Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със 4g и H+. ПОМОЩ
#1

Здравейте, от два дни съм собственик на note 10 plus, страхотно изглежда, но се сблъсках с много сериозен проблем. Мястото на което работя е завод и принципно обхвата е една идея по слаб, но до вчера ползвах huawei p20 pro и там където работя винаги съм имал обхват и бърз интернет достатъчен за гледане на филм, видео в ютуб и прочие. Вчера отивам и какво да видя пробвам със note 10 plus да вляза във фейсбук, зарежда много бавно отнема поне 2-3мин,пробвам да отворя ютуб изобщо не зарежда. Гледам горе показва 4g и една черта, слагам картата във huawei p20 pro няма проблем на същото място всичко зарежда на мига. Влизам да проверя и попадам ня много теми че Samsung note 10 plus  има проблем със мобилния нет, на места с по слаб обхват. Някой от вас има ли подобен проблем, защото не знам какво да правя и реално не мога да си използвам телефона за нуждите си. Ще съм ви супер благодарен за озовалите се.
Цитирай
Аксесоари
#2

(2020-05-09, 15:25:16)dinko8708 написа:  Здравейте, от два дни съм собственик на note 10 plus, страхотно изглежда, но се сблъсках с много сериозен проблем. Мястото на което работя е завод и принципно обхвата е една идея по слаб, но до вчера ползвах huawei p20 pro и там където работя винаги съм имал обхват и бърз интернет достатъчен за гледане на филм, видео в ютуб и прочие. Вчера отивам и какво да видя пробвам със note 10 plus да вляза във фейсбук, зарежда много бавно отнема поне 2-3мин,пробвам да отворя ютуб изобщо не зарежда. Гледам горе показва 4g и една черта, слагам картата във huawei p20 pro няма проблем на същото място всичко зарежда на мига. Влизам да проверя и попадам ня много теми че Samsung note 10 plus  има проблем със мобилния нет, на места с по слаб обхват. Някой от вас има ли подобен проблем, защото не знам какво да правя и реално не мога да си използвам телефона за нуждите си. Ще съм ви супер благодарен за озовалите се.

Здравей, работя във фирма със слаб обхват на Виваком заради облицовката на сградата. Мисля, че проблема е хардуерен а не софтуерен. Може би по-малки антени или от друго са спестили. През годините от които съм в тази фирма съм сменил NOTE 8, NOTE 9, GALAXY S 10+ и сега съм с NOTE 10+ също така съм имал и няколко от високите модели на HUAWEI а именно  P10 PLUS, P20 PRO, P30 PRO, MATE 10 PLUS, MATE 20 PRO и винаги моделите на Samsung са имали проблем с обхвата и респективно мобилният интернет в работата ми на място където HUAWEI нямаха проблем. Може би се дължи и на факта, че HUAWEI разработват голяма част от оборудването на мобилните мрежи. Аз лично разреших проблема като съм с две сим карти. Едната на Виваком която има проблем с интернета на работното ми място и една на Теленор която няма проблем защото на сградата отгоре има тяхна антена. Когато спра пред работното ми място просто прехвърлям мобилните данни да са от сим 2 - Теленор. Ако някой друг се е изправял пред проблема и е намерил друго решение ще се радвам да го чуя

Now: Note 10 Plus, Ex: Samsung Galaxy S10 Plus, Huawei P30 Pro, Hiawei Mate 20 Pro, Iphone XS Max, Note 9, Huawei P20 Pro, Huawei P10 Plus, Mate 10 Pro, Samsung Note 8/S8/S7/S7 Edge/S6/S5/S4/S3/S2 and 100 more
Цитирай
#3

Това не изглежда да е нормално, не е телефон за 100лв за да се смята за нормално да нямя добро покритие на мобилен интернет...... Силно съм разочарован от телефона.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dinko8708 за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай
#4

(2020-05-09, 16:17:10)dinko8708 написа:  Това не изглежда да е нормално, не е телефон за 100лв за да се смята за нормално да нямя добро покритие на мобилен интернет...... Силно съм разочарован от телефона.

Прав си, но не знам дали покритието на Samsung си е в нормите а на HUAWEI е прекалено добро или наистина има проблем при Samsung

Now: Note 10 Plus, Ex: Samsung Galaxy S10 Plus, Huawei P30 Pro, Hiawei Mate 20 Pro, Iphone XS Max, Note 9, Huawei P20 Pro, Huawei P10 Plus, Mate 10 Pro, Samsung Note 8/S8/S7/S7 Edge/S6/S5/S4/S3/S2 and 100 more
Цитирай
#5

Самсунг са си проблемни с покритието от как ги ползвам нищо не се е променило. Просто след хуауей който телефон на самсунг да вземеш ще ти се стори че нищо не струва като обхват което не е особено далеч от истината. Даже като пътувах извън градовете, нет без проблеми и разговори и на p9 и на mate 10 pro. Просто разликата е голяма.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

Срещал съм и други колеги от форума,които са ползвали Samsung Galaxies Not 10,или S серията имат проблем с обхвата при пътуване на места с по слабо покритие.А с Huawei P 20 или 30 сигнала не се губи.Аз след като смених HTC 10 с Р30 мога да кажа същото

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#7

Съвсем ме отказахте от Самсунга.
Цитирай
#8

(2020-05-10, 05:13:48)DoryanY написа:  Доста колеги от форума,които са ползвали Samsung Galaxies Not 10,или S серията имат проблем с обхвата при пътуване на места с по слабо покритие.А с Huawei P 20 или 30 сигнала не се губи.Аз след като смених HTC 10 с Р30 мога да кажа същото

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk
Кои са тези доста колеги с Ноут специално? Аз имам и айфон и разлика със сигнала не виждам.
Цитирай
#9

Аз също нямам разлика в обхвата на места където съм бил с ноут 8,9 и 10 . Имам и хуавей п20 който държи слаб обхват в сравнение с ноут 10. Аз съм си доволен от обхвата, а пък WI-FI направо е трепач

Samsung Galaxy Note - Note 3 - Note 4 - Note 8 - Note 9 - Note 10+ - Note 20 Ultra 
Цитирай
#10

По-едно време имах Хуауей П10 лайт за служебен и личен Самсунг С9. Двата телефона ползвах с карти на Виваком и обхвата и на двата апарата беше отличен. Само че Хуауея колкото и да ме дразнеше като интерфейс, изпълнение и т. н. имаше по-добър обхват в един подземен етаж на работа. Като влезех там със Самсунга обхвата умираше а с Хуауея си имаше 1-2 чертички на 4g.
Сегашните ми два телефона и те умират като вляза на същото място.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#11

Аз имам p20 и note10 plus.

Четох много за този проблем преди да купя note, и в началото наистина си мислех че има проблем. Но вече 3 месеца обикалям и с  p20 и с note10plus, картите са на теленор. Моите наблюдения са, че има разлика в отчетения сигнал и качество в dbm snr стойности, като при note често са по-ниски показателите. Но при speedtest даже обикновено note вдига  по-висока скорост. Т.е. реално няма разлика в усещането. Ходил съм и на места без сигнал, където примерно в единия случай и двата показват -117dbm  lte сигнал, в повечето случай  note10  остава в 4г или се мъчи да се закачи, като сигнала е толкова слаб че няма и volte  през lte. P20 се закача в 3г ама без никакъв трафик и само седи h+ индикатор, реално няма връзка. Има разлика и в комбинациите от честоти. Като цяло за себе си установих, че разлика между двата телефона НЯМА, или е толкова малка колкото е допустима,че са различни телефони все пак, и при мен проблем с обхвата няма. На теленор и двата телефона се държат сходно, не е като единият да има обхват, а другия не. Note10 отчита по-слаб сигнал, но скоростта е същата или малко над тази на p20. Ако се гледат чертички горе в бара се остава с впечатлението, че note е все без сигнал.
Цитирай
#12

(2020-05-10, 08:55:01)Bobby34 написа:  Кои са тези доста колеги с Ноут специално? Аз имам и айфон и разлика със сигнала не виждам.
Мнение на AD_Ofink #22
2020-01-28, 18:25:56 https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=98516
Спомням си и за друг подобен коментар в раздел избор на телефон мисля, но не мога да го открия
Цитирай
#13

Това са доста хора да Wink .
[-] 2 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • Bobby34, milss
Цитирай
#14

Добре,прав си.Не са доста,коригирах го, но има и други такива случаи.Може на Huawei обхвата да е по голям,защото преди на моя HTC 10 извън населеното място хващаше само 3g  като взех Р30 е 4g
Цитирай
#15

Сблъсквал съм се с такъв проблем и знам,че е просто отвратително.На места дори бъркаше и телефонията,а от там и сцепваше батерията за норматив.За съжаление при всичките ми Самсунги съм го забелязвал това.Моите подобни неволи съм ги разрешавал винаги хардуерно.Ако съм за кратко в такава среда обикновенно се примирявам или набелязвам места с по-добър обхват.Резервния ми вариянт е с една "бисквитка" на друг оператор.Защото нещата опират и до покритието на операторите.Преди опитвах и смяна на модеми и разни такива софтуерни трикове,но не съм забелязвал кой знае какви подобрения,освен може би със С2-та,но то беше преди сума ти време.
Цитирай
#16

Разбрах за нещо което помага донякъде. Ръчно се найстройва на 3G не на Lte 4g/3g/2g.След като го направих има подобрение в работящата на интернета. Това се дължи на това че винаги опитва да се свърже с 4g и ако клетката е далече връзката е нестабилна, когато се мине на 3g реално интернета е по стабилен, не прехвърля постоянно и отделно след като минах на 3g батерията започна да държи доста.
Цитирай
#17

Да това е решение, аз често го правя и все още явно 3г си е с повече покритие.

И 2 мнения да са само във форума разлика си има поне на теленор между хуауей и самсунг в полза на хуауей. И спрямо sony и iphone които съм имал не стигат хуауей.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Marto.g за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#18

   
   
   
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на PanasonicMobile за това мнение:
  • vanboy
Цитирай
#19

За мен неоспорим факт е, че Самсунг е с по-слаб сугнал. Сега това може да се дължи и на базовото оборудване на нашите клетки в страната. Вкъщи имам Нотове и Хуавай и като ги сравня по стойности, силата на сигнала на Хауаея е по-добър.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай
#20

И аз съм с Note 10 Plus и на моменти проблема с обхвата е сериозен. Примерно вкъщи в едната стая имам 1/2 чертички сигнал, докато всичките други телефони в нас са на максимум. Или пък в Пловдив на гребната база на места нямам интернет. Пробвано и с карта на теленор и на виваком.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай
#21

И предполагам всички Самсунги са с Ескимос процесор?
[-] 1 потребител изказва благодарност на tolostoi за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай
#22

Аз съм с Note 10 с Exynos, а дъщеря ми със Самсунг S10 Lite със Snapdragon 855 и положението и при двата е еднакво при едни и същи условия. Това е слаба страна на корейците.

1916 
Цитирай
#23

Със сменяне на 3g ръчно да не сменя на друго, проблема ми се реши имам толкова бърз интернет колкото имах със huawei p20 pro
Цитирай
#24

От днес. Бях с малкия из балкана и нямах много време за тестове. Втората карта в note e на а1,  нет не вървеше през нея, въпреки силния 2г сигнал. На 1 място note10 хвана отлично 3г и вдигна около 1.2 mbit. P20 само се разкачаше но чат пат задържаше 3г. Мястото е парка на пещера леденика, враца. Дупка, заобиколена от планината, а клетката е далече и няма никаква видимост. Тя е една за целия врачански балкан. А1 имат 3, но само 2 са 4г.

   
   
   
   
   
Цитирай
#25

А дали това не е свързано с факта, че телефоните на Самсунг са едни от най-безвредните на пазара?
Ако това е цената да имам една чертичка повече обхват в някоя дупка, не мерси.[Изображение: 7374e157a8adfb60ba30f9201d5307fb.jpg]
[Изображение: 45c0c6d8aa65d22de8794c1126ddddbc.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)