Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Лаг в интерфейса на MI9T
#1

Здравейте колеги,

От известно време се появи лаг и интерфейс на иначе добре работещият телефон. Моделът е MI9T. (Не е про) 
Първоначално започнаха нещата да се развалят при фейсбук и при Инстаграм, но сега целият интерфейс лагва на моменти. 

Между другото, като проблем е непостоянен. Като го оставя известно време, работи перфектно. В един момент - пак лаг. 

Опитах да чистя кеша - оправя се за малко. Ама после се появява като проблем отново. 

Някой срещал ли е този проблем и решавал ли го е ?

Samsung Galaxy S7 Edge Silver Titanium 32GB > LG G3 Titan 16GB(Sold) > HTC One S JB stock, z520 1.5GHz x2 Krait cores(Still works)
Цитирай
Аксесоари
#2

Не. Единственият лаг, койтовече по-рядко се случва и който е известен, е в Chrome.
Цитирай
#3

И аз наблюдавам лаг само в Chrome, който се появи след последния ъпдейт.
От известно време имам и някакво забавяне когато някой ми пише във Messenger (като натисна известието не се отварят chat heads, чак като вляза в приложението се появяват).

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#4

Ако си обновявал до андроид 10 - правен ли е ресет след това?
чистенето на кеша по-скоро би попречило, защото кешът е, за да вървят нещата по-мазно и да се отварят по-бързо.
Лаг по време на зареждане или прегряване ще е, така че може да провериш дали при по-голямо натоварване се случва само този феномен
Цитирай
#5

Какви приложения имаш на телефона и с каква версия на MIUI и Android си.

Имам приятел със Mi9T и не се оплаква въобще, освен че на кейса от кутията където идва му паднаха копчетата на самия кейс.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#6

(2020-05-08, 22:55:05)suffer написа:  Ако си обновявал до андроид 10 - правен ли е ресет след това?
чистенето на кеша по-скоро би попречило, защото кешът е, за да вървят нещата по-мазно и да се отварят по-бързо.
Лаг по време на зареждане или прегряване ще е, така че може да провериш дали при по-голямо натоварване се случва само този феномен
 Благодаря на всички. Като цяло, се получава при зареждане на повече апове. Използвам един 3th party cleaner и за известно време се оправя. Но не е нормално според мен. Иначе не съм правил хард ресет, защото не ми се заличава история. Бекъпите не са баш много добри. Като цяло съм запълнил към 50ГБ от паметта - може ли да е от това? 
Четох в редит, че може да е от Апп волт-а, изтрих кеша там и се пооправи малко. Но за малко беше. Сега пак си е същото.
Ти за кой кеш имаш предвид да се изтрие ? На аповете или през буутлоудъра?

Samsung Galaxy S7 Edge Silver Titanium 32GB > LG G3 Titan 16GB(Sold) > HTC One S JB stock, z520 1.5GHz x2 Krait cores(Still works)
Цитирай
#7

Знаех си че имаш Cleaner
Махни го!

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#8

При мен има лаг на самия лънчар при отключване и смяна на страниците.Китайски таратайки??

XIAOMI MI 9T
Цитирай
#9

(2020-05-13, 06:51:32)dobidob написа:  При мен има лаг на самия лънчар при отключване и смяна на страниците.Китайски таратайки??

Не е от "таратайката", по-скоро след ъпдейта до андроид 10 се наблюдават тези лагвания. Със следващи ъпдейти би трябвало да го оправят.

(2020-05-13, 04:45:45)skimmy написа:   Благодаря на всички. Като цяло, се получава при зареждане на повече апове. Използвам един 3th party cleaner и за известно време се оправя. Но не е нормално според мен. Иначе не съм правил хард ресет, защото не ми се заличава история. Бекъпите не са баш много добри. Като цяло съм запълнил към 50ГБ от паметта - може ли да е от това? 
Четох в редит, че може да е от Апп волт-а, изтрих кеша там и се пооправи малко. Но за малко беше. Сега пак си е същото.
Ти за кой кеш имаш предвид да се изтрие ? На аповете или през буутлоудъра?

След такъв голям ъпдейт, от андроид 9 до 10, миуи 10 до 11, е почти задължителен хард ресет.

Изпратено от моят Redmi K20 с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на plamen_k за това мнение:
  • skimmy, suffer
Цитирай
#10

Лаг при скролване в Chrome при мен се наблюдава когато е включена anti-flicker mode в настройки на екрана.
Цитирай
#11

(2020-05-13, 07:52:18)plamen_k написа:  Не е от "таратайката", по-скоро след ъпдейта до андроид 10 се наблюдават тези лагвания. Със следващи ъпдейти би трябвало да го оправят.


След такъв голям ъпдейт, от андроид 9 до 10, миуи 10 до 11, е почти задължителен хард ресет.

Изпратено от моят Redmi K20 с помощта на Tapatalk
Проблемът се разреши след хард ресет. Много благодаря! Сега работи както преди - перфектно !

Samsung Galaxy S7 Edge Silver Titanium 32GB > LG G3 Titan 16GB(Sold) > HTC One S JB stock, z520 1.5GHz x2 Krait cores(Still works)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)