Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нотификация на 8Т
#1

Купихме на жена ми нов телефон и тя е много доволна, но има един проблем. Няма нотификация. В менюто просто липсва опция за активиране на лед известия. Сравнихме с друг подобен телефон - там го има. Дали проблема е хардуерен да няма свето диод или е софтуерен. Приемам всякакви съвети за решаване на проблема. Много е кофти да не можеш да разбереш само с един поглед дали някой те е търсил или дали е зареден телефона. Има ли някакво сервизно меню да тествам дали има свето диод.
Цитирай
Аксесоари
#2

Redmi Note 8T няма led notification. Redmi Note 8 има.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#3

Същият телефон закупен преди месец и нещо има нотификация - само бял свето диод. Много е тъпо за тези пари даняма нотификация.
Цитирай
#4

Телефончето е 300лв, нормално да няма диод.

Даже по скъпи модели нямат, просто Xiaomi са решили да вкарат някъде другаде парите.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#5

(2020-05-08, 21:29:19)Pinto_mm написа:  Същият телефон закупен преди месец и нещо има нотификация - само бял свето диод. Много е тъпо за тези пари даняма нотификация.
Публикуван от ronnie72 - Вчера, 21:05:14
Redmi Note 8T няма led notification. Redmi Note 8 има.

Колегата ти е написал съвсем ясно Note 8T няма нотификация,( има NFC), Note 8 има нотификация (няма NFC)

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай
#6

На note 8 pro има, ама почти не се забелязва. Така че ако на 8 е същата, не си изпуснал много.
Колкото до цената, сигурно има телефони и по 20 лв с лампичка.
Цитирай
#7

Приемете моите най-искрени извинения. Телефона с нотификация действително е само 8. Стана някакво объркване с многото разновидности на марката, но ще се кара и без нотификация.
Благодаря за компетнтните отговори, трябваше първо да питам тук и после да купуваме, но ме подведоха.
Цитирай
#8

Има много незапознати консултанти. С повечко проверяване спокойно можеш да ги надминеш по познания и да се застраховаш от даване на пари за нещо, което не е точно това, което искаш. Има приложения, които могат да ти изведат диод, между другото. Работи на самия дисплей и имитира хардуерен такъв.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#9

Може ли да ме насочиш към такова приложение. Дали ще гълта много от батерията. Преди години съм пробвал с No led, но бързо ми заминаваше батерията и го махнах.
Цитирай
#10

Да - NotifyBuddy. Не е перфектно и не работи на някои модели телефони, но върши работа. Отскоро го ползвам и тествам, още не мога да кажа за батерията.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#11

Извинявам се, ако питането ми не е за тук, но, за да не пускам нова тема, пиша тук.
Та, има ли крачкомер телефона, защото не откривам иконка, но в настройките, управление на приложенията, излиза, че има. Как да го включа, за да мога да го използвам?
Цитирай
#12

Изтегли си приложение. Mi Fit или Huawei Health, например.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
[-] 1 потребител изказва благодарност на HERUS за това мнение:
  • Paloma87
Цитирай
#13

Аз предлагам mi health:
https://www.apkmirror.com/wp-content/the...id=1178351
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • ronnie72
Цитирай
#14

(2020-05-11, 23:11:40)suffer написа:  Аз предлагам mi health:
https://www.apkmirror.com/wp-content/the...id=1178351
Благодаря за предложенията. 
Всъщност, иконката на предполагаемото приложение за крачкомер е същата като на това. 
https://prikachi.net/image/970Oi
Цитирай
#15

Да. Ползвай го. Добро е.
Ми фит е по-хубаво ако имаш закачено устройство за телефона. Иначе само хабиш излишно ток
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Paloma87
Цитирай
#16

(2020-05-12, 09:01:13)suffer написа:  Да. Ползвай го. Добро е.
Ми фит е по-хубаво ако имаш закачено устройство за телефона. Иначе само хабиш излишно ток
За съжаление не мога да го пусна, иконка няма, излиза в управление на приложенията.
Цитирай
#17

трябва да има достъп през часовника, защото е обвързано с известието подканващо да си ляга човек навреме.
Също .. сложи по-нова версия, например тази от линка
Цитирай
#18

Ми Фит не разпознава часовника на Самсунг с3 фронтиер,и като съм почнал с бъговете Smile .Първо да кажа че ми е първи Xiaomi Note 8 Pro,но камерата ми след снимка остава да се върти малкото кръгче долу и не иска да запише снимката.Рестарта оправя нещата но не мисля че е правилно и другия проблем е че като му дам да изчисти памета и приложениата килва винаги приложението дето държи часовника ми свързан galaxy wearable.

///Xiaomi Redmi Note 8 Pro///
Цитирай
#19

Знам, че питането ми не е за тази тема, но не искам да пускам нова. Така и така купихме 8Т и жена ми почти се примири с липсата на светодиода нотификация има още един въпрос. Може ли да се използва NFC в България за безконтактно плащане. Ако отговорът е да как става. Технологията е доста нова и не намирам практически съвети в нета.
Цитирай
#20

(2020-05-13, 17:32:31)vesocop написа:  Ми Фит не разпознава часовника на Самсунг с3 фронтиер,и като съм почнал с бъговете Smile .Първо да кажа че ми е първи Xiaomi Note 8 Pro,но камерата ми след снимка остава да се върти малкото кръгче долу и не иска да запише снимката.Рестарта оправя нещата но не мисля че е правилно и другия проблем е че като му дам да изчисти памета и приложениата килва винаги приложението дето държи часовника ми свързан galaxy wearable.

на карта памет ли ги записваш снимките или във вградената памет?

А за чужди марки няма как ми фит да ги разпознае.
Работи само с Huami и Xiaomi
Цитирай
#21

Да на картата и това ми прави впечатление че на картата не иска да чете някои клипове.Във вградената памет чете клипа и като го преместя на картата и краи не иска да го прочете

///Xiaomi Redmi Note 8 Pro///
Цитирай
#22

(2020-05-13, 18:29:02)Pinto_mm написа:  Знам, че питането ми не е за тази тема, но не искам да пускам нова. Така и така купихме 8Т и жена ми почти се примири с липсата на светодиода нотификация има още един въпрос. Може ли да се използва NFC в България за безконтактно плащане. Ако отговорът е да как става. Технологията е доста нова и не намирам практически съвети в нета.
На този телефон не съм пробвал още безконтактно плащане, но на предишния ставаше чудесно. Харесваш си приложение, инсталираш го и му следваш инструкциите. Аз ползвах Phyre, българско е приложението, работеше много коректно и съпорта му беше отличен.

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk
Цитирай
#23

Най-вероятно проблемът е в картата памет.
Цитирай
#24

(2020-05-13, 18:29:02)Pinto_mm написа:  Знам, че питането ми не е за тази тема, но не искам да пускам нова. Така и така купихме 8Т и жена ми почти се примири с липсата на светодиода нотификация има още един въпрос. Може ли да се използва NFC в България за безконтактно плащане. Ако отговорът е да как става. Технологията е доста нова и не намирам практически съвети в нета.
Здравейте, аз мога да предложа още едно българско приложение - ICard. Работи безпроблемно и също има много добър съпорт.
Цитирай
#25

(2020-05-12, 09:01:13)suffer написа:  Да. Ползвай го. Добро е.
Ми фит е по-хубаво ако имаш закачено устройство за телефона. Иначе само хабиш излишно ток

Колега, на мен заводското "Здраве" не ми се показва дори в менюто за управление на приложенията.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)