свирка и да даде жокер дали на Европът може вече да се плаща с карта.

Тоя заралия , дето го продава, много гаден цвят е избрал-розово някакво. Ужасно! Сребрист цвят би бил страхотен, всички детайли ще изпъкнат готино.

Дамски цвят. Голям й се е видял на приятелката. Цената е добра.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • Dowper

(2021-01-25, 14:00:10)divna написа:  В интерес на истината само веднъж съм имала болки в очите от телефон и това беше Huawei P30 Pro. Включих грижата за очите .... след 2-3 дни явно свикнах и болка нямаше. Тогава разбрах какво им е на хората, които се оплакват, но е факт, че с телефон на Samsung такъв проблем не съм имала, може би е индивидуално.

Сега новата серия има Eye Control Shield - не помня дали писах по-нагоре - това е интелигентна функция, която наглася филтъра за синя светлина според това как потребителят конкретно ползва телефона. Такова беше обяснението на презентацията. Определено се грижат за комфорта на потребителите си.


Понеже задълбахме темата за широчинно-импулсната модулация ШИМ или PWM, проблемите при Самсунг с нея са по-забележими при моделите след S10.
ШИМ и филтърът за синя светлина са 2 различни неща.
Първото се грижи за управление на яркостта на дисплея/подсветката, второто да намали излъчването на синия спектър, който оказва влияние върху заспиването, имунитета и общото състояние.
Сигурен съм, че при S21 грижата за намаляване на синята светлина е подобрена, та още от S10 мисля, че рекламата им беше за дисплей с материали от природата Smile.
При ШИМ, колкото по-ниска е яркостта, толкова повече трепти дисплея, защото изгася и светва по-бавно на заден фон, а при максимална яркост трептенията би трябвало да изчезват, но тогава пък комфортът е нарушен от прекалената яркост.
Аз съм с S10plus от премиерата му през 2019 и понякога имам главоболие, но стоя доста пред него. 
Ползвам го постоянно с включен филтър за синя светлина, иначе синьо-белия цвят понякога ми избочва очите, а и някак си обичам по-топлите цветове.
Та S10, S20, S21 са със Dynamic AMOLED, преди това при Super AMOLED има много по-малко оплаквания, аз лично също се чувствах по-добре.
Има изследвания, че другият начин за контролиране на дисплеите - DC dimming предотвратява трептенето, но и той си има слабости ест..
Мисля, че при iphone 11 има DC dimming над 30% от яркостта на дисплея и някои хора пишат, че над 50% не се забелязва трептене.
Същата технология е при Huawеy, въпреки че много хора се оплакват от главоболие и при P30 примерно, може би там е само софтуерно променено.
[-] 6 потребители изказват благодарност на StacK за това мнение:
  • divna, doktorra, Dowper, Plamen11, swert5, TNTKZ

Според тестовете новият процесор Exynos 2100 демонстрира отлична производителност дори на фона на Snapdragon, които винаги е бил считан за по-добър за игри.

[Изображение: bc0c628a9452.png]
Източник:>>>>>>

 
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)